Skoči na vsebino

Mobilna telefonija


jures

Priporočeno sporočilo

pred 13 minutami je Boss napisal:

 

Ma jest sem ubrisan resno... evo mam Samsunga S23. Kaj naj rečem cool je, sem pa rabil 3 ure, da sem spravil vse app-e v delovanje.

To imel bi tudi jaz (trenutno na s20+) sam glede na to, da sm okna naročil nova, bo še malček počakala menjava :D

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejte 1x probat iphona, če še niste, res. Ga ne boste več zamenjali. Seveda je pa samsung tudi super 👍

Popravljeno od MazdaBoy
  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je MazdaBoy napisal:

Kaj, a to ne naredi vse sam? 😊


Ce bi bil iPhone, potem to vse gre skoraj samodejno… le par zadev je treba poklikat, ko prizges novega in imas starega zraven… pocakas nekaj casa (odvisno, koliko je za kopirat) in zadeva je urejena… ;)

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jest napisal:


Ce bi bil iPhone, potem to vse gre skoraj samodejno… le par zadev je treba poklikat, ko prizges novega in imas starega zraven… pocakas nekaj casa (odvisno, koliko je za kopirat) in zadeva je urejena… ;)

 

 

Točno to sem mislu. Pri svojem sem mogu samo glede mobilne banke še enkrat aktivirati, to je bilo pa to, se mi zdi 🙂

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je MazdaBoy napisal:

Točno to sem mislu. Pri svojem sem mogu samo glede mobilne banke še enkrat aktivirati, to je bilo pa to, se mi zdi 🙂


Se to je odvisno od bancne aplikacije… Se mi zdi, da je treba Klikin se enkrat aktivirat, SKB.net pa ni bilo treba… Pa kartice je treba se enkrat aktivirat za Apple Pay… ker so zaradi varnosti shranjeni lokalno … Ampak je treba samo poklikat in vpisat CVV kodo…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če se ne bi čez tist samsung smart switch vse preeneslo samo je to verjetno za šiht dela.

 

Problem so aplikacije, ki jih je potrebno naknadno še 1x aktivirat. Recimo Klik je že tak, kjer rabiš narest videoklic, da ti pošljejo kode (pač zahteva regulatorjev in priporočilo glede varnosti). Pol pa je treba AMZS app z novo kodo potrdit, pa My Mazda app tud zahteva ponovno prijavo in sem pozabil geslo. Pa MFA avtentikator tud ne spraviš kar tako v 10 minutah k sodelovanju. Isto AoVPN, ki mu moraš dopovedat, da si zdaj na novi napravi. Pa Rekono račun, pa kartice dodat, pa Petrol App Takih jajc mam še kr neki gor in vsaka vzame nekaj minut, ki gredo nato v ure sploh, ker moraš vse stestirat in preverit dostope.

 

To je en od razlogov zakaj odlašam z nakupom do zadnjega - pa ne v mesecu. Ampak, ko vidim, da mi baterija ne zdrži več, ekran je lisast od zapečene slike, polnjenje prek kabla je loterija in pol ni druge k da rečeš OK, 5 let je dolga, čas je za menjavo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zdravo, da malo obudim temo. Potrebujem mnenja oz nasvete in sicer glede Bosne. V planu imamo 4dni potepanja po Bosni konec Marca, pa me zanima kako rešujete nore cene gostovanja? Izkušnjo imam za en dan v Bosni dvigniti račun na dodatnih 60€. Kaj priporočate da se izognem velikemu računu? Drugače sem pri operaterju A1. Hvala :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil na silvestrovanju. 4 dni. Vse izklopil, samo nek lte ne... Pa sem imel 20 € stroskov... 

Vzemi doma en aparat, kupiš v Bosni kartico in šeraš vifi na svoj telefon. Samo vifi imaš vklopljen. Vsa gostovanja in ostale pizdarije pa izklopi. 

Vklopi pa nazaj v SLO... 

To je moja izkušnja. 

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pri telekomu zakupil paket Balkan 5GB za 10€ za teden dni za Beograd. To sem imel za prenos podatkov, pol so pa še paketi za sms-e in klice.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi kupil eno lokalno SIM kartico, ki bi jo uproabljal za prenos pdoatkov... Klicev nimam veliko... pa tudi ti niso tako grozno dragi... Prenos podatkov pa zna hitro nanesti kar precej € :D  ... 

  • Všeč 2
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj primer 5 let nazaj... 

3 dni Sarajeva...petek, sobota in nedelja...v ponedeljek okoli 14e ure pa SMS obvestilo o porabi... Račun bil 470€. 

Kar se dragih klicev tiče, ne vem, kaj je zate drago. Tudi v Tanzanijo je dober euro plus DDV na minuto iz Slovenije. 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak glavnina tega zneska je bil verjetno prenos podatkov ... Kot sem napisal... jaz klicev nimam veliko ... Ce gledam recimo za februar so podatki sledeci:

 

image.jpeg

Je pa fajn imeti prenos pdoatkov ravno v tujini... kjer veckrat rabim recimo Google Maps in podobno... Zato bi jaz verjetno v takem primeru poiskal kaksnega od ponudnikov (najbolje lokalni), ki nudi predplacniski zakup podatkov ... Ce recimo zadostuje 1GB, je tudi pri A1 mozna opcija 1GB izven EU ... kjer je pokrita tudi BiH in stane slabih 10€ ... 

