Skoči na vsebino

Prigode v prometu

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Mene je pred leti zmrazilo v Plitvičkih, ko je poševnooki (kitajc) zraven koša  1m prej, vrgel piksno redbula na tla.

Napisano

Problem nastane, ko spuščaš divjake v civilizacijo. Dela pač tako kot je navajen doma. 

 

Lahko me spluvate kot želite, ampak sam osebno nisem pristaš budget turizma in turistov. Dovolj je bilo videt tiste vavčer "turiste"  pred nekaj leti pa samo upaš da ne bo kdo še kdaj prišel s kakšno podobno butasto idejo na plano.

33112_1.png

Napisano

Pa točno vem, da moram pazit na te s KP tablicami... Najprej misliš, da bo ustavil pol pa YOLO z 20-30km/h na vozni pas. ?zmeden?

 

 

 

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Jezen 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je Boss napisal:

Pa točno vem, da moram pazit na te s KP tablicami... Najprej misliš, da bo ustavil pol pa YOLO z 20-30km/h na vozni pas. ?zmeden?

 

 

 

He, He, Boss je od sto dveh posnetkov izbral  "ta pravega". Pozna jure markota. 😉 

Sicer pa bi mora ti predvideti, da je model na koncu vključevalnega  pasu in bo zavil na cesto. Ti bi se moral umakniti. Nič spornega ni tu le tvoja reakcija je bila malo "lesena". 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano

Hmmm... kolikor vem, tole ni vključevalni pas ampak odstavna niša ... in tip absolutno nima prednosti... Boss je na svojem pasu, ker zapušča obvoznico ... Zakaj bi se moral umakniti?

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Ker bi lahko bil kulturen voznik?

 

Ko se pelješ po avtocesti in se nekdo na koncu pospeševalnega pasu želi vključiti na avtocesto, naj bi se, ČE JE MOŽNO, ti prestavil na prehitevalni pas, da mu omogočiš lažje vključevanje. Tu je podobna situacija: nekdo bi se iz odstavne niše rad vključil v promet, in bi se lahko avtor posnetka že prej prestavil na vozni pas in se nato vrnil nazaj, saj je očitno imel dovolj prostora. In mislim, da vsi tu toliko poznamo stanje na naših cestah, da vemo, da če bi tisti siromak v odstavni niši čakal na prazno avtocesto, da bi tam lahko tudi penzijo dočakal... Ampak, nekje smo že ugotavljali, da se pri nas vozi zmerno do pretežno egoistično. In zelo malo se jih zaveda, da, če mu na nagrobnik napišejo "imel je prednost", njegovim domačim ne bo zaradi tega nič lažje...

 

 

Je pa ta odstavna niša postavljena na precej nenavadnem mestu, vsaj za moje pojme. Ker se iz nje vključuješ praktično v križišče. In če bi želel potem nadaljevati po avtocesti naprej in ne zaviti desno? Te pravzaprav prisilijo v neke čudne manevre...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 3 urami je Slivka napisal:

Ker bi lahko bil kulturen voznik?

 

Ko se pelješ po avtocesti in se nekdo na koncu pospeševalnega pasu želi vključiti na avtocesto, naj bi se, ČE JE MOŽNO, ti prestavil na prehitevalni pas, da mu omogočiš lažje vključevanje. Tu je podobna situacija: nekdo bi se iz odstavne niše rad vključil v promet, in bi se lahko avtor posnetka že prej prestavil na vozni pas in se nato vrnil nazaj, saj je očitno imel dovolj prostora. In mislim, da vsi tu toliko poznamo stanje na naših cestah, da vemo, da če bi tisti siromak v odstavni niši čakal na prazno avtocesto, da bi tam lahko tudi penzijo dočakal... Ampak, nekje smo že ugotavljali, da se pri nas vozi zmerno do pretežno egoistično. In zelo malo se jih zaveda, da, če mu na nagrobnik napišejo "imel je prednost", njegovim domačim ne bo zaradi tega nič lažje...

