Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 1 minuto je skritikrt napisal:

Aha...torej trdiš,da za vsakega je kak EV...samo,da ni ICE😄

 

Vsa čast👍-dober si v obračanju besed😉...po moje bi komot lahko šel za politika...od tebe bi kdo še drek kupili...samo malo celofana...pol pa svizec lepo zavije...saj-čokolada je tudi take rjave barve😋

Ne, nič takega ne trdim. Lahko greš vse objave nazaj pogledat. Ti drugim polagaš besede v usta.

 

EV ni za vsakogar. Naš kolega @Slivka je že tak primer. Zanj (še) ni ustreznega EV.

Trdim pa, da je EV primeren za večino voznikov v Sloveniji. Za skoraj vse, ki živijo/te v hišah. Ali ga boste kupili in vozili, je pa zgolj na vas. Jaz zase vem, kako sem se odločil in mi ni žal.

 

Saj boste v nekaj letih spoznali, kakšno sranje so pokoronski ICE ... No, če sem natančen, jo bomo/boste Mazdaši še najbolje obnesli, saj z atmosferskimi motorji ne bo težav. Bodo pa po neki kilometrini in času na novejših Mazdah (in vseh ostalih ICE) kot po tekočem traku začele crkovati hibridne baterije, njihovo menjavo pa bodo računali kot zlatarji ...

 

 

Napisano
pred 11 minutami je dvorjan napisal:

Ne, nič takega ne trdim. Lahko greš vse objave nazaj pogledat. Ti drugim polagaš besede v usta.

He,he...sedaj si pa ti brcnil v temo😂-narobe si me razumel...dejansko sem te pohvalil kako se izražaš oz. sestavljaš stavke,da tako lepo "pro EV" izpade-to sem mislil z "obračanjem besed"😉

 

Npr. nisi napisal..."za ene so EVji,za druge pa ne...."

Ker bi to predpostavljalo,da za ene je bolje oz. je priporočljivo kupiti ICE...kar pa nikakor ne smeš reči...pač je v tvojih očeh "tabu".

In si se seveda izrazil tako,da ...."za vsakega so EVji,samo eni pač niso izbrali tapravega za svoje potrebe".....pač seveda ne smemo negativno govoriti o EVjih....

 

Štekaš?

 

Tukaj bi pa samo dodal,ko sem napisal,da je veliko laži okoli ICEjev....laž je tudi tisto,česar ne poveš!...in v to past je marsikdo padel,ker pač ne ve,se ne zastopi,ni strokovnjak,se ni pozanimal itd....in tu je problem...tudi za EV tabor,samo,da se večina tega ne zaveda.

Napisano
pred 2 urama je dvorjan napisal:

Kdaj bo šele narod spregledal, kak nateg so hibridi in novejši ICE ... Narejeni prvenstveno za to, da se "drago" pokvarijo.

To že itak je nateg.

 

Zelena politika narejena, da se skensla srednji sloj. Zgrešena totalno in vodena s strani levičarske politike v Bruslju. 

 

 

N7rRRL1.jpg

Napisano

Ko boš kupoval rabljen ICE čez par let, boš gledal samo še na to, ali je Mazda ali Dacia ... 😃

 

Itak konec dneva vsi glasujemo z denarnico oziroma denarjem. Jaz zase vem, da ne dam 20 jurjev za novega Clia/Pola/karkoli ICE. Raje dve leti star EV z več opreme in boljšimi zmogljivostmi.

 

Tako pač razmišljam jaz, ki delam samo še nekih 15k km letno. Če bi jih delal 50k km, bi moral razmišljati o precej dražjem EV, oziroma še raje o menjavi dela/življenjskega sloga.

 

Moj kolega bo pa verjetno res naklepal med 80 in 100 jurji kilometrov na svoji Tesli Y že v prvem letu. Torej, z zaenkrat še precej redkimi EV se da relativno enostavno premagovati tudi daljše razdalje.

 

Še sam se že spogledujem z idejo, da se do Beograda zapeljem z ZOE. 😃

Napisano

Lahko greš tudi do Niša...sam vprašanje, kdaj prideš. Stavim, da z APN 6 pridem prej...če se oba po stari cesti peljeva...ker APN 6 ne sme na AC... 😋

  • Haha 2
  • Ljubim 3
Napisano
Pred eno uro je godlike napisal:

Samo potem je tudi nekaj takih lastnikov EV-jev.

 

Ker jim je sosed rekel, da so fajn in da je poceni, pa da do Kvarnerja pride na dopust.

 

V vsem je tak. Vsi pač ne raziščejo.

