Skoči na vsebino

nakup avtomobila


Gustav

Priporočeno sporočilo

Gustav, ?e ti ni tolko "mus", potem raje po?akaj na kak?no izredno prilo?nost, pa ima? tedaj pri?timane cekine in HOPLA V NAKUP.  :D

 

Hja glej Zmaj, mudi se mi nikamor, ampak da pa vsak mesec v svoj avto vr?em toliko kot bi dal za konkreten za obrok kredita za novga se mi zdi pa orenk bedasto. Samo tok se mi mudi. 

Ne razumem!? Prodal bi ?estico ki ?e dobro ulaufana ni? Pri avtih novej?e ni nujno bolj?e, to ?e pri ?enskah ni (?eprav obstaja ve?ja verjetnost).

Moja macda ima 305 kKm pa je glih komaj ulaufana in mi bo kar te?ko spomladi, ko naj bi zapustila mojo gara?o.

Zakaj bi ne bil ti prvi? Se zmenva, menjam staro za staro :jezicek:

 

No ja... Malo vi?je gor smo ugotovili da se okoli 200 000 za?ne to in ono sranje. Tako da pri 160.000 je ve? kot ulafana. Sevede razen ta in one izjeme. Tudi jaz poznam tourana z 400 000 km. Ampak kot re?eno, to je prej izjema kot pravilo. 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja glej Zmaj, mudi se mi nikamor, ampak da pa vsak mesec v svoj avto vr?em toliko kot bi dal za konkreten za obrok kredita za novga se mi zdi pa orenk bedasto. Samo tok se mi mudi. 

 

No ja... Malo vi?je gor smo ugotovili da se okoli 200 000 za?ne to in ono sranje. Tako da pri 160.000 je ve? kot ulafana. Sevede razen ta in one izjeme. Tudi jaz poznam tourana z 400 000 km. Ampak kot re?eno, to je prej izjema kot pravilo. 

Glavnino sr... sem imel po 100 000 takoj po preteku garancije. Menjava sklopke in vztrajnika pri 250 000 se mi zdi del rednega vzdr?evanja, tako kot menjava zavor. Sedaj pri 300kKm sem prvi? menjal roko. Ne zdi se mi, da se zelo poznajo kilometri, prej starost materjalov. Ma?ina dela kot urca. Kot trenutno ka?e bi se komot vozil ?e nekaj ?asa. Za menjavo sem se odlo?il, ker zaradi pove?anega ?tevila dru?inskih ?lanov biciklov ne morem ve? vozit v avtu (v tanovi ?estki jih nebi mogel vozit tudi brez otrok). Bicikle bi imel rad zadaj na kljuki, in ker se mi ne zdi modro sedaj ko je avto v 13. letu starosti nanj montirat kljuko...  Pa itak me vsi sosedje gledajo kot sirotinjo ker ?e tolk ?asa vozim en in ist avto :huh: .

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To s kilometri je tko tko - te?ko je povezat kilometre z dejanskimi okvarami sploh ker lahko nardi nekdo 300kkm ve?inoma relacijsko, drugi pa lahko nardi 100kkm mestne cincamarinca vo?nje pa je avto mnogo bolj zjahan s celim kupom popravil ?e za sabo.

 

Pred leti smo se pogovarjali, da bi bilo zanimivo, da bi avto namesto prevo?enih kilometrov meril skupno ?tevilo narejenih obratov motorja ali pa ?tevilo delovnih ur. To bi bili zanimivi podatki ki bi povedali bistveno ve? kot ?tevilo prevo?enih kilometrov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejansko, ko sem kupil prej?njega RSa je imel 135.000 km pa nisem imel nobenih te?av, ga fural do 200.000 km in ?ez. Pa so na koncu naslednji lastniki vseeno ven pobrali sede?e in volan in dali na enega drugega ker niso bili oguljeni saj sva oba s prvim lastnikom delala le relacije. Dolo?eni imajo pa le mestne hitrosti in fjakanje po kri?i??ih je pa to druga pesem. Mogo?e bi dosti povedala tudi povpre?na hitrost avtomobila skozi celo ?ivljenjsko dobo? In seveda ure.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to so pa Renoldi -

 

To s kilometri je tko tko - te?ko je povezat kilometre z dejanskimi okvarami sploh ker lahko nardi nekdo 300kkm ve?inoma relacijsko, drugi pa lahko nardi 100kkm mestne cincamarinca vo?nje pa je avto mnogo bolj zjahan s celim kupom popravil ?e za sabo.

Se strinjam da se mora poznat. Sam ve?ino kilometrov naredim za na ?iht pa ?e mal okol, avtocestnih kilometrov imam ene 5%.  Prav zadnji? sem jamral kako je zjutraj moja povpre?na hitrost Morav?e -  Brnik borih 36 km/h-to je pa ?e mestna vo?nja.

Dejansko, ko sem kupil prej?njega RSa je imel 135.000 km pa nisem imel nobenih te?av, ga fural do 200.000 km in ?ez.

To je pa? Renault, zanesljiva zadeva. Od moje tanrdra?je megan 1,5dci ima dobrih 120Kkm, pa je bil do sedaj samo en izreden obisk servisa ker je ?e pri ?ist novem hladilnik klime malenkost spu??al - zamenjali v garanciji. Ko bi bila moja Mazda do 120Kkm tolk malkrat na servisu bi bilo prav fino. Tako je pa ?ele pozneje in sedaj brez nekih zelo pogostih te?av, zato pravim, da je glih dobro ulaufana. 

 

 

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam da se mora poznat. Sam ve?ino kilometrov naredim za na ?iht pa ?e mal okol, avtocestnih kilometrov imam ene 5%.  Prav zadnji? sem jamral kako je zjutraj moja povpre?na hitrost Morav?e -  Brnik borih 36 km/h-to je pa ?e mestna vo?nja.

 

Za primerjavo, ko resetiram BC po vsakem tankanju imam povpre?no hitrost nekje med 65km/h in 80km/h se pravi pribli?no 2x ve?jo kot ti. To verjetno sicer ?e ne pomeni, da je tvoja ma?ina 2x bolj zjahana, ker je naredila ve? obratov zaradi ni?jih hitrosti in posledi?no ni?je prestave ampak verjetno je pa blizu temu, da je za cca 50%bolj obrabljena in temu primerno se ti verjetno tudi okvare glede na kilometre pojavijo pa? prej kot drugim.

 

Jaz sem druga? z Mazdami sicer izredno uzadovoljen saj pri 190.000km je edina napaka, ki je omembe vredna, da je ?el en kolesni le?aj spredaj pa ?e to bi marsikdo rekel, da je potro?ni material.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, ?e je reno sinonim za zanesljivo zadevo, pol pa Tut ne vem. :-)

Ne samo to, tud pikice rje ni ?e nikjer. Kaj jaz morem ?e se je izkazal za zanesljivej?ega od mazde.

 

 

Za primerjavo, ko resetiram BC po vsakem tankanju imam povpre?no hitrost nekje med 65km/h in 80km/h se pravi pribli?no 2x ve?jo kot ti. To verjetno sicer ?e ne pomeni, da je tvoja ma?ina 2x bolj zjahana, ker je naredila ve? obratov zaradi ni?jih hitrosti in posledi?no ni?je prestave ampak verjetno je pa blizu temu, da je za cca 50%bolj obrabljena in temu primerno se ti verjetno tudi okvare glede na kilometre pojavijo pa? prej kot drugim.

Pomoje se tako dobro dr?i ker v ?ivljenju ma?ina ?e ni videla drugega olja kot dexalijo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro glede rje verjamem, prej?nje mazde so bile boge glede tega. Ostalo pa odvisno od vzdr?evanja pomoje.

Kako boge? Moja nima niti pikice rje na blatnikih.Resda je bila vo?ena vedno ob morju ?e prej v Italiji.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

z rjo sem tudi jaz relativno dobro shajal dozdaj, saj so bile 2007 letnik ?e pobolj?ane na tem podro?ju. Se pa po?asi za?enjajo obrobe ampak zaenkrat se da z Wdjem in krpo ?e o?istit. Bi blo pa dobro to prihtat predno pregnije. 

Delovne ure? Kaj pa vem. Pogoji so gotovo pomembni. Idealno je seveda AC ?e vozi? recimo do max 140. Mrau?kov cigumigu sicer ni najbolj?i ampak relacija je pa ?e kar ok napram kakim idrijskim ovinkom :)

Vzdr?evanje seveda vpliva na ?ibvljenjsko dobo avta. Ampak redni servisi na veliko komponent nimajo vpliva. Ko crkne pa? crkne. 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Gustav, ?e se bo? odlo?il za dobro protikorozijsko opcijo, da podalj?a? ?ivljenjsko dobo karoserije, ti priporo?am Tri Krone d.o.o. in za??ito z olji Krown, pa ?e kot ?lan MK ima? tam pri njih popust. Cena pa se ponavadi giblje med 70 in 80?, kar je izjemno ugodno napram opciji klepar + li?ar, ?e ?e malo po?aka?.  :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne samo to, tud pikice rje ni ?e nikjer. Kaj jaz morem ?e se je izkazal za zanesljivej?ega od mazde.

