Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

DPF sveti al blinka ?

 

Prvo, je svetila, potem utripala, nato spet svetila in skoraj me je zajel dim :(

Avto ni imel 10% mo?i, z gasom prakti?no u podnu, mi je crknil pred sentvi?kim predorom, ko sve se sem punco hotel peljati na Bled...

 

No, sva pa potem z nadomestnim avtom ?la do zbilja na kavo in pala?inke :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stari in novi termostat (sedaj v avtu) sta bila preverjena v vreli vodi in sta se pri?ela odprat pri 80 stC. Pri temp 87 stC je popolnoma odprt.

Ce je prejsnjic dobil ukor pred izkljucitvijo, je torej sedaj ...? :DD

 

(Eh,komentar se nanasa na Slimspacemana)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

sem nov na tem forumu in tudi druga?e sem lastnik mazde 6 Sport Combi CD143 GT (12. 2006) ?ele nekaj mesecev. Pred kratkim se mi je za?ela pojavljati te?ava na katero mi je moj standardni mehanik odgovoril, da mora vse odpreti preden mi lahko kaj ve? pove. Ne "?raufa" pa ravno veliko mazd.

Skratka te?ave so slede?e:

  • pri cca 2.500 obratih se na desni strani motorja (kjer so pumpe menda) sli?i neko ?venketanje - ru?enje. Na manj in ve? obratih to izgine. Ideje?;
  • avto je glasnej?i pri nizkih obratih, ob?utno manj je navora, poraba pri mestni vo?nji je dokaj visoka in to kljub var?ni vo?nji, poraba pri cca 130 km/h v ?esti prestavi pa ?e lepo presega 7 l;
  • pred tednom dni se je parkrat ob uga?anju avta pojavil zvok kot bi nekaj pihalo/spu??alo in ni bil ventilator.

Hvala za vsako povratno informacijo. Bi pa rad izkoristil tale post ?e za pohvalo tega foruma. Resni?no vsa ?ast administratorju in uporabnikom, ker je ve? kot zgleden.

 

Lp,

Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

  • pred tednom dni se je parkrat ob uga?anju avta pojavil zvok kot bi nekaj pihalo/spu??alo in ni bil ventilator.

 

Odgovorim samo na tole zgoraj ... Verjetno je bila temperatura nizja kot 5 stopinj (mislim, da se pri tej zacne vklapljati webasto) in si imel krajso voznjo da se motor se ni ogrel in je posledicno webasto pokuril se preostanek goriva v dovodnih ceveh... To je normalno :) ... 

 

Nekaj podobnih tem novih lastnikov sestic pozimi :) :

 

http://www.mazda-si.net/topic/5266-mazda6-ropota-med-vo?njo-in-tudi-ko-je-ugasnjen-motor/

 

http://www.mazda-si.net/topic/4179-jutranji-problemi-pri-m6-dizel/

 

http://www.mazda-si.net/topic/12611-smrad-v-kabini/

 

... pa se kaksen je... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odgovorim samo na tole zgoraj ... Verjetno je bila temperatura nizja kot 5 stopinj (mislim, da se pri tej zacne vklapljati webasto) in si imel krajso voznjo da se motor se ni ogrel in je posledicno webasto pokuril se preostanek goriva v dovodnih ceveh... To je normalno :) ... 

 

Nekaj podobnih tem novih lastnikov sestic pozimi :) :

 

http://www.mazda-si.net/topic/5266-mazda6-ropota-med-vo?njo-in-tudi-ko-je-ugasnjen-motor/

 

http://www.mazda-si.net/topic/4179-jutranji-problemi-pri-m6-dizel/

 

http://www.mazda-si.net/topic/12611-smrad-v-kabini/

 

... pa se kaksen je... :)

?e ugasne? avto hitro - ko voda ?e ni na 70C webasto ?e dela in se potem pravilno ugasne sam - dela ?e kako minuto dve po ugasnjenem avtu - kontrolira se sam, nima? vpliva nanj. 

Ne se ustra?iti tudi dima ob prvi desni gumi, ker ima auspuh. Zato se ti avto segreje v nekaj minutah tudi ko bo fajn minus

 

Mislim da tudi na druge to?ke s tvojim avtom ni ni? narobe, ko je mrzel se sli?i kaka ?oba in pa pumpa za olje nam (je) vsem ropota...

Glede porabe - sedajle to ni nikak fenomen, vpra?anje pa ali ima? dosti razdalj? vsaj 20km v enem kosu na dan, ker ima avto DPF in vsakih 250 dela regeneracijo - med regeneracijo ob?utno ve? pije, in ?e je ne dokon?a (prekratka vo?nja) ti lahko stalno to dela.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ugasne? avto hitro - ko voda ?e ni na 70C webasto ?e dela in se potem pravilno ugasne sam - dela ?e kako minuto dve po ugasnjenem avtu - kontrolira se sam, nima? vpliva nanj. 

Ne se ustra?iti tudi dima ob prvi desni gumi, ker ima auspuh. Zato se ti avto segreje v nekaj minutah tudi ko bo fajn minus

 

Mislim da tudi na druge to?ke s tvojim avtom ni ni? narobe, ko je mrzel se sli?i kaka ?oba in pa pumpa za olje nam (je) vsem ropota...

