Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Moje prepri?anj je, da je procentualno ?tevilo kretenov enako v skupini kolesarjev, motoristov, avtomobilistov..

"Drive like an asshole" je ?love?ka zna?ilnost in ne zna?ilnost prevoznega sredstva. Razen seveda ?e nisi lastnik avdija ali bemveja. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojem mnenju je med "solo" kolesarji ve?ji procent kretenov in jih re?ujejo otroci, ki kljub vsemu ustavijo pri rde?i lu?i ter star?i, ki spremljajo majhne otroke, pa vozijo malo bolj po predpisih. Kar se pa solo kolesarjev ti?e, so pa o?itno v veliki ve?ini sami Alejandroti Valverdeji, Domni Novaki, Primo?i Rogli?i in podobni, ki so vajeni, da cesto zaprejo takrat, ko so oni na cesti in je vsa zgolj in samo njim na razpolago. Pa ?e spremstva so vajeni in ne gledajo ne na prometne znake ne na semaforje. Zaradi aerodinamike pa tudi lu?i in odsevnikov nimajo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojem mnenju je med "solo" kolesarji ve?ji procent kretenov in jih re?ujejo otroci, ki kljub vsemu ustavijo pri rde?i lu?i ter star?i, ki spremljajo majhne otroke, pa vozijo malo bolj po predpisih. Kar se pa solo kolesarjev ti?e, so pa o?itno v veliki ve?ini sami Alejandroti Valverdeji, Domni Novaki, Primo?i Rogli?i in podobni, ki so vajeni, da cesto zaprejo takrat, ko so oni na cesti in je vsa zgolj in samo njim na razpolago. Pa ?e spremstva so vajeni in ne gledajo ne na prometne znake ne na semaforje. Zaradi aerodinamike pa tudi lu?i in odsevnikov nimajo...

Kaj pomeni "solo kolesar"?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno so to tisti specialkarji, ki so zamudili najlep?a leta za tekmovalno kolesarjenje zdaj bi se pa radi celemu svetu dokazali, kak?ni talenti so. To so primerki, ki jih raje ne bom imenoval s kako besedo, ker bo pregroba.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pomeni solo kolesar? Tisti posamezniki, ki mislijo, da so profesionalni tekmovalci. Vozijo dirkalna kolesa s pnevmatikami debeline ?iletke, na kolesih nimajo nobenih lu?i in odsevnikov, ne ustavljajo na semaforjih, povsod imajo prednost, ?e se slu?ajno najdeta dva skupaj, vozita v?tric,... In ?e si jim slu?ajno drzne? omenit cestno-prometne predpise, te naoblajo kot cucka...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pomeni solo kolesar? Tisti posamezniki, ki mislijo, da so profesionalni tekmovalci. Vozijo dirkalna kolesa s pnevmatikami debeline ?iletke, na kolesih nimajo nobenih lu?i in odsevnikov, ne ustavljajo na semaforjih, povsod imajo prednost, ?e se slu?ajno najdeta dva skupaj, vozita v?tric,... In ?e si jim slu?ajno drzne? omenit cestno-prometne predpise, te naoblajo kot cucka...

Tudi jaz jih ne maram.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V debati o kretenskih kolesarjih sem omenil, da bi predvsem vozniki avtov potrebovali dodatno izobra?evanje na temo kako se prehiteva kolesarje. Tudi danes je moja trditev spet dobila potrditev, da je na mestu.

Na najnevarnej?em ovinku znamenite morav?ke ceste (oster nepregleden ovinek, vrh klanca, naselje, omejitev 50) me je ?el en buksl prehitevat z mo?no neprilagojeno hitrostjo, pri tem ga je precej neslo na nasprotni pas in je skoraj tr?il v nasproti voze?i avto - le ta je moral zapeljat s ceste da nista po?ila. ?e bi, bi pomedla tudi mene.

