Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Slovenski avto leta 2020

• Please log in to reply
90 odgovorov v tej temi

#41 Odsoten   Shrek

Shrek

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 6197
  • 1535 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: Mazda6, Mazda6

Objavljeno: 14 January 2020 - 06:57

Največja težava vseh novih avtov so laptopi na sredini armature in vsa digitalizacija...
Vsaj osnovna oprema bi morala imet še kako navadno tipko in cagr...
Si ne znam predstavljat tasta in ata, ki sta 75+, da bi uporabljala to sranje...
  • Boss, Z M A J in 4momo je všeč

#42 Odsoten   Nejc1986

Nejc1986

Hyper Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 9068
  • 3586 Sporočil:
  • Zanima me:Carpe diem
  • Model avtomobila: Mx5 nb, xsara picasso

Objavljeno: 14 January 2020 - 07:01

Največja težava vseh novih avtov so laptopi na sredini armature in vsa digitalizacija...
Vsaj osnovna oprema bi morala imet še kako navadno tipko in cagr...
Si ne znam predstavljat tasta in ata, ki sta 75+, da bi uporabljala to sranje...

Se strinjam. Verjetno jih pride dražje,da bi pol armature zamenjali za tistih par prodanih avtov.

Mene tudi nervirajo te stvari; Par dni nazaj vozil novega "mb e -klaso all teraina" z top opremo.... Ja,touch tu,touch tam pa ambientslna osvetlitev pa nevem kaj vse... Ampak plac za coffe to Go... To pa ne.

#43 Prisoten   mazdaman

mazdaman

miapan

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 24
  • 5240 Sporočil:
  • Model avtomobila: 6, Premacy
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 January 2020 - 07:02

Nejc za tvojo zahtevno opremo osnovni clio ne zadošča, že moraš vzeti drugo stopnjo opreme, ki pa že ima drugo ceno.

#44 Odsoten   Z M A J

Z M A J

Kurckej :)

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 185
  • 25599 Sporočil:
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, nasprotni spol
  • Model avtomobila: Z4, 3ka E46 & H Gecko
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 January 2020 - 07:04

To je res, tudi na salonih (kamor rad zahajam; Bologna in Zagreb recimo) so večinoma zgolj top opremljene različice, tudi v prodajnih salonih dostikrat nimajo čisto osnovnega modela... Seveda, da te narajcajo, da je boljša oprema dražja zgolj 10eur/mesec....

Saj je pri vseh stvareh tako; tiste osnovne smučke Elan v hervisu "od 300eur" so tam zato, da te privabijo v stacuno , kjer se pustimo (ali pa ne) premakniti za boljši model.

Ampak... Recimo jaz sem eden takih, ki kupujem osnovni model avta. Ker imam raje nov avto z osnovno opremo, kot pa rabljenega , oziroma dam raje denar za dopust, kot za 2cola večje gume...

Oprema ,ki jo želim / rabim pri bodočem avtu: klima (lahko ročna) , tempomat (seveda navaden), naslon za roke, usnje na volanu (lahko tudi kasneje tapetnik zrihta), cimmanjse feltne (jebiga, raje na 3leta nove gume,kot pa da sem eden tistih,ki nima za nove 17ke),ogrevani špegli in prednje šipe na štrom, rezervna guma...

Začuda... Dostikrat ni dovolj osnovni rang opreme za to...

Recimo Moj fotr je isti, oziroma on tudi naslona , usnja in tempomata ni pripravljen doplačati...

Razlicni ljudje pa to...

Je pa pač treba že v štartu vedeti , da tak avto pač niti slučajno ne bo izgledal tako, kot tisti v prospektu,ampak.... Meni so druge stvari pomembnejse kot to,kako moj avto zgleda, preživim pa tudi ne veliko časa v njemu,da bi se mi kakovost življenja izboljšala zaradi opreme.

