Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je dvorjan napisal:

A najbolj očitno stvar si pa nalašč spregledal?

 

VSAKA slovenska streha lahko - pokrita s sončnim paneli - ustvari dovolj elektrike za več gospodinjstev in električnih vozil. Pa razen denarja za panele in inverter ter - po potrebi še baterije - (vse to je enkraten nakup), ni treba več financirati tujcev. Samo kako vam to predstaviti, da boste razumeli ... Hmmm. Je enostavneje zaviti na črpalko in dati 10 % Petrolu, 50 % državi in 40 % Arafatom. Pa še onesnaževati planet s kurjenjem soka dinozavrov. In se jeziti na ostale, ki želimo nekaj spremeniti na bolje, češ, kako smo čudni. 😃

 

Premalo gasilcev za vsako streho...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

A najbolj očitno stvar si pa nalašč spregledal?

 

VSAKA slovenska streha lahko - pokrita s sončnim paneli - ustvari dovolj elektrike za več gospodinjstev in električnih vozil. Pa razen denarja za panele in inverter ter - po potrebi še baterije - (vse to je enkraten nakup), ni treba več financirati tujcev. Samo kako vam to predstaviti, da boste razumeli ... Hmmm. Je enostavneje zaviti na črpalko in dati 10 % Petrolu, 50 % državi in 40 % Arafatom. Pa še onesnaževati planet s kurjenjem soka dinozavrov. In se jeziti na ostale, ki želimo nekaj spremeniti na bolje, češ, kako smo čudni. 😃

 

Jaz se strinjam...samo,če se montira daljinski!!! vklop in izklop polnilcev za EVje glede na oddani štrom sončnice...ker,kdo bo pa EVja samo takrat polnil,ko bo sijal sonček...nihče!!!

Torej polnjenje svojega EVja samo z viškom od sončnice!!!

Ker ko ni sončka,smo spet na "kolnu"..."jedrski",plinskih elektrarnah itd...in kot sem že napisal...bo zaradi EVjev zmanjkalo za toplotne črpalke,klime poleti in gospodinjstva....torej eni z debelimi denarnicami se bodo "preseravali",ostali pa lahko gremo v kameno dobo...

 

Daj že dol tista roza očala🧐

pred 2 urama je dvorjan napisal:

 

 

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

Jaz se strinjam...samo,če se montira daljinski!!! vklop in izklop polnilcev za EVje glede na oddani štrom sončnice...ker,kdo bo pa EVja samo takrat polnil,ko bo sijal sonček...nihče!!!

Torej polnjenje svojega EVja samo z viškom od sončnice!!!

Ker ko ni sončka,smo spet na "kolnu"..."jedrski",plinskih elektrarnah itd...in kot sem že napisal...bo zaradi EVjev zmanjkalo za toplotne črpalke,klime poleti in gospodinjstva....torej eni z debelimi denarnicami se bodo "preseravali",ostali pa lahko gremo v kameno dobo...

 

Daj že dol tista roza očala🧐

 

Ne, glede tega se strinjam s tabo.

 

Če se naredi prehod na EV in sončne elektrarne, naj tisti s SE polnijo svoja vozila takrat, ko sije sonce - je več kot dovolj časa in elektrike. Saj zdaj, ko ne bo več prijaznega net meteringa, se bo to tudi dogajalo.

 

Sploh pa bo vedno več novih EV imelo funkciji V2G in V2L, tako da se bodo lahko obnašala kot velika baterija (in ponoči napajala hišne porabnike). Čez dan na sonce napolniš EV, hiša pa ponoči porabi 5-10% energije, shranjene v bateriji. Win-win-win.

 

Glede tega, koliko se porabi na letni ravni za ogrevanje s TČ, naj napiše kdo, ki jo ima (jaz je nimam) - bi pa ugibal, da je od 5 MWh naprej za neko povprečno hišo?

Kar je na letni ravni bistveno več od povprečnega EV z dnevno kilometrino 50 km (18.000+ km letno).

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

15MWh za 40let staro hišo..cca.22°c (skoz v kratkih rokavih),400m2, 5cm izolacije (mansarda neprimerno več z 15-25cm)3 gospodinjstva 7-odraslih,ena mladoletnica.

