Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Je tolk majhen, da se niti ne vidi, da ima sedaj Mazdin logo gor :) ...  :macek2:

post-10-0-58658000-1431155821.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislil sem nekega smejkota, da je kot ma?ek, tak taprav, recimo Garfield varianta.  :jupiii:

 

 

A ta ni OK?  :macek2: Predzadnji je pri izbiri smeskov ...  :macek2: :macek2: :macek2: :macek2: :macek2: :macek2: :macek2: :macek2: :macek2:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje vpra?anje ?e ni nih?e posredoval naprej, lu?ki pa ?e kar svetita. Zdaj sem dobil OBD II in mi je izpisalo naslednjo napako: P0664 Mazda - Intake Manifold Tuning Valve Control Circuit Low Bank 2

Nikjer ne najdem nobene koristne informacije. IMV ventil je bil menjan cca 40000 km nazaj in je edina stvar, ki je ?la pri tem avtu po gobe, prevo?enih imam 320000 km.

si kaj izvedel na to temo ? jaz imam 121konjsko pa enak problem...ne vem ve? kaj narest

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

P2009 Intake manifold air control actuator, bank 1 - circuit low Wiring short to earth, intake manifold air control
actuator
 
P2009 Intake manifold air control solenoid, bank 1 - circuit low Wiring short to earth, intake manifold air control
solenoid

 

 

tega ni mogel pobrisati z ra?unalnikom...

 

se je pa ?e ena koda pri?gala, samo je nisem slikal...o?itno bom moral ?e enkrat do kolega, da mi da na tester ?e enkrat..---po spominu sode? :

P2141 Exhaust gas recirculation (EGR) throttle control valve -
circuit low Wiring short to earth, EGR throttle control valve
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo doktoriral skor na teh dveh lu?kah :

 

http://www.mazda6forums.co.uk/index.php?topic=410.0

 

I fixed the fault today smiley.gif it was the VSC solenoid, i had tested this solenoid back in feb and it was working, It must have been intermittently working as it would throw up an error every few days
Yesterday the management light came on and would not go off no matter how many times i erased the fault code

location of VSC solenoid

IMAG0699.jpg

VSC solenoid 

IMAG0701.jpg

VSC solenoind part number

IMAG0702.jpg

Mazda didnt keep the solenoid on stock so i had a trip to the scrap yard and found the same solenoid on a petrol Mazda Exodus 6 total cost £2 smiley.gif

i fitted it reconnected the battery and hay presto no management light. a quick check with a obd2 reader showed 0 fault codes 

This is a very easy job to do even if you dont really know your way around a spanner 

the tools i used where a ratchet with a 10mm socket to remove the plastic engine cover and a flat screwdriver to pop off the tubes connected to the solenoid and to un clip the solenoid from its mount 

Thanks for everyones help with this. Hybrids post was very helpful 


question n.1....a ma kdo ta del?ek za prodat ? :) s kake razbite, moj je namre? po?kodovan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko mi je odgovoril;

 

Pozdravljeni,

Na vasi mazdi 6 je potrebno menjati ali spucati senzor ki je v sesalnem kolektorju verjetno je umazan od saj
lp
Simon

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

A je doktor ziv? Ne odgovarja na tel ze 2 dni...alfa je ze 3 tedne tam?

A je vse ok z njim?

Imeli so smrt v dru?ini (ravno dans pokopal ?eninega fotra, s katerim se je odli?no razumel na? mojster). :unsure:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap zdaj mi je napisal...prav bedno, neki casa nazaj je mel smrt v druzini... :-(

Ja ampak takrat mu je umrla "samo" stara mama, ki je bila stara cca. 90, jaz pa sem mislil da njegova mama, ker je ?e vseeno bolj?e oz. bolj pri?akovano, da umre stara mama, a ne. sramezljiv

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivjo,

 

imam mazdo 6 karavan, l2009, 2.0 140mo?i.

problem imam ker mi cuka, ko sem tam nekje na 1800 obratih. kaj bi bilo narobe, kaj se lahko naredi?

 

lp 

?ivjo,

sam imam enako Mazdo (oblika, letnik, motorizacija). Tudi pri meni je, ko sem jo kupil cukala na 1800 obratov, ne pretirano a se je vseeno ?utilo vsake toliko ?asa. 1800 obratov je ravno nekje 6. prestava pri vo?nji 110 km/h, te?avo sem najprej re?il z dvigom obratov (nad 2000), avto veliko lep?e te?e ter se manj matra. .Kmalu za tem je bil sicer narejen velik servis pa je serviser omenil po?kodovan jermen, ter da naj bi avto lahko ravno zato ob?asno cukal, vendar vseeno mislim, da je bila bolj kriva lena vo?nja :)

 

Lp Mile

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klimo imam redko vklopljeno. Na?eloma niti ni tolk problem, ker ne cuka vedno, je pa res da bi lahko zvo?al obrate, samo ?e se v koloni peljemo 50 potem ne morem z 2-go da ropotam k norc, s tretjo mi cuka, in ?e se pelje? vsako jutro iz Dom?al v Lj, kjer je pogosto kolona, potem se skos vozi? okol 50kmh, se pravi stalno cuka :) se pravi ni re?itve??
kaj pa ?obe, se neda nikakor kalibrirat? kaj ?e bi jih menjal, bi bilo bolje?

 

hvala vsem za odgovore.

lp  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zamenjava za bencinarja, propblem solved.  :hudicek:  :hudicek:

 

Z v koloni vozit je dober en in drug. :hudicek:

 

Najceneje prej ali pa kasneje od doma ko ni ve? kolone pa ma? tud mir. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

z 2.2 jaz peljem 50km/h v 4. prestavi pa nc ne cuka...

 

sicera pa a gre kdo slucjano danes popoldne iz Lj do doktorja? rabim prevoz

a ma? ?elado? 300m stran sem.......garantiramo prevoze v roku 16-18 minut do Medvod

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.