Glede porabe - sedajle to ni nikak fenomen, vpra?anje pa ali ima? dosti razdalj? vsaj 20km v enem kosu na dan, ker ima avto DPF in vsakih 250 dela regeneracijo - med regeneracijo ob?utno ve? pije, in ?e je ne dokon?a (prekratka vo?nja) ti lahko stalno to dela.

Hvala Jest in Jures,

 

na webasto sploh nisem pomislil. Problem drugih to?k je, da se to dogaja sedaj, ko je zunaj +20 in, ko je avto ogret na delovno temperaturo....skratka manjka mu navora in ?e malo klopota.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala Jest in Jures,

 

na webasto sploh nisem pomislil. Problem drugih to?k je, da se to dogaja sedaj, ko je zunaj +20 in, ko je avto ogret na delovno temperaturo....skratka manjka mu navora in ?e malo klopota.

Po?ljem zdejle e-po?to s tvojo vsebino, mojstru Simonu Pelku.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, mu bom poslal, da je pozabil odgovorit :)

 

EDIT;

 

Pozdravljeni,

Lahko je oljna Pumpa zato ker je  zobniska. Poraba goriva s tem nima veze.
Bi pa moral tocno Slisati delovanje  motorja in bi vam takoj povedal kaj je
LP
Simon Pelko
041 667 335
Popravljeno od Z M A J

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ne, mu bom poslal, da je pozabil odgovorit :)

 

EDIT;

 

Pozdravljeni,

Lahko je oljna Pumpa zato ker je  zobniska. Poraba goriva s tem nima veze.
Bi pa moral tocno Slisati delovanje  motorja in bi vam takoj povedal kaj je
LP
Simon Pelko
041 667 335

 

 

Hvala! Z M A J, glede na izku?nje z mojstrom te prosim, ?e mi lahko pove? na kak?en na?in je najbolje priti do mojstra.

 

?e enkrat hvala za pomo?. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Ne, mu bom poslal, da je pozabil odgovorit :)

 

EDIT;

 

Pozdravljeni,

Lahko je oljna Pumpa zato ker je  zobniska. Poraba goriva s tem nima veze.
Bi pa moral tocno Slisati delovanje  motorja in bi vam takoj povedal kaj je
LP
Simon Pelko
041 667 335

 

Fak ej .stari obstaja oljna puma v avtomobilih ki NIMA zobnikov tako ali druga?e ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala! Z M A J, glede na izku?nje z mojstrom te prosim, ?e mi lahko pove? na kak?en na?in je najbolje priti do mojstra.

 

?e enkrat hvala za pomo?. Lp

Ga poklicat na navedeni gsm in ?e se ne javi (je stra?no zaseden ?ez cel dan, pono?i pa upam, da po?ne kaj drugega), mu napi?i sms, ?e lahko pokli?e nazaj.  :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Moja dana?nja izku?nja z mojstrom Pelkom, ki je vsekakor vredna branja in v razmislek raznim mojstrom na uradnih servisih!  ;)

 

Beseda hitri servis pri Pelku ?e kako pride do izraza, ker mi je v 20-ih minutah po?timal;

 

- Dostopil do njega in ocenil stanje pogonskega jermena (je pri V6 malo te?je dostopit kot npr. H Getz od dedka)

- pregledal semeringe in ugotovil, da je eden potreben menjave

- prednjo desno lu? ustrezno nastavil in ker imam nosil?ke ?e slabe, je ustrezno podkajlal

- preveril olje, zavorno teko?ino, servo in hladilno teko?ino

- nastavil ro?no zavoro, da primer kot je treba

- po?timal osvetlitev zadnje reg. tablice, ki je ?arnice niso osvetljevale in nosil?ka sta bila precej pokrivljena

- fiksiral zadnje zavesce za kolesi (Made in Czech republic bi komentiral forumski kolega LabiGT)  :hohoho:

- zamenjal pozicijsko ?arnico v sprednji lu?i in 

- preveril stanje podvozja.

 

(vse se je dogajalo tako hitro, da sploh ni nemogo?e, ?e sem kaj pozabil napisat in se je vmes dogajalo).  ?zmeden?

 

A se temu re?e ?ASOVNA U?INKOVITOST ali poznate koga hitrej?ega in zanesljivej?ega? 

 

Pelko je MA?EK, prepri?ajte se o tem dejstvu in nikakor vam ne bo ?al!  :danzoman:

 

Tisti, ki ga ?e ne poznate, ga dobite na gsm; 041 667 335, lokacija pa Zg. Senica 46, Medvode.

 

Pa SRE?NO VO?NJO!  :zoom-zoom:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole se bere tako kot Top Shop reklame :) ... Samo na koncu ti manjka ?e stavek: "?e naro?ite v naslednjih 15 minutah, dobite poleg ?e .... " 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, glede na to, da mojstra poznamo in mu zaupamo, ni neke bojazni zaradi bodo?e nategav??ine in skritih interesov. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko je zgre?il znamko. ?e ho?e imet veliko prometa, bi moral imet servis za kaj drugega, ne pa za Mazde. In tukaj niti Zmajska reklama ne bo pomagala...

Saj je ekspert tudi za Renolda, kot ga ti imenuje? RENA (pokrovka od kuhalnega lonca)   :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.