Teža izbora? Hja.. nekateri pač ne spremljajo avtomobilskih novitet in jih tako izbori malo spomnijo,kaj je novega in pocukajo za rokav , da zdaj pa res nujno rabijo nov avto... En triger tu, en triger tam... Pa se ga gre kupiti...

Glede na odebeljeni tisk se popolnoma strinjam in meni popolnoma zadošča osnovna verzija vozila letnice 2x 20 (ker nisem neka princeska na zrnu graha in se trenutno vozim s polnoletno E46 3-ko, hehe). Sicer pa resno razmišljam kupit nekaj povsem iz salona in ga imet za vsakdanjo vožnjo, za ta lepše pa potem Z-ja. :wub:

P.S. Edina, ampak res edina zadeva za katero bi bil pripravljen doplačati pa je strešno okno (to pa je moja šibka točka, hehe). :zvizga:

#45 Odsoten   Alex

Alex

the red arrow

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 399
  • 10207 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Model avtomobila: Mazda 6 nakama 150 soul red
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 January 2020 - 07:08

Zanima me, ali ta naslov kaj pripomore pri prodaji. Namreč, mislim, da so pri cliu
kupci odločeni za nakup že prej.
  • uporabniku Z M A J je všeč

#46 Odsoten   Nejc1986

Nejc1986

Hyper Ricer

• Člani
  • 3586 Sporočil:

Objavljeno: 14 January 2020 - 07:29

Nejc za tvojo zahtevno opremo osnovni clio ne zadošča, že moraš vzeti drugo stopnjo opreme, ki pa že ima drugo ceno.

Vem. Gledal sem ga pred salonom in je prišel slabih 13jurjev z vsem kar rabim in verjamem še kakšno stvarjo , ki je jaz nebi doplacal (alu feltne za začetek...).

Zanima me, ali ta naslov kaj pripomore pri prodaji. Namreč, mislim, da so pri cliu
kupci odločeni za nakup že prej.

Verjetno res ne, ampak po drugi strani si pa predstavljam kakšnega starega ata , ki ne spremlja novosti in potem nekega lepega dne reče "madonca,nov Clio je zunaj, moj je že 10let star pa prevoženih ima že 60jurjev, pa lep je nov Clio , jebemu da ga je treba zamenjati". :) Itak bi kupil clia, Ampak reklama na vsakem koraku, ga bo zdaj pač spomnila, da zdaj je pa res že skrajni čas...

Glede na odebeljeni tisk se popolnoma strinjam in meni popolnoma zadošča osnovna verzija vozila letnice 2x 20 (ker nisem neka princeska na zrnu graha in se trenutno vozim s polnoletno E46 3-ko, hehe). Sicer pa resno razmišljam kupit nekaj povsem iz salona in ga imet za vsakdanjo vožnjo, za ta lepše pa potem Z-ja. :wub:

P.S. Edina, ampak res edina zadeva za katero bi bil pripravljen doplačati pa je strešno okno (to pa je moja šibka točka, hehe). :zvizga:

Amapak tvoj bmw ima kakšen kos opreme , ki ga nov entry level avto nižjega razreda nima, tako da ravno zanašati na osnovno opremo se vseeno ne gre vedno. Že Moja xsara ima kaksen kos opreme , ki ga osnovni Clio/polo/corsa nimajo...

#47 Prisoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
    • ID uporabnika: 49
  • 14926 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 14 January 2020 - 07:53

nas osnovni clio letnik 2000 ima funkcijo, da ko imas vklopljene brisalce spredaj, in potem das v rikverc, se sam vklopi zadnji brisalc...tega mazda 6 se zdaj nima, ce se ne motim :)

• Boss in Z M A J je všeč

#48 Odsoten   Bini

Bini

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 10126
  • 1243 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar je aktualno in zanimivo.
  • Model avtomobila: Mazda 3 G120 Revolution 2018
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 January 2020 - 08:15

To je res, tudi na salonih (kamor rad zahajam; Bologna in Zagreb recimo) so večinoma zgolj top opremljene različice, tudi v prodajnih salonih dostikrat nimajo čisto osnovnega modela... Seveda, da te narajcajo, da je boljša oprema dražja zgolj 10eur/mesec....