 

pred 39 minutami je dvorjan napisal:

Ne, glede tega se strinjam s tabo.

 

Če se naredi prehod na EV in sončne elektrarne, naj tisti s SE polnijo svoja vozila takrat, ko sije sonce - je več kot dovolj časa in elektrike. Saj zdaj, ko ne bo več prijaznega net meteringa, se bo to tudi dogajalo.

 

Sploh pa bo vedno več novih EV imelo funkciji V2G in V2L, tako da se bodo lahko obnašala kot velika baterija (in ponoči napajala hišne porabnike). Čez dan na sonce napolniš EV, hiša pa ponoči porabi 5-10% energije, shranjene v bateriji. Win-win-win.

 

Glede tega, koliko se porabi na letni ravni za ogrevanje s TČ, naj napiše kdo, ki jo ima (jaz je nimam) - bi pa ugibal, da je od 5 MWh naprej za neko povprečno hišo?

Kar je na letni ravni bistveno več od povprečnega EV z dnevno kilometrino 50 km (18.000+ km letno).

 

Ni win,ker boš imel zjutraj toliko bolj prazno baterijo...in moraš imeti lasten objekt...kaj pa tisti v večdružinskih hišah,blokih itd...

Torej za en drek doseg,k si ga boš se dodatno zmanjšal...in izguba pri življenski dobi baterije....

Kaj boš investiral v največjo EV baterijo,samo,da prišparaš mogoče 200€...pa tudi če bi 400€... kje imaš ti tukaj računico...pa sončnico tudi moraš imeti...in razsmernik doma....

 

Pa naslov te teme bi bilo treba spremeniti,k če boš podnevin imel avto doma,da se bo preko sončnice polnil....ponoči pa bo tudi doma,da bo avto filal hišo...ja kdaj pa se misliš voziti...to več ni elektro-"mobilnost" ampak...avto na kabel...

 

In še nekaj...ko bo ta tehnika uveljavljena (V2G mislim)...misliš,da te bo kdo vprašal,kdaj bo omrežje cuzalo iz avta,in kdaj bo avto smel cuzati...vse bodo tako zregulirali,da ne boš ti glavni ko bo avto priklopljen na omrežje...pomeni čao plan potovanja,k nikoli ne boš mogel biti siguren,al bo baterija polna,al se sploh bo napolnila itd...

Vse lepo predstavljajo,kako bo to fino za elektrodistribucijo in kako bo izkoriščenost baterij EVjev na višku (k je tako škoda,če stoji)...na koncu ti ga bodo pa lepo od zadaj..."not in the nice way"...boš že začutil.

 

Dajmo malo matematike iz osnovne šole,koliko tak avto stane,k bi to zmogel,močna baterija,sončnica itd...ni win.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Spet ni treba biti tako črnogled.

 

Preden bodo v praksi uveljavili pametna omrežja, bodo tudi že EV-ji imeli baterije s 1000 km dosega, in uporabnika ne bo prav veliko bolelo, če bo imel sklenjeno pogodbo, da mu iz baterije po potrebi pocuzajo 20 do 30 % ali celo več % energije - če bo zato ustrezno nagrajen oziroma motiviran.

 

Sicer pa pomislite, koliko časa v dnevu vam avto stoji parkiran doma. Moje celoletno povprečje je verjetno preko 23 ur (delam od doma). Takrat lahko opravlja vlogo hranilnika energije.

 

Skratka, nič ni zgolj črno ali belo. In tudi elektromobilnost še zdaleč ni zgrešena stvar. Smo se že strinjali, da ni za vsakogar, vsekakor pa je primerna za lep del prebivalstva - in ta bi jo lahko izkoristil sebi in okolju v prid.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je dvorjan napisal:

 - in ta bi jo lahko izkoristil sebi in okolju v prid.

Prosim razloži mi kako misliš okolju v prid?

Mogoče samo lokalnemu? Ali pa se spet pojavi električni iz zraka im mižimo pred proizvodnjo na drugem koncu?

