Skoči na vsebino

Mazda dizli - poraba


Domen

Priporočeno sporočilo

Fantje.....zunaj sije sonce, vsi na kolo!

Poraba = 0, no mogo?e 0.3L ?vica na 100km...

:D

 

Tole pa ne bo ?ist res. ?e ho?e? kolesart mora? tud jest in to ne trave in regrada ob poti pa tud same vode ni glih pretirano za pit, da ne "spere?" vseh vitaminov in mineralov iz telesa. Tako, da poraba ?e zdale? ni 0, ?e govorimo v ?. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 209
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Carr - to je res, mislim, da najve?ja razlika v potro?nji goriva, vprid dizla je ravno pr mestnih vo?njah, medtem ko pr relacijah, npr. 5. - 90km/h, pa imata porabo ?e nekje ?ist konkuren?no! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede porabe je tako.Primer:-Recimo,da dva te?eta 1000 m dale?.

Eden bo tekel pri 36°C po mestu,v najve?jem soncu,se ustavljal pri semaforjih,po klancih gor pa dol,sre?al kakega znanca in moral z njim na pir.In se bo potil in bo na koncu rabil 15 min.Ful poten bo.Porabil bo 1,5 potu /1000 m in 0,5 l pira.

Drugi bo tudi tekel 1000 m po prijetni senci,v gozdi?u,rahlo bo pihljal vetrc.?ele po kilometru se bo spomnil,da je malce ?ejen in bo popil dva po?irka hladne limonade.To isto pot bo pretekel v 9,5 min.In ne bo skoraj ni? poten.

Se pravi,oba sta pretekla isto dol?ino samo v razli?nih pogojih.Zato je njuna "poraba" razli?na.Pa tudi ?as bo pri drugem bolj?i,ker je njegov tek bolj teko?. ;)

 

P.s-ta drugi bo najbr? M6- diesel. :P:aaaaa: :aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede porabe je tako.Primer:-Recimo,da dva te?eta 1000 m dale?.

Eden bo tekel pri 36°C po mestu,v najve?jem soncu,se ustavljal pri semaforjih,po klancih gor pa dol,sre?al kakega znanca in moral z njim na pir.In se bo potil in bo na koncu rabil 15 min.Ful poten bo.Porabil bo 1,5 potu /1000 m in 0,5 l pira.

Drugi bo tudi tekel 1000 m po prijetni senci,v gozdi?u,rahlo bo pihljal vetrc.?ele po kilometru se bo spomnil,da je malce ?ejen in bo popil dva po?irka hladne limonade.To isto pot bo pretekel v 9,5 min.In ne bo skoraj ni? poten.

Se pravi,oba sta pretekla isto dol?ino samo v razli?nih pogojih.Zato je njuna "poraba" razli?na.Pa tudi ?as bo pri drugem bolj?i,ker je njegov tek bolj teko?. ;)

 

P.s-ta drugi bo najbr? M6- diesel. :P:aaaaa: :aaaaa:

 

 

 

hahahaha Alex... res je.... ta primerjava je tokrat na mestu....

 

 

Bossman....

 

Res je.... 2krat ve? konji?kov je noter... pa vseeno manj pije.... :aaaaa: :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Carr - to je res, mislim, da najve?ja razlika v potro?nji goriva, vprid dizla je ravno pr mestnih vo?njah, medtem ko pr relacijah, npr. 5. - 90km/h, pa imata porabo ?e nekje ?ist konkuren?no! :danzoman:

 

To je samo zato, ker ima dizel navor pri majhnih obratih, izven mesta pa ko pride v obrate izgublja mo? in se 'matra', tu pa bencinar potrebuje manj napora....

Seveda 6 prestava to malo izni?uje, a vseeno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede porabe je tako.Primer:-Recimo,da dva te?eta 1000 m dale?.

Eden bo tekel pri 36°C po mestu,v najve?jem soncu,se ustavljal pri semaforjih,po klancih gor pa dol,sre?al kakega znanca in moral z njim na pir.In se bo potil in bo na koncu rabil 15 min.Ful poten bo.Porabil bo 1,5 potu /1000 m in 0,5 l pira.

Drugi bo tudi tekel 1000 m po prijetni senci,v gozdi?u,rahlo bo pihljal vetrc.?ele po kilometru se bo spomnil,da je malce ?ejen in bo popil dva po?irka hladne limonade.To isto pot bo pretekel v 9,5 min.In ne bo skoraj ni? poten.

Se pravi,oba sta pretekla isto dol?ino samo v razli?nih pogojih.Zato je njuna "poraba" razli?na.Pa tudi ?as bo pri drugem bolj?i,ker je njegov tek bolj teko?. ;)

 

P.s-ta drugi bo najbr? M6- diesel. :P:aaaaa: :aaaaa:

 

Pozabil si da se drugemu pred ciljem prizge DPF lucka, in mora s poti na servis zaviti.... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozabil si da se drugemu pred ciljem prizge DPF lucka, in mora s poti na servis zaviti.... :bravo:

 

...jok,mi ta "pametni" nimamo te krame gor montirane in nimamo teh problemov. :jezicek:;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naba?i noter celo familijo s cca 20 do 30 kg prtljage, gu?vaj se v ljubljanskih (ali kak?nih drugih) kolonah pri 30 in ve? stopinjah, pa kak?na vo?nja do trgovine in nazaj, pa do vrtca in nazaj... Potem mi pa sporo?i porabo. Fantje, ne se zezat. Dizel za avto srednjega razreda porabi 1,5 do 2 litra manj na 100 km od bencinarja s primerljivimi zmogljivostmi. Tud ?e ne marate dizlov (kar povsem razumem), morate vseeno nekatere stvari priznat.

