Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Malo po enem pasu, malo po drugem... ?e telefonira? med vo?njo, se je verjetno te?ko skoncentrirat ?e na to, po katerem pasu je treba peljat :D ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Kaj sem pa prej do?ivel... ho?em zavit v stransko ulico, a avti stojijo in ne morem zavit. Grem en krog okoli in ?e vedbo kolona.

Pa parkiram avto in grem pogledat, kaj se dogaja. ?e ne bi videl na lastne o?i ne bi verjel. V glavnem, ena stara bakica v corsi ni mogla necnoter ne ven iz parkiri??a(bila je nekako bo?no parkirana pol noter pol na cesti. Pa ne samo to, so rekli o?ividci, da je ?e prej enega pe?oja po celi strani podrajsala, pa avto, ki je bil parkiran pred njo... ne vem, alo je bila nabasana ali kaj. Potem je en mo?akar sko?il v njen avto in ga parkiral, da sno sploh lahko ?li ostali mimo. Kaj oz. kdo vse vozi po na?ih cestah!!

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj sem pa prej do?ivel... ho?em zavit v stransko ulico, a avti stojijo in ne morem zavit. Grem en krog okoli in ?e vedbo kolona.

Pa parkiram avto in grem pogledat, kaj se dogaja. ?e ne bi videl na lastne o?i ne bi verjel. V glavnem, ena stara bakica v corsi ni mogla necnoter ne ven iz parkiri??a(bila je nekako bo?no parkirana pol noter pol na cesti. Pa ne samo to, so rekli o?ividci, da je ?e prej enega pe?oja po celi strani podrajsala, pa avto, ki je bil parkiran pred njo... ne vem, alo je bila nabasana ali kaj. Potem je en mo?akar sko?il v njen avto in ga parkiral, da sno sploh lahko ?li ostali mimo. Kaj oz. kdo vse vozi po na?ih cestah!!

Jp, mene to sploh ne presene?a; vsak teden vidim take specialce...

 

Ampak.. je treba biti strpen (baje)....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj se vklju?ujem na avtocesto, pred mano pa rahlo starej?a zahodna soseda. Nisva ?e dobro zapeljala na pospe?evalni pas (oba sva bila ?e na ovinku) ona na polno zabremza. Pogledam kaj se dogaja, kaj je pred njo...ni?. Samo dva kamijona sta se po avtocesti zapeljala, njej se je pa zdelo smotrno, da se ustavimo ?e preden sploh dobro pridemo na pospe?evalni pas.  :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, jaz imam pa danes negativno izku?njo z mazda?em, ki misli, da je nekaj ve?.

 

V glavnem ?akamo na izvozu LJ-Be?igrad, da bomo pre?kali Dunajsko cesto, nakar se nam pri?ge zelena lu?, nakar po Dunajski iz smeri ?rnu? proti centru "prileti in nabremza" Mazda 6 (mkI, torej letnik 2003-2007 nekako), tablice LJ 27-43 ali nekaj podobnega in seveda zapre oba vozna pasova za naravnost. V ?asu jutranje konice pa to pomeni, da se ustvarja zastoj ?ez celoten izvoz in ?e na obvoznici.

 

Tudi zaradi enega, oprostite izrazu, kretena, ki misli, da je nekaj pridobil, ?e je zapeljal v rde?o in se bo do centra ?e vedno cijazil in ne bo niti sekunde prej, ker ga bo vmes ustavilo ?e 6 semaforjev.

 

?e se je kdo prepoznal v tem zapisu, naj se zamisli nad svojimi prometnimi podvigi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, tale zapacana kri?i??a so kr zanimiva v Sloveniji. Vsi se zapeljejo v kri?i??e in zablokirajo vse mo?ne smeri. Nekaj podobnega sem do?ivel pred kratkim, ?akamo v koloni pred kri?i??em, vsi rinejo v kri?i??e, ki je na konec blo polno kri?em kra?em avtov.

 

Nakar se odlo?im, da ne bom ?akal za naravnost in se usmerim na levi pas, da bi zavijal levo in se izognil vsem nepravilnostim v kri?i??u. Ko se je nam pri?gala zelena, seveda ni blo poti za levo, na konec me je blo sram, ker je zgledalo, da js delam nered v nabitem kri?i??u, kljub temu, da bi moralo moje zavijanje v levo biti nemoteno :/

 

Js res ne vem a je res tak te?k po?akat pred semaforjem, ?e vidi? da je tvoja ?eljena smer zabita in se ne bo premaknala?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dostikrat je tu debata , kako agresivni so vozniki (predvsem) t.i.premijskih znamk...