 

Mogoče res čez 10-20 let. To na kar sedaj vozijo elektro avti in kaj proizvodnja naredi okolju so velika škoda za okolje.

In čez 15-25 let bom verjetno ga tudi jaz imel doma.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, zakaj provociraš. Saj je bilo v tej temi že neštetokrat predebatirano, lahko greš po straneh nazaj.

 

Sicer pa par člankov v branje in celo kalkulator/primerjalnik izpustov CO2 - za osebna vozila:

WWW.REUTERS.COM

 

WWW.TRANSPORTENVIRONMENT.ORG

To answer this question we have developed a tool that compiles all the most up-to-date data on CO2 emissions.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@dvorjan a te lahko vprašam,koliko si star,in koliko avtomobilov si imel do sedaj...lahko tudi skupaj z ženo...

In na kaj se greješ,če nimaš TČ?

 

Pri mojih 52 letih je ta praktično nova CX-5 tretji avto v mojem in ženinem življenju (ja-oba skupaj!!!)...in vsi trije bencinarji z katalizatorjem itd...

C-Maxa-najin drugi avto,še zmeraj imava,in ga bomo imeli,dokler ne bo zgnilil.

Prvi avto,sem tudi kupil novega (kupujem samo nove) Daewoo Racer,in ga 12let starega za drobiž prodal bratu.

 

Pa da vidim z kakšno pravico trkaš na našo vest v imenu ekologije!

 

Vsa ta zgodba okoli sončnic,k si lih omenjal...jaz nič ne bi dajal subvencij...ne za sončnice,in ne za EV-je.

Kdor ima za sončnico,si naj tudi EV sam kupi.

In priklop sončnic na omrežje bi prepovedal,tiste priklopljene,pa bi odklopil,ker so parazitne za sistem elektrodisteibucije,in z svojo nepredvidljivostjo le še dražijo ceno elektrike za ostale porabnike.

Zagnati drugi blok v Krškem,in povečati in razširiti subvencije za TČ (če se že gremo ekologijo).

Jaz subvencije za TČ nisem dobil,ker gre plin mimo bajte...pa si lahko tistega "jurja" (takrat) v tazadnjo zatlačijo...

 

Pa si naj tisti z sončnicami in EVji sami uredijo neodvisnost od omrežja (tukaj mislim tudi na podjetja ipd.)...k itak vemo,za kaj so si jih vsi montirali...niti en iz ekoloških vzgibov...isto kot pri nakupih EVjev-vsi imajo neke svoje računice,kako bodo dobili zastonj cvenk (subvencijo k jo vsi državljani plačamo),in kako bodo se poceni vozili itd....vse samo zaradi denarja.

 

Isto je pri tebi @dvorjan...se poceni voziti itd....tukaj pa igrati na strune ekologije...tebi bi na jugu rekli-"e nečeš sa tuđim kurcem po koprivama mahati"...

 

EDIT-prej sem pozabil napisati,da z TČ čez celo leto tudi grejemo vso sanitarno toplo vodo za vsa tri gospodinjstva.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A da trkam na vašo vest? Super. Potem se vas vsaj nekaj dotakne.

Sicer pa se midva 3/4 stvari strinjava, čeprav verjetno meniš drugače.

 

Sva pa manj kot desetletje razlike po letih in kakšnih 10+ avtov. 😃 Jaz se avta prej naveličam oziroma me premami drug model.

 

In EV-ji so mi všeč zaradi veliko stvari in nikakor ne zgolj cenejše vožnje. Predvsem uživam v pospeških, ki zagotavljajo za moj stil vožnje boljšo uporabniško izkušnjo, poleg tega pa ne delam nekih groznih kilometrov, da bi me njihov doseg motil. Pa tudi delanje polurnih postankov na poti zame ni nobena katastrofa, če grem v tujini na kak sejem ali dopust. Šele potem je tu ekologija, ki jo omogoča vožnja brez hrupa in smradu. In kljub temu, da živim v bloku (daljinsko ogrevanje), se spogledujem z EV - prej ali slej bom ta scenarij uresničil.

 

Sicer si v tem odgovoru načel še ogromno drugih tem, tako da bom res kratek in jedrnat z odgovori, ker grem spat ...