 

Lej kontra, pa se presel drugam pa bo? imel bolj ugodne relacije in bolj ?love?ko porabo, sem jaz kriv da ?ivim tam kjer ?ivim ? :whatever:

Druga?e sem zadnje ?ase vsaj 3X na teden v lublani in se cjazim v kolonah z ?ivci tako nakoncu, da bom enkrat samo vmes med kolone zapelja in gasa, zakaj imam ?e vinjeto = jasno da zato da stojim v kolonah na AC. :angry:

To da je pa razlika cca 2 litra med dizlom in benzoma itaq vsi vemo, samo razlika med velikim servisom bencinarja in dizal pa je tudi cca 700 evr?kov, zame pride 387?, za dizlake pa sami zra?unajte, zraven pa ?e ?e se spla?a. :unsure:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

danes sem vozil iz slovenskih konjic do trzica hitrost tam nekje 140 150km/h in pogledam v cilju povprecno porabo 6,3l..tko da hvala bogu za dizla..

 

To je se vedno 6,5? na 100km...:)...ampak ponavadi teli BC na dizlih lazejo v iber...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je se vedno 6,5? na 100km...:)...ampak ponavadi teli BC na dizlih lazejo v iber...

 

v novih ?estkah skoraj ne... max je razlike ene 2 deci in za spremembo bolj v plus (ka?e ve? kot je dejanska poraba) ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v novih ?estkah skoraj ne... max je razlike ene 2 deci in za spremembo bolj v plus (ka?e ve? kot je dejanska poraba) ;)

 

Ja. Pri meni tud sedaj redno ka?e okrog 2 dcl ve? kot je dejanska poraba. Bolje kot obratno... :P

Je pa tud res, da je "na pe?" te?ko to?no izra?unat porabo, ker je skor nemogo?e dvakrat nalit isto koli?ino v tank. Hitro je kak?en liter razlike pri to?enju, smo pa tam.

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pravte na tole, ko naj bi po njihovi raziskavi bistveno ve? prevozli (spet nekako dvomim v povsem enake okoli??ine in re?im vo?nje)! <_<

 

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/cigav-...je-najdlje.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa tud res, da je "na pe?" te?ko to?no izra?unat porabo, ker je skor nemogo?e dvakrat nalit isto koli?ino v tank. Hitro je kak?en liter razlike pri to?enju, smo pa tam.

 

Zato pa imamo matematiko :D

Moja M6 dizel 100kw pije pod 6l/100km (vedno izra?unano na roko, BC ka?e 10% premalo). Ve?inoma vozim relacije in AC, Lj le okoli 30%. Vozim podobno kot je opisal Boss, dokaj dinami?no, a po omejitvah, brez nepotrebnega zaviranja. Na relaciji na morje je poraba padla celo na 5,2.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato pa imamo matematiko :D

Moja M6 dizel 100kw pije pod 6l/100km (vedno izra?unano na roko, BC ka?e 10% premalo). Ve?inoma vozim relacije in AC, Lj le okoli 30%. Vozim podobno kot je opisal Boss, dokaj dinami?no, a po omejitvah, brez nepotrebnega zaviranja. Na relaciji na morje je poraba padla celo na 5,2.

 

...samo si pa moral za 5,2 hudimano gledati razne "avtke",ki brzijo veselo mimo tebe. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato pa imamo matematiko :D

Moja M6 dizel 100kw pije pod 6l/100km (vedno izra?unano na roko, BC ka?e 10% premalo). Ve?inoma vozim relacije in AC, Lj le okoli 30%. Vozim podobno kot je opisal Boss, dokaj dinami?no, a po omejitvah, brez nepotrebnega zaviranja. Na relaciji na morje je poraba padla celo na 5,2.

 

Dej mi prosim povej, kolk kilometrov nardi? v povpre?ju s polnim tankom, preden se ti lu? pri?ge oz. kdaj za tem tanka? (cager na zadnji ?rtici, ali prej)?

A tanka? samo, dokler ti avtomat ven ne zabri?e, ali ga nafila? do vrha, da se ?e nafta vidi v cevi??

Thanks!

 

lp,

D

 

PS: Sumim, da je tu par faktorjev pri motorju, ki bi lahko imeli manj?e ali ve?je vplive na porabo.

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex: v bistvu jih ni prav veliko brzelo mimo, ker je bila strnjena kolona od doma do morja in nazaj :). Druga?e pa priznam, sem ?e eden redkih, ki vozim na omejitvi (+10% max) :blush:

 

Sdspecy: zadnje mesece redno tankam pred podra?itvijo :D , vedno do vrha, da ga pumpa sama ustavi. In skoraj vedno na isti pumpi, jo imam blizu doma. Sicer se mi lu?ka pri?ge tam okoli 950. Na porabo vpliva zlasti to, da imam skoraj dnevno relacijo dom-lj 30km v vsako smer, pol regionalne, pol ac.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni bencinar, je Xedos 2.0 V6....zavidljivo ne - 700km z enim tankom s tem da je bilo 5L se lufta...torej 750km?

Objavljena slika

 

Spravil pod 8L na 100 :bravo::bravo: in to ne s turisticno voznjo....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno se tole malo hladnej?e vreme kar pozna pri porabi saj imam predzadnji tank porabo 6,4 zadnjega pa celo 6,27, kar je skoraj tako dober rezultat k z zimskimi dva centimetra o?jimi gumami. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.