Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni! Prejsnji teden sem si "rezerviral" novo Mazdo 3 2017, machine grey z 2.2 dizelskim motorjem Zanima me kak?ne so izku?nje s temi motorji/poraba/cca. km na poln tank? Glede na to, da se ?aka na dobavo ?e do aprila 2017 sem malo neu?akan

 

Hvala ?e vnaprej!

 

Lp

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na spiritmonitor se ljudem giba poraba med 5-6 L/100km z ro?nim menjalnikom: http://www.spritmonitor.de/en/overview/27-Mazda/250-3.html?fueltype=1&constyear_s=2015&gearing=1&powerunit=2

 

Druga?e pa... traktor kot traktor ;)

Ja, traktor ze...ampak pri 50-60k km se pozna

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, traktor ze...ampak pri 50-60k km se pozna

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

Itak si jo ?e kupil, pa zanjo dal ene 25k. :) 500 za gume, letno 800 za zavarovanje in 250 za servis. Potem bodo pa spet vprasanja o 100? porabe letno pa servisih....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko kdo kaj vec pove o samodejnem menjalniku? Se splaca nakup s samodejnim menjalnikom?

Kot vozniku absolutno, ?e posebej v mestu, finan?no pa odvisno koliko se vozi?, nenazadnje ga pla?a?....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko kdo kaj vec pove o samodejnem menjalniku? Se splaca nakup s samodejnim menjalnikom?

 

Ro?nega ve? ne mislim kupiti, neprimerno bolj udobna vo?nja. ?e posebej po mestih in gu?vah. Mazdin Skyactive Drive je tudi eden najbolj?ih kar sem jih vozil.

 

Se pa pozna na porabi in Mazdina politika je trenutno mal glupa (Revolution Top sploh nima ve? opcije?!).

Ja, traktor ze...ampak pri 50-60k km se pozna

 

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

 

Saj ni bilo ?isto resno mi?ljeno :) Nekih resnih prito?b ali te?av z ma?ino nisem videl.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno tebe sem hotel vpra?ati od kje ti Rev. top. AT, ker kot opazujem leto?nje cenike te kombinacije ni v ceniku za naslednje leto mi pa tudi ni prodajalec znal povedati ali bo... Je pa omenil, da ?e so posebne ?elje se lahko naro?i kombinacijo izven cenika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, kako to misli?? Mazda ima "navaden" avtomatski menjalnik s pretvornikom navora (+ zaklep) namesto dveh sklopk DSGja. Na?eloma taki ne?neje speljujejo (manj cukanja) in se manj kvarijo (manj premi?nih delov). Imajo pa zato ve?jo porabo - moja je cca. 0,7 - 1,2 L/100km ve? kot pa pri ro?nem menjalniku. Razlika je najve?ja pri vo?nji v mestu.

 

Menjalnik je druga?e prakti?no isti tudi v 6ki, tako da ?e ga ho?e? sprobat, se zmeni za testno vo?njo ?estice (po mojih izku?njah 6 dobi? na testno vo?njo z AT, trojke nikakor).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nikoli nisem vozil mazdinega, predvidevam pa da je bolj namenjen uglajeni cestni voznji. Dsg pa sportnejsi s res hitrimi menjavami (in brezveznimi paddle shifti na volanu)

Poraba je res smesno nizka (ce pobrskas bos videl da vozim velik avto)

 

Vozil sem citroenovega. Moj bog....da temu recejo avtomatski, prej polavtomatski, cela sekunda med saltanji

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?anje: ?e bi hoto met dimenzijo gum 205/55 16 in ne zdaj?njo 205/60 16 bi blo treba homologirat zadevo?

 

Jst sem nabavil 205 55 16 in bom homologiral tudi letne na 225 40 18

 

 

V ?etrtek sva jo ?la iskat z ?eno in prva stvar, ki me je zmotila, je bilo slabo tesnenje zadnjih vrat. Ne more in ne sme proizvajalec dopu??at, da avto za 20k? slabo tesni. Prav te?en pi? se sli?i. Je ?e bil govor o tem kako in kaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot bi bila stekla minimalno odprta...znano... :(

Se pravi, da je to ?isto normalno? Se ne da reklamirati? OMG :D

 

Se pozna, da je prvi japonec pri hi?i :D

Nikoli nisem vozil mazdinega, predvidevam pa da je bolj namenjen uglajeni cestni voznji. Dsg pa sportnejsi s res hitrimi menjavami (in brezveznimi paddle shifti na volanu)

Poraba je res smesno nizka (ce pobrskas bos videl da vozim velik avto)

 

Vozil sem citroenovega. Moj bog....da temu recejo avtomatski, prej polavtomatski, cela sekunda med saltanji

 

Nisem vozil mazdinega, ampak imam sam DSG s paddle shifti, ki so super, sploh ko grem prehitevat :)

 

Najlep?e ?alta DSG in novi BMW menjalnik. S-tronic bi bil lahko bolj?i...ampak seveda odvisno od mo?i motorja :)

 

Si vozil od renaulta? :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, da je to ?isto normalno? Se ne da reklamirati? OMG :D

 

Se pozna, da je prvi japonec pri hi?i :D

 

 

Nisem vozil mazdinega, ampak imam sam DSG s paddle shifti, ki so super, sploh ko grem prehitevat :)

 

Najlep?e ?alta DSG in novi BMW menjalnik. S-tronic bi bil lahko bolj?i...ampak seveda odvisno od mo?i motorja :)

 

Si vozil od renaulta? :D

Imam dsg, predvidevam da je renojev podoben citroenovemu. Paddle shift so zame traparija, niti enkrat jih nisem uporabil ker so samo modni dodatek

 

A ni mazda v novih modelih kao popravila izolacijo hrupa?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj sicer tu debata o DSG cukalnikih, glede na to da jih Mazda ne uporablja. Vseeno so dost druga?ni od menjalnikov s pretvornikom navora, predvsem sanjajo pri menjavanju navzdol in nazaj ter nekoliko manj mehko pospe?ujejo v ni?jih prestavah.

 

Paddle shifterje sem pa uporabil glih dvakrat, ra?unalnik zna precej dobro pogruntat kaj ho?e? od njega samo glede na to kako pritisne? gas. ?e kaj, bi rekel da na avtocesti v?asih ?e malo preve? rad menja dol v 5./4. ko pospe?ujem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem zakaj sicer tu debata o DSG cukalnikih, glede na to da jih Mazda ne uporablja. Vseeno so dost druga?ni od menjalnikov s pretvornikom navora, predvsem sanjajo pri menjavanju navzdol in nazaj ter nekoliko manj mehko pospe?ujejo v ni?jih prestavah.

 

Paddle shifterje sem pa uporabil glih dvakrat, ra?unalnik zna precej dobro pogruntat kaj ho?e? od njega samo glede na to kako pritisne? gas. ?e kaj, bi rekel da na avtocesti v?asih ?e malo preve? rad menja dol v 5./4. ko pospe?ujem.

Vprasanje Ariesa

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav !

 

Phuu zdaj pa res ne vem ali ste lastniki Mazd toliko odkriti in po?teni ali pa je res, da je toliko enih te?av in pripomb glede Mazde? ?lovek se takole, po tem, ko avto ?e naro?i in ko potegne ?rto glede vseh zadev pred in med samim naro?ilom, pa potem ko spremlja forum res za?ne spra?evat ali je bila odlo?itev prava ?? <_<sramezljiv

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je normalno pri mazdah. Veckrat sem napisal da se moras prilagoditi in zamizati nekaterim nepricakovanim stvarem za voljo dobrega handlinga - posebej ce prej nisi vozil mazde

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.