Skoči na vsebino

Mazda 3 chip tuning


svadreb

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neki sem guglal po ebayu in po naklju?ju naletel na tale gadget.

A kdo kaj ve, je res kaj na tem?

 

http://www.ebay.de/itm/CRS-TUNING-CHIPTUNING-CHIP-POWER-TUNING-BOX-BENZINMOTOREN-0OBD-MAZDA-/222136495430?fits=Make%3AMazda|Model%3A3|Platform%3ABL

 

 

Bodi 1. tukaj  nabavi in poro?aj:)

 

na?eloma se kaj veliko res ne more poznati..... ve? pridobi? ?e zamenja? kompletni  izpuh po mo?nosti ?e izpu?ni  kolektor (da se ogne? ?e katalizatorju-preverjeno) samo potem bye bye tehni?ni po uradni poti :(

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej nisem imel glih neke ?elje po tunanju, slu?ajno sem nabasal na to in sem si mislil, ?e je res tako enostavno bi pa mogo?e probal. Sam ?e pravte da ne bo rezultata pol je brezveze. Za eksperimentalni podvig je pa zadeva vendarle predraga. Auspuh bom pa kar pustu tak kot je. Vseeno hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 let kasneje...
pred 18 minutami je Matick napisal:

A je kdo čipirov oz. delov re-map M3 iz 120KM na 165KM?

Me zanima kolk se to pozna, pa če je kaj na kar je treba bit pozoren ko se to dela, da gre vse skup v k***

Pa saj to ti tuner naredi, ali bi nemara ti raje sam spreminjal mape in "flashal".

 

Kar se tice motorja - to je to, komponente so enake za G120 in G165, tako da ni treba nic spreminjati/nadgrajevati. Itak se bo razlika najbolj obcutila nad 4000 rpm, ko bos dobil novo dimenzijo in vse tiste dodatne konje. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je dvorjan napisal:

Pa saj to ti tuner naredi, ali bi nemara ti raje sam spreminjal mape in "flashal".

 

Kar se tice motorja - to je to, komponente so enake za G120 in G165, tako da ni treba nic spreminjati/nadgrajevati. Itak se bo razlika najbolj obcutila nad 4000 rpm, ko bos dobil novo dimenzijo in vse tiste dodatne konje. 😃

Ne, imam tunerja ki bi to delov, samo se se odlocam a bi dal a ne bi.

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako kot so povedali zgoraj, motorja G1210 in G165 sta enaka. Razlika bo, ampak tvoj avto ne bo nikoli tako hiter kot G165. G165 konfiguracija ima namreč drugačno prestavno razmerje v menjalniku - ko menjaš, ti obrati ne padejo tako nizko, kar se bo poznalo pri pospeševanju do podna, če bi oba avta postavil enega ob drugega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno je predvsem to za kaj rabiš več konjev🤔Navor je isti kot pri G165 in nebo več pospeškov od 0km naprej, po 4000 obratih pa bo šel avto hitreje.... 👍Za čez ovinke zato ne boš nič hitrejši za po AC pa ti zana prav pridet, samo kje se boš pa peljal nad 170 ko se bodo ti konji zbudili..... 🤔😉👍

Koliko te pa pride to mapiranje? 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Madonca, pogovarjamo se kot, da avti nimajo menjalnikov. 120KM ima pač dolg menjalnik, kar pomeni, da gre v drugi prestavi verjetno tudi tja do 110km/h. 165KM pa si tam že zdavanj v tretji.

 

120KM ima tak menjalnik zato, da ni treba toliko hodit v višje obrate, saj doseže maksimalno moč pri 4000 obratih potem je pa navor umetno nižan, da ta moč ostane enaka do 6000 obratov. Če se to "blokado" odstrani in ni več umetnega nižanja navora gre do 165KM brez težav. Ampak to se res pozna šele pri vožnji preko 4000 obratov in pa seveda v prestavi, ki je za eno nižja kot pri dejansko 165 konjskem motorju.

 

Bottomline - vožnja je manj dinamične, ker to onemogoča menjalnik, saj mu "zmanjka" dovolj prestav v nižjih hitrostih, ampak razlika bo pa vseeno očitna po nadgradnji na 165KM in sem prepričan, da ne bo obžalovanja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest bi ga dal zato, ker mi gre prov na zivce, ker nad 4000 obrati, cutis kot da ga zmanjka, pa kmalu mu bo garancija potekla, in bi ga pol dal na mal vec, da ko pospesujem, ga spustim v obrate, pa da se cuti kako lepo vlece.

 

@Bini, ~200eur

 

 

Drugace, pa razmisljam, da to naredim, al pa pocakam da bo potreba po vecjem avtu, pa si kupim pol M6 G194, pa imam mir

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo na servisu debatirali da se da g165 dvignit po novem na 185. Navora baje pridobis 30Nm. Par jih je baje ze dalo in so zadovoljni, je pa res da za obuditev konjenice rabis obrate. Meni je zaenkrat čisto ok g165, čeprav če bi še enkrat novo zbiral bi bila g192, brez deakcivacije batov, in z avtomatskim menjalnikom. 🙂

  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Bini napisal:

Ni to nek velik dnar, probaj kako bo, nazaj še vedno lahko greš..... 👍 

Kam pa to greš? 

Moto..nekaj
Sosed od sodelavca tm dela, pa bi mi on zrihtov

 

Od kle bi mi dal mapo gor

MYCHIPTUNINGFILES.COM

We offer custom-made chiptuning files for Mazda. Get the best performance out of your Mazda 3 2.0 SkyActiv G 120hp.

 

Krivulja naj bi bla ze od zacetka nekje 10% v levo zamaknjena

Popravljeno od Matick
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Matick napisal:

Moto..nekaj
Sosed od sodelavca tm dela, pa bi mi on zrihtov

 

Od kle bi mi dal mapo gor

MYCHIPTUNINGFILES.COM

We offer custom-made chiptuning files for Mazda. Get the best performance out of your Mazda 3 2.0 SkyActiv G 120hp.

 

Krivulja naj bi bla ze od zacetka nekje 10% v levo zamaknjena

Po ročaj kako bo..... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.