Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

to?no tako... samo mestna vo?nja jih lahko pobere trikrat prej kot vo?nja po AC

Jz sem pa mislo da je to nekje podobna stvar oz. si nekje na istem, ker z vo?njo po mestu ni tak?nih hitrosti kot na avtocesti. Bremzanje pri vi?jih hitrosti po moje bolj obrablja ali se motim?

:zoom-zoom:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz sem pa mislo da je to nekje podobna stvar oz. si nekje na istem, ker z vo?njo po mestu ni tak?nih hitrosti kot na avtocesti. Bremzanje pri vi?jih hitrosti po moje bolj obrablja ali se motim?

Sicer ti je izacus ?e odgovoril... na AC, ?e vozi? z glavo je dejansko izredno malo hudih zaviranj. Jaz od Lj do MB zve?er odpeljem brez zaviranja. Seveda se v?asih zgodi tudi kaj takega, da je treba mo?no prtisnit, samo to ne bo kaj dosti obrabilo zavor.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav,

 

sem nov na forumu in sem ?e malo prebiral tole zadevo. ?ena kupuje avto zase in sva nekako priromala tudi do mazde 3, ki ji je izredno v?e?. Danes smo potestirali par kilometrov, ker smo imeli ?e otroke poleg in ni bilu miru :)

 

Glede porabe sem pomirjen, da je res pod 7l, razmi?ljal sem tudi o in?talaciji plina, samo ?e ne vem koliko km bo dejansko naredila na letni ravni.

 

Zagledala se je v G120 Takumi verzijo. Moram biti pri nakupu kaj pazljiv? Morda bo padla tudi testna varianta, ?e pridemo s ceno skupaj :)

 

Navigacija se bo verjetno naro?ila tukaj: http://www.ebay.com/itm/Latest-2015-2016-2017-MAZDA-Navigation-SD-Card-BHP1-66-EZ1E-Mazda-3-6-CX-3-CX-5-/252513173935

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede porabe sem pomirjen, da je res pod 7l, razmi?ljal sem tudi o in?talaciji plina, samo ?e ne vem koliko km bo dejansko naredila na letni ravni.

 

Zagledala se je v G120 Takumi verzijo. Moram biti pri nakupu kaj pazljiv? Morda bo padla tudi testna varianta, ?e pridemo s ceno skupaj :)

 

?ivjo,

 

jaz sem svojo Takumi dobil pred dobrim tednom in po 1100km se mi zaenkrat, da sem se zelo dobro odlo?il. Sem kolebal med Revolution in Takumi zaradi ozvo?enja in sprednjih senzorjev, ampak so Takumi pi?kotki prevagali :) Avto se za svojo velikost zelo lepo dr?i ceste, medtem ko tudi luknje presenetljivo dobro pobira za 18". Poraba pa s pametno vo?njo res lahko ostane pod 7. 

Druga?e zgoraj preberi malo o plo??icah, ki naj bi bile mehkej?e, kot pri drugih avtih, ampak so mnenja precej razli?na. 

Pa ?e ena stvar: razmislita, kaj bosta naredila z zimskimi gumami. Za ta plati??a so namre? cene gum skoraj x2. Jaz si bom vrjetno kupil kar komplet s 16" plati??i za zimo, nisem pa ?e ugotovil kje to?no. Na mazdi ga cenijo 250eur na gumo.

?e ne bo ?lo skozi s testnim in se odlo?ita za novega, jih malo povpra?aj kdaj pride facelift varianta, o kateri se precej govori zadnje ?ase, in kak?ne novosti prina?a.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je z vami, jaz imam sprednje plo??ice ?e preko 100 kkm, zadnje sem pa prvi? menjal pri slabih 160 kkm??

Avto 1800 kil in 2x na dirkali??u.

No za primerjavo, prej sem imel Astro (podn od avta :vskalo: ) pa sem naredil nekaj ?ez 100k km predno so mi po?le plo??ice, tako da se mi zdi, da sem umirjen voznik in ne stiskam na bremze kot zme?an, da bi jih skuril....

