Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

 

Pozdravljeni Mazda?i. Sem lastnik nove Mazde 3 REVOLUTION SP G120 titanium flash barve. Imam jo 14 dni in sem prvozil okol 600 km. Lahko re?em, da je super zadeva. Proti moji 11 let stari Mazdi 3 je :notworth: :notworth: :ouje:.

Vidim da ste eni ?e montirali kamero za vzratno vo?njo in me zanima ?e je priklopljena na obstoje?i prikazovalnik - touch screen al je posebej.

 

?estitke za odli?no izbiro  :D

Glede kamere... je na obstoje?em prikazovalniku in se avtomati?no vklopi, ko da? v rikverc.

Jaz sem jo vzel pri ?gajnarju (s popustom). V redu kvaliteta, se ?isto lepo vidi tudi pono?i... edino v de?ju je bolj tako-tako. Ma? ?e te kitajske varijante, samo kakor folk pi?e, so to bolj jajca...

Vpra?anje je, pa ?e jo pri tak?nem avtu sploh potrebuje?. Pri sebi vidim, da sedaj, ko sem se navadil na avto, jo skoraj ne rabim... na njej ponavadi preverim samo ?e so za mano kak?ni koli?ki :lol: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa ,lepa lepoti?ka. :prstgor:

Grem po jutri?njem temnit ?ajbe k ji res sede , pa ?e ene 18 colke gor , sam je tolk izbire , da ne morem to?no izbrati kateri ET(40,42) , kolk ?iroko (8j,8,5j) bi , cena od 150-180 eurov sevede komad.

Dejte fantje mal pomagat pri izbiri , kaj bi pasalo moji snowflake white pearl mica sedanki ???????????? :punk:


BoNo M3

Dej povej mi ali ti je mogo?e kaj pretrda , ne udobna za vozit , ker je na 18 colkah??????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa ,lepa lepoti?ka. :prstgor:

Grem po jutri?njem temnit ?ajbe k ji res sede , pa ?e ene 18 colke gor , sam je tolk izbire , da ne morem to?no izbrati kateri ET(40,42) , kolk ?iroko (8j,8,5j) bi , cena od 150-180 eurov sevede komad.

Dejte fantje mal pomagat pri izbiri , kaj bi pasalo moji snowflake white pearl mica sedanki ???????????? :punk:

BoNo M3

Dej povej mi ali ti je mogo?e kaj pretrda , ne udobna za vozit , ker je na 18 colkah??????

 

Testno sem vozu 1.5 G100 na 16 colkah in se ?e kar pozna, da je moja na 18 colah ampak ni neke panike, v ridah pa sedi u nulo :bravo: . Kr nabavi 18colke bo? vidu kak fajn se dr?i v ovinkih. :prstgor:

?estitke za odli?no izbiro  :D

Glede kamere... je na obstoje?em prikazovalniku in se avtomati?no vklopi, ko da? v rikverc.

Jaz sem jo vzel pri ?gajnarju (s popustom). V redu kvaliteta, se ?isto lepo vidi tudi pono?i... edino v de?ju je bolj tako-tako. Ma? ?e te kitajske varijante, samo kakor folk pi?e, so to bolj jajca...

Vpra?anje je, pa ?e jo pri tak?nem avtu sploh potrebuje?. Pri sebi vidim, da sedaj, ko sem se navadil na avto, jo skoraj ne rabim... na njej ponavadi preverim samo ?e so za mano kak?ni koli?ki :lol: .

 

Hvala. Zanima me ?e to, ?e je in?talacija ?e napeljana do tablice al kje je ?e montirana kamera.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da in?talacija je potegnjena do zadaj v gepek . 

Recept za in?talacijo od gepeka pa do tablice pa nam je dal ?lan foruma robertos 664 v besedi in sliki , ?e enkrat hvala 

vse ?pila , sam jest mam problem vsaj mislim s kamero , ki je bila 10 eurov - ?ajna .

Sem naro?il drugo , pa da vidmo ?e je problem v kameri . Upam da.    :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst ni?u ga lih nebi... ?e takega kot je, sem parkrat "zaru?il". Se ?e navajam, ker prihajam iz vi?jega avta  :lol:

So mi pa na rde?em avtu ful lepi ti ?rni pragovi... ja vem da tudi to malo zni?a razdaljo, samo sem pripravljen na kompromise :D .  A je to mogo?e kje dobiti z homologacijo, ali so to bolj pobo?ne ?elje :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri posegih v podvozje je potrebno imeti v mislih tudi asistencne sisteme (SCBS, SBS, radarski tempomat, LED zarometi,...), ki jih imajo te nove Mazde... vsaj tako pise v prirocniku ... 

 

Recimo v prirocniku pri Mazdi 6 je tole:

 

SCBS:

skitched-20150327-084758.jpg

 

Airbagi:

skitched-20150327-084915.jpg

 

Radarsko tipalo:

skitched-20150327-085037.jpg

 

LDWS:

skitched-20150327-085150.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

niti slu?ajno ne bo ri?. tudi original ni?anje obstaja.. poglejte malo na tuje forume kako zgleda zni?an z eibach in 18".. v nulo. eibach zni?a samo za 30mm in prav lepo izpade.razna zni?anja v poden se meni tudi ne dopadejo. do zdaj ?e nisem imel ri?astega avta in tudi ta ne bo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, da na tujih uradnih spletnih straneh Mazde, pod dodatno opremo, lahko kupimo original vzmeti za ni?anje vozila za 30mm.

 

Verjetno teh 30mm ne vpliva na delovanje tehnologij na vozilu.

 

Na na?i Mazda.si strani pod dodatno opremo ne najdemo teh vzmeti, tako kot veliko ostale dodatne opreme, ki jo najdemo na AT in DE strani ne, ampak to ?e ne pomeni, da se je ne da naro?iti pri nas ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo, da na tujih uradnih spletnih straneh Mazde, pod dodatno opremo, lahko kupimo original vzmeti za ni?anje vozila za 30mm.

Verjetno teh 30mm ne vpliva na delovanje tehnologij na vozilu.

Na na?i Mazda.si strani pod dodatno opremo ne najdemo teh vzmeti, tako kot veliko ostale dodatne opreme, ki jo najdemo na AT in DE strani ne, ampak to ?e ne pomeni, da se je ne da naro?iti pri nas ;)

Eno je originalna predelava, kjer servis prav gotovo tudi poskrbi za pravilno delovanje teh sistemov... Drugo pa so razne neuradne predelave... Pri katerih marsikateri predelovalec niti ne pomsili na te zadeve...

 

Glede dodatne opreme, ki je navedena recimo na mazda.at ... Se to vse da narociti tudi pri nas... Le po mojih izkusnjah je cena visja...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem sem prav predvideval kar se nakupa in monta?e vzmeti na uradnem servisu ti?e.

Teh 30mm morda ne vpliva na vso tehnologijo in zato morda ni potrebe po novi "optimizaciji".

Tudi ?e je, na uradnem servisu to uredijo in zadeve delajo tudi ?e je avto ni?an ze 30mm :)

To pa ne vem, ?e je res dra?je. ?e me spomin ne vara, mi je na servisu zadnji? omenil, da je cena dodatne opreme enaka kot na spletni strani Mazda.at ali .de in celo monta?o bi se lahko uredilo brezpla?no, v kolikor bi se naro?ilo ve? dodatne opreme ;) (kar ?e razmi?ljam, saj so cene dodatne opreme presoljene).

Je avto kaj "tr?i", ?e je ni?an za 30mm? Kaj kej pravijo robniki? Je homologacija potrebna?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.