Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Zelo verjetno niti izpita ni imel (to se dela v 5. razredu pri 11 letih) tako, da glede na to da je bil sam (o?itno) vpra?anje ?e je dal roko....?alostno.

?e je bil sam, se pa odpira novo vpra?anje kaj je tam delal brez ?elade, to je namre? odprta cesta 90km/h. Dobro on se je vozil in igral, samo brez spremstva. Po drugi strani pa je to prehitevanje v kri?i??u....ampak zakon je eno preventiva pa drugo....

 

cesti med Tratami in Lenartom izven naselja Ledinek 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje si bili star?i ta ?as....

Dejstvo je, da tak?en pi??anc sam nima kaj v prometu po?et (sklepam na podlagi svoje 9-letnice), to da nima ?elade je le ?e dodatna pizdarija. So?alje vsem ?alujo?im. :closedeyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro no, pa sej ?elada ni vsemogo?na - pri takih nesre?ah umre? zaradi drugih re?i, ?elada je pa bolj, ?e sam kolesar pade, da ne ropota direkt z glavo po asfaltu in robnikih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?e, ampak nalet motorja (vpra?anje s kako hitrostjo) na kolo ti ?elada ba? ne pomaga in iluzorno bi bilo pri?akovati, da bi bil izid druga?en. Tukaj bodo imeli vsi travme, tako star?i otroka, da so pustili, da se je tako vozil naokoli, kot tudi motorist, ki bi vsaj zaradi preventive moral ob takih sre?anjih vozit razmeram primerno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?elada bi verjetno pomagala ene toliko kot kolesarski izpit. Obstaja majhna verjetnost da mogo?e nekaj.

 

?e pogledam okolico, na?a mulca sta edina na vasi s ?elado na biciklu. ?e poizku?am razmi?ljati z glavami mulcev brez ?elad, zakaj bi jo nosili, ?e jo nih?e ne - ne starej?i vrstniki, ne odrasli ljudje, pa ne mislim samo njihovih star?ev. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj je bila razlika v kgjih (silah) tako v osebah kot vozilih zal popolnoma v ne-prid otroka...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?elada bi verjetno pomagala ene toliko kot kolesarski izpit. Obstaja majhna verjetnost da mogo?e nekaj.

 

?e pogledam okolico, na?a mulca sta edina na vasi s ?elado na biciklu. ?e poizku?am razmi?ljati z glavami mulcev brez ?elad, zakaj bi jo nosili, ?e jo nih?e ne - ne starej?i vrstniki, ne odrasli ljudje, pa ne mislim samo njihovih star?ev.

Se strinjam. Ena ve?jih neumnosti je videti star?a brez ?elade,zraven pa njegov otrok... Pa?,jaz sem za obvezno ?elado na kolesu. dokazano pomaga (Ne vedno in ne povsod, se strinjam), jaz recimo o?eta verjetno nebi ve? imel , vsaj ne takega kot je zdaj,ce nebi ?e ve? kot 15let nazaj nosil ?elade na specialki.

 

Tudi varnostni pas ne pomaga vedno ,pa je uporaba le-tega obvezna

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim, da ni treba ravno vsega uzakoniti... ker to je potem samo za polnjenje drzavnega proracuna, da imajo tisti, ki o tem odlocajo, se bolj polne zepe... Vec bi bilo treba narediti na vzgoji...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa mislim, da ni treba ravno vsega uzakoniti... ker to je potem samo za polnjenje drzavnega proracuna, da imajo tisti, ki o tem odlocajo, se bolj polne zepe... Vec bi bilo treba narediti na vzgoji...

Saj ?e se ljudje dr?ijo zakonov, se na njihov ra?un ne bo polnilo prora?una...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ?e se ljudje dr?ijo zakonov, se na njihov ra?un ne bo polnilo prora?una...

 

Problem je v tem, da se jih ne... In kot vidis v primeru otroka... je bil brez celade... ceprav je zakonsko predpisana ... in takih primerov je ogromno... vecino jih itak nihce ne kontrolira... in bolj je v tem problem... 