 

To sem se tud jz spra?eval ali res grejo tak hitro te plo??ice po gobe. Jz mam original ?e zmerom gor pa zaenkrat ni ?utit da bi blo kej narobe z njimi. 80k km. 

Tudi meni ni bilo jasno, ko so mi iz servisa sporo?il, da imam samo ?e za par tiso? km plo??ic....

 

Po mojem je veliko odvisno tudi od na?ina vo?nje ter kje se vozimo, sigurno veliko bolj od tega kako mehke ali trde so plo??ice. Nekdo, ki bo 40k km naredil zgolj po mestu in bo povrh tega vozil ?e po principu "gas-bremza-gas-bremza" verjamem, da se mu bodo v teh km plo??ice izrabile - ampak to se mu bodo pri vsakem avtu in ne samo pri Mazdi. Meni pa vem, da morajo in tudi bodo zr?ale prek 80k km glede na to, da imam ve?ino vo?nje po AC, kjer se v?asih tudi po 50 km in ve? niti ne dotaknem zavor...

 

Torej, enostavno se ne da posplo?it in re?i, da pa zdaj te mehke plo??ice zdr?ijo samo 40k km, to so tudi malo bu?e servisa...  :rolleyes:

V teh 40k km kar sem jih naredil v letu in par mesecev, je bilo ve?ina AC lahko re?em da kar 75%... pa vedno bremzam z ma?ino, skoraj nikol ne dam v ler in bremzam.... zdej ne vem ali se mogo?e brezme kej razlikujejo bencinar/dizel?

IMG_1241.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem se boste verjetno vozili samo po USA  , CANADA in MEXICO   :bravo: .

 

UPS  :zvizga:

?ivjo,

 

jaz sem svojo Takumi dobil pred dobrim tednom in po 1100km se mi zaenkrat, da sem se zelo dobro odlo?il. Sem kolebal med Revolution in Takumi zaradi ozvo?enja in sprednjih senzorjev, ampak so Takumi pi?kotki prevagali :) Avto se za svojo velikost zelo lepo dr?i ceste, medtem ko tudi luknje presenetljivo dobro pobira za 18". Poraba pa s pametno vo?njo res lahko ostane pod 7. 

Druga?e zgoraj preberi malo o plo??icah, ki naj bi bile mehkej?e, kot pri drugih avtih, ampak so mnenja precej razli?na. 

Pa ?e ena stvar: razmislita, kaj bosta naredila z zimskimi gumami. Za ta plati??a so namre? cene gum skoraj x2. Jaz si bom vrjetno kupil kar komplet s 16" plati??i za zimo, nisem pa ?e ugotovil kje to?no. Na mazdi ga cenijo 250eur na gumo.

?e ne bo ?lo skozi s testnim in se odlo?ita za novega, jih malo povpra?aj kdaj pride facelift varianta, o kateri se precej govori zadnje ?ase, in kak?ne novosti prina?a.

 

Lp

 

 

Kaj pa ?e homologira? na 225/40/18? Ali plati??e prenese tako ?iroko pneumatiko? Ker so gume potem veliko cenej?e, tudi do 40%

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot so ti ?e rekli, drugo SD kartico bo treba. Koda artikla je BJM7-66-EZ1C in na listku zraven in na kartici pi?e "EU/RUSSIA/TURKEY". 

 

Kar se gum ti?e - meni so v dveh salonih ponudili zimske gume s 16" alu plati??i zraven. Tako da jih pobaraj v salonu. Kot pa je omenjalo veliko revij in ocenjevalcev pri testu avta - 18" gume so ob?utno manj udobne, veliko bolj ?uti? vsako jamo in na slabih cestah se avto slab?e obna?a. (Na dobrih cestah je jasno avto bolj odziven in zgledajo hudo.) Za zimo se mi zdijo 16"ke precej pametnej?a odlo?itev.

 

Kar se pa porabe ti?e - G120ka gre pod 6L/100km na magistralkah, tako da te za to ni treba skrbet :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot so ti ?e rekli, drugo SD kartico bo treba. Koda artikla je BJM7-66-EZ1C in na listku zraven in na kartici pi?e "EU/RUSSIA/TURKEY". 

