Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Aha...torej ce ni nikogar, se lahko semafor ignorira? To so kaksni novi predpisi.. Ker ko sem jaz pred mnogimi leti delal izpit, so bili prometni predpisi ocitno drugacni .... :aaaaa:   Saj ni cudno, da potem veliko folka tako vozi tudi takrat, ko je polno prometa... Jaz recimo sem navajen, da dam smernik tudi ce ni nikjer zive duse... Pac cisto avtomatsko ... In prav tako se ustavim pri rdecem semaforju... tudi ce ni nikjer zive duse ...  :ninja:

Sam res, pr katerih zahojencih sva midva delala izpit? Namest, da bi pustili, da vsak dela po svoje, kot mu pa?e v tistem trenutku. :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pa danes spet trpel med temi inozemskimi cestnimi intelekti... pa to ne more? verjet kaj po?nejo.

 

Francoz mi sko?i direkt izza kamiona, da je blo treba na polno zavirat, Hrvat se je odlo?u, da bo mal s?ekiral obcestne table in je pa? pravilno spustil hitrost na 60km/h in to na AC.

 

Starej?a Belgijka se je postavila na prehitevalni pas in previdno s 95km/h se ni pustila, da bi jo kdo premaknil od tam tako, da je pa? cela kolona bila prisiljena iti mimo po voznem pasu.

 

O Nemcu in vo?nji s prikolico skoraj s 140km/h pa sploh ne bom izgubljal besed.

 

Presene?en sem bil pa danes nad Italijani saj so vsi vozili res lepo in v skladu s predpisi in cestnim bontonom :rispekt:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pa danes spet trpel med temi inozemskimi cestnimi intelekti... pa to ne more? verjet kaj po?nejo.

 

Francoz mi sko?i direkt izza kamiona, da je blo treba na polno zavirat, Hrvat se je odlo?u, da bo mal s?ekiral obcestne table in je pa? pravilno spustil hitrost na 60km/h in to na AC.

 

Starej?a Belgijka se je postavila na prehitevalni pas in previdno s 95km/h se ni pustila, da bi jo kdo premaknil od tam tako, da je pa? cela kolona bila prisiljena iti mimo po voznem pasu.

 

O Nemcu in vo?nji s prikolico skoraj s 140km/h pa sploh ne bom izgubljal besed.

 

Presene?en sem bil pa danes nad Italijani saj so vsi vozili res lepo in v skladu s predpisi in cestnim bontonom :rispekt:

 

 

Vsaj promet ni oviral.. :)

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To sicer res, sam je blo pa kr mal scary gledat tisto prikolco, ki je kar po?teno nihala gor in dol. Pa k bi bila vsaj prpeta na kak?nega 2 toni te?kega SUV-a bi ?e rekel ampak Jetta - hmmm

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce sem prav videl, je bila soferka... Ni mi jasno, zakaj daje sploh zmigavce, ce potem naredi ravno nasprotno... Ze precej pred kroziscem je dala desni zmigavec... Sem mislil, da bo zapeljala na avtobusno postjalisce... Potem pa v kroziscu direktno pred mene...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Danes na avtocesti Ljubljana - Razdrto. Jaz na voznem pasu s tempomatom na 100km/h (?enina petka) sem prehiteval strjeno kolono na prehitevalnem pasu. Problem je nastal, ko sem dohitel tovornjak, pa me nih?e ni hotel spustiti na prehitevalni. Ni bilo druge, kot da sem nekoga izsilil, ki mi je v zahvalo odtrobil nek sonet, nato sem se pred tovornjakom vrnil na vozni pas in priklopil tempomat na 100 km/h. In spet prehiteval strjeno kolono na prehitevalnem pasu...

 

Me zanima, kaj bi se zgodilo, ?e bi me za?opatil policaj? Kazen?

 

 

post-5658-0-99038300-1409943149_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj so vsi iz istih koncev, ta dva sta brata, Audija pa o?ka kupil. Ene pri?e niso vedle, ?e bi pri?ale ("vplivna dru?ina", vzdr?al se bom opazkah o narodnosti, da ne bo kdo na forumu zameril). Med doma?ini se govori o zelo veliki hitrosti, sicer pa je to ?e iz ?kode razvidno (pri omejitvi 50 bi se pa? ustavili ?e prakti?no ob trku ne pa da se podre ?e dve ograji). Sicer pa kar nekaj komentatorjev to?no ve kaj je bilo:
http://www.domzalec.si/v-hudi-prometni-nesreci-na-viru-udelezenih-vec-vozil-ena-oseba-je-umrla

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da bo tole na sodi??u spoznano za umor iz malomarnosti pa da bo sta ?la sedet za ene 5 do 7 let. Tukaj namre? ne gre za izsiljevanje prednosti, ker je vzrok za nesre?o ravno bistveno prehitra vo?nja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da tole do sodi??a sploh ne bo pri?lo... In ?e bo, ne bosta ?isto ni? kriva.