Saj je pri vseh stvareh tako; tiste osnovne smučke Elan v hervisu "od 300eur" so tam zato, da te privabijo v stacuno , kjer se pustimo (ali pa ne) premakniti za boljši model.

Ampak... Recimo jaz sem eden takih, ki kupujem osnovni model avta. Ker imam raje nov avto z osnovno opremo, kot pa rabljenega , oziroma dam raje denar za dopust, kot za 2cola večje gume...

Oprema ,ki jo želim / rabim pri bodočem avtu: klima (lahko ročna) , tempomat (seveda navaden), naslon za roke, usnje na volanu (lahko tudi kasneje tapetnik zrihta), cimmanjse feltne (jebiga, raje na 3leta nove gume,kot pa da sem eden tistih,ki nima za nove 17ke),ogrevani špegli in prednje šipe na štrom, rezervna guma...

Začuda... Dostikrat ni dovolj osnovni rang opreme za to...

Recimo Moj fotr je isti, oziroma on tudi naslona , usnja in tempomata ni pripravljen doplačati...

Razlicni ljudje pa to...

Je pa pač treba že v štartu vedeti , da tak avto pač niti slučajno ne bo izgledal tako, kot tisti v prospektu,ampak.... Meni so druge stvari pomembnejse kot to,kako moj avto zgleda, preživim pa tudi ne veliko časa v njemu,da bi se mi kakovost življenja izboljšala zaradi opreme.

Teža izbora? Hja.. nekateri pač ne spremljajo avtomobilskih novitet in jih tako izbori malo spomnijo,kaj je novega in pocukajo za rokav , da zdaj pa res nujno rabijo nov avto... En triger tu, en triger tam... Pa se ga gre kupiti...

Joj kako ti dam prav, samo kaj ko me vleče nase lep avto! Racionalnost je pa popolnoma na tvoji strani..
  • uporabniku Alex je všeč

#49 Odsoten   Alex

Alex

the red arrow

• Člani
  • 10207 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 January 2020 - 09:26

Včasih so imeli nekateri radi lepe konje,lepo okrancljane z lepimi sedli in uzdami. Bili so visoki, z lepo grivo. Drugim ni bil pomemben izgled in so imeli nizke, čokate konje in jahali so brez sedel. Nato so prišle na vrsto kočije. Enim je bil dovolj kmečki voz, drugi, ki so si lahko privoščili so si kupili lepo kočijo z izbranim usnjem v notranjosti. Tako je še dan danes, enim je dovolj avto za prevoz od točke a do točke b, brez nepotrebne navlake, ki se lahko hitro pokvari. Drugi #e vedno prisegajo na lep izdelek, eleganten in če je hkrati še kvaliteten je to zmaga za njih.
Vsakemu svoje. :)
  • uporabniku Civic je všeč

#50 Odsoten   Nejc1986

Nejc1986

Hyper Ricer

• Člani
  • 3586 Sporočil:

Objavljeno: 14 January 2020 - 09:34

nas osnovni clio letnik 2000 ima funkcijo, da ko imas vklopljene brisalce spredaj, in potem das v rikverc, se sam vklopi zadnji brisalc...tega mazda 6 se zdaj nima, ce se ne motim :)

A obstaja kakšen avto,ki te funkcije nima? No,verjetno res obstaja... Meni je pri xsari zakon, da ko ugasnes avto pri prizganih brisalcih,le-ti naredijo gib do konca (ne ostanejo na sredi šipe) in potem ob zagonu motorja , kljub ročki na "on",ne delajo dokler ne daš ročko na "Off" in potem spet na "on"... S tem se izognes , da bi ob kontaktu veselo zaruzili po ledu , oziroma da ti zjebe motorček,ko bi bili primrznjeni na šipo.