 

Kar se gum ti?e - meni so v dveh salonih ponudili zimske gume s 16" alu plati??i zraven. Tako da jih pobaraj v salonu. Kot pa je omenjalo veliko revij in ocenjevalcev pri testu avta - 18" gume so ob?utno manj udobne, veliko bolj ?uti? vsako jamo in na slabih cestah se avto slab?e obna?a. (Na dobrih cestah je jasno avto bolj odziven in zgledajo hudo.) Za zimo se mi zdijo 16"ke precej pametnej?a odlo?itev.

 

Kar se pa porabe ti?e - G120ka gre pod 6L/100km na magistralkah, tako da te za to ni treba skrbet :)

16ke bodo v vsakem primeru padle za zimo, 225/40/18 sem imel v mislih za poleti :)

A ima kdo info, ?e da? lahko na 18ke to ?irino gume?

 

Facelift pride pa januarja 2017 in bo nekaj malih sprememb, kot je elektri?na ro?na, LED ?arometi, nov volan, itd.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem se ?el zanimat za novo M3. Naro?ilo v oktobru pomeni dobava februar-marec. Cene so ostale prakti?no iste, opreme pa je za enak denar nekaj ve?. Od ?e omenjenega G-vectoring controla, do el. ro?ne, barvnega head-up displaya, full LED lu?i, je dosti ve? tudi varnostne opreme (poleg ?e znanega in izbolj?anega SBSC + SBS je zanimiv radar, ki pri vo?nji nazaj "vidi" levo in desno ter opozarja na prihajajo? promet). Ogrevan volan je serijski od opreme attraction dalje, tako da pozimi odpadejo jeba?ke rokavi?ke :hohoho:, el. ro?na pa ?e se ne motim ?e od chalenge dalje, tako da odpade vrtenje po snegu. :harhar:

 

Pri revolution opremi, ki bi bila moja izbira mi manjka samo navigacija, ostalo je vse. No skoraj vse, ker ?al po vsej verjetnosti ne bo dvostopenjskega spusta/dviga stekel, razen za voznikovega, kot je bilo ?e sedaj. :glare: Ampak ok, bi se dalo pre?ivet brez tega.

 

Mogo?e ?e en podatek, ki ga nekateri verjamem da ?e poznate:

Vse izpeljanke z 2.2 dizlom se proizvajajo na Japonskem, bencinarji pa v Mehiki.

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e ?e en podatek, ki ga nekateri verjamem da ?e poznate:

Vse izpeljanke z 2.2 dizlom se proizvajajo na Japonskem, bencinarji pa v Mehiki.

Pozdrav !

 

A je to 100% info. oz. ali velja za kompletno vse M3 na SLO trgu? Na netu so namre? razli?ne informacije.

 

Me pa zanima ali ste dosedanji lastniki pri nas ?e do?iveli kak?ne podobne cvetke v zvezi z rjavenjem kot na spodnjih slikah, ki so objavljene na Mazda3Revolution forumu ?

tz1-Ashamp.jpg

3y9-Ashamp.jpg

u7g-Ashamp.jpg

 

 

In to ?e pri nekaj mesecih starih avtomobilih !!

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav !

 

A je to 100% info. oz. ali velja za kompletno vse M3 na SLO trgu? Na netu so namre? razli?ne informacije.

 

Malo sem bral tuje forume in bo kar dr?alo. V bistvu pa je tako iz ?isto prakti?nih razlogov: V mehi?ki tovarni delajo ve?inoma za severnoameri?ki trg (ZDA, Kanada), kjer pa nimajo v ponudbi dizlov. Imajo pa zato recimo 2.5 L bencinarja. Poleg M3 delajo, ?e se ne motim ?e Mazdo 2. Na Japonskem (poleg EU seveda) pa se prodajajo tudi dizli, zato jih delajo izklju?no tam. Potem teh dveh je ?e ena tovarna na Tajskem, vendar tam je proizvodnja bolj kot ne za azijski trg, izdelujejo pa tudi CX-3 in Mazdo 2. Avstralija recimo tudi ve?inoma (ali morda celo izklju?no) dobi samo japonske M3.