 

 

Je pa ta odstavna niša postavljena na precej nenavadnem mestu, vsaj za moje pojme. Ker se iz nje vključuješ praktično v križišče. In če bi želel potem nadaljevati po avtocesti naprej in ne zaviti desno? Te pravzaprav prisilijo v neke čudne manevre...

Ravno to sem hotel napisat pa si me prehitel, samo ne tako na dolgo.... 😁🫣

Boss ni lesen ampak se mu jebe za unega tam.... 🥴

Napisano

Ma fantje vam je treba izpite pobrat. Tole ni vključevalni pas ampak izključevalni. @Jest je lepo razložil, da je to odstavna niša. Ma dobr, sej upam, da razumete vsaj osnove prometnih predpisov.

 

@Slivka fak očala bo treba. Kje ti vidiš pospeševalni pas. To je zgolj izključevalni. Po tvoje torej, če želiš zapeljati iz niše, se ti jebe za vse, okoli in samo spelješ pa naj ostali rešujejo situacijo. Če tko sami vozite pol ne boste dolgo. Sploh mi je pa všeč kako ugotavljaš, da je nekaj očitno pa tega ni na posnetku. Kako veš sej kamera ne snema nazaj oziroma levo? Kako veš ali je bilo tam frej in ali za mano nisem imel še enega, ki je ravno tako šel na izvoz. Res si faca model, k vse to veš iz prve in na pamet. 

 

Pa res, dej poglej si video še enkrat, pa preveri a je siromak res stal in kot tele čakal neskončno dolgo? Poglej, da se je vozil počasi po niši in na koncu zaviral (zavorne luči), kot bi želel ustavit, ampak v tistem trenutku je samo še trznil levo. Mi je pa res zanimivo kako vam rata take samomorilske manevre opravičevat. Vsak dan se peljem tam mimo pa še nikoli od kar obstaja ta obvoznica me ni izsilil še nihče. Tudi tovornjakarji, ki štartajo vedno počakajo, da imajo dovolj prostora. 

 

 

pred 4 urami je Bini napisal:

Boss ni lesen ampak se mu jebe za unega tam.... 🥴

Sej bi ti nekaj napisal pa se bom raje vzdržal. Ni vredno.:whatever:

33112_1.png

Napisano
pred 9 urami je Alex napisal:

Sicer pa bi mora ti predvideti, da je model na koncu vključevalnega  pasu in bo zavil na cesto. Ti bi se moral umakniti. Nič spornega ni tu le tvoja reakcija je bila malo "lesena". 

 

Razumem, koprčani ste itak prepričani, da ste nadvsepomembni in da se vam morajo drugi iz spoštovanja umaknit, ustavit in še priklonit zraven. Ja prvo Mazdo mi je razbil en iz sosednje Izole, ker je bil ravno tako prepričan, da se lahko vozi skozi rdečo in da se mu moramo drugi umaknit.

33112_1.png

Napisano
pred 5 urami je Boss napisal:

 

Razumem, koprčani ste itak prepričani, da ste nadvsepomembni in da se vam morajo drugi iz spoštovanja umaknit, ustavit in še priklonit zraven. Ja prvo Mazdo mi je razbil en iz sosednje Izole, ker je bil ravno tako prepričan, da se lahko vozi skozi rdečo in da se mu moramo drugi umaknit.

Ni se potrebno nobenemu klanjat, samo moraš bit na cesti "žvelt". To pomeni, da hitro reagiraš, pogledaš na brzino v vzvratno ogledalo in že skočiš na drugi pas. Pazit moraš nase in na druge v prometu. Imeti moraš reflekse in oči na pecljih. Predvidevati moraš dve potezi vnaprej, kaj bo kdo naredil. Preventiva in  ne kurativa. Vježbaj. 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Napisano
pred 8 minutami je Alex napisal:

Ni se potrebno nobenemu klanjat, samo moraš bit na cesti "žvelt". To pomeni, da hitro reagiraš, pogledaš na brzino v vzvratno ogledalo in že skočiš na drugi pas. Pazit moraš nase in na druge v prometu. Imeti moraš reflekse in oči na pecljih. Predvidevati moraš dve potezi vnaprej, kaj bo kdo naredil. Preventiva in  ne kurativa. Vježbaj. 

 

In to mi razlagaš zakaj? Ker sem se mogoče zaletel v idiota al kako? Tale debata postaja iz trenutka v trenutek bolj čudna in zmešana. :nevem:

33112_1.png

Napisano

Včeraj, ko sem šel  z 6-ko v Ljubljano, me je en švabo rešil plačila kazni na avtocesti. Namreč, kar nekje tam  pri Divači je stala bela škoda in noter ostrostrelec (radarska pištola) Ali kako se že reče temu. 

Švabo  je prehiteval eno Teslo z 130/ uro. Jaz pa za njim in komaj sem čakal, da se umakne ma svoj pas. In takrat zagledam organe pregona, ki opravljajo svoje poslanstvo. 

Je pa zato moj kolega plačal davek, ko smo šli popoldne v Cerkno. Bili so skriti za enim ovinkom ( nato je bila dolga ravnica.) Omejitev 50km/uro. Kao naselje. Na cesto je kar skočila mlada, čedna uniformiranka. Namerili so mu 73km/uro.Seveda je sledilo takoj obvezno  pihanje, pisanje kazni. In podelitev 3 točk za prvo mesto. Največji smeh je bil, ker ni lovil tisti aparat za izpisovanje kazni. Ni bilo povezave. Pa je hodila gor in dol po parkirišču, nato je šla na drugo stran ceste, pa pod cesto. Vse skupaj je bilo res smešno. Na koncu je nekako uspelo, a ni natisnilo. QR kode. Nato smo videli do Kopra #e dve patrulji. Izgleda, da do imeli kako akcijo. 

 

 

 

 

pred 4 minutami je Boss napisal:

 

In to mi razlagaš zakaj? Ker sem se mogoče zaletel v idiota al kako? Tale debata postaja iz trenutka v trenutek bolj čudna in zmešana. :nevem:

Ne, meni se ni zdelo pri vsem tem nič spornega. Pač takih situacij je vsak dan na cesti kolikor hočeš. 

 

 

Napisano
pred 17 urami je Boss napisal:

Ma fantje vam je treba izpite pobrat. Tole ni vključevalni pas ampak izključevalni. @Jest je lepo razložil, da je to odstavna niša. Ma dobr, sej upam, da razumete vsaj osnove prometnih predpisov.

 

@Slivka fak očala bo treba. Kje ti vidiš pospeševalni pas. To je zgolj izključevalni. Po tvoje torej, če želiš zapeljati iz niše, se ti jebe za vse, okoli in samo spelješ pa naj ostali rešujejo situacijo. Če tko sami vozite pol ne boste dolgo. Sploh mi je pa všeč kako ugotavljaš, da je nekaj očitno pa tega ni na posnetku. Kako veš sej kamera ne snema nazaj oziroma levo? Kako veš ali je bilo tam frej in ali za mano nisem imel še enega, ki je ravno tako šel na izvoz. Res si faca model, k vse to veš iz prve in na pamet. 

... ... ... ...

... ... ... ...o.:whatever:

 

Daj no, kot da se ne poznamo že zelo dolgo.

 

Kako vem, da po voznem pasu za naravnost ni bilo nikogar? Ne bi ti kar tako zavil levo, če ne bi bilo varno. To si že nekajkrat dokazal. Torej je bilo očitno dovolj prazno, da bi lahko siromaku dal tisti prostor prostovoljno in ne pod prisilo.

 

Nisem pa nikjer zagovarjal možakarja. Nasprotno, velikokrat se tudi sam jezim, ker ljudje ne vedo, da se pedal za gas lahko pohodi do podna. Samo napisat, da ljudje premalo tiščijo na gas, je dandanes kar malo Bogokletno, ker je "neprilagojena hitrost vzrok za prometne nesreče".