Malenkosti so tiste ki včasih štejejo ,je pa tko; take stvari opazis z leti in so tako male,da samo zaradi tega ne boš kupil avta .

Včasih so imeli nekateri radi lepe konje,lepo okrancljane z lepimi sedli in uzdami. Bili so visoki, z lepo grivo. Drugim ni bil pomemben izgled in so imeli nizke, čokate konje in jahali so brez sedel. Nato so prišle na vrsto kočije. Enim je bil dovolj kmečki voz, drugi, ki so si lahko privoščili so si kupili lepo kočijo z izbranim usnjem v notranjosti. Tako je še dan danes, enim je dovolj avto za prevoz od točke a do točke b, brez nepotrebne navlake, ki se lahko hitro pokvari. Drugi #e vedno prisegajo na lep izdelek, eleganten in če je hkrati še kvaliteten je to zmaga za njih.
Vsakemu svoje. :)

Ampak ogromno je tu odvisno od tega koliko je kdo pripravljen dati za avto. Saj se vsi strinjamo (tudi kupci dacie), da dacia ni lepa. Ampak nekomu se pač fučka za to, nekdo pa pač želi imeti lep avto. Meni se sladko fučka ko se s xsaro pripeljem nekam ,pa je na službenem parkingu tudi v družbi Audijev a6, bmw x5, a4ic, Mazde 3, celo novega Mustanga...

Po drugi strani pa... Nebi vozil scott bicikla , pa da je cenejši od ostalih...

#51 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
    • ID uporabnika: 10
  • 8103 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda CX-5 G194 AT AWD Revolution Top
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 January 2020 - 09:43

Eni svoj zasluzen denar zapravijo za ene stvari... drugi za druge... tretji svoj zasluzen denar raje "kupckajo" v nogavici... cetrti pa kupujejo drage avtomobile s tujim denarjem :)  ... pac smo si razlicni ...  :P

#52 Odsoten   Z M A J

Z M A J

Kurckej :)

• Člani
    • ID uporabnika: 185
  • 25599 Sporočil:
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, nasprotni spol
  • Model avtomobila: Z4, 3ka E46 & H Gecko
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 January 2020 - 10:03

Eno svoj zasluzen denar zapravijo za ene stvari... drugi za druge... tretji svoj zasluzen denar raje "kupckajo" v nogavici... cetrti pa kupujejo drage avtomobile s tujim denarjem :)  ... pac smo si razlicni ...  :P

Čedalje več ljudi živi na kredit oz. preko svojih realnih zmožnosti, meni recimo na kraj pameti ne pade, da bi se za pleh zapufal. Kredit bi prišel v poštev le za nepremičnino, ampak to imam na srečo dobro poštimano. :vesel:

#53 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
    • ID uporabnika: 10
  • 8103 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda CX-5 G194 AT AWD Revolution Top
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 January 2020 - 10:05

No... to "s tujim denarjem" je bilo drugace misljeno :) ... Na kredit, lizing ali podobno... je se vedno treba odplacat... 

#54 Odsoten   Mraušk Mčk

Mraušk Mčk

Moravčki Dirkać

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1420
  • 3034 Sporočil:
  • Zanima me:Vse kar stoji na dveh nogah!

Objavljeno: 14 January 2020 - 11:32

Mensezdi da tu na forumu nismo reprezentativen model slovenskega kupca, ljudi ki sploh ne spremljajo dogajanja na področju plehovja je večji del populacije. Tem je namenjen šov z govejo muzko, imenovan izbor avta leta, pač da malo predrami populacijo da ima že 10,1 leto star avto in da je treba iti v najbližji salon.

Naziv avto leta pripomore kakšen procent k prodaji, prav dosti pa ne, kar vprašajte spomladi če bo kdo še vedel kateri je avto leta 2020, če bo vsak 15i vedel, bo veliko.