 

Definitivno. Sej denar se služi na butastih potrošnikih, ne na pametnih.

Zato ma Iphone tok dobro prodajo 😀

  • Všeč 2
  • Ljubim 3

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 12 minutami je Shrek napisal:

Lahko greš tudi do Niša...sam vprašanje, kdaj prideš. Stavim, da z APN 6 pridem prej...če se oba po stari cesti peljeva...ker APN 6 ne sme na AC... 😋

Uuuuu, mikavno. A naju bo še @Jest z dronom spremljal pa naredil video prispevek? 😃

Napisano
pred 1 uro je dvorjan napisal:

Da, trdim, da je 90 % kupcev novih vozil v Sloveniji slepih - v smislu, da ne vidijo, kak šrot kupujejo.


Potem si tudi sam med temi slepimi… saj kolikor vem, tudi sam nimas EVja ;) …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 33 minutami je dvorjan napisal:

Imam, en je name pisan. 😃

 

 

Ce je pisan nate, se ne pomeni, da si ti uporabnik... Kolikor vem, imas ti trojko z dinozavrskim motorjem na notranje izgorevanje :) ... Ne se delat anglecka, ce nisi :P ... Ko bos pa prodal ta "smrdljiva jajca" in si omislil pravi EV kot primarno vozilo... pa se lahko pristevas med tistih 10% "tapametnih" :D:D :D

  • Všeč 1
  • Haha 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 59 minutami je dvorjan napisal:

Imam, en je name pisan. 😃

...ja,ja...saj vemo...papir vse prenese....😂🤣 

 

Oprosti mi😉,nisem se mogel zadržati😁

Napisano
pred 1 uro je dvorjan napisal:

Imam, en je name pisan. 😃

To je isto kot je istospolno usmerjen poročen z žensko, samo za krinko.

  • Haha 3
  • Začuden 1
Napisano
pred 8 minutami je godlike napisal:

To je isto kot je istospolno usmerjen poročen z žensko, samo za krinko.

Damn 😂🤣

33112_1.png

Napisano
pred 3 urami je dvorjan napisal:

Še sam se že spogledujem z idejo, da se do Beograda zapeljem z ZOE. 😃

 

Tole te pa prav spodbujam, da narediš. Edinstvena prilika, da dokažeš, da nimamo prav, ker pravimo, da so nam ICE oziroma HEV in PHEV mnogo bolj priročni in manj stresni od kateregakoli EV-ja v splošni uporabi vozila.

33112_1.png

Napisano
pred 3 urami je dvorjan napisal:

Še sam se že spogledujem z idejo, da se do Beograda zapeljem z ZOE. 😃

👍😃...samo tudi z vsemi stroški...kavicami itd...

Mogoče se pa najde kak sponzor...kaka avtorevija ali podobno...se da cel dokumentarec narediti iz tega....ali "v živo" maratonska oddaja.

Samo vprašanje,če bi EV lobijem to bilo po godu🤔...dvomim.

Napisano

Saj to ni noben "kunšt". Če sem 833 km pozimi iz Nemčije s Smartom naredil, bo v ZOE to poezija ...

 

Tole izračuna ABRP, verjetno bi šlo tudi samo z dvema malo daljšima postankoma (Zagreb, Slavonski brod).

null

image.png

Pri čemer to računa na trenutne razmere (nizke temperature, dež ...). Čez en mesec bo že bistveno manjša poraba.

Napisano

Če bi se spomladi peljal 110-115 km/h po avtocesti, bi skorajda moral priti do polnilnice Slavonski brod (331 km). Torej bi bil en postanek dovolj ...

Napisano

Go go go .... spodbujajte me  je nekoč rekel Valentinčič in je šel direktnega...

 

 

33112_1.png

Napisano
pred 5 urami je dvorjan napisal:

Še sam se že spogledujem z idejo, da se do Beograda zapeljem z ZOE. 😃

Pol pa le nisi tak veliki privženec EV, kot se delaš. Kolega je 2 leti nazaj kupil ID3 in so štirji v kratkem šli na Brač na morje.

Njegova izjava je bila, brez problema. Ti pa se še spogleduješ.

 

Po moje prideš marsikam, samo druga mantra in cenovno verjetno dražje kot ICE. Hitre polnilnice niso zastojn.

Napisano
Pred eno uro je godlike napisal:

Pol pa le nisi tak veliki privženec EV, kot se delaš. Kolega je 2 leti nazaj kupil ID3 in so štirji v kratkem šli na Brač na morje.

Njegova izjava je bila, brez problema. Ti pa se še spogleduješ.

