Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Je ?al tako kot je napisal @Jest, kakorkoli pa sam tole rubriko predvsem spremljam zato, da se u?im, kaj vse lahko pri?akujem na cesti in se tako la?je izognem incidentom. Ker tem ljudem, pa? ne bo? razlo?u, da se to ne dela, nima smisla :/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, ?e to velja na sodi??u. Ker ga snema? brez njegove privolitve in brez da bi prej postavil tablo o video-nadzoru, lahko zahteva ?e od?kodnino...

Snemas okolico in ne zgolj ene osebe.

 

Preverjeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dashcam je prepovedan kolikor je meni znano. Ce se prav spomnim imas lahko posnetke za lastno rabo, nikakor pa ne smejo biti javno objavljeni. Ja je res da v sloveniji se ni jasno napisanega zakona in se sami nevemo kaj in kako, ampak ali ti lahko policaj napise kazen, ker snemas? Kot v avstriji recimo. Tezko vrjamem, da bi posnetek nesel na policijo in bi potem na podlagi posnetka nekoga oglobili. No ja vrjetno tebe, ker si snemal :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj velja... Samo je postopek tako zapleten, da vsak raje pogleda stran... Je pa menda tako, da lahko naredis prijavo in prilozis posnetek... ampak bos moral it se cez par mesecev (lahko tudi let :) ) na sodisce kot prica ... Pa odvisno od tega, kaksne "veze" ima ta, ki je vozil po plocniku se zna zgoditi, da zadeva pri sodniku tudi pade zaradi kaksne procesne napake ali kaksnega drugega butastega razloga ... :D

Video posnetek ni dokazni material, lahko pa slu?i za la?jo razjasnitev okoli??in

Dashcam je prepovedan kolikor je meni znano. Ce se prav spomnim imas lahko posnetke za lastno rabo, nikakor pa ne smejo biti javno objavljeni. Ja je res da v sloveniji se ni jasno napisanega zakona in se sami nevemo kaj in kako, ampak ali ti lahko policaj napise kazen, ker snemas? Kot v avstriji recimo. Tezko vrjamem, da bi posnetek nesel na policijo in bi potem na podlagi posnetka nekoga oglobili.

Pri nas niso prepovedane, v AUT pa so. In je razlika ali snemas okolico in med drugim tudi ljudi, ali pa zgolj eno osebo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa smo tam, sedaj je problem snemanje ne budala?tine neumnih voznikov. Spet smo tam, samo pravice ni? dov?nosti ali obveznosti, taki smo...luda ku?a!

To?no to... ?e dolgo ?asa pravim; narobe je kretenu reci da je kreten. Biti kreten pa ni narobe in svet z njimi funkcionira po sistemu : "tak pa? je... "

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi v AT niso prepovedane... Smo ze o tem razgljabljali... pa tudi linke sem takrat dal... samo bi moral poiskat tisto temo...

 

Ni pa mozno uporabiti video kot dokaz, zato pa moras iti se pricat... ampak takrat je najvec odvisno od volje sodnika, kako se bo izslo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi v AT niso prepovedane... Smo ze o tem razgljabljali... pa tudi linke sem takrat dal... samo bi moral poiskat tisto temo...

 

Ni pa mozno uporabiti video kot dokaz, zato pa moras iti se pricat... ampak takrat je najvec odvisno od volje sodnika, kako se bo izslo...

Ok, jaz sem ?e parkrat nekje ujel da so prepovedane v AUT... Mo?no. Ubistvu mi je precej vseeno,ker je itak nimam, ?eprav zna biti uporabna zadeva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem bral razne clanke, da imajo zelo visoko globo avstrijci. Je pa mozno, da se je kaj spremenilo. Tudi na drugih forumih je folk k ima dashcam spraseval ali je dost da jo samo ugasne ali jo more demontirati. Kje si pa to zasledil jest?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... ... ... ... ... ...

 

Ni pa mozno uporabiti video kot dokaz, zato pa moras iti se pricat... ampak takrat je najvec odvisno od volje sodnika, kako se bo izslo...

