Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Espace je tudi postal SUV, scenic bolj kot ne tudi. Upajmo, da se SUV ljudje kmalu naveli?ajo in da se trend obrne nazaj na normalne uporabne avte: enoprostorci, karavani in seveda 5-vratne kombikimuzine za Bossa. :)

Mislim,da so se s scenicom ornk zaje..li..

 

Razred kjer je espace je res ?el skorajda v pozabo, ampak scenica bi pa po mojem lahko bistveno ve? prodali,ce ga nebi srali s tem napol preskokom v wannabe suv...

 

Ali pa se samo meni zdi,da scenicov sploh ni ni? na cesti? Ve kdo kako se prodajajo v tujini v primerjavi z c4p, touranom?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ne bi raje na?teli avte, ki niso suv oz. ne bodo v kratkem to postali. In bo spisek zelooo kratek. Bogi vi, ki kupujete nov avto, pa vam mazda ni v?e?. Ne bi bil rad na va?em mestu. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Scenica so malo pokronali. Morali bi dati 3 isofix sedeze v zadnji vrsti namesto dveh. Poleg tega majo 20' plati??a kot standard in preprosto izgleda komi?no. Da ne omenjam, da so vsi platisca pri vseh tierih opreme grda.

Res je..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, govora je o letni pla?i za nov avto na vsakih 5 let. V Sloveniji pribli?no 1.100 *12 = 13.200, v Avstriji in Nem?iji ca. 2.400*12 = 28.800 EUR.

 

Ko pogleda? na ceste, so v SLO v povpre?ju tako dobri ali na videz celo dra?ji avti kot v Avstriji ali Nem?iji, z eno veliko razliko: tisti na severu so svojo ?ivljenjsko dobo ?e oddelali (4 ali 5 let, 200-250k kilometrov), v Slovenijo pa so pri?li v stanju "kot nov, negovan, z magi?nimi 112 kilometri na ?tevcu). Seveda obstajajo izjeme in vsak ?ast tistim, ki v SLO kupujejo nove avte za 30k+ EUR in hkrati ni v hladilniku samo kekec pa?teta, v shrambi sbudget bel kruh in voda, 50 % dohodka pa gre za kredit za avto.

Kolk ima? veliko pla?o je za nakup avta popolnoma nepomembno - va?no je koliko ima? lufta, da lahko odpla?uje? avto. ?e recimo Slovencu zaradi dolo?enega ?ivljenskega sloga od pla?e 1100 ostane 500 EUR je to dejansko ve? kot pa ?e recimo Nemcu od pla?e 2400 ostane 300 EUR.

 

Torej, ?e tak Slovenec po ?estih letih menja avto in je recimo od tega lufta pripravljen vsak mesec dat 300 EUR za nakup je to 21,600 EUR plus recimo 10 jurjev od prodaje 6 let starega avta. Torej operira dejansko z ve? kot 30k EUR.

 

Recimo Nemec iz tega primera pa da za avto 200 EUR/mesec in tudi proda 6 let star avto, ki pa je ni?jega razreda saj operira z manj prostega denarja. Tako recimo zanj dobi 8kEUR. Skupaj je to okoli 22kEUR.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno gre tako naprej. Moj sodelavec je kupil kio na kredit pred dvema letoma pa ?e gleda za novo drugo leto. En kredit odpla?a? pa gre? v drugega in tako naprej.Mislim,da takole deluje sistem pri nas. Aja, tej modeli, ki vzamejo vsake tri leta nov kredit tudi avte menjavajo tako pogosto. Mi ostali, ki nimamo kredita pa pilimo avte po 10+let. :)

Pa sej Jures tudi tako dela, samo da to ni kredit ampak lizing oziroma fafing. Ne vem zakaj to ne bi bila ra?unica, stro?ek je na?elom skos konstanten, prakti?no ima ves ?as nov avto, ne skrbijo ga garancije, okvare, menjavanje iztro?enih komponent pa ?e ego mu je potola?en vsake tri leta znova in znova. :bravo:

Govora je o povpre?nem kupcu avta. Odstopanja v obe smeri (kante za 500 EUR ob pla?i 5000 EUR in jaka kola za 40.000 EUR ob mese?no 1000 EUR) bodo vedno.

 

Moj replay je bil bolj v smislu, da vi?ina pla?e ni pomembna, ker lahko da ima? visoko pla?o ampak ima? tudi visoke stro?ke recimo z najemom stanovanja al pa kreditom za nepremi?nino, vrtec v nem?iji ni tako poceni kot pri nas, pa da ne na?tevam ?e naprej....

 

Zato je vi?ina pla?e ni najbolj klju?en faktor pri nakupu avta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej Jures tudi tako dela, samo da to ni kredit ampak lizing oziroma fafing. Ne vem zakaj to ne bi bila ra?unica, stro?ek je na?elom skos konstanten, prakti?no ima ves ?as nov avto, ne skrbijo ga garancije, okvare, menjavanje iztro?enih komponent pa ?e ego mu je potola?en vsake tri leta znova in znova. :bravo:

 

 

Moj replay je bil bolj v smislu, da vi?ina pla?e ni pomembna, ker lahko da ima? visoko pla?o ampak ima? tudi visoke stro?ke recimo z najemom stanovanja al pa kreditom za nepremi?nino, vrtec v nem?iji ni tako poceni kot pri nas, pa da ne na?tevam ?e naprej....

 

Zato je vi?ina pla?e ni najbolj klju?en faktor pri nakupu avta.

To?no to... Jaz imam recimo pla?o precej vi?jo od povpre?ja v Sloveniji, 10let stara xsara je pa vredna... koliko? In tudi ko bom menjaval avto,bo ta definitivno med cenej?imi na trgu...

 

Pa? dam denar za druge stvari....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 vrtec v nem?iji ni tako poceni kot pri nas, ....

To pa ne vem, ?e je res, ker pred leti so bile cene enake kot pri nas, s tem da so tam bili vsi star?i opravi?eni na otro?ki dodatek za vsakega otroka cca 200?.

 

Pri nas pa ?e sta oba v slu?bi in pla?e malo ?ez 1000? si z vrtecom ?e na 180? ali plus,  otro?ki pa tudi hitro skozi pade?, sploh ?e ?para? za novi avto in ima? svoj zaslu?en denar na banki. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa ne vem, ?e je res, ker pred leti so bile cene enake kot pri nas, s tem da so tam bili vsi star?i opravi?eni na otro?ki dodatek za vsakega otroka cca 200?.

 

Pri nas pa ?e sta oba v slu?bi in pla?e malo ?ez 1000? si z vrtecom ?e na 180? ali plus, otro?ki pa tudi hitro skozi pade?, sploh ?e ?para? za novi avto in ima? svoj zaslu?en denar na banki.

Zato pa ne ?parat na banki... Z mojo sva pred 5 leti imela nekaj ve? kot 20k na banki, ko sva gradila. Ta denar je bil ?e od kredita. No socialna je to kot na?paran denar in nama za eno leto vzela otro?ki dodatek + vrtec sva eno leto pla?evala 2 razreda vi?ji...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najslab?a varianta je imet denar na banki. Ne dobi? ni? obresti in vsak, ki ima pet pinut ?ada, se ti vsede na to in izpade, kot da si stra?en bogata?.Pa ?e tvoj denar drugim posojajo z veliko ve?jimi obrestmi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss pridi po SUVAGa pa bo? probal :), Tudi teren v vasi je primeren  :rolleyes: Samo zadnje ?ase ful ?re 7 s prikolico, katere plakate si ti bral, da ?re 5 s prikolico?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak da ti zre suv (al karkol je visji, in ima posledicno visji Cx) 7 moras peljat ful pocasi (ala 120 na avtocesti)

sem mel skodo kodiaq tdi kaksen teden, pa z isto voznjo kot z mojo mazdo (avtocesta 140-150) je kar lepo pil ca. 2 litra vec - sorazmerno fiziki

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

130 brez prikole, 120 s prikolo (motorno) . Kolega prica.

 

Tok pac zre, kaj morem (aplikacija je glede na tankanke, ne na bc). No da smo realni se pot nazaj od Ancone do doma z 243kg motorjem na prikoli odraza na danasnjem tankanju. Vseeno dober prst v rit.

post-2637-0-55668600-1564148002_thumb.png

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss pridi po SUVAGa pa bo? probal :), Tudi teren v vasi je primeren  :rolleyes: Samo zadnje ?ase ful ?re 7 s prikolico, katere plakate si ti bral, da ?re 5 s prikolico?

Ne, ne nisem rekel 5 s prikolicos ampak 6,73 . Tvoj mal ve?, ker nima? najbolj aerodinami?ne prikole pa verjetno si ?e trugal na strehi al pa imel bicikle za dekoracijo, da izgleda bolj ?portno naravnano.

 

http://www.mazda-si.net/topic/5436-vozilca-by-jures-m5m6-mx-5/page-107?do=findComment&comment=413023

 

Sej pol bo 6,73 s prikolico... kar je super :jupiii:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trugo sem dal celo dol, danes nazaj gor. Rovinj, spet smo pod 7 :) z njo. Napako sem naredil ker sem jo dal dol.....mas prov

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Govora je o povpre?nem kupcu avta. Odstopanja v obe smeri (kante za 500 EUR ob pla?i 5000 EUR in jaka kola za 40.000 EUR ob mese?no 1000 EUR) bodo vedno.

Je pa zanimivo, da Nemci, ki imajo tolk pod palcem prihajajo na dopust v takih skretih, da ga sam "ne bi ni ?tapom dirnuo". Se pravi, kje je torej ta bogatija? Zdaj se bo sicer kdo oglasil, da pa? ne dajo toliko na avto ampak, kot ka?e ne dajo niti na dopust, da zve?er ?tirje eno radensko ?lampajo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.