Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

v tok kratkem casu dvomim da je blo vse nasteto opravljeno... predn se lotijo avta, malca itd itd... ce je bilo pa svaka cast... da gres korito dol dajat, injektorje ven vlect...itd... ?e poceni je 200?.... kot pravim , dvomim da je vse menju, mogoce eno sobo vn itd... nevem, ugl. cena mi je ok le skrbel bi me ce je res vse to narjen in ok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Update: z pelkotom sva odpravila nesoglasje in se zmenila. Da ne bi izpadlo kot pljuvanje, delo je bilo opravljeno in vse zamenjano po protokolu. Tako kot sva se zmenila v ?etrtek tako me je tud do?akal v?eraj ob 8h in se lotil avta takoj. Je pa res da je zanesljiv in ve kaj dela ker menjanje ?ob ni lari fari, tudi ?asovno lahko poje kar nekaj ?asa. O?itno je tega zamenjal malo morje in ve kako gre.

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V izogib nesoglasjem jaz pred storitvijo vprasam za ceno. Potem pa re?em "da"ali "ne".

 

Saj tudi v Hoferju vem koliko stane mleko,preden dobim ra?un. Pa ?e tam pogovarjamo o ni?jih zneskih.

 

Do zdaj je ?e vedno funkcionirajo in na koncu smo vsi zadovoljni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz vedno vprasam za ceno in ne zato ker bil zid, ampak da vem priblizno koliksen bo bil strosek. Evo primer menjam diske in vprasam koliko bi me prislo vse skupaj in mi rece 90e diski + 50e delo ( govorim na pamet). Torej zakaj bi dajal 90e za diske znamke TRW, ce pa jaz dobim BREMBO, ATE ali pa FERODO za 60-70e. Ne govorim, da me kdo hoce okol prenesti, ampak mehaniki itq dele narocajo preko bartoga, eurotona itd. kjer imajo firme marzo taksno kakrsno imajo. Logicno da potem prinesem svoj material, saj dobim za manj denarja boljso firmo in ravno tako imam garancijo na ta del. Ko sem pri prvi generaciji menjal vzmet je bila pri nas ena vzmet znamke KYB 75e. Sepravi ce bi mehaniku rekel da naj menja obe vzmeti bi me prislo 150e + delo. Za isto vzmet z isto referencno stevilko sem pa jaz dal 35e/kos (sepravi pol manj).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam s Simonom oz. mojstrom Pelkom ze 8 let odlicne izkusnje in zmeraj priskoci na pomoc, tudi kadar je totalno prezaseden (to je vecino casa in sem mu svetoval naj zmanjsa tempo oz.stevilo strank).

 

Za razliko od vecine mehanikov ti bo on najprej rekel tavisjo cifro in kasneje sem veckrat presenecen, ker ne bo 150, kot je napovedal, pac pa le 130? :)

 

Material pa tudi raje kar pri njem vzamem, ker menda strankam daje ful velike popuste, da na materialu prakticno nic ne zasluzi (vir; Lumpi, njegov pomocnik).

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se popolnoma strinjam z zgoraj napisanem in imam iste izkusnje s pelkotm. Ne dolgo nazaj sem za kolega rihtal zadnjo desno celjust in mi jo je pelko zrihtal za dosti ceneje, kot jo ima recimo bartog itd. Zamenjal jo je pa tudi v treh dneh kljub temu, da ima vedno guzvo. Z moje strani samo kapo dol pelkotu :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni je Pelko v?eraj menjal zadnjo zavorno ?eljust, klical sem ga v petek, v?eraj mi je ?e zrihtal, pa je bil v ponedeljek praznik. Kar se tega ti?e in tudi s cenovnega vidika lahko z moje strani le pohvalim.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi prednje znajo komu blokirati in to boste najlazje opazili, ker takrat trese volan in bliznje platisce postane vroce, da ga raje ne prijemat!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tudi z mojstr.pelkotom dobre izku?nje ko mi je servisiral MAZDO 5.benz.korekten dobro narejeno in cena tudi tako kot sva se prej zmenila .pa ?e mi ni blo te?ko priti do njega iz obale...res pa je da ima full gu?vo in je preobremenjen..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sem jih vse skupaj stiri zamenjal (vse nove), ko sem se imel prvo generacijo in najdle oz. se dan danes normalno deluje celjust za katero sem dal 45e iz nemcije :). Poleg tega nerabis nic stare nazaj vracat :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

