Skoči na vsebino

Demonta?a klimatske naprave - na objektu


Grega_

Priporočeno sporočilo

Mogo?e bom moral v trgovini demontirati klimo.....je kak?en poseben postopek? Tam pri ventilih in glede plina oz. so kak?ni posebni klju?i za opravit to zadev? Nimam pojma o tem ker ?e nisem to po?el....majstri pa verjetno kar ra?unajo tako da bi sam nekako zrihtal. Gre se pa za klasi?no klimo, kot si jo npr. namontira? v stanovanju, hi?i....s tem da je cela enota notri v objektu in ne na fasadi...toliko la?je pa?.

post-288-1375596834_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e bom moral v trgovini demontirati klimo.....je kak?en poseben postopek? Tam pri ventilih in glede plina oz. so kak?ni posebni klju?i za opravit to zadev? Nimam pojma o tem ker ?e nisem to po?el....majstri pa verjetno kar ra?unajo tako da bi sam nekako zrihtal. Gre se pa za klasi?no klimo, kot si jo npr. namontira? v stanovanju, hi?i....s tem da je cela enota notri v objektu in ne na fasadi...toliko la?je pa?.

 

Je en postopek..sam nevem kaj in kako...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si lahko bolj natan?en: za ?igavo klimo gre. Ker ima vsak proizvajalec za odtenek druga?no orodje... In pa: kako bo? izsesal plin? Ga bo? kar izpustil v ozra?je? Saj na?eloma ni pretirano strupen, pa vseeno...

 

Na?eloma pa ni neka znanost. Sploh ?e je namenjena na odpad. Prvo odklopi? varovalke, nato ?e elektri?ne ?ice. Izsesa? plin (mogo?e ti prismo?i na posko? kak?en avtomehanik, ki ima sistem za dopolnjevanje klim - mislim, da lahko tudi prazni z istim sistemom), odklopi? cevi, ki povezujejo notranjo in zunanjo enoto in jih sname? dol. Previden bodi ?e pri odvodu kondenza iz notranje enote, ker se v tej cevi nabere mulj, alge,... in ti zadeva lahko lepo popacka zid. Elegantno re?i? tako, da s komprimiranim zrakom (navaden kompresor) spiha? to cev, preden se je loti?. Ni ravno pretirana znanost - ?e zna?... :P

 

Mi pa ni jasno, kako sta obe enoti znotraj. Gotovo si kaj pome?al. Ali pa ima "zunanja" enota odvod zraka skozi zid. Ker druga?e zadeva sploh ni smiselna. ?e povzamem tako, na grobo, v smislu "Klima za telebane": "zunanja" enota plin "ohladi" in komprimira, notranja pa plin uparja. In ?e ho?e? nekaj uparit, mora? dovajati toploto. Torej notranja enota iz prostora odvzema toploto, zunanja pa jo oddaja v ozra?je. ?e ima? obe komponenti znotraj, zadeva ni smiselna... :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klima je v trgovskem centru...kot "zunaj" sem misli ni na zunanji strani objekta...v prostoru trgovine je notranja enota...?ez steno je pa zunanja enota (ampak v notranjosti trgovskega centa) - na hodniku pa?. Aha s plinom je tako...sem mislil da ko zapre? tiste ventila ostane plin pa? v zunanji enoti, odklopi? cevi in je to to. Klima je kaj pa vem kera...ker je nisem jest montiral...bom napisal sredi tedna. ?e je tole s plinom res tako bi pa moral majstra dobiti kot ka?e....sam me mal ?as hebe, sej mogo?e gor ostane, zvem do srede (kar bi vse skupaj zzeeloo oolaj?alo) Z elektrio ne bo problema...ker je kabel v ?tekar napelan :) klasika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klimo vklopi? na hlajenje in pusti?,da dela.Gre? k zunanji enoti in na tanj?i cevi zapre? ventil(imbus klju?).

Malo po?aka?,poslu?a? kompresor,ko spremeni glas (se matra) zapre? ?e ventil na debeli cevi in ugasne? klimo.

Tako ima? zdaj pre?rpan plin v zunanji enoti za naslednjo monta?o.Zdaj lahko odklopi? cevi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klimo vklopi? na hlajenje in pusti?,da dela.Gre? k zunanji enoti in na tanj?i cevi zapre? ventil(imbus klju?).

Malo po?aka?,poslu?a? kompresor,ko spremeni glas (se matra) zapre? ?e ventil na debeli cevi in ugasne? klimo.

Tako ima? zdaj pre?rpan plin v zunanji enoti za naslednjo monta?o.Zdaj lahko odklopi? cevi.

 

Zanimivo. To pomeni da se vedno crpa 'vase' plin kljub zaprtemu tokokrogu plina?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klimo vklopi? na hlajenje in pusti?,da dela.Gre? k zunanji enoti in na tanj?i cevi zapre? ventil(imbus klju?).

Malo po?aka?,poslu?a? kompresor,ko spremeni glas (se matra) zapre? ?e ventil na debeli cevi in ugasne? klimo.

Tako ima? zdaj pre?rpan plin v zunanji enoti za naslednjo monta?o.Zdaj lahko odklopi? cevi.

 

 

 

Cist res je tako mi je en majstr pred kratkim tako klimo odmonteru in potem drugje zmonteru in ni bilo potrebno novo polnjenje ker je plin ostal v zunanji enoti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e instalacija ni predolga je plina itak vi?ka notri tako,da ostane za naslednjo monta?o.

Pri monta?i je pa potrebno zvakumirat sistem z ?rpalko,da ne ostane vlaga v sistemu.

Eni tega ne naredijo ampak samo spustijo plin skozi,da malo pihne ven na ventilu.

Delalo sicer bo samo jaz nebi reskiral,da mi po par letih zariba kompresor,?e ?e da? 1000? za klima napravo.

Pa izkoristek se tudi lahko zmanj?a.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trgovino na Vrhniki zapiram...sem pa nekaj pokompeziral z novimi lastniki ampak kao da kompresor ne dela, ampak jest mislim da samo ni nafilana.

 

no ?e bo? imel ?anso. za star?e i??em kako tako.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • In za po vrhu-ponudba,katero nihče ne potrebuje🤣🤣...Mazda pa ima prodajne rezultate,ki so rekordni v njeni zgodovini😃...kdo bi si mislil😄     
    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.