Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

POGLEJTE kot bi kdo bral mazda forum. Mi smo v?eraj obdelovali varnostno razdaljo, pol se pa naredi nesre?a to?no zaradi tega. Vidi? Boss, varnostno razdaljo je treba imet in je zelo pomembna. Se no?e ustvarit sama.

 

Mi o jabolkih ti nam pa hru?ke ponuja?. Hmmm, kje si prebral, da je nose?nica prehitevala in se je nato zaradi njene premajhne varnostne razdalje 53 letnik vanjo zakantal. Aja sej razumem smrklja je kriva, ker starej?i so itak varni vozniki.

 

TALE reve? se je tudi ubil zaradi neprilagojene hitrosti. Vidi? Boss, ko nekdo pretirava in divja, ga pa? odnese kamor ga odnese. ?ista fizika. Tega reve?a je zaradi divjanja odneslo v drevo.

Misli?, da bi ti v tem primeru re?u zadevo, ker ima? narjeno ?olo varne vo?nje?

 

Edino eno je jasno, da ti je s svojim egom ziher ne bi - tega znanja ?al nima? in tvoja edina re?itev je , da se vozi? kot po jajcih, da sploh obvladuje? vozili. To si sam povedal in ni na mojem zeljniku zrastlo.

 

 

Torej LojZi vidim, da ne pozna? niti osnov saj ne zna? odgovoriti na najbolj enostavno vpra?anje, kaj naredi?, ko se vsede? v avto in predno spelje?. Sej so ti ?e skoraj vse pomagali sam ?e pikico na i mora? dodat. Dej povej nam ti forumski teoretik, ki vse zna? in ne rabi? nobenih dodatnih znanj - res bi rad sli?al od tebe, ki si izpit naredil pred davnimi desetletji, da je vse kar rabi? dovolj znanje iz avto?ole. No dejmo, povej nam nekaj uporabnega al bo? pa? ?e naprej tulil kolk si ti edina svetla zvezda vsi ostali smo pa kr neki. No ja sej bebec tud ne ve, da je bebec in misli, da so vsi ostali bebci.

 

Hehehe, Boss kak?ne kozlarije si spet naklofal. ?isti teoreti?ni brezveznik.

A ti si se s tem, ko si na poligonu urco ali dve afne guncal in se delal, da ne ve? kje te ?aka past ali drsalnica, nau?u speljat nek spolzek ovinek, ki te bo morda 1 krat ?ez 5 ali 10 let presenetu nekje na poti v Avstrijo, Nem?ijo ,Bosno, Uzbekistan? Ej Boss, ti te pravljice prodajaj tukaj Tomacukiju al pa kanonu? Ve? Boss, ko te bo drsalnica ?ez vrsto let mogo?e enkrat v ?ivljenju presenetla na neznanem terenu, ti takrat ?e zase ne bo? vedu, ne bo? vedu kdo je Kuzmi? in ne bo? vedu kaj sploh je ?ola za tepce oziroma varne vo?nje. Kaj ?ele odreagiral pravilno. Posral se bo?, to bo edino kar bo? takrat ti naredu. A so te v ?oli za tepce tud zadr?evanje blata nau?ili?

?e pa se teb pogosto dogajajo zdrsi ali naleti iz ceste, pa to pomeni da divja?. Ve? Boss, kdor vozi po pameti in predpisih niti ne rabi vedet kako zgleda, kadar te s ceste zanese. Kdor vozi po predpisih in omejitvah se mu to ne dogaja. ?e pa nek divjak kak?nega pametnega voznika zrine s ceste, pa itak ne pomaga nobena ?ola za tepce, ker ne bo? vedel kdaj niti kako bo divjak vate prletu.

Ve? Boss, ?e bi ti bil malo manj na igricah in ve? v realnem svetu, bi to vedel. Ti si pa? piflar brez prakse!

In ko ti pravi?, da ste se v ?oli za tepce u?ili kaj se naredi, ko se v avto usede? itd.......A te tega ni nau?u tvoj in?truktor v Avto?oli?

?ola varne vo?nje.....Kuzmi?.....Boss.......hehehehe.... Boss a ti lahko re?em Kljukec? Samo vpra?am, da ne bo? u?aljen?

