Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

 

Sem mu omenil te?avo in je obljubu, da bo po?timal zadevo, treba mu le dostavit pa bo? zadovoljen z vo?njo.  :danzoman:

 

Odgovor glede te?ave pa se glasi;

 

Pozdravljeni,

Lahko je potisni lezaj.
LP
Simon

 

kaj pa prib. cene te zadeve?

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gazi, najbol?e ga kar poklicat, je pa mojster po?ten, tako da se ne rabi? sekirat glede tega. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor je meni znano, sam potisni le?aj ni drag - tam nekje okoli 20?. 

 

Dela je pa kar nekaj, ker je treba lo?it menjalnik od motorja. Najve?krat se menjalnik kar odstrani iz vozila in se le?aj zamenja, ko je menjalnik na "ponku". To pomeni, da je treba odstranit vse povezave z menjalnikom: polgredi, povezave z ro?ico, doti?ne nosilce,... Pri monta?i je nato nekaj te?av, ko mora? ozobljenje glavne motorne gredi ujeti z ozobljenjem lamele sklopke. Vsekakor delo za dva mehanika. In ?e dobro delata dva mehanika tri ure, je to ?est delovnih ur... Po koliko pa je delovna ura?

 

Ja, kar nanese en takle hec. Zato se pa ve?ina odlo?a, da ko se ?e podira, da se zamenja vse. Tudi lamela sklopke in po potrebi ?e potisna ko?ara.

 

Toliko na kratko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,ker mi ze nekaj casa sveti lucka za EGR ventil in bi koncno rad postimal zadevo aja gre za mazdo 6 letnik 2004..mi lahko kdo svetuje kaj narediti.Sem slisal da se ga da izklopiti na racunalnika tako da nima nobene funkcije vec..je ze kdo to naredil?.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravnokar poslal Simonu. 

 

Posredujem njegov odgovor;

 

Pozdravljeni,

Ce izklopis racunalnik se bo brisala lu?ka ampak se bo nazaj prizgala cez par dni.
POglejte cevke ki grejo iz egr ventila ven ce je kaksna strgana
LP
Simon Pelko
Popravljeno od Z M A J

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hvala za odgovor..misljeno je bilo tako da ga dobesedno izklopis,ne samo izbris napake..torej da je ventil noter ampak brez funkcije..to baje delajo pri avtoelektronika crnuce...baje pride dobrih 100 eur..ker novega sse ne splaca kupovat ker zna bit sita fora..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Blindiran EGR ima ?e ve? Mazda?ev s tega foruma, ?e se ne motim je nekdo to celo sam naredil  ;)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Bom pa se izkoristu to temo namesto "pohvalite se" pa bi pohvalil Simona, da mi je vrhunsko zamenju sklopko. Prej?na ja bila ?e originalna in je bla trda pa lesena ko sto matr... zej pa mehka ko putr :prstgor: sam se gas da bi se dal mal nastelat da bi biu isto mal bl mehkejsi pa bi blo top :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon je :macek: in se vedno maksimalno potrudi, tako da obisk pri njem priporo?am tudi tistim, ki ga doslej ?e ne poznate. :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon je :macek: in se vedno maksimalno potrudi, tako da obisk pri njem priporo?am tudi tistim, ki ga doslej ?e ne poznate. :prstgor:

Ja res je...zato ima pa tako gu?vo...PS.samo tudi na? Ajvar je MOJSTER vsestranski ???lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar je :macek: , ampak ta na? :macek: bi lahko naredil enega takega :macek: (smejkota oz. ikono), da bi bil ta :macek: res videt bolj kot :macek: (mijawwww). Sem zakompliciral, hehe :cheers:

Zdaj pa to razlozi se bolj "po kmecko" kaj bi lahko naredili... Pa se bo mogoce celo uresnicilo ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

th_blackcat-03.gif

Sent from Nokia Lumia 930

Ta je prevec neprijazen... In prevec zlobno izgleda... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa ne bi bil problem ;) bom probal kaj narediti...

 

Sicer pa potem pase na Simonov avto tudi takle auspuh ;)

 

9420d1289249067-mazda-2-esd-kitty-auspuf

 

Ali pa da se njegovo RX-8 prebarva v tako ;)

 

o.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.