Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

dne 19. 12. 2023 ob 19:13 je Boss napisal:

... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

No in pol so se pojavili mestni brihtoli, ki so ugotovili, da če kolesarji ne upoštevajo prednosti je tole zelo nevarno križišče in so zaradi podivjanih kolesarjev brez trohice samoohranitvenega nagona naredili objekte na cesti,

... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

Kolesarjem pa tudi niso preprečili, da bi udarili direkt naravnost.

... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

... ... ... ... ... ... ... ... ... ....

... ... ... ... ... ... ... ... ... ...

 

 

Sm kmet an s hribu doma, pei se ne zastopm lih tanartabl na te stvari. Sm gruntu an gruntu, ma ne zastopm. Ki mi lohko kdo taku, po kmečko, razloži to meščansko logiko?

 

Če prou zastopm, so problem podivjani kolesarji.

 

Da bi jih umirili, so postavili ovire in znake, ki zmanjšajo hitrost osebnih vozil.

 

To je nekako tako, kot da bi te bolel zob, pa bi šel k urologu na pregled...

 

Mislim, da sem nekaj zgrešil, ampak ne vem, kaj?

  • Haha 1
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Slivka napisal:

 

Sm kmet an s hribu doma, pei se ne zastopm lih tanartabl na te stvari. Sm gruntu an gruntu, ma ne zastopm. Ki mi lohko kdo taku, po kmečko, razloži to meščansko logiko?

 

Če prou zastopm, so problem podivjani kolesarji.

 

Da bi jih umirili, so postavili ovire in znake, ki zmanjšajo hitrost osebnih vozil.

 

To je nekako tako, kot da bi te bolel zob, pa bi šel k urologu na pregled...

 

Mislim, da sem nekaj zgrešil, ampak ne vem, kaj?

Ne rabiš zastopt to se grejo u Ljubljan.... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WTF, kako se pa lahko tole zgodi? Men ni nič jasno, a so res vlaki tako tihi, da jih ne slišiš? Tudi, če so delali s kakšnim ropotajočim strojem, kaj pa je delal strojevodja, da ni zatrobil. Tele hupe se slišijo kilometer daleč.:(

 

WWW.24UR.COM

Pri Postojni je vlak zbil šest oseb, dve osebi sta umrli, so za 24ur.com potrdili na PU Koper. Po prvih informacijah naj bi bile še štiri osebe...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Boss napisal:

WTF, kako se pa lahko tole zgodi? Men ni nič jasno, a so res vlaki tako tihi, da jih ne slišiš? Tudi, če so delali s kakšnim ropotajočim strojem, kaj pa je delal strojevodja, da ni zatrobil. Tele hupe se slišijo kilometer daleč.:(

 

WWW.24UR.COM

Pri Postojni je vlak zbil šest oseb, dve osebi sta umrli, so za 24ur.com potrdili na PU Koper. Po prvih informacijah naj bi bile še štiri osebe...

 

 

Tale strojevodja bo kr rabu pomoč, ni kriv ni dužan bo mogu živet s tem ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

WTF, kako se pa lahko tole zgodi? Men ni nič jasno, a so res vlaki tako tihi, da jih ne slišiš? Tudi, če so delali s kakšnim ropotajočim strojem, kaj pa je delal strojevodja, da ni zatrobil. Tele hupe se slišijo kilometer daleč.:(

 

WWW.24UR.COM

Pri Postojni je vlak zbil šest oseb, dve osebi sta umrli, so za 24ur.com potrdili na PU Koper. Po prvih informacijah naj bi bile še štiri osebe...

 

Več stvari je tu not. Lahko je zatajil prometnik in spustil vlak, zatajil čuvaj delovne skupine, ki je spregledal vlak...itd.

Vlaki so pa kar precej tihi če so ti novi Stadlerji, to sem že sam izkusil. V prvi vrsti si pa tudi sam odgovoren zase, ko si na progi in tudi opraviš varnostni tečaj na začetku.

 

To k @Matick pravi je potim logično zakaj ima @skritikrt psihologa na 6 let, bonificiran status itd. In čisto upravičeno.

 

Odkar se ubadam z delom NA progi, mi je jasno kako je smrt lahko blizu. Pa terena še nisem zares okusil sploh.

Popravljeno od g.Wankel

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bom veliko komentiral,k je brez veze nekaj v naprej govoriti in sklepati.

Preiskava bo pokazala...ali pa tudi ne-tudi to smo že doživeli.

 

Bi pa opozoril-ne poslušati medije, je tudi brez veze,ker njim je do senzacije,resnica pa nikogar ne zanima.

Bom omenil samo primer naleta uvažajočega tovornega vlaka na izvažajoči vlak na Jesenicah.

Tam so kolega strojevodjo z tovorca suspendirali za dva meseca,pa ni bil nič kriv.

Goriškega strojevodjo potniškega diesel-motornika pa so hoteli potunkati-kao,da je prevozil rdeč izvozni signal...po vseh medijih so ga linčali...je bilo kar odmevno...da ne omenjam leta in leta po sodiščih...a je na srečo dobil podporo sindikata...odkrito podporo!!!...in je preko sindikata dobil res dobrega odvetnika,kateri se je zares zavzel-moral se je marsikaj naučiti o železnicah...in na koncu dokazal nedolžnost.

Torej oba strojevodja nista bila kriva!!!...in,a je kdo mogoče v medijih zasledil,kakšna so bila na koncu spoznanja,ukrepi itd....NIČ!!!...pa ne bom o ukrepih in kje leži krivda,k sem lahko ob šiht....teh par let,do penziona,pol me pa boli k.