 

Ah brez veze - mej svoj prav in prepri?anje, da pa ti to?no ve? kaj bo? na drsalnici naredu - po tvoje drsalnica ne drsi, ?e se vozi? po omejitvi.

 

Razumem, se pravi tebe ni in?truktor ni? nau?u, ker ?e bi te bi zdele kot iz topa izstrelu... nima? pojma LojZi, ker ?e bi ga imel bi znal odgovoriti na tole ?ist simpl vpra?anje. Pa ne odgovarja? meni, ker to vem ampak odgovarja? vsem, da doka?e? tvoje neskon?no znanje, ki je tako enormno, da ti nobena ?ola ne more dati ve?jega.

 

p.s.: ?e ?e nisi opazil, si edini kljukec klele gor ti sam in zarad mene se lahko mirne du?e od danes naslavlja? s kljukcem, ne bom ni? zameril.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 

David Style

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivoo a ne 'YavarYe X6V6' ?esa tud ti ?e nisi vedu?

 

G lojz evo ti vpra?anje.

Ne razumem kaj ste imel v mislih s tem vpra?anjem :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi o jabolkih ti nam pa hru?ke ponuja?. Hmmm, kje si prebral, da je nose?nica prehitevala in se je nato zaradi njene premajhne varnostne razdalje 53 letnik vanjo zakantal. Aja sej razumem smrklja je kriva, ker starej?i so itak varni vozniki.

Edino eno je jasno, da ti je s svojim egom ziher ne bi - tega znanja ?al nima? in tvoja edina re?itev je , da se vozi? kot po jajcih, da sploh obvladuje? vozili. To si sam povedal in ni na mojem zeljniku zrastlo.

Torej LojZi vidim, da ne pozna? niti osnov saj ne zna? odgovoriti na najbolj enostavno vpra?anje, kaj naredi?, ko se vsede? v avto in predno spelje?. Sej so ti ?e skoraj vse pomagali sam ?e pikico na i mora? dodat. Dej povej nam ti forumski teoretik, ki vse zna? in ne rabi? nobenih dodatnih znanj - res bi rad sli?al od tebe, ki si izpit naredil pred davnimi desetletji, da je vse kar rabi? dovolj znanje iz avto?ole. No dejmo, povej nam nekaj uporabnega al bo? pa? ?e naprej tulil kolk si ti edina svetla zvezda vsi ostali smo pa kr neki. No ja sej bebec tud ne ve, da je bebec in misli, da so vsi ostali bebci.

Ah brez veze - mej svoj prav in prepri?anje, da pa ti to?no ve? kaj bo? na drsalnici naredu - po tvoje drsalnica ne drsi, ?e se vozi? po omejitvi.

 

Razumem, se pravi tebe ni in?truktor ni? nau?u, ker ?e bi te bi zdele kot iz topa izstrelu... nima? pojma LojZi, ker ?e bi ga imel bi znal odgovoriti na tole ?ist simpl vpra?anje. Pa ne odgovarja? meni, ker to vem ampak odgovarja? vsem, da doka?e? tvoje neskon?no znanje, ki je tako enormno, da ti nobena ?ola ne more dati ve?jega.

 

p.s.: ?e ?e nisi opazil, si edini kljukec klele gor ti sam in zarad mene se lahko mirne du?e od danes naslavlja? s kljukcem, ne bom ni? zameril.

 

Ejejejejej, Boss ti ne ve? kako bi ?e bolj motovilu, da bi se nekako zvleku ven iz lastnega kozlanja. Sam sebe si pobruhcal, zdaj se pa spucat ne zna?!

Ve?, Boss ti mora? te zgodbice, kako si se ti nau?u v ?oli za tepce obvladovat avto, ko te drsalnica preseneti itd...., prodajat kak?nim takim vajencem kot je Kanon, Tomacuki in podobnim gelipterjem. Men tega tvojga sranja pa? ne bo? prodal. Jaz sem dolo?ene zadeve v ?ivljenju ?e izkusu, za razliko od tebe Tomacukija, kanona itd....

Boss realnost je taka:

1. Ti se ob tisti urci ali dveh, kolikor si na poligonu malo afne guncal in se delal, da ne ve? kje bo drselo, nisi nau?u ni?. ?umaher se zdrsvanja na cesti u?i ?e celo ?ivljenje, pa ?e zdaj ne zna re?it zadeve kadar pretirava v hitrosti in ga drsalnica preseneti, zato zleti s piste ven. A ti pa, kao, zna??