Meni osebno gre trend avtomobilizma nekam v zelo napačno smer. Dela se na obliki, na vsebini pa kurckej. Sploh ti laptopi v avtih na katerih svršuje populacija kot da sedaj bo pa vozila ladjo iz vojne zvezd namesto avta, so velik korak nazaj v smislu varnosti. So pa bistveno cenejši kot fizični gumbi, tako da ja, bo večji profit in daljša jahta. 

• LabiGT, Boss in Z M A J je všeč

#55 Odsoten   Nejc1986

Nejc1986

Hyper Ricer

• Člani
  • 3586 Sporočil:

Objavljeno: 14 January 2020 - 11:46

Mensezdi da tu na forumu nismo reprezentativen model slovenskega kupca, ljudi ki sploh ne spremljajo dogajanja na področju plehovja je večji del populacije. Tem je namenjen šov z govejo muzko, imenovan izbor avta leta, pač da malo predrami populacijo da ima že 10,1 leto star avto in da je treba iti v najbližji salon.

Naziv avto leta pripomore kakšen procent k prodaji, prav dosti pa ne, kar vprašajte spomladi če bo kdo še vedel kateri je avto leta 2020, če bo vsak 15i vedel, bo veliko.

Meni osebno gre trend avtomobilizma nekam v zelo napačno smer. Dela se na obliki, na vsebini pa kurckej. Sploh ti laptopi v avtih na katerih svršuje populacija kot da sedaj bo pa vozila ladjo iz vojne zvezd namesto avta, so velik korak nazaj v smislu varnosti. So pa bistveno cenejši kot fizični gumbi, tako da ja, bo večji profit in daljša jahta.

Tokrat se pa strinjam s tabo.

#56 Odsoten   Alex

Alex

the red arrow

• Člani
  • 10207 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 January 2020 - 12:11

Tokrat se pa strinjam s tabo.

Za razliko od ponavadi se tudi jaz strinjam. Še posebej glede laptopov v avtih. In kar je majbolj zanimivo, to bolj privlači stare konje in malo manj stare kot pa mladino.Mladi računalnike in telefone - ja, v avtih pa čim bolj enostavno in priročno. To so besede prodajalca avtov,mojega dobrega kolega.
  • uporabniku Z M A J je všeč

#57 Odsoten   Nejc1986

Nejc1986

Hyper Ricer

• Člani
  • 3586 Sporočil:

Objavljeno: 14 January 2020 - 14:06

https://siol.net/avt...DUnQt8h7_gzpg-w

#58 Odsoten   FuManchu

FuManchu

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 9355
  • 653 Sporočil:
  • Zanima me:Avti, muska, kolesarjenje, hribi, itd...
  • Model avtomobila: Mazda & Saab
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 January 2020 - 17:42

Slabost je edino pozimi. Marsikateri je že skuril motorček zadaj zaradi primrzjenega brisalca.

#59 Odsoten   Nejc1986

Nejc1986

Hyper Ricer

• Člani
  • 3586 Sporočil:

Objavljeno: 14 January 2020 - 19:00

Slabost je edino pozimi. Marsikateri je že skuril motorček zadaj zaradi primrzjenega brisalca.

Glej kaj Ma xsara (glej moj post malo visje). Zdj bi dal unega štajerskega smajlija, pa ga moj telefon (ki ni telefon leta 2020) ne najde.

#60 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 133
  • 23666 Sporočil:
  • Zanima me:Vse po malem.
  • Model avtomobila: Mazda 6 CD 150 2019
  • Član Mazda Klub-a:

Objavljeno: 14 January 2020 - 20:39

Men je bila ta funkcija tudi všeč pri VAG-u ampak nič več, ko mi je na službenem odtrgalo pol gumice, ki je primrznila na steklo. Spredaj sem očistil steklo zadaj sem rekel, da ga bo itak gretje odtajalo. Prižgem sprednje brisalce, dam nehote v rikverc in hrsk pa je šla gumica zadnjega brisalca.  Pol sem bil pa čist brez brisalca zadaj in verjetno je vsakemur jasno, da to pri HB-jih in karavanih spada pod rubriko "must have".

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov