Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

canyon, kaj pa zadi gledas kaj, preden zacnes prehitevat? :P

 

Ja valda ... :blush: pol pa sam gas do daske :hudicek:

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

G. Lojz ste za vsaj 1 krog z mano, konc tedna skupaj zlo?im moj dirkalnik s 1l delovne ? :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A samo 1l delavne?

A neb ?lo hitrej, ?e bi jo kar pe? mahnu?

 

za klobuk poravnat bo ziher dovolj ,ob enem pa treba pazit da ne bo? bruhal,zato je 1l dovol

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A samo 1l delavne?

A neb ?lo hitrej, ?e bi jo kar pe? mahnu?

 

Se nebi peljal ker gre "premalo", al vam je nerodno v taki kanti se voziti ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Najprej sre?nega pa zdravga....

No pa NADALJUJMO debatico

 

 

Kratek skopiran stavek iz ?lanka:

 

Ko sem bil 18-letni voznik za?etnik, me je starej?i sosed na parkiri??u ogovarjal, naj ne divjam po cesti: "Se ne izpla?a," me je redno prepri?eval, "saj na cilj pride? le pet minut prej!" Seveda mi je starej?i gospod ?elel samo dobro, ?elel je, da bi vozil varno.

 

Varnost, varnost, varnost!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dej ?e tega prlimi - sej je na isti strani -_-

 

http://www.siol.net/avtomoto/nasveti/varna...a_autobahn.aspx

 

pa nasveti tukaj niso samo za velike hitrosti na autobahnu ampak za ?isto normalne hitrosti v okviru omejitev na na?ih AC-jih

 

 

Se pa strinjam, da vo?nja z 250 se cenovno res ne spla?a pa zato res ne rabi? narest testa :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaki so to amaterji, za to res ne rabi? biti genij, da dojame? da ?e bo? ?el 250 bo avto ve? pil. Ampak ve? kot 40 minut je pa lepa, to se pa spla?a. Pri mojem avtu mi je bilo 20? vredno, da pridem kako uro ali dve prej domov ko sem ?el dalj?o relacijo ?ez Nem?ijo. Torej 150 namesto 120.

 

Ne bom provociral kdaj sem ?el nazadnje 200 km/h. :hohoho:

 

In po drugi strani, marsikaj se ne spla?a, pa ljudje delajo. Pa naj bo to pitje alkohola, kajenje, nakup dragega avta, motorja, hitra vo?nja, nakup velikega TVja, tadrage kopalnice/kuhinje, dra?ji dopust v hotelu, v bistvu dopust sploh... Pa ljudje ?e kar delajo namesto da bi ?li pe? v slu?bo in ter v najcenej?em fotelju sedeli in ?akali na matildo ter gledali manj?i TV ker unega dra?jega se ne spla?a.... Dolg?as se pa spla?a. :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje bi imel, pa da ne odpiram nove teme, prilepim kar tule.

 

Torej, danes se vra?amo z na?o Hondico nazaj z po?itnic. Na avtocesti priklopim tempomat na 130 km/h in veselo ?veketamo (poleg mene ?e ?ena in trije otroci). Med Postojno in Razdrtim dohitim nekoga, ki se je vozil 110, mogo?e 120 km/h. Ker zadaj ni bilo nikogar, tempomata sploh nicem odklopil, ampak sem za?el prehitevati. Nakar model doda gas in izena?i hitrost. No, resnici na ljubo lahko da mo?akar ni dodal gas: tam se cesta iz blagega vzpona prevesi v rahel spust. In sva se skoraj kilometer vozila v?tric z enako hitrostjo. Jaz pa opazim, da se zadaj nekdo pribli?uje. Kaj zdaj? Dobro, kar sem naredil, sem naredil, tu ne bom pisaj, kaj je bilo, ker mi je ?e ?ena dr?ala pridigo. Me pa zanima, kaj v takem primeru narediti, da bo zado??eno Zakonu o varnosti v cestnem prometu?

 

1.) Nadaljevati z vo?njo v?tric, ker je omejitev pa? 130 km/h in tisti, ki nas dohiteva, nas v bistvu ne bi smel dohitevati, torej ga ne oviramo?

 

2.) Pohoditi gas in prehiteti, pa ?eprav gremo preko 130 km/h? Do kak?ne hitrosti?

 

3.) Zmanj?ati hitrost na prehitevalnem pasu ter se prestrojit za njega, da se sprosti prehitevalni pas?

 

4.) Kaj drugega?