 

Resnici na ljubo, ja, vozimo tako. Sicer to ni redna praksa ampak huda izjema, se pa zgodi. Poleg tega imamo hribovci gojzarje in v gojzarjih imaš težko nogo. In s težko nogo stisneš gas do podna. Pa je skoraj v trenutku s prvo do 40km/h, z drugo do 70 km/h, s tretjo do 95 km/h, potem je pa že taka hitrost, da nisi več tako huda ovira. In od nekdaj mi je zanimivo, kako vsi gledajo na moč motorja in pospeške, a ko je treba pospešit, jih pa res malo pohodi gas in izkoristi moč in pospeške vozila...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
dne 19. 8. 2025 ob 17:27 je Boss napisal:

Ma fantje vam je treba izpite pobrat. Tole ni vključevalni pas ampak izključevalni. @Jest je lepo razložil, da je to odstavna niša. Ma dobr, sej upam, da razumete vsaj osnove prometnih predpisov.

 

@Slivka fak očala bo treba. Kje ti vidiš pospeševalni pas. To je zgolj izključevalni. Po tvoje torej, če želiš zapeljati iz niše, se ti jebe za vse, okoli in samo spelješ pa naj ostali rešujejo situacijo. Če tko sami vozite pol ne boste dolgo. Sploh mi je pa všeč kako ugotavljaš, da je nekaj očitno pa tega ni na posnetku. Kako veš sej kamera ne snema nazaj oziroma levo? Kako veš ali je bilo tam frej in ali za mano nisem imel še enega, ki je ravno tako šel na izvoz. Res si faca model, k vse to veš iz prve in na pamet. 

 

Pa res, dej poglej si video še enkrat, pa preveri a je siromak res stal in kot tele čakal neskončno dolgo? Poglej, da se je vozil počasi po niši in na koncu zaviral (zavorne luči), kot bi želel ustavit, ampak v tistem trenutku je samo še trznil levo. Mi je pa res zanimivo kako vam rata take samomorilske manevre opravičevat. Vsak dan se peljem tam mimo pa še nikoli od kar obstaja ta obvoznica me ni izsilil še nihče. Tudi tovornjakarji, ki štartajo vedno počakajo, da imajo dovolj prostora. 

 

 

Sej bi ti nekaj napisal pa se bom raje vzdržal. Ni vredno.:whatever:

Glej nisem mislil tako resno kot je videt,hec je bil! Ono pa kamot napiši me ful firbec matra..... 🤔

Napisano
dne 18. 8. 2025 ob 23:55 je Boss napisal:

Pa točno vem, da moram pazit na te s KP tablicami...

 

 

 

Pri nas množično jemljejo tablice z oznako KP pri nakupu avta, namesto LJ, kar bi regijsko ustrezalo. Nevem v čem je fora..

Napisano

Ali pa oboje.

 

Poznam človeka  ki je kupil BMW v LJ. Niso imeli CE, pa je vzel KP.

LJ bi se mu pol kraja smejalo.

 

Tak sem ga pač klical "vina Koper", če je imel njihov znak na tablici.

Napisano

Glede na to kolk mene tule glajzajo, sem verjetno bil jaz kriv, da ji je pokazal sredinec. Al pa vsaj nekako sokriv, ker nisem predvidel sredinca. 😄

33112_1.png

Napisano
pred 10 urami je Boss napisal:

Glede na to kolk mene tule glajzajo, sem verjetno bil jaz kriv, da ji je pokazal sredinec. Al pa vsaj nekako sokriv, ker nisem predvidel sredinca. 😄

 

Eeee, zdaj počasi postaja jasno...

 

Ti se velikokrat pritožuješ, da so Italijani katastrofalni vozniki - in v članku piše, da je bil Italijan voznik. In če si imel ti kaj zraven, ni čudno, da se je tako končalo in ni čudno, da so Italijani slabi vozniki. 

 

Kar malo se zamisli. Poglej, tisti Italijani, ki jih srečuje @Alex vozijo umirjeno in zgledno, tisti Italijani, ki so v tvoji bližini, so pa katastrofa.

 

Zna biti, da si res ti kriv.

 

V bistvu, malo si ti kriv.

 

Evo, pa smo prišli na čisto: ti si kriv!

 

Tako, zdaj gremo lahko na še eno pivo...

 

  • Začuden 1
  • Ljubim 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.