 

1. Da, tudi sam bi ukinil vse subvencije na SE in EV. Samo izkrivljajo stanje na trgu in dražijo stvari, dobički pa se pretakajo v žepe ponudnikov. Bi bile in SE in EV-ji znatno cenejši brez subvencij.

2. SE ne bi odklopil iz omrežja. Čemu bi to počel - saj se energija, ki jo ustvarijo (ko delajo), večinoma porabi lokalno (toliko SE pa Slovenija še nima, da bi imela iz tega naslova presežke).

3. Krško in drugi blok - vsekakor. Čim prej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je dvorjan napisal:

2. SE ne bi odklopil iz omrežja. Čemu bi to počel - saj se energija, ki jo ustvarijo (ko delajo), večinoma porabi lokalno (toliko SE pa Slovenija še nima, da bi imela iz tega naslova presežke).

Sem že povedal-ker je to parazitno za sistem...sonček zmeraj sije,ko je dan...ko pa so oblaki,megla dež,sneg...in tega ne moreš predvidevat...sedaj je oblačno,čez pol ure pa ni več,pa spet je,pa ni...pa filaš avto,pa ne da nič...pa avto odklopiš,pa spet daje itd...

Elektrika sama ni draga...prilagajanje je pa problem.

Za to pa se je ustvaril sistem z dvemi tarifami,da bi se folk vsaj malo prilagajal,in termoakumulacijske peči,pralne stroje ipd. gonil ponoči,da se dobi čim enakomernejši odvzem.

Z sončnicami pa nikoli ne moreš vedeti...dejansko problem poslabšajo x2!!!-pomisli-ko dajo,so porabniki na njih,in še "razbremenjujejo" omrežje,ko pa ne dajo,pa te razbremenitve ni več+dodatni porabniki...in,kako boš to predvidel.

V elektrarnah pa debelo gledajo....sedaj bi štrom,sedaj nebi,pa bi,pa nebi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je dvorjan napisal:

Ne vem, zakaj provociraš. Saj je bilo v tej temi že neštetokrat predebatirano, lahko greš po straneh nazaj.

 

Sicer pa par člankov v branje in celo kalkulator/primerjalnik izpustov CO2 - za osebna vozila:

WWW.REUTERS.COM

 

WWW.TRANSPORTENVIRONMENT.ORG

To answer this question we have developed a tool that compiles all the most up-to-date data on CO2 emissions.

 

Člankov je na tisoče, vsak vzame tistega, ki ga želi. Jaz pa sem pred časom nemškega bral, da proizvodnja električnega naredi tolko co2, kor ICE pri 100000 km. Ne bom zdaj iskal. Zajeli so baje res celotno porizvodnjo...., ni mi jasno od kot ti trdijo samo pal let.

 

Moti me, ker trkaš na vest, da je bolj ekološko in da je bolj ugodno. Ekološko žal še ni. Ugodno pa nikoli ne bo, ko bomo vsi na elelktriki. Mogoče je zdaj še, ker pač morejo lastniki trpeti s težavami za polnjenje.

 

In če hočemo okolje in svet rešit, je prihodnost vodik.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je godlike napisal:

In če hočemo okolje in svet rešit, je prihodnost vodik.

Za pogon se strinjam,a ima vodik eno veliko pomanjkljivost-pridobivanje tekočega vodika je energijsko zelo potratno...iz plina (metan)-strel v koleno,z elektrike pa je smiselno samo če bi ga delali le iz tiste elektrike,ki jo ne potrebujemo. Torej če bi bili tehnično že tako daleč,da bi imeli poceni domači generator vodika,ki bi ga gonil na sončnico oz z viškom elektrike od sončnice.

To bi bilo genialno za pogon EVja...dnevni višek bi lahko skladiščil in uporabil kadar bi hotel.

A se bojim,da bi takrat davkarija udarila..."boste vi delali gorivo hrez davkov"..."kot domači šnops in cigarete"...

 

Ker pa tehnološko še nismo tako daleč,in zaradi interesov najbrž nikoli ne bomo,je najboljša alternativa še zmeraj nafta.