 

In od volje "obto?enca", a bo? zobe domov prinesel v ustih ali v ?epu. ?e ne tisti dan, pa katerega kasneje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pri otrocih nikoli ne ves, kaj jim roji po glavi... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jao xD Danes se peljem proti Celju, trda tema, in nekdo z Golfom z dnevnimi lu?mi. Avto ?rn, zadaj tema, ?e nismo glih z lu?mi vanj svetli (da so odsevniki nekaj dali od sebe), se ga ni vidlo.

 

No pa se v Celju ustavim v?tric na semaforju, popipkam, pa dam ?ipo dol, pa jim pravim, da jim lu?i ne gorijo. Uboge ?enske so si bohve kaj mislile in ble ?e bolj prestra?ene, seveda pa so se naprej odpeljale brez lu?i :/ ?e pomagat ho?e?, pa ne gre ... ajajaj

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole so pa tipi?ne fore prepotentnih kolesarjev. Zarad takih in podobnih bedarij je potem folk na cesti nastrojen proti njim.

To?no to. Me pa zanima ?e je ta kolesar, kot avtomobilist uvideven do podobnih kolesarjev ali mu gredo na ?ivce ko delajo iste bedarije, kot jih on sam po?ne na dveh kolesih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jao xD Danes se peljem proti Celju, trda tema, in nekdo z Golfom z dnevnimi lu?mi. Avto ?rn, zadaj tema, ?e nismo glih z lu?mi vanj svetli (da so odsevniki nekaj dali od sebe), se ga ni vidlo.

 

No pa se v Celju ustavim v?tric na semaforju, popipkam, pa dam ?ipo dol, pa jim pravim, da jim lu?i ne gorijo. Uboge ?enske so si bohve kaj mislile in ble ?e bolj prestra?ene, seveda pa so se naprej odpeljale brez lu?i :/ ?e pomagat ho?e?, pa ne gre ... ajajaj

To ne more bit res...pri golfu ?e ne...

Kako ti, kot voznik, nisi videl avta...so ja spredaj dnevne led lu?i gorele, kako ga zadaj nisi videl...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to. Me pa zanima ?e je ta kolesar, kot avtomobilist uvideven do podobnih kolesarjev ali mu gredo na ?ivce ko delajo iste bedarije, kot jih on sam po?ne na dveh kolesih.

Kaj bi bilo, ?e bi recimo skozi kri?i??e pri njegovi zeleni hitreje pripeljal kak?en avto (recimo kak bmw - crn, spu?ten, alu felge, narodnjaki do konca na glas)? Nasadil bi tega biciklista, da ne bi bilo nobenmu ni? jasno - pol bi pa spet pisun?ki v medijih razkladali, kako so spet zbili nedol?nega kolesarja in 101 prometni strkovnjak bi se oglasil,, da je treba na bicikliste mirkat (ja verjetno res, ker vse preve? je med njimi takih s "posebnimi potrebami"). Una kolesarska mre?a bo pa spet protest izvajala in pritiskala na ?upankovi?a naj uredi promet - najbolj da gre cela zasedba ob?ine na cesto in ustavlja promet pri zeleni, da si bodo taki kreten?ki lahko vozili skozi rde?o.

 

In logi?no, da zaradi takih smo na slabem glasu vsi kolesarji, tako kot so na slabem glasu bmweja?i pa olimpijci pa ?e kdo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj bi bilo, ?e bi recimo skozi kri?i??e pri njegovi zeleni hitreje pripeljal kak?en avto (recimo kak bmw - crn, spu?ten, alu felge, narodnjaki do konca na glas)? Nasadil bi tega biciklista, da ne bi bilo nobenmu ni? jasno - pol bi pa spet pisun?ki v medijih razkladali, kako so spet zbili nedol?nega kolesarja in 101 prometni strkovnjak bi se oglasil,, da je treba na bicikliste mirkat (ja verjetno res, ker vse preve? je med njimi takih s "posebnimi potrebami"). Una kolesarska mre?a bo pa spet protest izvajala in pritiskala na ?upankovi?a naj uredi promet - najbolj da gre cela zasedba ob?ine na cesto in ustavlja promet pri zeleni, da si bodo taki kreten?ki lahko vozili skozi rde?o.

