Skoči na vsebino

Poraba Skyactiv G - bencin


323 BA

Priporočeno sporočilo

Jao, kok se eni obremenjujejo s porabo, ponavadi to tisti ki letno delajo zelo malo kilometrov.

BTW: Meni je zadnji? dizel pil 8L/100km na 62km Tripu (je pa bila potovalna hitrost 203kmh gps-po ?tevcu 215) :ph34r:

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jao, kok se eni obremenjujejo s porabo, ponavadi to tisti ki letno delajo zelo malo kilometrov.

BTW: Meni je zadnji? dizel pil 8L/100km na 62km Tripu (je pa bila potovalna hitrost 203kmh gps-po ?tevcu 215) :ph34r:

To mi delaj... samo v?asih ni dobro za denarnico. Pa ne zaradi goriva. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma eni so ?e prov nadle?ni s to porabo ja... OK, se strinjam, omejitev se je treba dr?at, sam prov ne more? se drajsat skoz 130 km no... 

 

p.s. A je kdo na?gal ?e do konca 2,0 G 120 ? Kolk gre sploh dejansko?  :zvizga:

?e nisem imel prilike,zaradi prometa. Koliko pa je tebi pokazal? Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potovalna ali max? Pri 200+ noben dizel v serijskih avtih (na svetu) ne kuri 8.

 

Max, s tem da je bila od 62km naretih dobrih 50km na max, ostalih 10km pa po mestu. Potovalni ra?unalnik je kazal 8L povpre?je,nisem pa resetiral BCja prej je bil povpre?na malo pod 6, trenutna pa je bila itak 12+ :P

Heh, ma dizli itak preve? pijejo, ?e ?e bencinar pije 5L.

BTW: na M3 1.4benz je poraba pa konstantno nad 10L povpre?na, je pa tisti avto namenjen za po mestu na kratke razdalje.

Nvm no jst se ne obremenjujem s porabo. :vesel:

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni se je zadnji? mudilo in sem 40 km vozil med 170 in 210 km/h, povpre?na poraba pa se je dvignila za en deci na 6.9. Kaj pove ta podatek? Popolnoma ni?esar. :)

 

Pove da dizel preve? pije hehehe.

Saj zato so pa te teme o porabi ?ist brezveze. :ne vem:

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Precej prazna cesta, tista ravnina med Kranj vzhod - zahod je fajn  - 185 km pa bi ?lo ?e mav pa spredej kombi prehiteval ?lepar in to je to..   :vesel:

Si kaj preverjal ?e ti kaj merilnik la?e,meni ka?e na M3 popolnoma natan?no,kar je redkost pri avtomobili, sem preveril po GPS.LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S 4. ali s 5. prestavo? V 6. traja pribli?no 100 let.

Sej dolga ravnina tam  :rolleyes:

Si kaj preverjal ?e ti kaj merilnik la?e,meni ka?e na M3 popolnoma natan?no,kar je redkost pri avtomobili, sem preveril po GPS.LP

Jp, 1x prej pri cca. 160 je kr to?no ja.. Mislm da ene 2-3 km/h razlike

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes namesto ?ez prelaz okrog Karavank do Trbi?a in do Celovca: povpre?na poraba 5,6, ampak je bila vo?nja ve?inoma med 80 im 90 km/h, de? s snegom itd. Res je bilo jajcanje za znoret. Bi pri?akoval ?e ni?jo porabo, glede na to, da je ob dinami?ni vo?nji slabih 7. Ravno to je fora sodobnih NA bencinarjev: tudi ob te?ki nogi porabijo res malo. Verjamem, da bi 1.2 turbo porabil bistveno ve?. Turbina = velika poraba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma eni so ?e prov nadle?ni s to porabo ja... OK, se strinjam, omejitev se je treba dr?at, sam prov ne more? se drajsat skoz 130 km no... 

