Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Bedak oz. kreten na motorju...

Vra?amo se iz Paga in na koncu kraja SV. Juraj na levi strani cesta nekaj pojemo in pijemo pija?o.

Na kar motorist1 200km/h mimo nas. Sledil je motorist 2 in kar na enkrat sli?i? kotaljenje. Vsi ?ibajo k mojemu avtobusku in tam najdejo nepremi?no punco.

 

Kaj se je zgodilo? Motorist 2 je pri visoki hitrosti poni?al in zadaj izgubil punco... Punca se je zbudila, celo nekaj metrov prehodila in ?ez par minut (ko je adrenalin popustil) je za?ela kri?ati. No, glavnem je pre?ivela.

Sre?a v nesre?i, da je imela ?elado in ?elvo ter da ni jo kdo iz kontra strani povozil. Drugo pa kratke kavbojke+tangice. Kak?na je bila si lahko predstavljate... Rit se?gana in opiljena do... stegna se?gana, roke polomljene... udarec v vrat...

 

 

Oh je jej. Pomojem ta ne bo ?la ve? tako opremljena na motor.

 

Re?ilec je bil na kraju nesre?e v 5 min. in najprej sploh niso vedeli, kje naj se lotijo. Pribli?no ?ez pol ure pa so jo odpeljali.

Motorist je razlagal, da je ?lo ve? kot 150km/h. Kreten (?rne kratke hla?e).

Jebiga, Kdor prosi , ta dobi....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebiga, Kdor prosi , ta dobi....

Sam ti mas pa res tezke Nejc

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ti mas pa res tezke Nejc

Ja,a ni res??? Pa ?lovek divja z 200kmh, ogro?a mene,tebe, nevemkoga....

 

In usran sem jaz,ker pa? povem kar Mislim?

 

Ja,kdor se vozi 200kmh po nekem strnjenem naselju med ljudmi,je kreten ki i??e te?ave.

Ona ni iskala...

Verjetno je pri?akovala varno vo?njo po omejitvah ,ko je prisedla,ja....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izjava je podobna tisti, ki jo je izrekla Angelca za uno sodnico, da je dobila, kar si je zasluzila... ;( Najlazje je tako na pamet obsojat, ceprav ne poznas situacije... Govorim za punco, ki je nasrkala... Kolikor sem raznral, je bila samo sopotnica...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izjava je podobna tisti, ki jo je izrekla Angelca za uno sodnico, da je dobila, kar si je zasluzila... ;( Najlazje je tako na pamet obsojat, ceprav ne poznas situacije... Govorim za punco, ki je nasrkala... Kolikor sem raznral, je bila samo sopotnica...

Ne poznam situacije, imam pa OSEBNO mnenje na podlagi pri?evanja o?ividca.

 

Kar se ti?e pa Angelce pa ?koda besed z moje strani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred par minutam se je v Dom?alah, ob vklju?evanju na AC mo?ak s klobukom v rde?em 206, dobesedno ustavil, namesto da bi pospe?il po vklju?evalnem oz. pospe?evalnem pasu. (dobro da sem ?e prej predvideval kaj se utegne zgodit, ker ?e predhodne reakcije niso bile Ayrton Senna). :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Nagradno vpra?anje, brez nagrade...

 

A kdo vidi tukaj napako, povezano z znakom-razvrstilno tablo za zavijanje desno?

 

Hkrati pa je povezano z delovi??em na desni. Skoraj sem dobil nekoga v levi bok,ker tip ni znal gledati nikamor drugam in ni znal uporabljati ZKP (zdrave kme?ke pameti).