 

In ne mi za?et, da bi moral on zmanj?ati ter omogo?iti prehitevanje, ker on teh namenov ni imel. Nasprotno, ko sem za?el pospe?evati, je pospe?eval tudi on. In nato sem naredil, kar sem pa? naredil. Me pa zanima, kaj bi moral, da bi bilo po predpisih?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vedu da ne boste zastopil bistva tistega ?lanka. Celo skopiral sem poglavitni stavek, pa vam nikakor ne potegne.

Bistvo tega ?lanka je, da poleg tega, da se divjat cenovno in ?asovno itak ne spla?a, (kar je, mimogrede, va? stalni otro?ji izgovor, ?e?; ovira, zastoji, me?kanje, blablabla...) saj prakti?no ne profitira? ni?. V tej zgodbi je bistvena varnost, ne pa ?asovni in cenovni profit!

Itak boste pa zdaj rekli, da ste tukaj sami sr?ni kirurgi katerim je pomembna vsaka sekunda va?ega dragocenga ?asa, saj zmeraj hitite na ?ivljensko pomembno sr?no operacijo, ai celo presaditev srca in tle igrajo sekunde.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zanimivo pra?anje! (si ga ?e poslal na policisko upravo -iz firbca :) )

Moje mnenje!

 

Pospe?i hitrost in varno prehiteti avto ,nato se umakni na vozni pas!(verjetno si tako tudi naredul :jezicek: )

Si pa nekako to tako razlagam kot vo?nja v rumenu lu? semaforja-gas ?e se varno ne more? zaustavit :P

 

Valda da se spla?a divjat in da je ?asovno pomembno!

Nekdo dela samomor in te?e ampak zamudi avtobus da bi ga povozil........u fak jeba si re?e nesre?nik ,zdj bom mogu pa naslednga po?akat,pa se prpele druga trola pa fant ne sko?i--------zakaj ne,zato ker bi on rad da ga povozi trola s ?tevilko 9. Uglavnem ?as je pomemben :jezicek:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

In ne mi za?et, da bi moral on zmanj?ati ter omogo?iti prehitevanje, ker on teh namenov ni imel.

Hja, to je pa? njegov problem, ne tvoj.

Hec je v tem, ker se morajo v praksi previdni vozniki ukvarjati z divjakovimi nameni, namesto, da bi bilo obratno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, to je pa? njegov problem, ne tvoj.

Hec je v tem, ker se morajo v praksi previdni vozniki ukvarjati z divjakovimi nameni, namesto, da bi bilo obratno.

 

ne nabijej!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne nabijej!

 

Ni? ne nebijam. Tako je to uklopko ve?? Pravila so taka. Po?akat je treba, da se pri prehitevanju gre lepo po vrsti. Ni druge. Temu bi se lahko reklo, prometni tok.

?eprav vem, da je v praksi druga?, torej, narobe, ker je un divjak zadaj verjetno ?e blendal in se na rit lepil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne verjamem !

Kaj pa ?e je to na 2h cestah ki ste enakovredni! In po tvoje koliko ?asa je treba ?akat oz.kako po vrsti ?e se pelje? vzporedno z nekom in to enako brzino,pa vzame? primer kamjonarjev ki se prehitevajo z 1.5km/h razlike 7 km? :ne vem:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je pa to tako, ?e vidi?, da je med tabo, ki, kao, prehiteva? in tistim katerega gre? prehitevat, premajhna hitrostna razlika, se prehitevat pa? NE GRE. Simpelj ko pasulj.

Ve? uklopko, v prometu je treba v?asih tud kaj potrpet. Strpnost se temu pravi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdaj pa ti s5 nabija?!

 

avto na voznem pasu pelje 124.7 km/h ,ti ga prehiteva? po predpisih s hitrostjo 130km/h ,pride? vzporedno z njim in on potem pospe?i na 130km/h Torej kako se potem takem ne gre? prometnega dogodka ,ki se mu pravi prehitevanje,oz.zakaj bi tukaj moral trpeti-po tvoje pametnej?i?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Novo leto, Lojz pa ?e vedno tako dolgo?asen in nepomemben. No ja, eni so rojeni pod sre?no zvezdo, drugi so pa vratarji in si zdravijo komplekse ter se delajo pomembne na forumih. :)

 

 

Slivka kar se mene ti?e bi ga pohodil do hitrosti, da prehitim ker kolikor vem (je ?e bila debata) se lahko pospe?i preko omejitve, ?e gre za potrebe varnega prehitevanja. 135 ali 140 km/h ni ni? bolj nevarno kot 125 km/h, ?e so normalni pogoji tako, da s tem ne ogro?a? nikogar. Problem je, ?e ti dohiti? pacienta, ki ne prenese, da ga nekdo prehiti. ?e bi imel jaz ?voh avto bi popustil in poskusil ?e ?ez kak km, ?e ?e potem ne bi dovolil bi videl, da je tip enostavno zakompleksan debil, ki posku?a biti nek ?erif (mislim, da vsi poznamo enega takega na forumu). :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdaj pa ti s5 nabija?!

 

avto na voznem pasu pelje 124.7 km/h ,ti ga prehiteva? po predpisih s hitrostjo 130km/h ,pride? vzporedno z njim in on potem pospe?i na 130km/h Torej kako se potem takem ne gre? prometnega dogodka ,ki se mu pravi prehitevanje,oz.zakaj bi tukaj moral trpeti-po tvoje pametnej?i?

 

Poglej de?ko!

?e un pelje kak?en kilometer manj od omejitve, torej kak?en km/h manj kot je NAJVE? dovoljeno, ga ti sploh ne rabi? prehitevat. Manj od maksimalne omejitve je dovoljeno vozit. ?e pa med tvojim prehitevanjem potem un bimbo pospe?i, potem tebi ne preostane druzga kot, da se ti lepo vrne? nazaj in vozi? za njim. Druge izbire nima?, razen, ?e si ti ?e bolj bedast od njega, pa ?e bolj pritisne? na gas takrat. Pol se taka zadeva lahko ne kon?a nikol, ?e se dobita dva enaka bedaka skupaj.

?e no?e nih?e popustit, se lahko zgodi naslednje;

- ti za?ne? prehitevat - un bimbo takrat pospe?i

- potem ti ?e bolj pritisne? - un tudi ?e bolj pritisne

- pol ti ?e bolj pospe?i? - un bo ?e bolj prtisnu

- itd itd....

Kdaj se bo pol to razkazovanje malega luleka po tvojem nehalo? A na blokadi?

 

Novo leto, Lojz pa ?e vedno tako dolgo?asen in nepomemben. No ja, eni so rojeni pod sre?no zvezdo, drugi so pa vratarji in si zdravijo komplekse ter se delajo pomembne na forumih. :)

 

 

Novo leto, Syimon pa ?e vedno tako dolgo?asen in nepomemben, kot je bil doslej.

Druga? ma? pa prav. Eni so rojeni pod sre?no zvezdo, drugi so pa paraziti, ki od?irajo denar po?tenim delavcem in si potem zdravijo komplekse, ter se delajo pomembne na cesti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kako !?

?e ti prehiteva?, pa on pospe?i se pravi je on v prekr?ku ker te potem prehiteva po desnem = voznem pasu. Kako potem dotupit njemu da je v prekr?ku oz. zakaj bi moral popustit ?e pa vozim po omejitvah in pravilno prehitevam? Potem takem bi jaz izpadel butel ker furam po predpisih?

Kdaj se razkazovanja luleka kon?a!? Kaj pa ?e prehiteva? sovoznico :ne vem: kdo je potem tukaj bimbo :o :ne vem:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kako !?

?e ti prehiteva?, pa on pospe?i se pravi je on v prekr?ku ker te potem prehiteva po desnem = voznem pasu. Kako potem dotupit njemu da je v prekr?ku oz. zakaj bi moral popustit ?e pa vozim po omejitvah in pravilno prehitevam? Potem takem bi jaz izpadel butel ker furam po predpisih?

Kdaj se razkazovanja luleka kon?a!? Kaj pa ?e prehiteva? sovoznico :ne vem: kdo je potem tukaj bimbo :o :ne vem:

 

To?no tako! ?e je un tepec v prekr?ku, ne pomeni da mora? bit potem v prekr?ku ?e ti. Nekdo mora bit pametnej?i. Druga? bo pokalo.

?al je praksa res taka, da butli izpadejo tisti, ki vozijo/mo po predpisih in omejitvah. ?al.

Saj pravim, da na na?ih cestah vlada narobe svet. V Sloveniji ho?ejo prekr?karji s cest izlo?it tiste, ki vozijo/mo po predpisih, namesto, da bi bilo obratno.

 

Uklopko, kaj se ?udi?? Saj v Sloveniji je splo?na praksa taka, da velja za neumnega in butla zmeraj tisti, ki je po?ten, barabe in lopovi so pa, kao face in gredo lepo na Ciper.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.