2. Tudi, ?e bi se ti neko? na drsalnici res nau?u kako ulovit avto, bo tebe ?ez 5 ali 10let morebitna drsalnica presenetila, zato ne bo? pri?akoval tega in ne bo? v stanju naredit ni?.

 

Ve? Boss, v takih nenadnih situacijah, kot so drsalnice ali nenaden pojav ovire na cesti, je problem to, da se ZMERAJ pojavijo takrat, kadar ti tega ne pri?akuje?. ?e bi ti pri?akoval to drsalnico bi se ti nanjo preprosto pripravil, zmanj?al hitrost pred njo, mogo?e celo nataknu sne?ne verige itd... in neb blo nobenga problema. Pa ?al ni tako. Ti ne ve? za to drsalnico.

 

Lej Boss, ti bom probal na prakti?nem primeru predstavit ta problem?ek.;

Npr boksar v ringu se uspe?no in hitro izmika udarcem nasprotnika takrat, kadar od nasprotnika pri?akuje, da ga bo le ta kresnil. ?e bi ta isti boksar potem sedel in tiho molil v cerkvi pri ma?i, potem bi ga pa na enkrat ena bolehna starka lopnila s torbico po glavi, ta boksar enostavno ne bi odreagiral ni?, ker bi ga starka s tem dejanjem enostavno presenetila. Boksar od starke enostavno ne bi pri?akoval kaj tazga. Razume? kaj je presene?enje?

Potem ?e en prakti?ni primer:

Verjetno si ?e sli?al za Pearl Harbor? Ve?, tam so Japonci zmleli Ameri?ane zato, ker so jih pa? presenetili. Japonci so ?li na igro presene?enja, zato Ameri?ani v tisti paniki niso znali odreagirat ker enostavno niso bili pripravljeni na to. A bo? ti mogo?e reku, da ameri?ani niso bili natrenirani in se niso znali borit, ker niso imel ?ole varne vo?nje narejene? Brez skrbi Boss, ameri?ani so naredili ne?teto vaj, ampak takrat niso naredili ni?, ker se je napad Japoncev zgodil iznenada. Presene?enje je blo to. Tako bo tudi tebe drsalnica ?ez 10 let definitivno presenetila in takrat ne bo? naredu druzga kot s pokakanim gatam se bo? dr?al za volan. Al pa ?e to ne....

Tako da Boss, to kar ti govori? so teoreti?ne pravljice. Ti si to butasto pravljico pa? kupu, to pa ne pomeni da jo bo? zdaj men naprej prodal.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SE STRINJAM! :vesel:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve?, Boss ti mora? te zgodbice, kako si se ti nau?u v ?oli za tepce obvladovat avto, ko te drsalnica preseneti itd...., prodajat kak?nim takim vajencem kot je Kanon, Tomacuki in podobnim gelipterjem. Men tega tvojga sranja pa? ne bo? prodal. Jaz sem dolo?ene zadeve v ?ivljenju ?e izkusu, za razliko od tebe Tomacukija, kanona itd....

 

Malo te?ko je tak na pamet trdit, kdo je ?e kaj v ?ivljenju izkusil. Sigurno pa nih?e od nas ni prijel boga za jajca kot recimo ti...

 

Boss realnost je taka:

1. Ti se ob tisti urci ali dveh, kolikor si na poligonu malo afne guncal in se delal, da ne ve? kje bo drselo, nisi nau?u ni?. ?umaher se zdrsvanja na cesti u?i ?e celo ?ivljenje, pa ?e zdaj ne zna re?it zadeve kadar pretirava v hitrosti in ga drsalnica preseneti, zato zleti s piste ven. A ti pa, kao, zna??

2. Tudi, ?e bi se ti neko? na drsalnici res nau?u kako ulovit avto, bo tebe ?ez 5 ali 10let morebitna drsalnica presenetila, zato ne bo? pri?akoval tega in ne bo? v stanju naredit ni?.

