Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Po treh dneh in 350 km lahko re?em, da je avto super z nekaj pomanjkljivostmi. Naslon za levo roko je meni ?isto prenizko, sredinski je pa veliko ?asa neuporaben. Na avtocesti ?e gre. Med vo?njami z ve? prestavljanja, ko dr?im ro?ico, pa pride komolec ravno na rob naslona in za?etek rolete. Kdo je to tako naredil in zakaj? Kako, da na uradnih testih ti nikogar ne moti? Sicer ima pa M6 enako. Ampak avto kot avto je pa odli?en, u?ivam v vsakem kilometru.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni mazda?i :). Sem nov na forumu ampak o?itno bom kmalu (beri verjetno jutri) ?el zaarat novo mazdo 3. Peljal sem jo pred FLjem in mi je bila v?e?. Vendar sem v dilemi...ne vem ali naj vzamem sedanko ali hatchbacka...meni se sedanka bolj dopade (na las podobna 6ki) ?eni pa je prtlja?nik pri hatchbacku bolj uporaben...imava enega otroka (tako bo tudi ostalo, na ?alost...) tako da enkrat na leto ko gremo na morje polno nalo?eni (vmes ?e kdaj za ?ez vikend) jaz ne vidim problema, ?e bo potrebno se bo pa? dalo kaj na zadnji sede?, tudi za ?opinge po mojem mnenju ni problema...kako pa je z umazanostjo zadnje ?ipe, ker nima brisalca? Aja trenutno imamo P508SW 1.6THP, ki smo ga kupili novega, leta 2011, ker ?e nekaj dobimo za ta avtomobil smo se sedaj odlo?ili za zamenjavo, prav tako ne potrebujemo tako velikega avtomobila (?eprav nimam ni? proti :) ), malo manj?a poraba, zavarovanje,...vzel pa bi g120 z revolution opremo, barva pa se mi dopade ta nova svetlo modra

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene to ve? ne moti, malo je sicer mote?e ko speljuje?, pa ko da? v drugo mora? pazit da avto ne zdivja :)

Ja, mene je prvih dvakrat kar presenetilo, ko je motor pod takim "zaugom", da mi je avto kar zbezljal. Ampak to ne traja dolgo. Meni sta motor in podvozje prva klasa. Ne ob?alujem odlo?itve in sem tudi vesel, da sem po?akal na FL.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e vpra?a? mene, vzami sedanko. :) smo ?tiri?lanska familija in prtlja?nik ni bil nikoli problem. Za morje in smu?anje pa imamo na strehi kov?ek in ni problemov spljoh..

Hvala za info. Potem jaz mislim da za nas tri sploh ne potrebujemo dodatnega kov?ka na strehi...?e bo kaj vi?ka bom ?e dal na zadnje sede?e. Kaj pa umazanost zadnje ?ipe? Pa ?e nekaj me zanima...ali se tisti nosilci prtlja?nih vrat zarijejo v prtlja?nik, se pravi, ?e ga previsoko nalo?i? ne more? zapreti vrat, ali imajo ?e tista vodila svojo ohi?je, da se skrijejo? A motor je 120km zadosti?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno zato sem @Robertos664 vpra?al, ?e mu je 100KM zadosti, ker ko sem ?el na testno s 120KM  M3 se mi je zdela veliko ?ibkej?a v primerjavi s sedanjim 90KM dizlom, ki mi izdihuje ...

 

Glede na to, da ima? sedaj bencinarja 115KMkw ne vem, ?e ti bo verjetno zadosti ... ?e najbolje bo? pa videl na testni vo?nji ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tudi G100, pa je za moj stil vo?nje ?isto dovolj.

Imam h?erko staro 5 let in je sedan ve? kot dovolj velik, tudi ko gremo na morje je v prtlja?niku dovolj prostora, res pa da s seboj ne vzamemo kupa plastike, ampak dopust koristimo za skupno dru?enje in igranje s kamen?ki, stor?i... :)

 

Lp Peter

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno zato sem @Robertos664 vpra?al, ?e mu je 100KM zadosti, ker ko sem ?el na testno s 120KM  M3 se mi je zdela veliko ?ibkej?a v primerjavi s sedanjim 90KM dizlom, ki mi izdihuje ...

 

Glede na to, da ima? sedaj bencinarja 115KM, ti bo verjetno zadosti ... ?e najbolje bo? pa videl na testni vo?nji ...

Ja saj sem se peljal s 120 pa se mi po ob?utki zdi ?ist zadosti edino kar je verjetno tam po ene 150 km/h po?asi dobiva na hitrosti. Trenutno imam pa 115kw (156km) turbo bencinerja tak da ta pa ?e lepo vle?e tud od 150 naprej :), vem da ne bo ?el tako kot sedanji samo se mi po ob?utki prve vo?nje zdi da bo kar ql

Jaz imam tudi G100, pa je za moj stil vo?nje ?isto dovolj.

