Skoči na vsebino

Zanimivosti


Boss

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 87
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Hehe, zanimiv ?lanek ampak ?e bolj zanimivi so komentarji sploh lastnikov Golfov, ki se jim je kar snelo :aaaaa:

 

http://cekin.si/clanek/za_dom_in_druzino/s...-niti-avta.html

 

He,he, res so jih na?li-golfa?e. :hohoho:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale komentar ga zmaga :hohoho:

 

Ale? Lesni?ar 07.08.2012 16:16:36 -1

14

15

?okej malo ke mote vi proti golf-i ? jeb++ da vam jeb++

RED_line 07.08.2012 16:22:04 -2 to je avto za kmete, kmet

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zgleda zanimivo - sploh ?e dr?i stro?ek 400? na sezono. Je pa en ke? in sicer po na?i zakonodaji se ne sme? ogrevat na elektriko :blink:

 

Kje to pi?e?

 

Termopan pe?i, T?, Klime in ostale zadeve so prepovedane?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zgleda zanimivo - sploh ?e dr?i stro?ek 400? na sezono. Je pa en ke? in sicer po na?i zakonodaji se ne sme? ogrevat na elektriko :blink:

 

Boss, tole ima? sicer prav, vendar gre za direktno ogrevanje na elektriko. T? ni direktno ogrevanje na elektriko, ampak gre za pogon kompresorja. Seveda je T? dovoljena. Je pa vsaj meni osebno tako: ?e imam pe? na drva grem lahko v gozd ?e "zagusti" in podrem drevo. ?e pa imam T?, kam naj grem po kilovate? :blink:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima mogo?e kdo ?e kaj izku?enj?

 

http://www.eurostil.si/domov.html

 

Kje vi ?vite, to smo na?tudiral ?e par let nazaj, je pa JEBA ?e ni ?troma. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e prav razumem je to le kot sekundarno ogrevanje, v osnovi pa drva, nafta. Sploh uno drugo pride prav dr?avi, tro?arine, njami njami. :hudicek:

 

Ne. Bral sem, da se nekatere hi?e zgradijo (na klju?) tako, da imajo son?ne kolektorje priklju?ene na IR panele, in da pridejo potem stro?ki ogrevanja res minimalni ...

 

Vsekakor pa mislim, da je pametno malo kombinirat. Privar?uje? na drvah, kurilcu itd. ...

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne. Bral sem, da se nekatere hi?e zgradijo (na klju?) tako, da imajo son?ne kolektorje priklju?ene na IR panele, in da pridejo potem stro?ki ogrevanja res minimalni ...

 

Vsekakor pa mislim, da je pametno malo kombinirat. Privar?uje? na drvah, kurilcu itd. ...

 

To se sicer sli?i dobro samo kako je v praksi - pozimi ko rabi? ogrevanje in so kratki obla?ni dnevi po mo?nosti ?e s padavinami. Takrat ti kolektorji bolj slabo slu?ijo oziroma sploh ne.

 

Verjetno so tisti kolektorji gor le zato, da zadostijo zakonodaji o ne vem kolik?nem procentu samooskrbe. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj T? je ?e to - kombinacija elektrike ko pade fajn pod minus in izkori??anje zunanje toplote zraka ali celo podtalnice / zemlje.

 

 

Mi zelo malo pokurimo pa sem komaj prepri?al izvajalca, ki je nameril da rabimo 12kW T? da da 7kW, ker je bajta izolirana tako kot je treba ter okna ta prava....in prav sem imel, v celem letu damo za ?trom 1000-1100?, v to pa je vklju?eno:

- gretje prosorov

- gretje vode

- vsa gospodinjska elektrika

- 3 x klime poleti (slaba stran izolacije :blush: )

 

skratka VES ?trom plus gretje bajte, kjer veliko pozimi pomaga zimski vrt (poleti pa je savna....)

 

Po moje je T? najbolj hvale?na varianta za razmerje investicija / prihranek danes. Vse te supa dupa nove tehnologije so tako drage, da vpra?anje ?e dobi? nazaj v svojem ?ivljenju - sicer je pa predpogoj da bajta tesni, nima smisla kaj daje? notri, ?e vse ven uide....

 

Ampak kamin je pa le kamin - in edina stvar ki dela tudi ko ?troma zmanjka, vse ostalo je odvisno od ?troma

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tem primeru je tud jeba, ?e ?troma zmanka...

 

Na?eloma bi morala voda kro?it tud, ?e pumpa ne deluje - sicer kro?i bolj po?asi ampak ?e zmeri dovolj, da se ogrejejo vsi radiatorji. Jaz uporabim pumpo sam ?e ho?em posebi bojler segret.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma bi morala voda kro?it tud, ?e pumpa ne deluje - sicer kro?i bolj po?asi ampak ?e zmeri dovolj, da se ogrejejo vsi radiatorji. Jaz uporabim pumpo sam ?e ho?em posebi bojler segret.

 

Ja ampak v tem primeru mora? upo?tevati zakonitosti fizike in ?e ima? kamin zgoraj v stanovanju pe? in zalogovnik pa v kleti ni teorije, da voda sama od sebe zaokro?i navzdol in segereje zalogovnik.

 

Jaz sem v lanski sezoni porabil za elektriko cca 1200 ? in je v to vklju?eno vsa elektrika, ogrevanje vode in centralno ogrevanje. stem, da ?e nisem dogradil nobenega planiranega dodatnega vira ogrevanja, ki sta planirana, kamin in Solarni kolektorji. Jaz sem zadovoljen z porabo za ogrevanih cca 160 m2 plus ostali volumen hi?e, ki ni mali.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ampak v tem primeru mora? upo?tevati zakonitosti fizike in ?e ima? kamin zgoraj v stanovanju pe? in zalogovnik pa v kleti ni teorije, da voda sama od sebe zaokro?i navzdol in segereje zalogovnik.

 

Kar si napisal popolnoma dr?i - jaz imam vse v kleti in zato kro?enje vode deluje brez pumpe.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tem primeru je tud jeba, ?e ?troma zmanka...

 

 

UPS ali pa son?ne celice, ?rpalka ne porabi veliko ?troma, nek normalen UPS bi moral kar par ur zdr?ati in poganjati ?rpalko.

 

 

 

Pri nas doma zdej menjamo pe? in bo na pelete, z mo?nostjo gretja na klasi?na drva ali kurilno olje (zamenjava vratc)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar si napisal popolnoma dr?i - jaz imam vse v kleti in zato kro?enje vode deluje brez pumpe.

 

Ha, ha...?e ni ?troma ti raznese cevi...pazi!!!

 

P.S. Jaz sem letos za ogrevanje od januarja do junija porabil 1100KWh elektrike za 75m2 (cca 100?)... :jezicek: pa parkrat sem nalo?il na kamin?ek za romantiko... :D

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ?e? :ne vem:

 

Se je zgodilo pri marsikom ki je kuril na drva in ni imel pravilno narejeno oz. varovano za take primer.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ?e? :ne vem:

 

Kako zakaj? Zakaj pa avto zakuha, ?e ne dela termostat ali vodna pumpa ali ventilator?

Zato, ker ?e ni odvzema toplote ti kamin toliko segreje vodo, da tlak naraste ?ez kriti?no mejo in ti raznese cev al pa hranilnik vode na kaminu...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.