 

Drugače pa kot energent...lahko se strinjate ali pa ne-po mojem mnenju je premog energent prihodnjosti št.1...vsaj še kakih sto let sigurno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tehnološko še nismo tam, ampak, se dela na tem, da bi se dalo vodik proizvajat na mestu prodaje, se pravi, smo spet na nekih elektrarnah ločenih od omrežja, in služijo samo proizvodnji vodika.
Isto gre za bio goriva, kjer dejansko porsche proizvaja biogorivo popolnoma brez CO2, iz obnovljivih virov energije, je pa fabrka čisto na jugu Čila.

Večinoma se je že pokrilo zakaj SE niso dobre, mogoče še en velik razlog, panelov se ne da reciklirat, oz. če gledamo življensko dobo panelov, od proizvodnje do razgradnje, to ni čisto nič eko, ker je toliko strupenih in nevarnih stvari notr, da tko kot pri nuklearkah, odpad lahko samo zakoplješ, samo da pri nuklearki je glede na proizvodeno količino energije odpad zanemarljiv napram panelom.

Isto vetrnic ne reciklirajo, ampak jih samo razderejo in zakopljejo...

Pol pa še baterije, govori se samo o izpustih CO2 med proizvodnjo, noben pa ne omenja koliko pitne vode se porabi pri rudarjenju, to je tudi en od razlogov zakaj Nemci doma ne kopljejo litija, čeprov imajo eno največjih nahajališč v Evropi.

 

Tako da, na koncu, ali vodik, ali biogoriva. Pa dokler fuzija ni primerna za proizvodnjo elektrike, bomo pač mogl na jedrski energiji bit.

 

P.S. se pa mi kle pregovarjamo o neki ekologiji pa kregamo ker avto je bl ekološki, medtem pa politiki z eno potjo na dunaj proizvedejo več CO2 kot ga mi z vožnjo v svojem celem življenju

Popravljeno od Matick
  • Všeč 1
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je skritikrt napisal:

Pa si naj tisti z sončnicami in EVji sami uredijo neodvisnost od omrežja (tukaj mislim tudi na podjetja ipd.)...k itak vemo,za kaj so si jih vsi montirali...niti en iz ekoloških vzgibov...isto kot pri nakupih EVjev-vsi imajo neke svoje računice,kako bodo dobili zastonj cvenk (subvencijo k jo vsi državljani plačamo),in kako bodo se poceni vozili itd....vse samo zaradi denarja.

 

Kar močna tale, da vsi gledajo samo skozi denar, v drugi temi pa pišeš kako ne boš izoliral hiše, ker se ne izplača.

 

In sem te izpostavil, ker sem sam vložil preko 100k v zadnjih 5ih letih v renovacijo hiše, od tega je polovico sigurno šlo v energetsko sanacijo, če ne še kaj več, odvisno kaj vse si predstavljaš pod to. In večina stvari se finančno ne izplača. Da ne izpadem nek pretiran altruist, je pa šlo v udobje sigurno, kvaliteta bivanja. Pa mi drugače denar ne pada iz neba, je bilo treba kje drugje reze naredit, da je bilo to izvedljivo.

 

Med drugim imamo tudi panele na strehi, sicer na območju kjer je že vsaj eno leto vsaka nadaljnja vloga zavrjena, menda bodo v tem letu nadgradili omrežje, tudi zaradi novogradenj. Je predimenzionirana glede na naše potrebe, tako je že marec bil dosedaj vedno pozitiven, kar se potrošene energije/proizvedene energije tiče. Veliko razmišljam o energetski samozadostnosti, samo zaenkrat tudi finančno tega še ne morem izvedt.

 

Me moti način subvencioniranja sicer, ker je dostopen tistim, ki si že tako to lahko privoščijo. Sem jih dobil tudi sam, pri projektu 100k je bilo nekje 5k subvencij. Nisem jih pustil na mizi, samo ni pa to nikakor bilo odločilnega pomena, bi šel v investicijo tudi brez tega.  Večkrat se govori o teh socialnih subvencijah za energetske sanacije, samo nisem še zaznal da bi se to nekaj množično delalo...potem pa prideš do tega, da imaš ulico recimo 20ih hiš, 18 je kolikortoliko urejenih, druge 2 ali 3 ti pa oskubljene kurijo vso svinjarijo ki jo dobijo...in bi rekel da to niso ljudje ki nočejo, ker se jim ne izplača kaj drugega, ampak enostavno ne morejo.