.

Maj?ken mate sre?o. Jaz sem imel dva Renaulta, pa vseen ne bi dal roke v ogenj zanje. :D Je pa res, da sta oba bolj eksota, dosti specifi?nih kosov... Pa ?e ti imajo kak?ne serijske napake.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Gustav, ?e se bo? odlo?il za dobro protikorozijsko opcijo, da podalj?a? ?ivljenjsko dobo karoserije, ti priporo?am Tri Krone d.o.o. in za??ito z olji Krown, pa ?e kot ?lan MK ima? tam pri njih popust. Cena pa se ponavadi giblje med 70 in 80?, kar je izjemno ugodno napram opciji klepar + li?ar, ?e ?e malo po?aka?.  :aaaaa:

 

Kot prvo sem zelo nezainteresiran v investicije, kot drugo me pa ne zanima packanje z nekimi olji, ki se po par de?evnih dneh sperejo. Ve? kako je bilo lansko poletje torej si hitro ob za??ito.- ?e se packa naj se orenk - z barvo. 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Da ne odpiram nove teme... spet kupujem avto tokrat za ene 3000 3500?. ?elja je ?imve? za ?immanj jasno :)

 

Spodnja meja bi bila nek letnik 2005 (raj?i 2006), Bencinar, 4 vrata, klima, ABS in ?e se da kako slovensko poreklo....Tudi prevo?eni KMjih so te?ava veliko jih je nad 150000, pa niti ne vem a je to sploh varno kupit :)

Hvala za mnenja. 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja res sem bil malo preskop z informacijami. Ja KM se bo delalo med 10 in 15 tisoc letno. Rang avta... Polo, Fabia kaj podobnega. Korejcev in japoncev se malo bojim. Clia III se skoraj ne dobi za tak denar. Storia je pa malo majhna.... skratka izziv. :) 

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

je japonc ampak iz prve roke ti predlagam Micro ali Note-a / Jazza. mali bencinarji so neuni?ljivi

 

druga dva sta neuni?ljiva prostorska ?ude?a, pa ?e ravno ta rang sta, najve? avta za ta cash. Pri teh avtih lahko pri?akuje? mogo?e da je treba spolirat lu?i, ostalo pa bp, gasa

 

VAG skupino za ta denar na ?alost dobi? ali z 200.000km ali prevrtene nazaj....kruta realnost

 

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11151365

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=10719501

 

dizel :)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11072474&display=Nissan%20Micra%201.5%20dci%20-%20DIZEL

 

?eprav tale zelo izstopa...malo km, ?e je res 1. lastnik, klima

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=11176290&display=Seat%20Ibiza%201.4

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nissan Note potrdim iz prve roke da je zaneslijv nakup, z 1.4 motorjem nima kaj bit. 

Pa prostoren je za svoje mere neverjetno, ?tirje s stre?nim kov?kom komot na morje. Medosna razdalja 2.6m pove vse..

+ dvojno dno v prtla?niku...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Japoncev se bojim zaradi teg aker ponavad ni nikjer nikogar ki jih zna sraufat in ker so deli pregovorno zelo dragi. Je pa note vsecen, dobra ideja ni kaj.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ?raufat to nkol ne crkne, ?e ni dizel. Sam imam micro staro 20,5 let in VEDNO brez problema, samo klju?, normalna vo?nja da se segreje pol pa gasa do daske, ?e ?e kater motor to zdr?i tolk ?asa prosim da mi poveste. Olja NIKOLI ni bilo treba dolit niti 1 ?lico, antifriz ?e 20 let ?e vedno do -20, zavore sem preventivno zamenjal lani, tudi zavorno olje ki je bilo kot marmelada tudi. :hudicek:  :hudicek:

Avto je cca 2 meseca opravi tehni?nega brez ene samcate malenkosti. Poraba cca 5-6 litrov(ne pozabit dila, ?e se le da), druga?e 5 litrov normalne vo?nje brez da se nekaj posebej trudi?.

Stro?ek avta na leto je registracija na vsake 2 leti 2 gumi, in servis(cca 50 ?), sem pa tja kaka ?arnica(kar smo sedaj tudi spremenili, saj ima LED H4 lampe in svetijo ko xenon, pa ?e smrkci mi ne morejo ni?).

?e jo spluskam kupim isto TAKOJ !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

?e jo spluskam kupim isto TAKOJ !

 

Takih ne delajo vec :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.