 

Po moje prideš marsikam, samo druga mantra in cenovno verjetno dražje kot ICE. Hitre polnilnice niso zastojn.

Tudi moja izjava je, da prideš brez problema. Probleme vidijo predvsem ICE-verniki in EV-hejterji.

 

Cenovno pa tudi ni nobene drame, imaš zgoraj okviren izračun stroška polnjenja Lj-BG - 27,6€. Pri čemer je aplikacija vzela povprečno porabo 239 Wh/km, kar je za ZOE izredno visoka številka (ampak realna za mraz, dež in avtocesto). Jaz bom šel na izlet v toplejšem delu leta, ko ocenjujem, da tudi avtocestna poraba ne bo več kot 200 Wh/km, kar pomeni strošek med 7 in 10€/100km za polnjenje na avtocestnih počivališčih - torej še vedno manj kot pri večini klasičnih vozil.

 

Cene DC polnjenja so na Balkanu še relativno znosne in primerljive z našimi - od 0,34 do 0,50€/kWh za DC-polnilnice s 50 kW moči. Po mestih pa se celo še kakšne brezplačne polnilnice najdejo, za tiste, ki bi se radi ultra poceni vozili in imajo časa na pretek.

 

Za tiste, ki prisegajo na dopust v kampih, je pa še lažje in elegantneje vse skupaj. Vzameš parcelo z električnim priključkom in "kamp" 3-fazno polnilnico, pa imaš na lokaciji avtonomije kolikor hočeš. Sem se v zadnjih letih nagledal, kako so se množile Tesle po parcelah na Šobcu - in to ne zgolj Tesle s slovenskimi tablicami ...

Napisano

Sem pred casom na YT gledal en “challenge” … ko so pred cca. 4 leti sli z dvema avtomobiloma iz Münchna do Riminija (slabih 700 km)… eden z dizelskim BMWjem, drugi s Teslo 3…

 

Na cilj je prisel sicer prej dizelski BMW.. vendar samo nekaj minut prej… stroskovno pa je zmagal EV… 

 

Roadtrip je v dveh delih in v nemscini…

 

Prvi del:

 

 

drugi del:

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Že z navadnim Smartom na poti iz Portoroža v Zokiland je muka ker stalno cvili in se s sopotnikom stalno dotikata, prostora ni nobenega, ni za vleko prikolice, ipd... To je res hibrid med avtom in kolesom s pomožnim motorjem, da je pa to ZOE pa še povrh umrem od tišine in stalnega navora, da o tem kako nimata duše ne govorim. 

Ga ni boljšega kot s pravim terencem po bližnjicah namesto pa bi se prebijal skozi zastoje na avtocestah in ubijal na asfaltu. 

 

Imaš pa tudi norce : 

WWW.FACEBOOK.COM

S Smartom na poroko? Zakaj pa ne! 😁 Preverite našo ponudbo Smartov na: http://www.smartist.si/ponudba/ Pri nas velja načelo: KUPI IN PELJI BREZ SKRBI :)
REVIJAMEHANIK.SI

Mlada Kitajca sta se s Smartom Brabus odpravila na 55.000 kilometrov dolgo pot.

 

Napisano

Model, Smart je mestni avtomobil(ček). Tisti, ki se pritožuje, da ne more prikolice montirati nanj, ni čisto gladek ...

 

Saj pravim, večina vas sploh ni fer do EV-jev. Tako kot se ne bi s Fiat Pando vozil vsak dan iz Kopra v Maribor, se tudi z mestnim EV ne boš. Te pa pripelje, če je potreba po tem.

 

Težave niso prvenstveno v avtomobilih, temveč glavah (nekaterih) ljudi. Tako kot ICE izbereš glede na svoje potrebe, enako upoštevaš pri EV. To je vsa znanost. Ne pa samo pljuvaš to in ono se ne da, pa sploh probal nisi nikoli.

 

 

Napisano

Ko že omenjaš Pando ti povem da je to pravi terenec in je namenjen odročnim krajem. 

 

EV ni za nič drugega kot urbano ravninsko okolje ter frajarjenje, v resnici pa še bolj onesnažuje okolje kot bencinar in dizel skupaj. Občasno se zapeljam tudi z TOMOS-om na mešanico, prijatelj pa je nabavil Wartburg-a in ga bo restavriral. 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano

Tudi s Smartom se ni treba odpovedat prikolici ;) 

 

image.jpeg

 

image.png image.png 

 

image.jpeg

 

sicer pa je tole v napacni temi… in nima zveze z EV …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.