 

Glede polnjenja proracuna pa kot je ze nekdo prej napisal... severni sosedje, s katerimi se tako radi primerjamo, imajo marsikje visje omejitve hitrosti... Ce je recimo gradbisce na AC, he redkokdaj omejitev 60 km/h... kot je pri nas stalnica ... Marsikje na preglednih cestah skozi naselja, kjer ob cesti ni ravno hise ob hisi, je ponavadi omejitev 70 ali celo 80 ... In tudi ce kdaj spregledas kaksno omejitev, globa ne bo 250? ampak precej manj... Pac moje mnenje in po mojih izkusnjah so redarji in policijske prometne kontrole zgolj inkasanstvo ... Redkokdaj stojijo tam, kjer so nevarni odseki in vecina ne prekoraci hitrosti. Stojijo pa tam, kjer vedo, da bodo hitro lahko pokasirali cimvec denarja v kratkem casu... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam sem naklonjen preventivi , ki naj temelji predvsem na izobrazevanju.

 

Ampak...dejansko mislim, da je druzba ze tako izgubila kompas, da kaj drugega kot udariti po zepu ne zaleze. Zame je pravilen potek nekaj takega: edukacija ljudi, ozavescanje. Cimprej; v vrtcu ze. In ko se ljudje ne drzijo pravil: UDARITI PO ZEPU. ker dandanes samo ?e to zale?e.

 

Se pa 10000% strinjam, da ?e tako visoke kazni ne zalezejo, ce je majhna moznost, da te pri prekrsku nihce ne ulovi. In trdim, da je premalo nadzora na cesti. Zakaj je temu tako; verjetno zacaran krog v nasi drzavi.

 

Inkasanstvo... hja... ce se drzimo pravil, ne bomo dobili kazni,ne? Pa da ne bo izpadlo, da sem brezmadezen angelcek, tudi sam sem ze naletel na radar (in bil vesel, da je bilo to v AUT in ne pri nas), ampak vem, da sem sam kriv. In ce me slika radar na AC, kjer je pri deloviscu omejitev 60kmh.... hja, sam sem si kriv, to kako je to v avstriji takrat ni pomembno, zdaj smo v Republiki Sloveniji.

 

In ce recimo lahko prekrske razdelim na grobo v 2skupini, bi to bilo nekako tako; v prvo spada prekrsek , ki nastane zaradi trenutne nepazljivosti (malo nad omejitvijo, malo prekoracen cas parkiranja, pozabis prizgati luci v soncnem vremenu ipd.) in ne predstavlja neke hude nevarnosti, ter v drugo skupino, ki nastane zaradi zavestnega krsenja predpisov in /ali predstasvlja hujso nevarnost za udelezence.

 

Prvo skupino naj se opozori ali pa da neko kazen, ravno toliko, da si bo zapomnil, ne pa da bo trpel druzinski proracun. Druga skupina pa... brez milosti.

 

In to s tem otrokom; ja,tragicno, se strinjam. Ampak starsi so ga samega pustili v promet in to brez celade. ZAVESTNO. In, ja, v takih primerih zagovarjam ogromne kazni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je v tem, da se jih ne... In kot vidis v primeru otroka... je bil brez celade... ceprav je zakonsko predpisana ... in takih primerov je ogromno... vecino jih itak nihce ne kontrolira... in bolj je v tem problem... 

 

Glede polnjenja proracuna pa kot je ze nekdo prej napisal... severni sosedje, s katerimi se tako radi primerjamo, imajo marsikje visje omejitve hitrosti... Ce je recimo gradbisce na AC, he redkokdaj omejitev 60 km/h... kot je pri nas stalnica ... Marsikje na preglednih cestah skozi naselja, kjer ob cesti ni ravno hise ob hisi, je ponavadi omejitev 70 ali celo 80 ... In tudi ce kdaj spregledas kaksno omejitev, globa ne bo 250? ampak precej manj... Pac moje mnenje in po mojih izkusnjah so redarji in policijske prometne kontrole zgolj inkasanstvo ... Redkokdaj stojijo tam, kjer so nevarni odseki in vecina ne prekoraci hitrosti. Stojijo pa tam, kjer vedo, da bodo hitro lahko pokasirali cimvec denarja v kratkem casu...