 

In logi?no, da zaradi takih smo na slabem glasu vsi kolesarji, tako kot so na slabem glasu bmweja?i pa olimpijci pa ?e kdo.

Se strinjam. Najprej naj vsak poskrbi za lastno varnost in ?ele potem naj i??e napake pri ostalih. In glede na to, da smo kolesarji zelo ranljivi (in to nekateri omenjajo na vsakem koraku) je naravnost debilno ne imeti lu?i pono?i na kolesu in sploh pomisliti na tako vo?njo...

 

 

 

 

 

Ravnokar me skoraj zbila bela mazda3 na lpg pumpi na Verov?kovi.

 

?e je kdo od tu; hvala , da je vsaj on gledal na cesto, ?e sem ?e jaz ves zaspan in zatopljen v pogovor s starej?im gospodom stopil naravnost predenj...

 

Mea culpa, mea culpa....

@Boss: pa vrjetno bi ?e kako cono 30 nardil, pa kazni zve?al ... to bo zihr pomagal :P

No,ti povem kje bi morala biti cona30, pa je ni. Grabloviceva v Ljubljani. Mimo o?esne klinike proti Orto baru...

 

Je ?e od nekdaj tam omejitev 50kmh... Vendar so ?ele kak?no leto tam parkingi (z pravokotnimi mesti gledano na smer vo?nje), le?e?i policaji... Bli?ina bolnice, bli?ina ?ole in ?elezni?ke postaje...

 

In tam se peljati 50kmh je neumnost.

 

Ja,seveda,priagoditi hitrost okoli??inam,se strinjam... Ampak ljudje ne znajo pri?gati luci v temi,kje bodo znali videti,da se z max dovoljeno hitrostjo NI varno voziti...

Jao xD Danes se peljem proti Celju, trda tema, in nekdo z Golfom z dnevnimi lu?mi. Avto ?rn, zadaj tema, ?e nismo glih z lu?mi vanj svetli (da so odsevniki nekaj dali od sebe), se ga ni vidlo.

 

No pa se v Celju ustavim v?tric na semaforju, popipkam, pa dam ?ipo dol, pa jim pravim, da jim lu?i ne gorijo. Uboge ?enske so si bohve kaj mislile in ble ?e bolj prestra?ene, seveda pa so se naprej odpeljale brez lu?i :/ ?e pomagat ho?e?, pa ne gre ... ajajaj

Jaz sem ?e obupal takole pomagati ljudem , ker vsi samo bukovo in prestra?eno gledajo ali pa ignorirajo...

 

Je edina konstruktivna re?itev klic na policijo kot ka?e...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj bi bilo, ?e bi recimo skozi kri?i??e pri njegovi zeleni hitreje pripeljal kak?en avto (recimo kak bmw - crn, spu?ten, alu felge, narodnjaki do konca na glas)? 

 

Kaj bi bilo? Ma vrhunski posnetek bi imel.  :lol: Sam pol bi mogu ugasnit kamero ker bi ?e BMWjevec in ti ?la vsak eno (zaslu?eno) klofuto pribit kolesarju  :rolleyes: 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem a sem jaz cepljen na Italijane oziroma na italijanske romune. Ni? kaj se ne dogaja na cestah, ko pa pridejo teli je pa veselica. Prvi ?aka in ?aka, da sem dovolj blizu pol pa bumf na prehitevalnega, brez da bi sploh pogledal.

 

Ta drug pa rabi nekaj razlage. Model se mi je obesil na rit, tako da sem prakti?no videl samo njegovo havbo. Ko se pribli?amo spredaj voze?inm pa seveda po stari bemveja?ki navadi na prehitevalnega, da bo ja uletu nekomu drugemu na odbija?. Sred tega se spomni, da pa bi rad ?el desno, ker tam gredo vsi itaromi desno in poka bremza na prehitevalnem, da se mu je skoraj kombi zakantal v rit in smo bremzali iz 120 na 80km/h. Pol se pa spra?ujejo od kod fantomski zastoji - a je treba sploh kaj ?e dodat?

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.