 

Ker (ve? kot o?itno) ne delim tega mnenja,sem zadnji mesec ?e posebej z zanimanjem opazoval, vozniki katerih avtomobilov mi delajo ?talo na cesti...

 

Opa?anja:

 

Se peljem s kolesom po Masarykovi , preckam Njego?evo v smeri Jar?... Pravilo sre?anja. Nasproti Me ?aka nek tip,ki bo zavil levo. V zadnjem trenutku se usede na trobljo in se zadere : " spizdi na plo?nik"... Ga ignoriram. Avto: seat Leon.

 

Z avtom zavijam v Medvodah levo iz glavne ceste proti fuzbal placu. Nasproti avto zavija na svojo levo (sode? po smerokazu). Previdno (a odlo?no) speljem, se ?enska premisli , da desen zmigavec in spelje... Popustim gas, mi pomaha naj vseeno grem... Speljem in ona na polno proti meni.... A je hotela storiti nesre?o,ali pa samo nima filinga... ?e sama ne ve... Avto: seat Ibiza.

 

Se peljem z mtb na Orle. Nasproti avto , naenkrat zapelje vame. Direkt. Zapeljem na bankino in ona (dobesedno) pol metra mimo mene... Telefon, zapenjanje pasu med vo?njo,namerno se za(je)bavat po cesti? Nevem,vem pa da bi Me skoraj nalo?ila na haubo. Avto: dacia dokker.

 

To so top 3je specialci zadnjih tednov; vsak v svojo smer; agresija,neumnost in debilizem.

 

Ko sem takole gledal , kje so Premium avti in z njimi povezanimi agresivci... ?e najbize je bil majstr,ki je v trenutku,ko se nam je pri?gala zelena za pe?ce in kolesarje , s skripajocimi gumami zapeljal mimo nas (zavijal je desno) in nas ni spustil... Pa ?e to je bolj odraz zjebanih gum (nas pa tudi nebi mogel zadeti,pa tudi ?e bi vsi stekli v njegovo smer).

 

Vseh butlov v kiah sportage in cliotih ,ki se v de?ju in megli vozijo zgolj z dnevnimi lu?mi pa sploh ne bom omenjal...

 

No...vse lepo in prav do v?eraj... Se peljeva s prijateljem iz Panc proti Polici (vsak s svojim kolesom), jaz cca 100m za njim, oba oble?ena v ?ivobarvna obla?ila,oba sredi dneva s pri?gano zadnjo lu?jo. Hitrost 40kmh, zaslisim avto zadaj, pogledam preko ramena, tip s punim gasom proti meni , se odmaknem proti robu. Me prehiti na premajhni bo?ni razdalji...

 

Kolega, ga ni sli?al, in se mu kreten nalepi na rit sredi spusta pri vsaj 50kmh...

 

In se rine mimo njega. Kolega ga vidi,se odmakne. Kreten ga pa za?ne rinit proti bankini. Debil odneha... In ?e nekaj dere nanj.. meni pa po?i film.... NIH?E ne bo sral mojim prijateljem.... Stopim na pedala,se pozenem za njim in mu kazem naj ustavi,ce je tak junak.

 

Tip spizdi,jaz pa za njemu. Na polno prepelje Stop znak in skoraj pikira v kamion (oh,kaksna sre?a....) in ko ?e mislim,da ga bom dohitel (ovinkasta cesta),mi uide....

 

Saj zastopim,da nas spregledajo,tudi to , da drkajo po telefonu sem ?e sprejel,ampak ne me namenoma rinit na bankino,ker se ne bom zadrzeval.... Simple ass that.

 

Avto: c4 Grand Picasso.

 

No,mogoce so pa Seati po Novem Premium avtomobili.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zadnjic popr sprej..zdej ze to... dej se umir..dejansko je tako da je kolo prepocasno za v promet in delamo kolesarji stalo na cestah... pa tudi ce se vozimo ob robu pravilno... sam se izogibam prometnim cestam ker me je strah da bi me kdo od zadaj zbil ker te prehiti res velik vozil na 50km.... mors met sreco da prides ziu domu, ?e na motorju se precej bolj varno pocutim....

treba je po?teno povedati...tko kot je ... sam kolesarim, motor imam, avto... in tocno vem kaj in kako zdgleda realno na cesti ..zato se mi samo smeji ko poslusam pametnjakovice ki tolcejo cez kolesarje...motoriste... kolesarji pa cez avte itd.... pol k vozis sam vse sele vidis ...

