Skoči na vsebino

elm-327 (car diagnostic)


Priporočeno sporočilo

Moj bluetooth sam zazna avto. Nobenih te?av ?e nisem imel tako, da ne bi rekel, da je kvaliteta vpra?ljiva. Prednost je, da ni kabla, lahko ima? kar priklopljeno. In ja, ?e z mobitelom ima? dobesedno dodatne ?tev?ke, podatke o avtu in spotoma pogleda?, ?e bi se ti pri?gala kaka lu?ka. Prenosnika pa? nima vsak v avtu ves ?as.

 

Smo izjeme. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 137
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

prednost v bluetooth vmesniku ti je ?e to, ?e ima? kak pameten telefon(android), se lahko z njim pove?e? preko razli?nih programov na avto :)

nebi rekel da je to problem...kaj ti pa to?no ne dela?

ne pove?e se ti?

Pri izbiri avtomobila mora? izbrat:

Make: "Mazda"

Model: "Mazda6"

Type: "2.3L"

(seveda ?e ima? ?estko :) )

ker druga?e ne dela, ?e sam vpi?e? kak drug tip motorja... pol pa pri izbiri povezave izbere? "Engine" ...

 

ne js nimam 6-ke, men sploh ELM-ja ne zazna, se nemore povezat z njim pa mam PORT uredu nastavlen

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e prav razumem. Kupi se bluetooth potem se pa s prenosnikom pove?e? s tem modulom. Kaj pa software za prenosnik? To se najbr? posebej kupi?

 

evo verzija 2, kao: http://www.ebay.co.uk/itm/CAR-DIAGNOSTIC-C...=item1c15a893ca

 

?e razumem, je to namenjeno bolj za prebrat kako napako, pa za od?itavat parametre itd..ne more? pa recimo ?ob nau?it :D:blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pizda je drag tale. :harhar:

Ima? prav OBD bluetooth vmesnik, ne da rabi? kaj s temi kabli ?arat. Klik

Software za Androida je naprimer Torque, za PC je Scanmaster ELM. Bere? vse parametre + napake ter jih bri?e?. Za u?enje teh zadev pa? rabi? original opremo. OBD standard je namenjen temu, da vsak mehanik lahko z univerzalnim skenerjem ugotovi kaj je na avtu narobe. Vsaka znamka ima pa potem ?e svoje fore in programsko opremo.

 

Deeyan pa si ti zih, da ima? sploh OBD2 standard, da nima? OBD1? Kateri letnik avta ima?. Od Mitja Silvia S14a je letnik 99 in ne vem kako so pri Nissanu to spravili ?ez ampak ?e nima tega standarda. :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja verjetno res ?eprav s to verzijo s kablom nimam izku?enj. No la?em, imam za Nissana (consult) in je ponavadi treba COM port nastaviti, ostalo potem zalaufa. Pri bluetooth samo doda? napravo. V bistvu je oboje dosti trotlzihr. Najeda le dejstvo, da uni kitajski epadi z androidom nimajo bluetootha. :vskalo:

 

Novej?e je ponavadi bolj?e. Imajo ve? podpore, manj hro??ev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yup. Enota je malo druga?na kot moja (barve pa moja je celo 1,4), CD pa isti. Saj ?e mene vpra?ate to dela itak en proizvajalec potem so pa samo drugi distributerji in ?minka. Oziroma so s?asoma razlike le v verzijah.

Tale je moja verzija, mislim da je ?e prodajalec isti. In glede na to, da 1,4 dela brez te?av bi mogla tudi 1,5 kve?jemu laufati ?e bolje ali pa mogo?e hitreje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne zazna ti vmesnika, ali se no?e povezat na ECU?

 

napi?e mi "cannot connet to interface" oz. neki podobnega

 

Pizda je drag tale. :harhar:

Ima? prav OBD bluetooth vmesnik, ne da rabi? kaj s temi kabli ?arat. Klik

Software za Androida je naprimer Torque, za PC je Scanmaster ELM. Bere? vse parametre + napake ter jih bri?e?. Za u?enje teh zadev pa? rabi? original opremo. OBD standard je namenjen temu, da vsak mehanik lahko z univerzalnim skenerjem ugotovi kaj je na avtu narobe. Vsaka znamka ima pa potem ?e svoje fore in programsko opremo.

