Skoči na vsebino

Mobilna telefonija


jures

Priporočeno sporočilo

Jest

Brak sem tvoj clanek (vas) da apple pay sedaj dela v slo. Ampak a je se vedno treba spremeniti regijo, da sploh prides do menija v jabuku za apple pay?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pogruntal, v bistvu dela samo preko ponudnikov, in ravnokar v mesnici v Balah prvic s telefonom placal....:)

 

Dosti mi je bilo ker so mi povsod tapkal in zvijal kartice jaz pa se klasik

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest

Brak sem tvoj clanek (vas) da apple pay sedaj dela v slo. Ampak a je se vedno treba spremeniti regijo, da sploh prides do menija v jabuku za apple pay?

Zaenkrat je za Apple Pay mozno uporabiti le kartice treh tujih bank... N26, Revolut in Monese... Menda pa testirajo ze pri Intesa Sanpaolo in bo na voljo jeseni...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj pride gpay?

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

 

Kdaj pride uradno nevem... Nelkje sem bral, da naj bi mogoce ze letos jeseni ... Neuradno se nekako da ustimat... samo je treba imeti pravo kartico, ki je izdana v eni od drzav, kjer je uradno podprto ... 

 

Da se menda tudi urediti preko Revolut ...  Tole spodaj je kopirano od tukaj >> https://www.alter.si/tema/google-pay.2667248/page-14

 

1. Revolut ra?un; ?e uporabite slovenski naslov pride visa virtualna kartica. Po?akate, da naredijo identity check

2. "Sideload" G Pay aplikacije v telefon (dobi se na apkmirror ipd.)

3. V Revolut aplikaciji spremenite naslov v UK

4. Dodate mastercard virtualno kartico; viso lahko izbri?ete ali pa ne. (Revolut doda podra?un v funtih)

5. Spremenite naslov nazaj (da se bo ujemal billing address)

6. V G Pay dodate virtualno mastercard kartico; dobite sms od Revoluta, ki ga vpi?ete v Google. ?e Google preverja billing address, je morda dobro da je enak tako v Googlu kot v koraku 5 ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po Jest-ovem navodilu sem uspe?no dodal GPay.

 

Kako pa poteka sedaj pla?evanje a samo telefon prisloni? ali mora? ?e kaj zraven NFC vklopiti?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce imas NFC stalno vkljopljen in nastavljeno, da je Google Pay privzeti nacin za placevanje... potem samo odklenes telefon in prislonis k terminalu, ko bi rad kaj placal  ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni nobenega zaklepa (apple pay ima svoje geslo in/ali facelock)

 

Saj sem napisal, da potem, ko odklene telefon ... :) ... 

 

Je pa po mojem mnenju Google Pay narejen bolj storasto kot Apple Pay ... Pri Apple Pay dvokliknes stranski gumb (ali home gumb pri starejsih iPhonih, ki se nimajo FaceID), odklenes telefon in placas... Obenem tudi na zaslonu vidis kartico, s katero bos placeval ... in lahko izberes tudi drugo, ce jih imas vec nastavljenih za placevanje preko Apple Pay... 

 

Pri Google Pay je vse skupaj bolj "skrito" ... kar pomeni,d a na ekranu ni nic... OK... lahko odpres Google Pay in tam izberes... Ampak kolikor vem, ni nobene bliznjice, kot pri Apple Pay (dvoklik) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj to sem mislil, pa ce tudi gres preko obicajne poti, odklenes telefon in gres v aplikacijo te bo za geslo vprasalo (cetudi si prej telefon odklenil)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pa odvisno od nastavitve same bancne aplikacije (Revolut.app, N26.app,...) ... in nima direktne povezave z Apple Pay ali Google Pay ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem opravil prvo pla?ilo v hoferju, telefon sem imel odklenjen in ni bilo potrebno ni? druga kakor prislonit telefon ob terminal.

 

A bi bilo potrebno ?e kak?no dodatno varovanje, telefon se odklene z PIN, Face ID ali prstni odtis.

 

Ali je Revolut Apk lahko name??ena na ve?ih telefonih?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ima? ve? na?inov delovanja. Recimo pri na?i NLB pay je tako, da ?e jo ima? izbrano kot privzeto e-denarnico potem samo odklene? telefon in ga prisloni? k posu ter je to to.

 

?e pa no?e?, da je privzeta, potem pa mora? ?e vstopiti v aplikacijo in jo recimo s fingerprintom odklene? ter ?e izbere? pla?evanje. Nekje v minuti potem prisloni? telefon zraven POS-a ali bankomata in je pla?ilo narejeno. Je sicer malo bolj zamudno, ampak meni osebno bolj v?e?, saj ima? ve?ji nadzor pa ?e kartico lahko pred postopkom zamenja?, ?e bi rad pla?al recimo s kreditno namesto z maestro.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ima mogoce kdo .apk za spotify?

 

Google najde tole >> https://apkpure.com/spotify-music/com.spotify.music

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Eno vpra?anje za mobi maherje. Namre? meni se je na honor 9 telefonu nekako odlepil zadnji pokrov?ek baterije(zadnja stran). Izgleda, kot bi bil zalepljen z kakim dvostranskim lepilom,silikonom?

Kaj predlagate kot lepilo, da bi to uspe?no zalepil nazaj?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Hmh, a mi lahko kdo pove ?e se v Chromu da spremenit to da mi odprte zavihke me?e pod neke skupine. Prej tega ni bilo, verjetno je kak update to zjebal.

Telefon je Huawei Mate 20PRO, Android 10

Za la?je razumevanje prilagam sliko zavihkov v Chromu

post-5522-0-22952000-1578658768_thumb.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aless tu pise da moras to disableat

 

https://support.google.com/chrome/thread/24772619?hl=en

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.