Pomoje da je bil solo voznik. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V debati o kretenskih kolesarjih sem omenil, da bi predvsem vozniki avtov potrebovali dodatno izobra?evanje na temo kako se prehiteva kolesarje. Tudi danes je moja trditev spet dobila potrditev, da je na mestu.

Na najnevarnej?em ovinku znamenite morav?ke ceste (oster nepregleden ovinek, vrh klanca, naselje, omejitev 50) me je ?el en buksl prehitevat z mo?no neprilagojeno hitrostjo, pri tem ga je precej neslo na nasprotni pas in je skoraj tr?il v nasproti voze?i avto - le ta je moral zapeljat s ceste da nista po?ila. ?e bi, bi pomedla tudi mene.

Pomoje da je bil solo voznik.

Sam sem v?eraj naredil lepo 4h turco s specialko po precej spolzkih cestah.

 

Kar zna biti sploh na spustih nevarno. Zato sem na vsakem spustu, ko sem v ogledalu videl da me dohiteva avto, zmanj?al hitrost, zapeljal ob desni rob in nakazal da Me lahko varno prehiti. Recimo da je bilo to 4x. Prav vsi so Me lepo prehiteli in se mi zahvalili. Celo ?rn bmw x6...

 

Razen.... Na ravni cesti od Litije proti Gabrovki; se lepo peljem po ravnem svojih 30kmh,cca 50cm od roba, nikjer ?ive du?e, preglednost super. Vidim da me dohiteva bela ?koda yeti... in jo cez 10sekund skoraj cutim... je te?ko vsaj malo zapeljati na nasproten pas... Na vratih neka Nalepka...

 

Ker sem jo kmalu videl parkirano ob cesti in ker Me je enaka ?koda spet prehitela ?ez minuto (tokrat kulturno), sem 99% da je ?lo za istega voznika...

 

Tokrat videl kaj pi?e na bocnih vratih... Dom starej?ih ob?anov Tisje... Svaka ?ast...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

kaj se to dogaja v na?i mali Koko?ki... celo poletje smo avte potapljali pri sosedih Hrvatih, zdaj ko morje ni ve? tak in, pa potapljamo vse mogo?e spet doma...

 

https://pomurec.com/vsebina/55563/Oplazil_policijsko_vozilo__zapeljal_s_ceste_in_ob_izstopu_iz_vozila_padel_v_vodnjak

 

https://www.slovenskenovice.si/kronika/doma/clanek/voznik-zapeljal-s-ceste-avto-je-potonil-foto-263966

 

:blink:  :rolleyes:  :vesel:  :vskalo:  sramezljiv

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne tko je pravilno, hitre ceste edino so 110

Ampak to je stari znak za hitro cesto (kjer je bila v?asih 100kmh omejitev),zdaj pa je na hitri cesti omejitev 110kmh (bela cesta na modri podlagi), zdaj pa tale znak predstavlja cesto rezervirana za motorna vozila in nima neposrednega vpliva na omejevanje hitrosti , dolo?a zgolj,da se tam ne smejo voziti nemotorna vozila in vozila ko ne dose?ejo (mislimda)60kmh...

 

Novega znaka za hitro cesto in z njo pripadajo?o omejitvijo 110kmh pa na sliki sploh ni...

 

Se mi zdi da je tako??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim da manjka ?e znak "avtocesta" na modrem pa zraven ?tevilka 110

To?no to. Znak za hitro cesto / obvoznico manjka. Ker tale znak z avtom na modri podlagi ozna?uje (odkar je v veljavo pri?el znak za hitro cesto) zgolj ?e cesto rezervirana za motorna vozila, ne pa hitre ceste.... Kjer pa tudi ni omejitev apriori 100kmh.

Mislim da je tisto omejitev na AC 110 in ne rabi? posebej na veliki tabli oznanjat,druga?e pa ima? prav.110 je ponavadi na AC kjer ni odstavnega pasu.

