Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, ?al to ni problem. Ogromno ljudem ?e delna alkoholiziranost odklopi vse mo?nosti premi?ljenega odlo?anja. Ja je te?ko to razumet, ?e se sam nikoli ne soo?i? s takim stanjem. Tudi sam sem te?ko to razumel, ker mi svoje ?ase tudi ogromno alkohola ni povzro?ale te?ave v odlo?anju ... ja so bile tele?je nogice pa te?ko dr?anje ravnote?ja, ampak mo?gani so pa ?e vedno sprejemali racionalne odlo?itve. Pri mnogih pa ?al to ne deluje - sem jih ogromno pripeljal domov v stanjih, da so lahko hodili, ampak spomnili se pa niso ni?esar... pa koliko avtomobilskih klju?ev sem pobral in jih nato vra?al ali sorodnikom ali pa naslednji dan pripeljal nazaj.

 

Alkohol ima na razli?ne ljudi razli?en u?inek - ?alostno je edino to, da tisti, ki vedo kako reagirajo na pijan?evanje (?e ne druga?e jim drugi povedo, ?e se sami ne spomnijo dogodkov), da predno za?nejo s pijan?evanjem, ustrezno ne poskrbijo za prepre?itev glupih dejanj - avto naj takrat ostane doma, to je prvo pravilo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc, ?al to ni problem. Ogromno ljudem ?e delna alkoholiziranost odklopi vse mo?nosti premi?ljenega odlo?anja. Ja je te?ko to razumet, ?e se sam nikoli ne soo?i? s takim stanjem. Tudi sam sem te?ko to razumel, ker mi svoje ?ase tudi ogromno alkohola ni povzro?ale te?ave v odlo?anju ... ja so bile tele?je nogice pa te?ko dr?anje ravnote?ja, ampak mo?gani so pa ?e vedno sprejemali racionalne odlo?itve. Pri mnogih pa ?al to ne deluje - sem jih ogromno pripeljal domov v stanjih, da so lahko hodili, ampak spomnili se pa niso ni?esar... pa koliko avtomobilskih klju?ev sem pobral in jih nato vra?al ali sorodnikom ali pa naslednji dan pripeljal nazaj.

 

Alkohol ima na razli?ne ljudi razli?en u?inek - ?alostno je edino to, da tisti, ki vedo kako reagirajo na pijan?evanje (?e ne druga?e jim drugi povedo, ?e se sami ne spomnijo dogodkov), da predno za?nejo s pijan?evanjem, ustrezno ne poskrbijo za prepre?itev glupih dejanj - avto naj takrat ostane doma, to je prvo pravilo.

Vem, namenoma sem malo sarkasti?no napisal .

 

Tudi moja opa?anja so podobna kot tvoja; tudi sam imam po slu?beni kar nekaj stika z zlorabami alkohola, pa tudi sicer v tej ?asih ni potrebno dale? pogledati,da vidimo pijance na vsakem koraku.

 

In tudi sam sem bil kar nekajkrat pod dozo, ampak vedno domov s taksijem ali pa trezno dru?bo. In vem kak?en sem ko sem pijan in vsaka pijanica se za?ne v treznem stanju in takrat je treba postaviti plan , pa naj bo to pustiti avto doma ali pa pa? se zaobljubiti, da avto ostane pred gostilno ali pa da se nekoga pokli?e..

 

Ali pa da se ?e v ?tartu ne pije.

 

Ljudje se resda razli?no obna?amo ko smo pijani,ampak vsem je pa skupno,da ni treznega razmi?ljanja, oziroma ga je manj. Zato sem pa apriori za 0,0

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj berem, da je najpogostej?i vzrok za prometne nesre?e v letu 2017:

- nepravilen premik z vozilom (24 %)

- neprilagojena hitrost (17 %)

- nepravilna stran oz. smer vo?nje (16 %)

 

Tukaj pa zvem, da jih pa kar 20% povzro?i sonce... Me zanima, a je to samo v tujini ali lahko tudi na?i policaji kot vzrok nesre?e napi?ejo "sonce"?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In en tak dogodek precej ohromi promet dalec naokoli... Sem zjutraj na Jeprci cakal precej dolgo, da sem se lahko sploh vkljucil na glavno cesto ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj berem, da je najpogostej?i vzrok za prometne nesre?e v letu 2017:

- nepravilen premik z vozilom (24 %)

- neprilagojena hitrost (17 %)

- nepravilna stran oz. smer vo?nje (16 %)

 

Tukaj pa zvem, da jih pa kar 20% povzro?i sonce... Me zanima, a je to samo v tujini ali lahko tudi na?i policaji kot vzrok nesre?e napi?ejo "sonce"?

Ni?, sonce bo treba ugasnat pa bo manj nesre? za 20%!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tej ne, taki pa...in to s tovornjakom...

Upam da ni kaj huj?ega... Sam sicer ne vozim kamiona (?eprav imam izpit zanj),ampak kljub temu pre?ivim ogromno kilometrov (in predvsem ur) za volanom in ja... Vem kako je to.... Ljudje so ?edalje bolj upaljeni in to se dostikrat vidi tudi na cesti....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam da ni kaj huj?ega... Sam sicer ne vozim kamiona (?eprav imam izpit zanj),ampak kljub temu pre?ivim ogromno kilometrov (in predvsem ur) za volanom in ja... Vem kako je to.... Ljudje so ?edalje bolj upaljeni in to se dostikrat vidi tudi na cesti....

Res je. Tudi v vsakdanjem ?ivljenju je vse ve? takih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A so bli spet tuji kamionarji? ?koda, ker policija nima dovoljenja za objavo statisti?nih podatkov glede na nacionalnost povzro?itelja nesre?e. To bi morali v EU urediti in ne da se nesre?e vodijo v statistiki, kjer so se zgodile ampak kdo je povzro?itelj. Bi dobili mnogo bolj realno sliko, kje se premalo naredi za varnost prometa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, pa smo spet tu... Kaj je vzrok? Moderna tehnologija v avtih...

 

In kaj je vzrok? Na 24ur pise, da je zaradi neprilagojene hitrosti (standarni vzrok :zvizga:  ) ... kar nima nobene zveze z moderno tehnologijo  :blink:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neprilagojena hitrost je izgovor za podpiranje lenobe v policijskih vrstah. Takoj, ko je zadeva malenkostno bolj zahtevna privle?ejo ta vzrok in zaklju?ijo primer. ?al, Slo policija je tukaj res bolj uboga napram policijam drugod, kjer statistika prikazuje popolnoma druga?no sliko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to mi je jasno... Ker je tako najenostavneje... in je tudi logicno... Ce bi vsi stali, do nesrece ne bi prislo... cim se pa premikajo, pa je vedno vzrok neprilagojena hitrost ... :lol:

 

Ampak to ni sedaj point... Shrek pravi, da je "spet" vzrok moderna tehnolgoija  v avtih  :rolleyes:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.