 

Se popolnoma strinjam s tem tvojim zapisom in jaz bi dodal ?e samo tole;pri nas stojijo povsod in da spomnom na kakih 10 let nazaj ali nekaj ve? ,ko so se uvedle to?ke in kazni drasti?no pove?ale so se smrtne ?rtve v dveh letih prepolovile! In potem ?e vsako leto rahlo padale,izjeemoma letos ampak ?e ni konec leta. In tudi nekaj nepobolj?livim alkoholikom so pobrali vozniski izpit. Na to temo se da razpravljati do onemoglosti..... Pa pametno in previdno naprej. Zoom zoom
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se popolnoma strinjam s tem tvojim zapisom in jaz bi dodal ?e samo tole;pri nas stojijo povsod in da spomnom na kakih 10 let nazaj ali nekaj ve? ,ko so se uvedle to?ke in kazni drasti?no pove?ale so se smrtne ?rtve v dveh letih prepolovile! In potem ?e vsako leto rahlo padale,izjeemoma letos ampak ?e ni konec leta. In tudi nekaj nepobolj?livim alkoholikom so pobrali vozniski izpit. Na to temo se da razpravljati do onemoglosti..... Pa pametno in previdno naprej. Zoom zoom

Ja,ampak vpra?anje koliko ima zaslug za manj ?rno statistiko tudi uvedba vinjet (in s tem preusmeritev prometa na bolj varne AC- ve?ina nas ima vinjeto,prej je pa folk dostikrat sparal in se je vozil po regionalnih cestah), izgradnja AC kriza (spomnimo se krvave Dolenjske regionalke , pa recimo proti MS) in konec koncev so tudi avtomobili bistveno bolj varni kot 10-15let nazaj....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima (?e morda kdo bolj detajlno pozna predmetni zakon), kako hudi?a je mo?no, da nekdo ki je ?e 3x (faking trikrat) izgubil vozni?ko dovoljenje, zaradi ALKOHOLA, pa ga bo ?el menda lahko ponovno delat? (ne bom poimensko, ker je ?lan tega foruma, da mu ne naredim prehude sramote, ampak nekateri ga dobro poznate tega mladeni?a). sramezljiv

 

Se pravi ali ni kak?ne klavzule, da npr. 2x (pazi DVAKRAT, ne da je "pomotoma" se zgodilo enkrat v ?ivljenju in so ga ravno ujeli), da tak?en ne bi smel ve? opravljati vozni?kega? :rolleyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,ampak vpra?anje koliko ima zaslug za manj ?rno statistiko tudi uvedba vinjet (in s tem preusmeritev prometa na bolj varne AC- ve?ina nas ima vinjeto,prej je pa folk dostikrat sparal in se je vozil po regionalnih cestah), izgradnja AC kriza (spomnimo se krvave Dolenjske regionalke , pa recimo proti MS) in konec koncev so tudi avtomobili bistveno bolj varni kot 10-15let nazaj....

Z vinjetami vozimo,mislim da 4 leta,tisto je bilo bistveno prej. ?tajerske AC ?e sploh bilo ni! Avti so bolj.varni ampak ne toliko,da bi bil takrat tak preskok na manj. Avti so naredili tudi nekaj ve? invalidov,ker je manj mrtvih. Statisti?no so je takrat zmanj?alo ?tevilo prom.nesre?.Jaz naredim nekje okoli 100 000 kil.na leto in sem ve?ji red na cesti opazil ?e na oko brez statistike,danes je pa ve?ji promet za30% in bo potrebno nekaj storiti,predvsem za hude prekr?ke ?e dvigniti kazni itd. Ne pa ni?ati naprimer alko,kot da smo vsi pijanci in problem se bo re?il,nebo se,ker problem so tisti z ve?jim odmerkom akohola! Dovolj bo,dr?ava je na potezi.... Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z vinjetami vozimo,mislim da 4 leta,tisto je bilo bistveno prej. ?tajerske AC ?e sploh bilo ni! Avti so bolj.varni ampak ne toliko,da bi bil takrat tak preskok na manj. Avti so naredili tudi nekaj ve? invalidov,ker je manj mrtvih. Statisti?no so je takrat zmanj?alo ?tevilo prom.nesre?.Jaz naredim nekje okoli 100 000 kil.na leto in sem ve?ji red na cesti opazil ?e na oko brez statistike,danes je pa ve?ji promet za30% in bo potrebno nekaj storiti,predvsem za hude prekr?ke ?e dvigniti kazni itd. Ne pa ni?ati naprimer alko,kot da smo vsi pijanci in problem se bo re?il,nebo se,ker problem so tisti z ve?jim odmerkom akohola! Dovolj bo,dr?ava je na potezi.... Lp

Vinjete imamo od leta 2008 ?e se ne motim...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z vinjetami vozimo,mislim da 4 leta,tisto je bilo bistveno prej. 