 

Deeyan pa si ti zih, da ima? sploh OBD2 standard, da nima? OBD1? Kateri letnik avta ima?. Od Mitja Silvia S14a je letnik 99 in ne vem kako so pri Nissanu to spravili ?ez ampak ?e nima tega standarda. :vskalo:

 

Sej ja, tegale BT ?aka zdele ?e skor en mesec :angry2:

 

druga? je pa motor letnik 1997, priklju?ek je pa takle:

 

post-1139-1327407135_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaooo Deeyan a si res tako neroden?? :vskalo:Kako ti sploh uspe fizi?no priklopiti OBD scaner na tole? Zdaj pa ?e pojdi pogledati kaj pi?e na pokrov?ku tega priklopa. DIAGNOSIS a ne? Ne OBDII? Vem ker imamo Mazdo letnik 97 in ima isti priklop. In si ne predstavljam kako bom fizi?no sparil tale tvoj konektor in OBDII konektor, ki je tak:

Objavljena slika

Objavljena slika

 

Za brezveze ?aka? na drugo verzijo prijatelj. Ti nima? OBDII priklopa. Je lahko 100x motor letnik 97 ali pa ?koljka in napeljava, zaenkrat ti slabo ka?e. Ker sem ?el prav ?e enkrat preveriti in ga nisem in nisem mogel vtakniti noter. :P Se pa prav spomnim, da sem enkrat celo po spodnjih navodilih z markom pregledal napake in jih odpravil.

 

Evo ti. Ti lahko napake bere? takole:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

 

Tule ima? ?e enkrat ista navodila malo ob?irneje z vsemi kodami. To je ?al vse kar lahko naredi? pa ?e pokupi? vse OBD2 skenerje na ebayu. Pa ?e to mogo?e bolje, ?e gre? k kakemu ?tromarju, da ti tole pregleda, da ne bo? ?e kaj skuril. ?al. :rozico:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj je ?e link, kjer si lahko snamete program za diagnosticiranje, ScanXL-Professional v3.2.0 z dodatki za Mazdo, Form in GM.

http://hotfile.com/dl/142363531/e63ffcd/Sc...mplete.rar.html

 

preizku?eno s kablom ELM327 v1.4 :)

Imam pa tudi na zalogi originalni program "Mazda Eletronic Parts Catalog", ki ga uporabljajo na mazda servisih :) ... v njega enostavno vpi?emo ?asijo in dobimo nekatere podatke o vozilu, ter lahko brskamo po rezervnih delih :) ... Tudi za ta program bom objavil link, vendar moram najt in?talacijske datoteke :)

 

Zaupa? geslo za RAR?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Symon, js mam ?e tole zadevo ;)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Mazda-17-pins-OB...=item256896d92a

 

BTW, zanimivo je pa tut to, da ma father na BJ-jki diesel isti konektor kot js na BA (diagnosis)

 

?e ni nek univerzalen ampak specifi?en za znamke je vedno sranje. Daj preveri na kateri COM port ima? priklopljeno in nastavi v software. To sem imel z Nissanovim Consultom take te?ave. Potem je ?e vpra?anje, ?e software dojema tak kabel.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ni nek univerzalen ampak specifi?en za znamke je vedno sranje. Daj preveri na kateri COM port ima? priklopljeno in nastavi v software. To sem imel z Nissanovim Consultom take te?ave. Potem je ?e vpra?anje, ?e software dojema tak kabel.

 

hmm, nvem, za brez veze verjetno niso delal ta kabel <_< bom js lepo po?aku na BT pa javim, ?e gre skoz ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

priklop se ti nahaja tukaj :)

Objavljena slika

 

jaz imam verzijo 1.4b, ampak po moje lahko vzame? 1.5 verzijo...to bi moralo 100% tudi delat...

 

Verzija 1.5 je china ponaredek. V resnici je to verzija 1.2.

Torej i??i samo verzijo 1.4b, ki je zadnja uradna.

 

http://elmelectronics.com/obdic.html#ELM327

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pomeni, da motor ?e ni bil ogret na delovno temperaturo, ga zato nisi ravno teral, da nimate hudega mraza in, da je akumulator ?e kar OK? :P

 

Hja, akumulator je nov , no ene par mesecev star :-) Motor res ni bil ogret, teral ga tut nisem...:) bi moral met navigatorja zraven, da bi mal brskal po tem, ali pa obratno, nekoga da bi vozil :)

 

V?asih mi pri dolo?enih obratih motor trese. Ponavad ko je res orenk ogret. Me zanima, ?e bi s teh podatkov lahko razbral, ali je kak senzor, lambda, ...fu? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.