Na hitri cesti (in ne na AC) je omejitev 110kmh... Seveda da bi to moralo pisati na tabli. Kako bo pa tujec vedel kak?na je omejitev na obvoznici ,ko bo sre?al tak znak?

 

Se pa strinjam , da je TUDI na AC dostikrat omejitev 110kmh, velikokrat tudi tam kjer ni odstavnega pasu,seveda pa mora znak to velevati; ni samoumevno da je ob manjku odstavnega pasu omejitev 110kmh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://siol.net/avtomoto/promet/pazite-v-ljubljani-potihoma-znizali-omejitev-hitrosti-457306

 

Evo,to je to v ?emer govorim.

 

Torej: bela cesta na modri podlagi je znak za hitro cesto ,kjer je omejitev 110kmh. Leta nazaj je bila omejitev 100kmh , znak ki je ozna?eval hitro cesto pa je bil bel avto na modri podlagi.

 

Zdaj ko je v veljavi znak z belo cesto na modri podlagi, pa stari znak (torej avto na modri podlagi) zgolj pomeni , da je to cesta rezervirana za motorna vozila. In ker so take ceste izven naselja, to pomeni da je tam omejitev 90kmh. Torej znak sam po sebi ne omejuje hitrosti, ampak prepoveduje vo?njo ne-motornim vozilom ter katerimkoli vozilom,ki po tovarni?kih podatkih ne dose?ejo 60kmh...

https://siol.net/avtomoto/promet/ena-cesta-in-dva-prometna-znaka-sta-dve-razlicni-tudi-omejitvi-hitrosti-437941

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak to je stari znak za hitro cesto (kjer je bila v?asih 100kmh omejitev),zdaj pa je na hitri cesti omejitev 110kmh (bela cesta na modri podlagi), zdaj pa tale znak predstavlja cesto rezervirana za motorna vozila in nima neposrednega vpliva na omejevanje hitrosti , dolo?a zgolj,da se tam ne smejo voziti nemotorna vozila in vozila ko ne dose?ejo (mislimda)60kmh...

 

Novega znaka za hitro cesto in z njo pripadajo?o omejitvijo 110kmh pa na sliki sploh ni...

 

Se mi zdi da je tako??

jaz sem ti pravil, da je tko pravilno

torej ce vidis kje tak znak moras peljat 100km/h

modra avtocesta pa 110, tega niso napisali, ker tujci bodo fasali ker bodo mislili, da je to avtocesta :) razen kakih italijanov pa ex-yu kjer imajo zeleno avtocesto :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem ti pravil, da je tko pravilno

torej ce vidis kje tak znak moras peljat 100km/h

modra avtocesta pa 110, tega niso napisali, ker tujci bodo fasali ker bodo mislili, da je to avtocesta :) razen kakih italijanov pa ex-yu kjer imajo zeleno avtocesto :)

Bel avto na modri podlagi je 90kmh in ne 100kmh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, popolnoma ima? prav. 90km/h je to, edino da gre za cesto rezervirano za motorna vozila in vinjete na tej cesti ne smejo zahtevat. Se pravi gre za zavajanje tujcev, saj ta znak edino pove, da je na tej cesti dovoljen promet motornih vozil, ki dose?ejo minimalno vsaj 60km/h.

 

Pravilno bi moral biti moder znak z belo avtocesto in 110km/h omejitve.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, popolnoma ima? prav. 90km/h je to, edino da gre za cesto rezervirano za motorna vozila in vinjete na tej cesti ne smejo zahtevat. Se pravi gre za zavajanje tujcev, saj ta znak edino pove, da je na tej cesti dovoljen promet motornih vozil, ki dose?ejo minimalno vsaj 60km/h.

 

Pravilno bi moral biti moder znak z belo avtocesto in 110km/h omejitve.

Tako je, in pa poleg znaka "bel avto na modri podlagi "bi moralo biti 90kmh... ?eprav je b.v.da je ta znak sploh narisan na tej tabli,saj je ?e narisano pre?rtano naselje, ki ka?e omejitev izven naselja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.