 

Valjda, vsaka ?ola je brezveze, ker itak to niso realne situacije, ampak umetno ustvarjene in jih kasneje ne more? aplicirat v prometu, ker smo po ve?ini vsi nezbrani in netalentirani. Tako tudi ni jasno, zakaj se ljudje ?olajo. Itak potem ni? ne znajo in so sami ?arlatani. 1. in 2. to?ka sta popolnoma subjektivno resni?ni in argumentirani, vendar zgolj v primeru Loj-Za. Kot smo ?e ugotovili, nad nekaterimi celo prosveta odpove, ker dejansko taki kalibri s svojim znanjem prese?ejo samega sebe. Torej, ?e plasti?no prika?em, se Loj-Zi na poligonu ne bi nau?il ni? in bi potreboval dopolnilni pouk. V to?ki 1 je trening za povpre?nega voznika dovolj dolg, za podpovpre?nega Loj-Za pa prekratek in ?e vedno ne bi dobil ob?utka za avto (hm, a ni o tem nekaj flacal zadnji?, kako ga ostali nimamo?). Torej, Loj-Ziju je treba dati formulo v roke, ker ostala prevozna sredstva baje manj letijo in ne predstavljajo takega izziva. Zato tudi Schumacher nikoli ni vozil Fi?o Cupa, ker tam mogo?e sploh ne more? zletet iz ceste. Tudi 2. to?ka ni iz trte izvita; nekateri se pa? ne nau?ijo ni? in kot sem ?e rekel, bi jim bilo potrebno vzeti izpit. Potem se pa vozijo po prometnih znakih z omejitvami hitrosti in samo ?akajo na vse (ne)morebitne nevarnosti, ki pretijo na njih (recimo torbice starih ?enic, ki besno opletajo okoli sebe) ter ob paranoi?nem opazovanju okolice zapeljejo iz ceste ali v nasproti voze?i avto. Ampak norec ne ve, da je nor. Zato pa je nor. S takim indolentnim odnosom do vsega verjetno ne naredi? ne izpita za profesionalnega voznika pa tudi osnovne ?ole ne.

 

 

Ve? Boss, v takih nenadnih situacijah, kot so drsalnice ali nenaden pojav ovire na cesti, je problem to, da se ZMERAJ pojavijo takrat, kadar ti tega ne pri?akuje?. ?e bi ti pri?akoval to drsalnico bi se ti nanjo preprosto pripravil, zmanj?al hitrost pred njo, mogo?e celo nataknu sne?ne verige itd... in neb blo nobenga problema. Pa ?al ni tako. Ti ne ve? za to drsalnico.

 

Zato te pa na to pripravijo, da ti znanje pride v podzavest. Verjamem, da dvomi? v to, ker ?e si tak hlod v vo?nji kakor si pri teh domi?ljijskih spisih, potem ti nobeno znanje ne pride prav. In taki Loj-(z)i dejansko nimajo na cesti kaj po?et, ker so s svojim nespretnim manevriranjem nevarni za vse udele?ence v prometu.

 

Lej Boss, ti bom probal na prakti?nem primeru predstavit ta problem?ek.;

Npr boksar v ringu se uspe?no in hitro izmika udarcem nasprotnika takrat, kadar od nasprotnika pri?akuje, da ga bo le ta kresnil. ?e bi ta isti boksar potem sedel in tiho molil v cerkvi pri ma?i, potem bi ga pa na enkrat ena bolehna starka lopnila s torbico po glavi, ta boksar enostavno ne bi odreagirakl ni?, ker bi ga starka s tem dejanjem enostavno presenetila. Boksar od starke enostavno ne bi pri?akoval kaj tazga. Razume? kaj je presene?enje?

 

Jaz ne razumem. Bruce Lee je recimo imel tako dobre reflekse, da ga dejansko ni ni? presenetilo. Lahko pa, da ta Loj-Zijev boksar nima ne sposobnosti predvidevanja ne uporabnega znanja.

 

Precej voznikov poznam, ki vozijo ?e dolga desetletja in uspe?no re?ujejo kriti?ne situacije, ?eprav ne vozijo po prometnih znakih. Da o profesionalnih dirka?ih sploh ne za?nemo. Je pa res, da nekdo lahko celo ?ivljenje vozi izven omejitev in zna pravilno odreagirat, ko je to treba, nekdo se pa s prazno samokolnico obrne v jarek. Tako pa? je; ni vsakdo za vse. In ?e tak vsakdo sklepa po sebi... :rolleyes:

 

Tako da Boss, to kar ti govori? so teoreti?ne pravljice. Ti si to butasto pravljico pa? kupu, to pa ne pomeni da jo bo? zdaj men naprej prodal.....