 

Ne dolgo nazaj je kmet s traktorjem in vozom bal sila?e peljal po cesti skozi naselje blizu Ajdov??ine. V kri?i??u je zavijal levo. Takrat se je nasproti pripeljal motorist (za katerega ocenjujejo, da se je pripeljal med 120 in 150 km/h) in tr?il v zadnjo desno gumo traktorja. Kriv je bil seveda kmet, ker je motoristu zaprl pot...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa vseeno verjamem, da ne, ker tukaj je pri?lo do smrtnega primera ravno zaradi prevelike hitrosti iz objestnosti. Tudi zelo dober odvetnik bo te?ko dokazal nasprotno. Izlo?anja dokazov skoraj ne more biti saj bodo zadevo v roke vzeli forenziki prometne stroke in ?e samo iz po?kodb vozil ter drugih objektov se bo dalo dokaj natan?no dolo?it preveliko hitrost.

 

Verjetno pa imata kretena tudi ?e dalj?o kartoteko prometnih prekr?kov in tudi to jima ne bo olaj?evalna okoli??ina.

 

 

Kar se pa ti?e Slivkinega primera s traktorjem pa lahko ugibam, da je traktorist verjetno imel ?e kak?en drug greh - recimo alko ?ez mejo pri odvzemu in potem si avtomatsko kriv. Tak primer je bil z Vilfanom, ki bi bil kriv, ?e bi odvzem krvi pokazal promile nad dovoljeno mejo tako pa to ni in je bil primer zaklju?en kot nesre?a posledica spleta dogodkov.

 

Zdaj bom malo zapametoval in mogo?e v opomin vsem, ki se vsedejo v avto rahlo v ro?icah. ?eprav nas je neko? neki Lojz prepri?eval, da tak ?e bolj pazi in ne vem kaj ?e, ampak, ?e pride do nesre?e si avtomatsko kriv oziroma sokriv za nesre?o pa ?eprav nisi naredil ni? narobe v sami vo?nji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ne, to pa ne bo dr?alo, da je alkohol krivec...alkohol je olaj?evalna okoli??ina pri nas...(hec)...

 

Pa tudi druga?e, ?e si pijan, pa si udele?en v prometni nesre?i, ?e ne pomeni, da si kriv, pla?a? samo vo?njo pod vplivom alkohola...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni Ma?ek na prostosti ?e od aprila? Torej, v na?i banana republiki, tudi tedva ne bosta kej veliko kehe vidla.

 

Vsem pa ki na cesti ?e niste bili ?rtve takih in druga?nih objestnih voznikov, pa priporo?am da prepustite stvar usodi. Druzga ti itak ne preostane :/

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma?ek je za?asno na prostosti, ker je padla sodba zaradi tega, ker so mu dokazovali, da je ?lo za naklep, stavo ipd. Seveda mu to niso mogli dokazat in je potrebno ponoviti sojenje tokrat v uboj zaradi malomarnosti. Bo tudi on dobil svoje brez skrbi.

 

Za alkohol ni res, da nisi kriv... avtomatsko si kriv oziroma sokriv in zato vsaki? dajo udele?encem pihat pa ?etudi je evidentno jasno, kdo je krivec.

 

Recimo primer: pelje? rahlo v ro?icah po glavni cesti in s stranske pripelje avto v katerega se zaleti?. Sokriv si zato, ker ?e bi bil trezen bi rahlo prej, bolje, pravo?asno odreagiral in do nesre?e recimo ne bi pri?lo.

 

 

Zakaj si torej avtomatsko kriv, ce vinjen sedes za volan? Ker v takem stanju sploh ne bi smel biti na cesti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a je pomembno kdaj dobi zaslu?eno kazen? narejene ?kode ne more nih?e ve? popraviti in ne bo nobene razlike ali gre zdaj v zapor ali ?ez eno leto - kazen bo moral odslu?iti tako ali pa druga?e... v bistvu se mu kalvarija samo ?e podalj?uje in podalj?uje. Svoje bo dobil je pa ?alostno, da je to?ilstvo primer zagrabilo z preveliko ?lico in posku?alo dokazati nekaj kar je te?ko dokazljivo zato se bo postopek ponovil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.