Skoči na vsebino

Mojster Pelko odgovarja in svetuje


Priporočeno sporočilo

Tempomat ne bo deloval fe je kwrkoli drugega v okvari na avtu. Si pregledal obd napake?

 

Drugace tega me bos nasel pod haubo. To je elektronika.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne razumem obd napake?

Skratka potrebno ga je priklopit na ra?unalnik.?

obd je konektor za diagnozo ki bo povedal ali so kake napake skrite (kode) ja ra?unalnik. Glede na to da je nov, je lahko kdo samo zbrisal lu?ko problem pa ostaja

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravnokar od mojstra ki mi je priklopil ra?unalnik.

Napaka - brake switch!

Napako je resetiral vendar ?e vedno tempomat na dela.

O?itno je stikalo za zamenjat.

Bom pisal ko ga zamenjam.

 

Lp, hvala vsem.

No vidis. Pa nisi opazil da ti stop lampe mogoce ne delajo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno tretja...

 

Hmmm... saj tretja zavorna lu? nima lastnega stikala  :ne vem:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je tempomat odpovedal zaradi pregorene zavorne lu?i...

Sem ravno na servis ?el, ko mi je tempomat odpovedal, pa so ga na servisu popravili...sem za vzrok vpra?al, pa so mi rekli, da je pregorela zarnica za zavoro...

Oni la?ejo....jaz la?em...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni!


Lani jeseni sem imel rahel karambol (v kri?i??u sem se zaletel v stoje?i avto). Bil je po?kodovan levi prednji del avtomobila (blatnik, havba, lu?....). Med drugim je bil po?kodovan tudi spoj prednjih levih vrat Menjali so te?aje prednjih levih vrat) in na robu strehe nad vrati je bila rahla izboklina. Popravilo je bilo opravljeno na Mazdinem servisu - mislim, da kvalitetno. Ampak po popravilu opa?am pri hitrosti nad 80 km/h rahel pi? zraka, kot da bi bilo rahlo odprto prednje levo ali zadnje levo steklo. V kabino seveda ni? ne piha - samo sli?i se tako. Ali bi to lahko bilo od popravila karoserije? Kak?no tesnilo....? Ima kdo kako idejo?


 


Imam te?ave tudi s prestavljanjem. Ob?asno se katera prestav zatakne (najraje III ali IV). Ro?ka no?e v prestavo in potrebno jo je malo bolj grobo potisnit. Na servisu mi zatrjujejo, da je to normalno, meni pa se ne zdi, da je to OK. Imava tudi Hyundaia I10 - pa se neskon?no bolj?e ?alta. Imam pa mazdo 3 Revolution 12/2013.


 


Avto bi dal kakemu strokovnjaku za peljat, da pove svoje mnenje. Vse te stvari bi rad odpravil ?e v garancijskem roku (?e eno leto imam ?asa).


 


lp, Emil


Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

POzdravljeni.

Imam te?avo z nedelovanjem klime na mazdi 5 1,8 letnik 2007.

Klima je bila zadnji? polnjena lani. Letos je delovala vse slab?e, pred ?asom pa je povsem prenehala hladiti.

Peljal sem jo k mehaniku, ki mi je dopolnjeval plin, vendar je ugotovil, da je v sistemu zadosti plina.

Predvideva, da je te?ava s sklopko ali kompresorjem.

Zanima me, kak?en je stro?ek tega popravila?

Napaka je odpravljena. POtrebno je bilo zamenjati sklopko - stro?ek 150 EUR.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Verjetno bom moral tudi jaz kmalu peljati k Simonu na popravilo mojo M6 (letnik 11/2008). Opis napak:

 

- nedokon?ano zapiranje elektri?nega stekla na voznikovih vratih (netesnenje, sva enkrat ?e popravljala, pred dobrim letom in pol, pa se je zopet ponovilo),

- pok v podvozju vozila spredaj, ko se pelje ?ez grbine ali pri za?etku vzpenjanja v klanec (npr. izhod iz gara? Mercator Hipermarket): po dosedaj zbranih

odgovorih na forumu Mazda, naj bi bila napaka v:

- spodnja roka, gumica slaba ali

- menjava gumice na amortizerjih ali

- podmazati prednja amortizerja ali

- volanska letev - luft ali

- prednje roke - zra?nost v kuglah,

 

se opravi?ujem, ?e gre za podvojene opise napak, ker sem laik na tem podro?ju. Prosim za okvirno ceno popravil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce je karkol z roko narobe bo strosek minimaln. Vargalant v vrhniki obnavlja vse dele podvozja. Ce so samo gumice je vse skp nic ?, ce bo pa "kuglo" potrebno zamenjati pa pride okol 50?. Volanska letev je pa draga sam dvomim da je volanska letev krivec.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Imam vpra?anje na katerega bi bilo dobro, ?e lahko odgovori kak serviser, lahko pa tudi drugi poznavalci dela mehanika.

 

Zanima me kak?na je praksa pri menjavi delov avta, ?e mehanik zamenja (prva stvar ki pade na pamet je npr. le?aj na eni strani), re?e da je bil ta del zani? - napaka pa se ?e vedno pojavlja kljub zamenjavi. Zdaj sledi menjava in lep ra?un za delo ?e za drugi le?aj?

 

Kako bi moral mehanik postopat v takem primeru, ko je o?itno zamenjal nekaj kar sploh ni bilo treba, napaka pa ostaja?

Tukaj jaz vidim krivdo na nesposobnosti mehanika, ker ti napake ni odstranil, samo zara?unal ti je dobro. 

 

Vra?ilo denarja? Brezpla?na menjava ?e drugega le?aja? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam vpra?anje na katerega bi bilo dobro, ?e lahko odgovori kak serviser, lahko pa tudi drugi poznavalci dela mehanika.

 

Zanima me kak?na je praksa pri menjavi delov avta, ?e mehanik zamenja (prva stvar ki pade na pamet je npr. le?aj na eni strani), re?e da je bil ta del zani? - napaka pa se ?e vedno pojavlja kljub zamenjavi. Zdaj sledi menjava in lep ra?un za delo ?e za drugi le?aj?

 

Kako bi moral mehanik postopat v takem primeru, ko je o?itno zamenjal nekaj kar sploh ni bilo treba, napaka pa ostaja?

Tukaj jaz vidim krivdo na nesposobnosti mehanika, ker ti napake ni odstranil, samo zara?unal ti je dobro. 

 

Vra?ilo denarja? Brezpla?na menjava ?e drugega le?aja?

 

Odvisno od servisa,dogovora,serviserja...

Sam sem imel precej specificen problem na xsari in je majster naredil tako,da je najprej zamenjal del,za katerega se je kasneje izkazalo da ni bil krivec za tezavo. Torej je potem v avto vrnil moj stari del in raziskoval naprej,meni pa vrnil denar...

 

Ampak... za to rabis cas. Ko sem kasneje z opisom tezav ( ko je bil problem ze resen)

za foro bil pri pooblascencu je takoj vedel za kaj se gre. Seveda,ce pa ze 20let sraufa xsare. Mene je takrat izucilo da je za kaksne specificne tezave najboljsa izbira DOBER pooblascenec.

 

Seveda,koliko ti pomenita cas in zivci; meni dostikrat vec od prisparanih par10eur.

 

V vsakem primeru pa;dogovori se z mehanikom pred pricetkom dela , kaj in kako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Hmmm dobil v dar Motul olje (v Alfi sem imel vedno Motul) pa me zanima ali Pelko "pusti" da prinese? svoje olje na servis?

In kje je dober obtik?

Avto ho?em preverit in zamenjat teko?ine + filtre da vem pri ?em sem. Potem pa ?e izolirat, pa vozit.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil .  
    • Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗 Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom  Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉
    • Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.   Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜
    • Zaskrbljena gospodinja.
    • Verjetno ker je sedan. Karavan bi lazje sel pomoje.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.