 

Jaz bi ti samo priporo?al, da v stanju zmanj?ane pri?tevnosti ne pri?e? po forumu in provocira? tukaj prisotnih z raznimi klobasami o nekih presene?enjih in conah somraka, ker ti si edini, ki pi?e teoreti?ne pravljice za lahko no?/dan (odvisno kdaj jih bere?). ?e bi lahko to napisano pretvoril v drek, bi se pre?i??evalna naprava (kakr?na je recimo v Tokiyu) tako zabasala, da bi drek ?e skozi okna iz zra?nike udaril na ulice in ceste ter verjetno naredil dovolj velik zid, ko bi se strdil, da ga ne bi poru?il noben cunami ve?. Analogija s cunamiji smo mi, ostali trezni uporabniki foruma, ki s svojimi argumenti vedno naletimo na trd... oreh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tomacuki, kot ka?e si bil ti tud v ?oli za tepce zato bi rad tukaj opravi?eval svojo neumnost in naivnost. Lej Tomacuki, sprijazni se! S to tvojo ?olo za tepce si pa? brcnu v temo.

Da je ta ?ola varne vo?nje en navaden nateg za bedake, mi je povedal tud en znanec, ki je moral to ?olo delat, da so se mu brisale kazenske pike, ki jih je imel ?e precej. Reku je nekako takole; Lojz, to je eno navadno sranje preko katerega lahko nekdo spet mastno slu?i. To je vaja za totalne vajence brez ob?utka al pa divjake, ki so pri?li na poligon malo driftat pot pretvezo da se, kao, nekaj u?ijo. Skratka bedarija.

Da je ta ?ola eno navadno sranje pa dokazuje ?e to, ker jo zagovarja? ti, pa Boss, ki rada divjata in kr?ita predpise ter omejitve pa z ra?unalni?kimi igricami se rada igrata. ?e bi to zagovarjal kdo drug, bi ?lovek mogo?e ?e kaj verjel.

Tomacuki, kot sem ?e reku, realnost je ?ist nekaj druzga kot igrica iz ra?unalnika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tomacuki, kot ka?e si bil ti tud v ?oli za tepce zato bi rad tukaj opravi?eval svojo neumnost in naivnost. Lej Tomacuki, sprijazni se! S to tvojo ?olo za tepce si pa? brcnu v temo.

Da je ta ?ola varne vo?nje en navaden nateg za bedake, mi je povedal tud en znanec, ki je moral to ?olo delat, da so se mu brisale kazenske pike, ki jih je imel ?e precej. Reku je nekako takole; Lojz, to je eno navadno sranje preko katerega lahko nekdo spet mastno slu?i. To je vaja za totalne vajence brez ob?utka al pa divjake, ki so pri?li na poligon malo driftat pot pretvezo da se, kao, nekaj u?ijo. Skratka bedarija.

Da je ta ?ola eno navadno sranje pa dokazuje ?e to, ker jo zagovarja? ti, pa Boss, ki rada divjata in kr?ita predpise ter omejitve. ?e bi to zagovarjal kdo drug, bi ?lovek mogo?e ?e kaj verjel.

 

ti, zakaj pa nisi raj? tega tvojga kolega okol kepe, da mora vozit po omejitvah, da nebi mel pik?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni bil moj kolega, ampak znanec, spolni partner.

 

Se pravi si gej, oz. po doma?e ...er? :aaaaa::jezicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni bil moj kolega, ampak znanec, poslovni partner.

 

sej ni va?n, a si ga okrog kepe, ker to tako zagovarja?? Pa takemu, ki ma kazenske pike vrjame?, da je ?ola varne vo?nje kr neki? Lojz, zdej si me pa razo?aru :closedeyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej ni va?n, a si ga okrog kepe, ker to tako zagovarja?? Pa takemu, ki ma kazenske pike vrjame?, da je ?ola varne vo?nje kr neki? Lojz, zdej si me pa razo?aru :closedeyes:

 

Zakaj mu pa ne bi verjel? Saj ta znanec ne taji, da rad pritisne. Povedal je, da rad divja in povedal je da je ?ola varne vo?nje eno navadno sranje. Zakaj naj bi mu prvo verjel drugo pa ne?