 

p.s. A je kdo na?gal ?e do konca 2,0 G 120 ? Kolk gre sploh dejansko?  :zvizga:

Jaz sem se peljal 197km/h...bi ?e ?la sam sem mogu prbremzat :)...bila je pa ravnina in tudi jaz sem opazil,da ?tevec res malo la?e. Tudi prej?nji Peugeot 508 je malo lagal...peljal sem se 218 po ?tevcu pa mislim da je gps kazal 210...sem bil prav presene?en

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes namesto ?ez prelaz okrog Karavank do Trbi?a in do Celovca: povpre?na poraba 5,6, ampak je bila vo?nja ve?inoma med 80 im 90 km/h, de? s snegom itd. Res je bilo jajcanje za znoret. Bi pri?akoval ?e ni?jo porabo, glede na to, da je ob dinami?ni vo?nji slabih 7. Ravno to je fora sodobnih NA bencinarjev: tudi ob te?ki nogi porabijo res malo. Verjamem, da bi 1.2 turbo porabil bistveno ve?. Turbina = velika poraba.

?akam post v stilu:v?eraj sem prevozil 700 km, resda nisem divjal, okoli 130 sem vozil ali pa tudi manj in ko sem pri?el na cilj, je bil rezervoar ?e vedno na ful.?aki,?aki,saj ko sem krenil od doma je bil na tri ?etrt. Super.V bistvu sem pridelal nekaj benza. Bom naslednji? vozil 110 pa mi ne bo nikoli ve? tteba tankat. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z mojo do makedonije, v avtu 5 odraslih plus cisto poln prtljaznik, voznja omejitev +10, je bila poraba malo cez 7, mislim da tocno nekih 7.2, sem pa na mal vecjih klancih mogu menjat v 5o, ker 6a ni mogla vzdrzvat hitrosti

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?akam post v stilu:v?eraj sem prevozil 700 km, resda nisem divjal, okoli 130 sem vozil ali pa tudi manj in ko sem pri?el na cilj, je bil rezervoar ?e vedno na ful.?aki,?aki,saj ko sem krenil od doma je bil na tri ?etrt. Super.V bistvu sem pridelal nekaj benza. Bom naslednji? vozil 110 pa mi ne bo nikoli ve? tteba tankat. :)

My point exactly. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?akam post v stilu:v?eraj sem prevozil 700 km, resda nisem divjal, okoli 130 sem vozil ali pa tudi manj in ko sem pri?el na cilj, je bil rezervoar ?e vedno na ful.?aki,?aki,saj ko sem krenil od doma je bil na tri ?etrt. Super.V bistvu sem pridelal nekaj benza. Bom naslednji? vozil 110 pa mi ne bo nikoli ve? tteba tankat. :)

 

A pe?e, da tudi bencinarji lahko malo pijejo?  :hohoho: Zadnje ?ase ima? konkretno ofenzivo na bencinarje, pa sploh ti nih?e ni? no?e.  :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e malo plunem na orbit, ?ez vikend ?el malo na morje in naredil z enim postankom na komu 220 kil. Poraba pa? Ugodnih 6.1,sem prometno pogledal, ?e imam slu?ajno dizla! Malo heca, ker se vreme rihta. Vozil sem pa 135 nekajkrat tudi 150 do 160 da sem prehitel nekaj cincarjev. 20 kil. pa imam navadne ceste.Vozim celi lajf bencince in se mi je zgodilo, da sem zadovoljen s porabo glede na mo? avta! Jugo 60-7lit.Alfa33-90-7.5lit.Alfa156-120-7.5lit.Mazda3-100-7.5 lit. Cruze 124-8.0lit.malo zaokro?eno na vzgor in bolj realno! In sedanja M 3 120-6.5lit! Ko pridem domol bom napisal koliko bo pila ?e nazaj. Pa probo bom koliko gre. Upam na prazno cesto!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pe?e, da tudi bencinarji lahko malo pijejo?  :hohoho: Zadnje ?ase ima? konkretno ofenzivo na bencinarje, pa sploh ti nih?e ni? no?e.  :ne vem:

Malo heca mora bit.:). Sej ne mislim vedno resno, ko kaj napi?em.Tisti,ki me poznajo, vedo, da pa? tako govorim.

Obljubim, da glede porabe benzinarjev ne napi?em ni? ve?...sej zaradi mene lahko pijejo tudi 1 liter. Dobro za vas. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.