Sem že govoril,kako se je na železnici razpasel rek:..."samo penzion nas reši..."...dejansko ti "pride šez".

 

Za današnji primer pa bom samo izrazil sožalje svojcem žrtvam nesreče...celo izvedel,da sta bila v sorodu-mož žene in njen oče😥...a to je neuradna-nepotrjena informacija!

 

Bom rekel-marsikaj je lahko bilo...a počakajmo na preiskavo-vse drugo je lahko celo krivično in kontraproduktivno.

 

Kar se pa tiče

pred 10 urami je Matick napisal:

 

Tale strojevodja bo kr rabu pomoč, ni kriv ni dužan bo mogu živet s tem ...

to pa sigurno.

Bom samo omenil sebe,ki sem do sedaj imel preklemano srečo-"zličkal" le enega samomorilca-teh mi ni tako žal,in še nekak z časom prebaviš,ker če on nad sabo obupa,jaz se naj pa sekiram...

Drugi primer-isto samomorilec,pa mi je po zaslugi okvare na lokomotivi (prekinjanje vleke v paraleli in posledična nižja hitrost tovorca) uspelo pred njim celo ustaviti😲 in preprečiti povoženje.

No in čeprav ga nisem "zmlel",se mi je dvakrat sanjalo o tem...pač psiha je jeba.

 

Si pa ne morem predstavljati,kako je zličkati 6 ljudi...dva lažje,dva težje poškodovana in dva mrtva...ker samomorilec ali pa to-to je čisto nekaj drugega.

 

Še detajl današnjega šihta-vozil sem "rečana" (Lj.-Šapjane)... tisti ki pa je povozil delavce pa je vozil stadlerja za Sežano lih pred mano.

Seveda v Postojni se je "ustavilo"...mašino okoli...vse sam,ma "smo zrihtali" vse po šolsko in PSu...in nazaj v Lj...živa jeba od šihta🤨...res je bilo izredno stanje vsepovsod.

 

Skratka nesreča se je zgodila tistemu pred mano...lahko bi naletel jaz...ali pa tudi ne...odvisno od okoliščin.

 

Ne bom več o tem pisal-bolje je pustiti stati...tudi za psiho...pa sem v življenju že marsikaj "skoz dal"......pa te vseeno nezavedajoč prizadane..."pustmo stat".🙄

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Boss napisal:

Ampak.... trobljenje, če te pa to ne predrami in odskočiš.... vem ja, lahko je pametovat, ker me ni bilo tam.

Če imaš steoj, ki ruži ko pes, ker pragove v šoder vibrira, je vso trobljenje odveč.

 

Ne pravim, da je bilo to, ampak eni stroji so glasni in imajo tudi kdaj glušnike gor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole zadnje od @skritikrt mi je bilo všeč, ker iz prve roke za konkreten primer pove, da zadeve večinoma niso take (enostavne), kot jih večina od nas od daleč vidi, si jih predstavlja. Podobno je tudi na drugih področjih! 

 

Spomnim se tragičnega dogodka v diskoteki Lipa (v stampedu so umrla 3 mlada dekleta). Naslednji dan je takratni predsednik vlade JJ izjavil, da je zatajil človeški faktor, konkretno inšpektor, ki Lipi kljub kršitvam ni onemogočil obratovanja. Ni bilo čisto tako! So pa kot odločna vlada takoj odstavili glavnega inšpektorja, šefa pod njim in popolnoma degradirali inšpektorja, ki je v Lipi vodil večino postopkov. Če mene vprašate, našli so krivce, da so oprali svojo objektivno odgovornost - sistem inšpektorju ni omogočal učinkovitega ukrepanja, za kar pa so odgovorne vlade. 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potrebno je vedeti da je veliko takih in podobnih dogodkov in dejanj podtaknjenih zaradi zamer do nekoga oziroma foušije. 

Poznam primer pri varovanju objektov in gradbišč kjer se stroji vrivajo v kolonah in vse leti da je varnostnik nesposoben in je zahebal z rampami, a v resnici veš kam pes taco moli oziroma se vidi in občuti da bolj ko je revščina bolj folk izziva usodo da pride do odškodnine, a v resnici zaradi takih kreljotov nastradajo in umrejo drugi povsem po nepotrebnem. 

Lekcija : ignoriraj vse z VW/Audi in Bmw da jih doleti lekcija.

 

Danes bi morali doživeti ko je Voltovec zapeljal izza parkiranega vozila v nasprotno smer ter se začel razburjati ; v kolikor ga ne bi opazil in mu potrobil bi še vedno buljil v mobilca in bi ga vžgale rampe ter bi mi pristal na havbi. 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Boss napisal:

Na preglednih križiščih se da pospešit bolj odločno, na nepreglednih pa malce bolj po jajcih - zaenkrat se splača.

 

 

Praznično razpoloženje, folk z glavo pri drugih stvareh in potem je tako kot je, da greš kar refleksno.

 

Bojim se, da bo kmalu tudi kakšna nesreča na dolgem mostu pri lidlu, kjer je nov semafor.

 

Prej si refleksno iz AC zavijal levo proti dolgem mostu, pa pospešil do dolgega mosta - sedaj imaš vmes semafor, veliko folka je navajenega starega režima, prav opazujem ljudi kako pospešijo, ker si mislijo da imajo fore po celi ravnini.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.