 

Nekam se bodo stvari morale premaknit, status quo ne more bit...je pa dolgoročna vizija pri politiki problem, ker vsak gleda do naslednjih volitev ali pa še to ne...populizem popelji nas...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SeekK napisal:

Kar močna tale, da vsi gledajo samo skozi denar, v drugi temi pa pišeš kako ne boš izoliral hiše, ker se ne izplača

Hiša je izolirana,a le 5 cm. Za doizolirati...zaradi tistih mogoče 200€ na leto...to je moj strošek,k ga jaz rade volje plačam.

Mislim,da glede na to,da več ne kurim olja,da sem čist dovolj ekološki.

 

Kar se pa druge problematike tiče,ki si se je dotaknil-tukaj leži srž problema!!! Folk je "reven",in si enostavno ne more privoščiti ravnati ekološko,in investirati "bajne denarce".

Seveda so tukaj tudi drugi problemi,kot preveč lenega folka na sociali itd...a osnova je vsesplošna "revščina"

 

Zanimiv video,ki pove praktično vse okoli tega problema.

Glej cel video!

 

 

Malce drugačen pogled na rešitev klimatskih problemov...tudi zelo dober.

 

 

Skratka,ko bo folk dosegel določeno stopnjo blagostanja,bo že lahko začel gledati tudi na okolje...prej pa ne.

A elitam je ocitno zgolj do tega,da narod obdrži reven.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Indeed...pa ko bo cel svet podobno naravnan.

Kaj nam pomaga, če se cela Slovenija(ali celo Evropa)vozi na štrom, če imaš ZDA, Indijo in Kitajsko kot največje onesnaževalce ozračja.

  • Všeč 1
  • Ljubim 2

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vprašajte se kako boš polnil zadeve na ulici ali kje si boš izposodil vtičnico za polnjenje če je nimaš nikjer, si pa recimo na podeželju?

A mislite da bo vsak kmet posodil vtičnice ter pri tem z veseljem izklapljal električne pastirje in ostale vire kateri delujejo neprestano na njegovem objektu?

 

To je pa na japonskem zanimiv biznis : 

 

Popravljeno od DonFelipe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta posnetek z zelo verodostojnega kanala pokaže dušo EV marketinga in vsega okoli njih...samo laži in zavajanja...kot pri "čarovniku", ko ti kaže eno roko,da ti pritegne pozornost,med tem pa te z drugo."nategne"...oz. "metlo v ritko".

 

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In še ena zanimiva v vezi "uveljavljanja elektromobilnosti v cilju preprečitve podnebnih sprememb"....koliko je CO2 v atmosferi?...0,04%

In če pade pod 0,02%, torej zmanjšanje za 50% to pomeni začetek odmiranja rastlin zaradi pomanjkanja tega plina.

In kaj to pomeni za človeka,če odmrejo rastline?...1+1,fotosinteza,osnovna šola,biologija in to...se meni zdi,da so se eni "prešvercali" že v osnovni šoli,kaj šele pozneje🤔🤨 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Ta posnetek z zelo verodostojnega kanala pokaže dušo EV marketinga in vsega okoli njih...samo laži in zavajanja...kot pri "čarovniku", ko ti kaže eno roko,da ti pritegne pozornost,med tem pa te z drugo."nategne"...oz. "metlo v ritko".

 

 


Sa to ni tako samo pri EV marketingu… ampak na splosno pri marketingu in oglasih, kjer obljubljajo vse zivo… ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:


Sa to ni tako samo pri EV marketingu… ampak na splosno pri marketingu in oglasih, kjer obljubljajo vse zivo… ;)

 

Sem pa že čakal, kdaj bo burger v Mcdonaldsu dejansko zgledal tko kot v reklami :D

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.