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo sem bral tuje forume in bo kar dr?alo. V bistvu pa je tako iz ?isto prakti?nih razlogov: V mehi?ki tovarni delajo ve?inoma za severnoameri?ki trg (ZDA, Kanada), kjer pa nimajo v ponudbi dizlov. Imajo pa zato recimo 2.5 L bencinarja. Poleg M3 delajo, ?e se ne motim ?e Mazdo 2. Na Japonskem (poleg EU seveda) pa se prodajajo tudi dizli, zato jih delajo izklju?no tam. Potem teh dveh je ?e ena tovarna na Tajskem, vendar tam je proizvodnja bolj kot ne za azijski trg, izdelujejo pa tudi CX-3 in Mazdo 2. Avstralija recimo tudi ve?inoma (ali morda celo izklju?no) dobi samo japonske M3.

Pozdrav !

 

Ja sli?i se razumljivo zakaj samo Mehika. Predvidevam, da je kvaliteta izdelave na popolnoma enakem nivoju in ne kot namigujejo nekateri, da naj bi bila slab?a. Po moje imajo standarde in kon?no kontrolo enako kot na Japonskem.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pol bi vedno ?akal na bolj?o ponudbo, ker ?ez dve leti pa pride ?ist nov model in si spet na istem.. brezveze. kaj pa ti manjka pri revolution opremi?

 

Nov HUD je fajn, elektri?na zavora sprosti precej placa na sredi, zaslon ne zgleda ve? tako ?e?ko. Pa mislim da je kamera zdaj serijska glede na 2014+ modele?

Pozdrav !

 

Ja sli?i se razumljivo zakaj samo Mehika. Predvidevam, da je kvaliteta izdelave na popolnoma enakem nivoju in ne kot namigujejo nekateri, da naj bi bila slab?a. Po moje imajo standarde in kon?no kontrolo enako kot na Japonskem.

 

LP

 

Na za?etku so kao meli nekaj problemov, samo naj bi se do zdaj ?e to spucalo. Na mojem nisem opazil nobenih te?av (2016, Mehika).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nov HUD je fajn, elektri?na zavora sprosti precej placa na sredi, zaslon ne zgleda ve? tako ?e?ko. Pa mislim da je kamera zdaj serijska glede na 2014+ modele?

 

Na za?etku so kao meli nekaj problemov, samo naj bi se do zdaj ?e to spucalo. Na mojem nisem opazil nobenih te?av (2016, Mehika).

Pozdrav !

 

Lepo sli?ati, da je zadeva ok. Me pa zanima ali sestavljajo v Mehiki tudi motorje ali samo skupaj sestavijo kon?ni izdelek?

 

LP

 

PS. Nekje sem celo zasledil, da so se te?ave z rjavenjem, kot izhaja iz zgornjih slik bile prisotne samo na Mazdah, ki so pri?le z Japonske.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvi testi so tu. Lepo je prebrat, da so dejansko izbolj?ali izolacijo kabine oz. kakor temu re?ejo, da so zmanj?ali NVH (Noise, Vibration and Harshness). :jupiii:  Pod "pluse" so meddrugim zapisali: 

  • Beautifully crafted and quiet cabin

Ve? o testu pa tule: http://www.guideautoweb.com/en/articles/40395/2017-mazda3-refined-for-everybody's-pleasure/

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav !

 

A je to 100% info. oz. ali velja za kompletno vse M3 na SLO trgu? Na netu so namre? razli?ne informacije.

 

Me pa zanima ali ste dosedanji lastniki pri nas ?e do?iveli kak?ne podobne cvetke v zvezi z rjavenjem kot na spodnjih slikah, ki so objavljene na Mazda3Revolution forumu ?

tz1-Ashamp.jpg

3y9-Ashamp.jpg

u7g-Ashamp.jpg

 

 

In to ?e pri nekaj mesecih starih avtomobilih !!

 

LP

Ce se ne motim poteka vpoklic zaradi rjavenja na nekaterih modelih, se posebej na prtljaznih vratih okoli kljuke, preveri

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.