Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Meni je na mazdi 6 2008 tocno tako piskalo, ko je padel tlak v eni izmed gum. Poleg piskanaj je zacela utripati tudi opozorilna lucka.

 

Tire-Pressure-Monitoring-System-in-your-Audi-2-.jpg

Kot sem na zacetku napisal se nobena opozorilna lucka ne prizge med piskanjem
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoce je prejsnji lastnik zarnico odstranil ali zatlacil kaksno vato notri, ce je mogoce imel zimski komplet gum brez senzorjev, pa da ni stalno svetilo... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vprasanje

Mazda cx5 2013

Avt. 2.2 d 150km

Prva javljena napaka

Lucka za motor

Scbs

Tps

Avto se ustavi.

Po nekaj minutah odpelje do doma

Nekih 300 km brez tezav.

Regeneracija pri 100 do 200 prevozenih km

2. Javljena napaka

Oil pressure failure neki tacga mi je rekla. (Meni kot zanala?? ni? ne pokaze, samo zeni)

Olja dosti, pogledal tast, pravi da je na doditk zani?.

Tast bil mehanik za kamione pa take stvari valjda bo vedu si mislm.

Berem po forumu dobivam odgovore

Od 5 odgovorov so 4 razlicni.

Pol pa kontej kaj bi bilo

Prevozenih nekih 155000,servis narjen pri 138000.

Al klicat vleko pa da odpelje na servis al ga peljem pa upam da ne zariba. Sam se verjetno ne bo postimal, ?eprav upam na to

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pokli?i ju3 Simona, Avto Pelko d.o.o.

 

Ta je avtomobilski ma?ek. Najla?je ga dobi? ob 8.00 zjutraj, kasneje bo zelo zaseden.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tT velja mislim da kar za vse dizle na mazdi......Karter dol pa spucat sito tam okoli 100.000  prevo?enih ?e ne prej (bolje kot pa spoloh nikol)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem imel tudi podobno te?avo sicer na mazdi 3 2.2d 2010l....med vo?njo se mi je pri?gala lu?ka od motorja...oil pressure low...

in seveda sem takoj pomislil na oljno sito...avto dvignil...odstranil pokrov karterja ter na?el oljno sito skoraj v celoti zabito. Avto ima 110.000km, opazil sem, da je bilo to ?e delano ker se je vidlo dva razli?na silikona za pritrjevanje. Uglavnem sito sem odstranil, ga s?istil in avto dela kot urca naprej. Nevem pa zakaj imajo tej dizli 2.2 tak?ne te?ave. Mogo?e kvaliteta olja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto Pelko d.o.o. delajo ob petkih le ?e do 13.ure, da ne bo kdo zaman tja hodil.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Kaj lahko pomeni koda p1200.

Avto dela bp

Poslano z mojega SM-G955F z uporabo Tapatalk

Napaka na injektorjih ali kablovju injektorjev.

Kaj se je mogo?e delala kalibracija injektorjev in se mogo?e ni vredu zaklju?ila?

Lahko proba? ponovno skalibrirat injektorje.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj?e da naredi? ponovno kalibraciji in pobrises napako. Pol pa bos videl naprej ce se se pojavlja.

Glede na to da si imel cist zabit naftni filter je mozno tudi da so se smeti zabile v injektorjih in zato ne delajo pravilno. Opcija je ciscenje in testiranje injektorjev.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom vpra?al mojstra Pelka kaj pomeni ta napaka P1200. Je to ?e Skyactive ali ?e GH serija ta 2.2 motor?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj pise da je lahko senzor za zunanjo temperaturo. Sicer to hitr preveris, saj ce ti normalno odcitava zunanjo tenperaturo je senzor ok. Pise tudi in po vsej vrjetnosti je zapacan MAF senzor (senzor pretoka zraka). Posledicno dobi lambda sonda napacne podatke in check engine se przge. Kupi sprej za maf senzor in ga lepo spucas pa bos potem videl, ce je kaj bolje. Maf senzor pa najdes na zraznemu filtru in je pritrjen z dvema vijakoma.

 

http://p1200.engine-trouble-code.com

 

post-7623-0-33554400-1540833698_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plastika ali mogoce trda dihtunga (posuseno tesnilo)? Zareza notri zgleda kot da je bilo tesnilo karterja

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Predvidevam, da je to 2.3 T bencin motor, ker takrat verjetno dizlov ?e ni bilo v proizvodnji?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, ok, sem spregledal profilko.  sramezljiv

 

Verjetno ima ta avto 2 sondi. Ali se ve katera je problemati?na? 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imas dve lambde sonde. 

Ena je k uravnava razmerje med gorivom in zrakom (tadraga) ta je locirana pred katalizatorjem oz. za izpusnim kolektorjem. Kataloska L37J188G1

 

Druga pa uravnava razmerje oz. pravilno mesanico kisika (oxygen sensor). Locirana je za katalizatorjem (cenejsa zadeva). Kataloska L37K18861

 

Je pa malo tezko dobiti dele za cx7. Ce pri nas nebo neke izbire oz. ce bo vse predrago, kar vrjetno bo bi se jaz obrnil na ebay :)

 

 

post-7623-0-13719300-1543062548_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.