Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je ignacij napisal:

Že tu se lepo vidi, kako kvazi novinarka manipulira s temo in ne razume raziskave.

 

Zgolj sam naslov ima dve hudi napaki, kaj šele ostalo besedilo:

"Lastniki EV" ... a v bistvu so bili anketirani lastniki BEV in PHEV - za lastnike PHEV verjamam, da kdo razmišlja o vrnitvi na ICE, med BEV pa je takih izredno malo

"ne izključuje vrnitve na ICE" ni enako "razmišljajo o vrnitvi"

 

Sranje od novinarskega prispevka.

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejstva raziskave so jasna, ni dovolj ali dostopnost samih polnilnic in prekratek doseg s polno baterijo! 

Vse ostalo je pa pri elekt. TOP... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še čisto malo in bo narod spregledal, da gre za velik nateg 🤣

Popravljeno od FuManchu

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 3. 2024 ob 22:59 je Boss napisal:

 

Pa to si zdaj mene direktno proglasil za lažnivca, ker imam porabo 5,8 od začetka, ko je bil avto še nov do danes in to točno 60% AC in 35% mestne ter skoraj nimam regionalk, ki so najbolj varčne. To ni lepo, res ne. 😞

Tu se pa z Bossom popolnoma strinjam. Imam identičen avto (motor, oprema in letnik), mogoče malo več AC pa kak deci manjšo porabo po cca 140000 km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je FuManchu napisal:

Še čisto malo in bo narod spregledal, da gre za velik nateg 🤣

Kdaj bo šele narod spregledal, kak nateg so hibridi in novejši ICE ... Narejeni prvenstveno za to, da se "drago" pokvarijo.

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je dvorjan napisal:

Kdaj bo šele narod spregledal, kak nateg so hibridi in novejši ICE ... Narejeni prvenstveno za to, da se "drago" pokvarijo.

Torej...trdiš,da je 90% kupcev novih avtomobilovleta 2023 v Sloveniji slepih (ker še morajo "spregledati"),neumnih,ali pa oboje.

 

WWW.AMZS.SI

Okrevanje - V Sloveniji je bilo lani prodanih 3131 vozil več kot v letu 2022 in to pomeni 5,85 odstotno povečanje prodaje.

Že samo,če pogledam,in vidim,da je velika večina prodanih EVjev Tesle in VAG🧐...meni ni nič čudno,da je 90% samih bukseljnov🤣(mišljeno sarkastično...da se ne bo kdo čudil).

 

EDIT

@dvorjan a EVji se pa poceni pokvarijo?🙄

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da, trdim, da je 90 % kupcev novih vozil v Sloveniji slepih - v smislu, da ne vidijo, kak šrot kupujejo. Ostali pridevniki so pa zrasli na tvojem zelniku.

 

Ne, tudi okvare na EV niso poceni, je pa velik plus to, da se lahko okvari bistveno manj stvari. V bistvu se pri EV še najbolj kvarijo OBC (polnilniki v vozilu), a o tem nihče ne piše. Motorji in baterije so pri EV zelo nizko na spisku okvar, medtem ko je prav na področju pogona in prenosa največ težav - in to dragih - na ICE in PHEV.

Popravljeno od dvorjan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@skritikrt a trdiš, da sosedova Francka, k si je kupila Polota, ve zakaj ga je kupila in kaj ima pod pokrovom? Kupila ga je zato, ker ji je nekdo rekel, da VW je pa majka.

 

Mogoče ni vseh 90% zabitih, nekaj jih pa je. Polovica vsaj :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo potem je tudi nekaj takih lastnikov EV-jev.

 

Ker jim je sosed rekel, da so fajn in da je poceni, pa da do Kvarnerja pride na dopust.

 

V vsem je tak. Vsi pač ne raziščejo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi pa malce drugače rekel...se ne spomnim več točno kje sem prebral,in koliko točno je pisalo...vsaki četrti al peti kupec...kot rečeno,se ne spomnim🤔...kupec EVja v Sloveniji prešalta nazaj na ICE...torej ti so ziher "v temo brcnili"🧐...da bi bili pa neumni🙄...bom rekel-veliko je laganja okoli EVjev,torej marsikoga so naplahtali...pa recimo,da so "prišli k pameti" oz. "so se kaj naučili".

 

Pa če gremo vzeti enaki procent kot neko povprečje tudi pri EVjih,kot trdi @g.Wankel z polovico....po moje bo kar držalo,a ne samo za en,kot si predstavlja @dvorjan,ampak za oba tabora....ker vsepovsod se najdejo "buteljni".

Pa damo na koncu na količino,da ne bomo samo pri procentih...koliko je "brihtnih" na koncu v ICE,in koliko v EV taboru....a da za misliti?

 

EDIT...he,he...me ja @godlike prehitel😄

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je godlike napisal:

Samo potem je tudi nekaj takih lastnikov EV-jev.

 

Ker jim je sosed rekel, da so fajn in da je poceni, pa da do Kvarnerja pride na dopust.

 

V vsem je tak. Vsi pač ne raziščejo.

Absolutno. Tudi med lastniki EV-jev so takšni "biseri". Predvsem so težave tam, kjer ljudje ne kupijo primernega EV za svoje potrebe.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je dvorjan napisal:

Absolutno. Tudi med lastniki EV-jev so takšni "biseri". Predvsem so težave tam, kjer ljudje ne kupijo primernega EV za svoje potrebe.