 

Ljubljan?anem bo najbr? jasno...

post-9068-0-10368800-1563710159_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako obo?ujem avstrijske policaje. Smo bili ta vikend na Bon Joviju v Celovcu. In so zaprli vse ceste v krogu kaka dva kilometra okoli stadiona. Razen za lokalce. In so se na?li na?i pacienti in ?e nekaj vzhodnjakov in par italijanov, ki so mrtvo hladno ?li mimo zapor po plo?nikih...in pri?li to?no v roke policistov. Seveda so vse postavili v vrsto in lepo enega za drugim oglobili ter poslali nazaj.To je bila predstava za vse v bli?njih kafi?ih, ki so kar ploskali. Tak?ne policaje bi rabili pri nas, da naredijo malo reda z temi napihnjenimi frajerji na cestah.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako obo?ujem avstrijske policaje. Smo bili ta vikend na Bon Joviju v Celovcu. In so zaprli vse ceste v krogu kaka dva kilometra okoli stadiona. Razen za lokalce. In so se na?li na?i pacienti in ?e nekaj vzhodnjakov in par italijanov, ki so mrtvo hladno ?li mimo zapor po plo?nikih...in pri?li to?no v roke policistov. Seveda so vse postavili v vrsto in lepo enega za drugim oglobili ter poslali nazaj.To je bila predstava za vse v bli?njih kafi?ih, ki so kar ploskali. Tak?ne policaje bi rabili pri nas, da naredijo malo reda z temi napihnjenimi frajerji na cestah.

Kak je bil koncert?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nagradno vpra?anje, brez nagrade...

 

A kdo vidi tukaj napako, povezano z znakom-razvrstilno tablo za zavijanje desno?

 

Hkrati pa je povezano z delovi??em na desni. Skoraj sem dobil nekoga v levi bok,ker tip ni znal gledati nikamor drugam in ni znal uporabljati ZKP (zdrave kme?ke pameti).

 

Ljubljan?anem bo najbr? jasno...

 

Ne vem, ampak men zgleda vse OK na sliki. Pa? poseben pas za zavijanje desno je zaprt, zato pa so v prepre?evanje zastojev odprli oba desna pasova, da omogo?ata zavijanje desno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Richie je zdaj z njimi?

Ne, je na zdravljenju. Ta novi kitarist je bomba tako na kitari kot vokalno.

?e pogleda? na YouTube ?...prava katastrofa

V bistvu ni mogel peti, ker se turneja bli?a koncu in je skurjen. ?koda

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ampak men zgleda vse OK na sliki. Pa? poseben pas za zavijanje desno je zaprt, zato pa so v prepre?evanje zastojev odprli oba desna pasova, da omogo?ata zavijanje desno.

Ja,na ?alost tako izpade, pa vendar ni tako mi?ljeno.

 

Tale znak je bil postavljen ?e dosti pred za?etkom del. In ka?e,da je za kamione in avte in ostale pas za zavijanje desno na desni strani (tam kjer zdaj delajo), za zavijanje desno pa je tudi pas kjer jaz stojim (in je tu prepovedano za kamione,saj je zelo oster ovinek).

 

Ker je skrajno desni pas zaprt, ostaja za zavijanje desno zgolj pas; kjer stojim jaz.

 

Tam kjer je avtobus ostaja pas za naravnost, levo sta ?e 2pasova za levo...

 

In potem stoji folk na pasu za naravnost in zavije desno (skoraj meni v levi bok,ker z kombijem ne more? ostati dovolj v vrhu ovinka), tako je tudi ta kangoo tu naredil...

 

Ali je na1x tudi kamionu dovoljeno tu desno zaviti , pa nih?e ne ve.

 

Puscice na tleh potrjujejo moje besede.

 

In dejstvo,da so danes ?e prelepili desni del table , tudi...

 

Skratka, napaka vzdr?evalcev,da ob za?etku del niso zakrili (vsaj) del razvrstilne table.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da nima? prav... ta znak ne pove, da mora? obvezno zaviti desno, ampak da je oba pasa mo?no uporabiti za zavijanje na desno vendar levega od obeh samo avti in motorji. Avtobus na sliki pa pa? pelje naravnost.

 

Ta tabla pa obstaja samo od takrat, ko so zaprli posebni pas za desno in tako velja za oba desna pasova, ki sta v tem trenutku vozna. Preveri?, da je tako lahko tukaj https://www.google.com/maps/@46.0584011,14.5062051,3a,75y,239.68h,92.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1siS_C4aOP8V1M4gRw9etCcA!2e0!7i13312!8i6656 .

 

Ozna?be na tleh tudi nimajo prednosti pred znaki, tudi  v tem primeru, ?e ima? ozna?bo na tleh za naravnost velja tisto kar je na znaku.