 

Vinjete so bile uveden 1.7.2008 torej ze vec kot 10 let :)

 

 

Tukaj so od 2008 do 2016 >> http://www.mazda-si.net/topic/6856-vinjeta/?p=357676

 

post-10-0-94940600-1453188040_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato, ker je zakoreninjeno v dru?bi, da je 10km/h ?ez omejitev mnogo huj?i prekr?ek kot pa mrtvo pijan za volanom. Slovenija de?ela alkoholikov (?e najve? jih je v parlamentu, kjer odlo?ajo o kaznih).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato, ker je zakoreninjeno v dru?bi, da je 10km/h ?ez omejitev mnogo huj?i prekr?ek kot pa mrtvo pijan za volanom. Slovenija de?ela alkoholikov (?e najve? jih je v parlamentu, kjer odlo?ajo o kaznih).

Vse jasno, ampak ?e taki alkoholizirani projektili lahko vedno znova pridobijo vozni?ko, potem je ?loveka po?teno strah sploh biti udele?enec v prometu, zlasti kot pe?ec ali kolesar.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj to, da dr?ava omogo?a ponovno zadevo, je ?alostno to da osebka ne izu?i....ve da gre piti in ?e takrat ko je trezen ne zna pustiti klju?e doma oz razmisliti o drugem prevozu.

 

P.S. Vsi vemo za koga gre po tvojem opisu :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj to, da dr?ava omogo?a ponovno zadevo, je ?alostno to da osebka ne izu?i....ve da gre piti in ?e takrat ko je trezen ne zna pustiti klju?e doma oz razmisliti o drugem prevozu.

 

P.S. Vsi vemo za koga gre po tvojem opisu :)

Kdor se 1x vsede pijan za volan,se bo vedno. Take osebe se ne zna spametovati.

 

Naj proba v Ameriki pijan voziti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mogoče si se res nagaral, ampak si vsaj vozil "varčnega" bencinarja.
    • Tako je to...vsak ima "svoj" predalček😄
    • Enake znamke vozilo, enak model vozila, enak letnik vozila, enako veliko vozilo, še barve je enake, enkrat štirikolesni pogon in dvolitrski turbo dizel (poraba 6,7), drugič 1,5 litrski ne-dizel s sprednjim pogonom (poraba 8,8).    Zame ni več dileme, kakšen motor je edina prava izbira.
    • DANES SEM PA SPREMENIL VERO IN TRDIM, DA JE AVTOMATIK NEKAJ NAJBOLJŠEGA NA TEM SVETU!   Sem danes dobil kot nadomestno vozilo enakega, kot je naš dvolitrski dizelaš, le da nima štirikolesnega pogona in da je 1,5 litrski bbeeee eeenn eeennn ciiii narr brrr (me trese že če moram samo napisat). Se pravi težko vozilo z majhnim motorčkom.  Dragi moji, to pa je "trajben getriben"... Saj po avtocesti od Kopra mimo Trsta in do Monfalcona je lepo šlo, nič posebnega. Itak je pol poti omejitev 80 in s tujim avtom sem se omejitve držal kot klop. Ko se je omejitev dvignila, je bilo pa zmerno do pretežno vodoravno in je tudi kar šlo. Od Monfalcona do Solkana je pa polovico poti skozi naselja (50), ostalo pa 70. Nato sem v Solkanu počakal, da so trije otroci končali s športnim plezanjem in en otrok z avtošolo, pa še sosed me je prosil za prevoz, ker se je skregal s punco in dobil čevelj... In tako sen štartal s polnim, že tako velikim in težkim, vozilom v te naše hribe. Sem prekladal tisti menjalnik, da me zdaj bolita noga in roka. In že na pol poti do doma sem si zaželel, da bi bil avtomatik...    Zdaj razumem, kaj so nekateri tu razlagali. Dokler sem vozil dvolitrskega dizla, tega nisem razumel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.