uglavnem to z znamkami je pa sploh najbolj sme?no in mimo... vazno je kako in kak?na oseba upravlja to vozilo, in ni? druzga...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zadnjic popr sprej..zdej ze to... dej se umir..dejansko je tako da je kolo prepocasno za v promet in delamo kolesarji stalo na cestah... pa tudi ce se vozimo ob robu pravilno... sam se izogibam prometnim cestam ker me je strah da bi me kdo od zadaj zbil ker te prehiti res velik vozil na 50km.... mors met sreco da prides ziu domu, ?e na motorju se precej bolj varno pocutim....

treba je po?teno povedati...tko kot je ... sam kolesarim, motor imam, avto... in tocno vem kaj in kako zdgleda realno na cesti ..zato se mi samo smeji ko poslusam pametnjakovice ki tolcejo cez kolesarje...motoriste... kolesarji pa cez avte itd.... pol k vozis sam vse sele vidis ...

uglavnem to z znamkami je pa sploh najbolj sme?no in mimo... vazno je kako in kak?na oseba upravlja to vozilo, in ni? druzga...

Ammmmm..... In kaj sem tokrat narobe naredil ? Ja,vem , tudi med kolesarji je ogromno objestnezev , ampak Hej... Vozil sem se s hitrostjo normalnega voznika motornega vozila, tip je prigonil na polno in kljub temu,da bi lahko normalno prehitel (ja, na zadostni bo?ni razdalji in z vsaj malenkost upo?asnjeno hitrostjo), se je ?el limat na zadnje kolo in tudi po tem,ko sva se mu oba odmaknila (kar je trajalo max 4sekunde) naju je ?el rinit Dol iz ceste...

 

Kje to?no naj se jaz tukaj umirim?? Ali je pa? problem v temu,da pa? kolesarim? Je treba kolesa prepovedati?

 

Se tudi sam izogibam prometnim cestam (po katerih je sicer dovoljeno kolesariti), ravno zato,ker skrbim za lastno varnost,ampak tale cesta je bila ?isto navadna pode?elska STRANSKA cesta.

 

In vem kako je biti za volanom tovornjaka,kombija, avta... Pa kako je biti pe?ec,kolesar... In naj vsak najprej zase poskrbi, se strinjam. Ampak nekoga , ki naredi VSE prav , takole spravljati v nevarnost... Bedno.

 

Aja,vem v ?em je problem... Pa? moj post je bil in jaz sem apriori kriv.

 

Peace...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes se vra?am iz Tolmina in je bila ?e no?. Na lepem ob cesti opazim neke odsevnike. Za dodatek se ti odsevniki premikajo. Normalno, da zmanj?am hitrost in sem pozornej?i. Pridem ?e ?isto blizu in opazim, da ima ena stara bakica v ?rnem pla??u po en odsevnik na vsakem gle?nju in po en odsevnik na vsakem komolcu.

 

Tudi stare bakice niso ve? to, kar so bile v?asih. Ali pa so kon?no dojele, da jih ne bodo do?akale 100, ?e jih bo pono?i kdo nalo?il na pokrov motorja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes se vra?am iz Tolmina in je bila ?e no?. Na lepem ob cesti opazim neke odsevnike. Za dodatek se ti odsevniki premikajo. Normalno, da zmanj?am hitrost in sem pozornej?i. Pridem ?e ?isto blizu in opazim, da ima ena stara bakica v ?rnem pla??u po en odsevnik na vsakem gle?nju in po en odsevnik na vsakem komolcu.

 

Tudi stare bakice niso ve? to, kar so bile v?asih. Ali pa so kon?no dojele, da jih ne bodo do?akale 100, ?e jih bo pono?i kdo nalo?il na pokrov motorja...

Malo je takih....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko ?e misli?, da te ne morejo ve? presenetit, ti idioti v bimmerjih doka?ejo nasprotno.

 

 

Ta video je za Nejca, ki trdi, da ni res, da je med vozniki bavarcev najve? ?istokrvnih kretenov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko ?e misli?, da te ne morejo ve? presenetit, ti idioti v bimmerjih doka?ejo nasprotno.

 

 

Ta video je za Nejca, ki trdi, da ni res, da je med vozniki bavarcev najve? ?istokrvnih kretenov.

Fak... svasta...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tak video bi moral veljati za sankcijo! Takoj bi bil red...

 

 

Saj velja... Samo je postopek tako zapleten, da vsak raje pogleda stran...  Je pa menda tako, da lahko naredis prijavo in prilozis posnetek... ampak bos moral it se cez par mesecev (lahko tudi let :) ) na sodisce kot prica ... Pa odvisno od tega, kaksne "veze" ima ta, ki je vozil po plocniku se zna zgoditi, da zadeva pri sodniku tudi pade zaradi kaksne procesne napake ali kaksnega drugega butastega razloga ... :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.