 

image.jpegimage.jpeg

 

Ce mobilnik omogoca eSIM, je tudi opcija, da ze prej nabavis recimo airalo ... kjer so tarife za BiH sledece:

 

image.jpeg

 

pred 2 minutama je scania napisal:

Hvala za predloge, glede na napisano razmisljam o sim kartici bh in en star telefon. Sem gledal na bh telecom imajo paket turist in neko esim ampak ni v fizicni obliki sim. Je komu jasno kako to deluje? 

Ps: zgleda sem ze star 😕

 

 

eSIM je v bistvu virtualna SIM kartica... in telefon ti mora to podpirat... Kateri telefon imas? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje izkušnje ; Dubaj, na letališču kupil sim za 10E in uporabljal le to ( je imela 10GB podatkov in klice)

                          Črna Gora ,isto SIM 10E in imaš gor vse , prav tako smo naredili v Sarajevu in Beogradu, mislim da so to najboljše opcije razen če misliš potem iz te SIM klicarit v SLO.

  • Všeč 2
  • Hvala 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Jest napisal:

Ampak glavnina tega zneska je bil verjetno prenos podatkov ... Kot sem napisal... jaz klicev nimam veliko ... Ce gledam recimo za februar so podatki sledeci:

 

image.jpeg

Je pa fajn imeti prenos pdoatkov ravno v tujini... kjer veckrat rabim recimo Google Maps in podobno... Zato bi jaz verjetno v takem primeru poiskal kaksnega od ponudnikov (najbolje lokalni), ki nudi predplacniski zakup podatkov ... Ce recimo zadostuje 1GB, je tudi pri A1 mozna opcija 1GB izven EU ... kjer je pokrita tudi BiH in stane slabih 10€ ... 

 

image.jpegimage.jpeg

 

Ce mobilnik omogoca eSIM, je tudi opcija, da ze prej nabavis recimo airalo ... kjer so tarife za BiH sledece:

 

image.jpeg

 

 

 

eSIM je v bistvu virtualna SIM kartica... in telefon ti mora to podpirat... Kateri telefon imas? 

Hvala za razlago. Telefon pa imam xiaomi 11t

pred 1 minuto je robertk6 napisal:

Moje izkušnje ; Dubaj, na letališču kupil sim za 10E in uporabljal le to ( je imela 10GB podatkov in klice)

                          Črna Gora ,isto SIM 10E in imaš gor vse , prav tako smo naredili v Sarajevu in Beogradu, mislim da so to najboljše opcije razen če misliš potem iz te SIM klicarit v SLO.

Saj klicem lahko preko wifi viber ali preko duo, samo za prenos podatkov rabim njihovo opcijo.

@Jest mogoče kaj takega 

WWW.BHTELECOM.BA

Tourist Offer

 

 

Samo nevem ali ima esim ali dobim klasicno sim kartico in seveda ce velja teh 10dni od nakupa ali od aktivacije ko vstavim sim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor gledam tukaj >> https://www.gsmarena.com/xiaomi_11t-11099.php , tvoj mobilnik ne podpria eSIM... ima pa Dual SIM... torej lahko vsatvis dve nanoSIM kartici... Tako si lahko na svoji se vedno dosegljiv, obenem pa vstavis se drugo fizicno nanoSIM in nastavis, da podatke kuri iz te kartice ... 

 

Na tvojem linku ne najdem informacije, ce je to eSIM ali fizicna SIM kartica ... Ti vsekakor potrebujes fizicno SIM (nanoSIM) ...  

 

Aja... prvi Xiaomi z eSIM je naslednik tvojega... torej model 12T >> https://xiaomiui.net/xiaomis-first-global-phone-with-esim-support-xiaomi-12t-pro-36638/

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@scania koliko sem uspel prgledat ponudbo na tvojem linku je skoraj 100% da dobiš navadno SIM je pa mislim da opcija če želiš esim. Drugače pa ni problemov ker to v vsaki trafiki doli prodajajo + tega so bosanci taki narod da ti bojo z veseljem pomagali pri vsej tej kolobociji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzami   Še en tefon zraven in v njega daj BH kartico z mobilnimi podatki, ter sheran WiFi .

 

Vklopi na svojem telefonih WiFi klice in svoj telefon postavi v letalski način in vklopi WiFi. Če operater omogoča wifi klice si zmagal, Telekom to ima T2 bi pa naj v tem letu to omogočil. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je mazdaman napisal:

Vzami   Še en tefon zraven in v njega daj BH kartico z mobilnimi podatki, ter sheran WiFi .

 

Vklopi na svojem telefonih WiFi klice in svoj telefon postavi v letalski način in vklopi WiFi. Če operater omogoča wifi klice si zmagal, Telekom to ima T2 bi pa naj v tem letu to omogočil. 

A1 nima te opcije, lahko pa vbistvu normalno šeram wifi preko BH kartice, na mojem telefonu imam letalski način in wifi vklopljen pa lahko preko Google meeta kličem. drži?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.