 

 

To je zdaj ena plat zgodbe, druga pa je ali se da tako prometno ureditev izvajat v praksi. Na?eloma je tako, da tisti na zunanjem pau bi moral ovinek vzeti zelo na ?iroko, sploh v primerih, ko ima na desni strani ve?je vozilo. Kolk znajo to ljudje v praksi po?enjat pa je verjetno posledica to, da so pre?rtali ta znak.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da nima? prav... ta znak ne pove, da mora? obvezno zaviti desno, ampak da je oba pasa mo?no uporabiti za zavijanje na desno vendar levega od obeh samo avti in motorji. Avtobus na sliki pa pa? pelje naravnost.

 

Ta tabla pa obstaja samo od takrat, ko so zaprli posebni pas za desno in tako velja za oba desna pasova, ki sta v tem trenutku vozna. Preveri?, da je tako lahko tukaj https://www.google.com/maps/@46.0584011,14.5062051,3a,75y,239.68h,92.31t/data=!3m6!1e1!3m4!1siS_C4aOP8V1M4gRw9etCcA!2e0!7i13312!8i6656 .

 

Ozna?be na tleh tudi nimajo prednosti pred znaki, tudi v tem primeru, ?e ima? ozna?bo na tleh za naravnost velja tisto kar je na znaku.

 

 

To je zdaj ena plat zgodbe, druga pa je ali se da tako prometno ureditev izvajat v praksi. Na?eloma je tako, da tisti na zunanjem pau bi moral ovinek vzeti zelo na ?iroko, sploh v primerih, ko ima na desni strani ve?je vozilo. Kolk znajo to ljudje v praksi po?enjat pa je verjetno posledica to, da so pre?rtali ta znak.

Strinjam se , da ta znak ne veleva , da se tam mora zaviti desno. Pove pa kateri pas je za desno.

 

In sem milijon procentno prepri?an (ker se tu vozim vsaki dan),da je ta znak bil tam ?e dosti pred pri?etkom del.

 

Kamioni so vozili po pasu,kjer zdaj delajo,avti pa po tem pasu kjer sem jaz sedaj. In verjemi; zajebali so s tem,ker ga niso prekrili plob pri?etku del.

 

In ja,vem; znak ima prednost pred talnimi ozna?bami.

 

Kar se ti?e pa vo?nje ve?jih vozil in uvidevnosti manj?ih pa.... Na leto naredim pribli?no 70-80t km predvsem mestnih in primestnih vo?enj s kombijem, 10jurjev z avtom in ?e vsaj toliko z biciklom...in ja... Vidi? marsikaj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa res; nekdo ki se prvi? pelje tu (ali pa pa? do sedaj ni bil pozoren ) upo?teva znak (oziroma predvideva njegov pomen na na?in kot ti) in zavije desno... Verjemi; ravno prej sem s kombijem zavijal desno; ne more? ostati na desnem pasu..

 

In me recimo zadane v levi bok... Kdo bo kriv? Jaz bom rekel: " vem da njegov pas ni namenjen zavijanju v levo in zato ga nisem pri?akoval tu in jaz svojega avta nisem mogel imeti zgolj na desnem pasu".

 

On bo rekel :" meni ta znak deluje tako , da lahko tu desno zavijem, kaj je bilo prej in kje oni kopljejo me ne zanima. Ravno tako me ne zanima a on lahko ostane na svojem pasu. Ce ne more,naj po?aka da bo ?e drugi pas frei."

 

Skratka; bilo bi pestro.. zato sem pa dal to fotko gor, da opozorim na to situacijo...

 

Zdaj je pa itak ?e precrtan skrajno desni pas. Na obeh znakih; en znak je namre? ?e bistveno prej postavljen ; iz smeri Vilharjeve proti Tivolski.

Meni je pa? padlo v o?i ker VEM, da je ta znak bil ?e prej tam in ko so zaprli pas, znaka niso prilagodili novi situaciji.

 

Recimo podobno; marsikdo ne ve,da je ?e vsaj 1leto dovoljeno zavijati iz Dolenjske ceste desno na Ro?ko iz skrajno desnega pasu in tudi iz drugega iz desne smeri..

 

In potem gledajo kot teleta , ?e? "kaj se vrivas"....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.