Imam h?erko staro 5 let in je sedan ve? kot dovolj velik, tudi ko gremo na morje je v prtlja?niku dovolj prostora, res pa da s seboj ne vzamemo kupa plastike, ampak dopust koristimo za skupno dru?enje in igranje s kamen?ki, stor?i... :)

 

Lp Peter

Ma ja saj meni se tudi zdi da bo zadosti ker ne vozimo veliko krame zraven, moj mali bo pa 9 letos tak da tudi ne potrebuje ve? kantic za delanje poti?k ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bencinarja mora? pa? druga?e vozit, kot dizla. ne sme te bit strah ga pognat malo v vi?je obrate. ?e vozi? tako je tudi G100 posko?en. Sam res ne potrebujem ve?, na morje se polno nalo?eni s kov?kom na strehi ?ist spodobno premikamo po avtocesti..pri porabi 6l/100km.. kar se ti?e motorja, menjalnika, podvozja je ta mazda res top..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sprasevat druge o prtljazniku nima smisla, to lahko samo sam odgovoris. Bolj se vprasaj ali ti prav pridejo zadnja 5 vrata da nalozis kaj konkretnega ali tista sedanska loputa kjer je se vrecka problem :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej po vsej verjetnosti bom vzel hatchbacka pa je...upam da bom zadovoljen pa je to to :) ...glede na to kok opreme ima revolution me to mal skrbi kako je kaj z elektroniko...kaj pa servisi, na?eloma kolikor sem spra?eval lahko svoje olje prinese?...na spletu dobi? to mazdino za 36eur 5l

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, mene je prvih dvakrat kar presenetilo, ko je motor pod takim "zaugom", da mi je avto kar zbezljala. Ampak to ne traja dolgo. Meni sta motor in podvozje prva klasa. Ne ob?alujem odlo?itve in sem tudi vesel, da sem po?akal na FL.

 

Pri meni obrati takoj padejo na "normalni" nivo ko menjam v R ali D, ?e preden ko popustim bremzo. A pri ro?nem ni isto?

 

Druga?e je tudi meni G100 bil nekoliko preve? len na avtocesti (je mal predolgo rabil od 100-140 za prehitevanja), pri G120 pa mi menjalnik menja v 4. ko dam mal ve? gasa in je pospe?ka ?isto dovolj da se hitro pride na 150. Zatem je pospe?evanje nekoliko po?asnej?e, sam nisem pa imel ob?utka da se mantra do 190.

 

Kar se pa prtlja?nika ti?e - omar in vozi?kov na?eloma v sedanki ne more? voziti zaradi nizkosti, je pa prtlja?nik za po?itni?ke kov?ke in redno uporabo ?isto dovolj prostoren.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz to vedno razumem kot spodnjo mejo :P

 

Saj omejitve veljjoa na osebo ali ne?  :rolleyes:  :harhar:  :jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, kupujem trojko, pa me zanimajo va?e izku?nje z aktivnim tempomatom, ali ga ima kdo v kombinaciji z ro?nim menjalnikom? Na avtocestah tempomat pogosto uporabljam, vendar klasi?nega. Nekaj ?asa sem vozil avto z avtomatskim menjalnikom in aktivnim tempomatom, pa sem bil navdu?en. Ne vem pa kako bi se to obneslo z ro?nim menjalnikom, je ta kombinacija sploh smiselna?

 

Lp RKem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, kupujem trojko, pa me zanimajo va?e izku?nje z aktivnim tempomatom, ali ga ima kdo v kombinaciji z ro?nim menjalnikom? Na avtocestah tempomat pogosto uporabljam, vendar klasi?nega. Nekaj ?asa sem vozil avto z avtomatskim menjalnikom in aktivnim tempomatom, pa sem bil navdu?en. Ne vem pa kako bi se to obneslo z ro?nim menjalnikom, je ta kombinacija sploh smiselna?

 

Lp RKem

 

Vsekakor nekoliko manj, vendar odvisno od tega kak?no stopnjo le?ernosti ?eli?. Ampak pogosto je na avtocesti prilagajanje hitrosti lahko ?e vse v razponu 6. prestave, ?e ne ?eli? divjih pospe?kov nazaj na prej?njo hitrost ipd. Ima pa M3 to ?ele v paketu Revolution Top.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo. Namen imam kupiti mazdo 3 g120 TAKUMI, zanima me ali se lahko navadi? navadi? na tisti majhen ekran?ek za obrate ali je bolj tak??Ker ima velikega za km/h.

Dobil sem ugodno ponudbo in jo moram jutri rezervirati, ker je ?e model pred prenovljeno, vendar je nova!

Kaj je ?e mote?e pri teh Takumi verzijah, oziroma kaj manjka. Trenutno od opreme nujno  rabim: xenon, gretje sede?e, senzorje za parkirat zadaj, oblika avta  :notworth:  in tempomat. Sedaj vozim ?kodo 1.2tsi 105ps, tako da upam da mi teh 120ps nebo premalo. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.