Aha...torej trdiš,da za vsakega je kak EV...samo,da ni ICE😄

 

Vsa čast👍-dober si v obračanju besed😉...po moje bi komot lahko šel za politika...od tebe bi kdo še drek kupili...samo malo celofana...pol pa svizec lepo zavije...saj-čokolada je tudi take rjave barve😋

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je skritikrt napisal:

Aha...torej trdiš,da za vsakega je kak EV...samo,da ni ICE😄

 

Vsa čast👍-dober si v obračanju besed😉...po moje bi komot lahko šel za politika...od tebe bi kdo še drek kupili...samo malo celofana...pol pa svizec lepo zavije...saj-čokolada je tudi take rjave barve😋

Ne, nič takega ne trdim. Lahko greš vse objave nazaj pogledat. Ti drugim polagaš besede v usta.

 

EV ni za vsakogar. Naš kolega @Slivka je že tak primer. Zanj (še) ni ustreznega EV.

Trdim pa, da je EV primeren za večino voznikov v Sloveniji. Za skoraj vse, ki živijo/te v hišah. Ali ga boste kupili in vozili, je pa zgolj na vas. Jaz zase vem, kako sem se odločil in mi ni žal.

 

Saj boste v nekaj letih spoznali, kakšno sranje so pokoronski ICE ... No, če sem natančen, jo bomo/boste Mazdaši še najbolje obnesli, saj z atmosferskimi motorji ne bo težav. Bodo pa po neki kilometrini in času na novejših Mazdah (in vseh ostalih ICE) kot po tekočem traku začele crkovati hibridne baterije, njihovo menjavo pa bodo računali kot zlatarji ...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je dvorjan napisal:

Ne, nič takega ne trdim. Lahko greš vse objave nazaj pogledat. Ti drugim polagaš besede v usta.

He,he...sedaj si pa ti brcnil v temo😂-narobe si me razumel...dejansko sem te pohvalil kako se izražaš oz. sestavljaš stavke,da tako lepo "pro EV" izpade-to sem mislil z "obračanjem besed"😉

 

Npr. nisi napisal..."za ene so EVji,za druge pa ne...."

Ker bi to predpostavljalo,da za ene je bolje oz. je priporočljivo kupiti ICE...kar pa nikakor ne smeš reči...pač je v tvojih očeh "tabu".

In si se seveda izrazil tako,da ...."za vsakega so EVji,samo eni pač niso izbrali tapravega za svoje potrebe".....pač seveda ne smemo negativno govoriti o EVjih....

 

Štekaš?

 

Tukaj bi pa samo dodal,ko sem napisal,da je veliko laži okoli ICEjev....laž je tudi tisto,česar ne poveš!...in v to past je marsikdo padel,ker pač ne ve,se ne zastopi,ni strokovnjak,se ni pozanimal itd....in tu je problem...tudi za EV tabor,samo,da se večina tega ne zaveda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Kdaj bo šele narod spregledal, kak nateg so hibridi in novejši ICE ... Narejeni prvenstveno za to, da se "drago" pokvarijo.

To že itak je nateg.

 

Zelena politika narejena, da se skensla srednji sloj. Zgrešena totalno in vodena s strani levičarske politike v Bruslju. 

 

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko boš kupoval rabljen ICE čez par let, boš gledal samo še na to, ali je Mazda ali Dacia ... 😃

 

Itak konec dneva vsi glasujemo z denarnico oziroma denarjem. Jaz zase vem, da ne dam 20 jurjev za novega Clia/Pola/karkoli ICE. Raje dve leti star EV z več opreme in boljšimi zmogljivostmi.

 

Tako pač razmišljam jaz, ki delam samo še nekih 15k km letno. Če bi jih delal 50k km, bi moral razmišljati o precej dražjem EV, oziroma še raje o menjavi dela/življenjskega sloga.

 

Moj kolega bo pa verjetno res naklepal med 80 in 100 jurji kilometrov na svoji Tesli Y že v prvem letu. Torej, z zaenkrat še precej redkimi EV se da relativno enostavno premagovati tudi daljše razdalje.

 

Še sam se že spogledujem z idejo, da se do Beograda zapeljem z ZOE. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko greš tudi do Niša...sam vprašanje, kdaj prideš. Stavim, da z APN 6 pridem prej...če se oba po stari cesti peljeva...ker APN 6 ne sme na AC... 😋

  • Haha 2
  • Ljubim 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

Samo potem je tudi nekaj takih lastnikov EV-jev.

 

Ker jim je sosed rekel, da so fajn in da je poceni, pa da do Kvarnerja pride na dopust.

 

V vsem je tak. Vsi pač ne raziščejo.

 

Definitivno. Sej denar se služi na butastih potrošnikih, ne na pametnih.

Zato ma Iphone tok dobro prodajo 😀

  • Všeč 2
  • Ljubim 3

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Shrek napisal:

Lahko greš tudi do Niša...sam vprašanje, kdaj prideš. Stavim, da z APN 6 pridem prej...če se oba po stari cesti peljeva...ker APN 6 ne sme na AC... 😋

Uuuuu, mikavno. A naju bo še @Jest z dronom spremljal pa naredil video prispevek? 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Da, trdim, da je 90 % kupcev novih vozil v Sloveniji slepih - v smislu, da ne vidijo, kak šrot kupujejo.


Potem si tudi sam med temi slepimi… saj kolikor vem, tudi sam nimas EVja ;) …

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.