A si hotu mogo?e povedat, da divjakom pa? ni ni? za verjet?

Okol kepe ga pa nisem, sem mu pa povedal par krepkih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj mu pa ne bi verjel? Saj ta znanec ne taji, da rad pritisne. Povedal je, da rad divja in povedal je da je ?ola varne vo?nje eno navadno sranje. Zakaj naj bi mu prvo verjel drugo pa ne?

A si hotu mogo?e povedat, da divjakom pa? ni ni? za verjet?

Okol kepe ga pa nisem, sem mu pa povedal par krepkih.

 

to vsak divjak re?e, tisti ki se ho?mo pa kej varnega nau?it pa tega ne govorimo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to vsak divjak re?e, tisti ki se ho?mo pa kej varnega nau?it pa tega ne govorimo

 

?e bi ti rad kaj varnega znal, potem upo?tevaj prometne predpise, upo?tevaj omejitve hitrosti, upo?tevaj varnostno razdaljo, prilagodi hitrost glede na situacijo, ne telefonari med vo?njo itd...itd...pa bo. To bo najbolj koristno dejanje.

Pa ja ne bo? reku, da si tud ti delal ?olo za tepce, ups, varne vo?nje?

Grem stavit, da jo je Kanon tud delal! In zdaj, ker ste delali to ?olo za tepce, lahko divjate, ker, kao znate al kaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je pa to tako! Vsi vi ste morali pred izpitno komisijo dokazat kako se vozi pravilno. Vsi vi ste morali pred izpitno komisijo vozit po predpisih. Med izpitno vo?njo ste morali dr?at varnostno razdaljo, pred izpitno komisijo ste morali upo?tevat hitrostno omejitev, pred izpitno komisijo menda niste telefonirali med vo?njo itd...zdaj pa vse to kr?ite in se po?vi?gate na vse to. Telefonirate med vo?njo, divjate, ne dr?ite varnostrne razdalje itd....torej se niste nau?ili ni?. A avto ste se pa na umetni drsalnici v eni uri nau?ili lovit??

Kako je mo?no, da se nikakor niste mogli nau?it upo?tevat hitrostnih omejitev, driftat ste se pa tako hitro nau?ili?

Ejejej kak?ne kakate tukaj....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer je pa to tako! Vsi vi ste morali pred izpitno komisijo dokazat kako se vozi pravilno. Vsi vi ste morali pred izpitno komisijo vozit po predpisih. Med izpitno vo?njo ste morali dr?at varnostno razdaljo, pred izpitno komisijo ste morali upo?tevat hitrostno omejitev, pred izpitno komisijo menda niste telefonirali med vo?njo itd...

 

NI REEEES. Mojemu znancu (ki je baje izpit kupil na ribji tr?nici na Mad?arskem), ga je baje prinesel nek stric, oble?en v trenirko. Se pravi to podre va?o teorijo. :aaaaa::hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NI REEEES. Mojemu znancu (ki je baje izpit kupil na ribji tr?nici na Mad?arskem), ga je baje prinesel nek stric, oble?en v trenirko. Se pravi to podre va?o teorijo. :aaaaa::hohoho:

 

Saj, ?e sem iskren, sem tud ?e jaz pomislu, da ste vsi vi izpit kupili od kak?nega trenirkarja. Pa nisem hotu povedat, da neb blo spet vro?e krvi tukaj.

No, zdaj smo spet nekaj zvedli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js ?e nism delu ?ole varne vo?nje ;)

 

no pa se Lojz spet ponavlja, ti si tak ko tista pokvarjena plo??a, ki skoz brejka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prodam izpit 10 let rabljen!

cena po dog.

Ja lojz tud za traktor ga mam :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tud.

 

kaj prodaja??

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj prodaja??

 

ni? ne prodajam. Pa?, imam izpit za traktor.

Bom pa kmalu prodajal ?enino mazdo. Ker je bla ?eni?ka pridna, ji bom kupil nov avto, staro mazdo pa prodal kak?nemu nadobudnemu uklopkotu. Najbr? mazde ne bo ve? pri hi?i. Nikol se pa ne ve.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hmmm da bi ?e ena jajca k bajt prvleku! nebi hvala.

 

Upam da ji bo? kupil v pravem pomenu besede'' avto ''

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.