da ?e jst povem svoje mnenje glede tega. Vse lepo in prav da pohvalite Pelkota, to je fajn sli?at. Vendar malce zmoti to ?hvaljenje? brez ra?una. S tem delate temu mojstru ve? ?kode kot koristi ko to omenjate. In nenazdanje ni? dobrega tako sebi kot ostalim, ki pla?ujemo davke. Ne me narobe razumeti, ?e ?e to po?ne brez ra?una (verjetno ne vsem), vsaj ne obe?ajte na zvon po raznih forumih:)

 

Lp. :vesel:

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

da ?e jst povem svoje mnenje glede tega. Vse lepo in prav da pohvalite Pelkota, to je fajn sli?at. Vendar malce zmoti to ?hvaljenje? brez ra?una. S tem delate temu mojstru ve? ?kode kot koristi ko to omenjate. In nenazdanje ni? dobrega tako sebi kot ostalim, ki pla?ujemo davke. Ne me narobe razumeti, ?e ?e to po?ne brez ra?una (verjetno ne vsem), vsaj ne obe?ajte na zvon po raznih forumih:)

 

Lp. :vesel:

To?no to

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej ti lahko izda racun...pac mu reces naj napise racun pa je

ja pol bo pa ful dra?je a ve?....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej ti lahko izda racun...pac mu reces naj napise racun pa je

V bistvu je zakonsko pravilno, da ga dobis, brez da bi kaj posebej rekel... Je pa tako, da je razlog bolj kot ne to, da je prevec zaseden... in da ni neizdajanje racuna zato, ker bi hotel drzavo okrog prinesti... Sem skoraj preprican, da te racune vse ima zavedene ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu je zakonsko pravilno, da ga dobis, brez da bi kaj posebej rekel... Je pa tako, da je razlog bolj kot ne to, da je prevec zaseden... in da ni neizdajanje racuna zato, ker bi hotel drzavo okrog prinesti... Sem skoraj preprican, da te racune vse ima zavedene ...

ni nujno da ga dobi? na licu mesta, lahko se ga po po?ti po?lje (?e zaradi obra?una in tega da podjetja lahko sprejemajo gotovino le do neke dokaj majhne veli?ine- vse ostalo TRR)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni nujno da ga dobi? na licu mesta, lahko se ga po po?ti po?lje (?e zaradi obra?una in tega da podjetja lahko sprejemajo gotovino le do neke dokaj majhne veli?ine- vse ostalo TRR)

Kolikor vem, ce gre za gotovinsko poslovanje, mora izdati racun, ki mora v vecini primerov biti tudi davcno potrjen ... so neke izjeme... kot npr. razne stojnice... wnevem pa, ce v te izjeme pasejo tudi avtomehanicne delavnice...

 

Smo pa s tem malo zasli s tematike ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelko ima vse ra?une zavedene in jih ponavadi po?ilja po po?ti, ker ne utegne sproti. Doslej ni imel nikoli te?av, kljub obiskom in?pektorjev :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Pri nekje 2k do 3k km imam namen zamenjati prvo olje. Olje bom prinesel s seboj, me pa zanima, ali ima g. Pelko na zalogi originalne Mazda oljne filtre, ali je tudi to treba prinesti s seboj? 

 

Update - G. Pelka sem pravkar poklical, je rekel, da ima originalne filtre, glede olja, ki ga bom prinesel s seboj, torej shell 0w40, pa ni mel nobenih pripomb, oziroma je rekel, da bi tudi sam tega dal v ta motor. Glede kilometra?e prve menjave pa je rekel, da je najbolje, da jo opravim pri 5000 km, zato bom upo?teval njegov nasvet, in olje zamenjal pri 5k km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.