Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

... pa gr?i, pa ve? pijejo, pa ve? ?rne plastike je gor. Ponavadi imajo kako nemogo?o mero felten in koles, se pravi, da je drag ?pas. Kot pravi Boss, 98% teh suvov nikoli ne zavije na makadam, velika ve?ina teh suvov tudi ni namenjena makadamu.

?e pomislim, je Alfa lep avto, ?portnik.Boss, poglej ?e v njihov salon... mogo?e bo? pa presene?en.Kaj pa kak Volvo? Novi modeli so ?e kar oblikovno uspeli. Ne vem pa, kak?ne motorje imajo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sestka je na trgu ze od 2002 dalje :) ... Zadnji model pa je od lani ... Res pa je, da je GJ ze od 2012 ... Ampak je dobila nekaj "pomladitev" v obliki faceliftov ... Ampak roko na srce... uspelo jim je z obliko in ni potrebe po nekih hudih spremebah, pa je ljudem se vedno vsec ... 

 

Imam obcutek, da bi rad nekaj, kar se ne obstaja :) ... po drugi strani pa se oklepas zgodovine in imas toliko zahtev in zelja, da dvomim, da bos menjal avto v naslednjih letih :)

 

Ja kolk zahtev pa imam - seriously :blink:  :ne vem:  A res ho?em nekaj takega kar je tako ekstravagantno kot recimo usnje iz ko?e neke eksoti?ne ?ivali?

 

Rad bi ostal na Mazdi, ker mi je cool znamka, zna dizajnirati zelo v?e?ne avte, ki so v?e?ni ?e kar nekaj ?asa. A sem torej ?udak, ker no?em SUV-a ... , ?e bi ti vsilili modo, da bi mo?ki nositi ?trumpantle bi jih ti nosil, ker pa? so ti tako zapovedali? Za 30-35 jurjev bi verjetno ?e skoraj moral imeti pravico izbire al jih moram sam vr?t na mizo, dali mi bodo pa nekaj kar mislijo, da je v trendu? Pa jebemu, no?em tega, res ne, no. Rad bi pa imel nov avto - ja, sem se mogo?e trenutnega po 11 letih in 270kkm mogo?e malo ?e naveli?al pa ?eprav ni z avtom ni? narobe in se ?e vedno vozi carsko ter je to?no to kar rabim. In rad bi imel nekaj tako uporabnega samo modernega z vsemi novimi varnostnimi re?itvami in drugimi pritiklinami.

 

Arteon recimo je tisto, kar bi takoj imel ampak je vseeno drag in ga verjetno res ne rabim, samo ?e bi to bila Mazda 6 s petimi vrati bi bila ?e v moji gara?i brez pomisleka. Proceed je tako uporaben kot trenutna ?estka, ?eprav tudi Stinger je blizu v izboru (imam eno zelo ugodno ponudbo). Ampak vsaki?, ko se v salonu vsedem v trojko je pa tudi posebno do?ivetje in nekako privabi nasmehe, ?eprav po uporabnosti ni to tisto, kar bi ?elel imeti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ze veckrat si izpostavil, da je sedanja sestica ze stara 7 let... ampak ni cisto res... so jo posodobili z novimi zadevami in bonboncki, ... obdrzali pa so osnovno obliko...

 

Ampak ce zate pri Mazdi ni tapravega modela, ti drugega ne preostane, kot da se prilagodis ali pa poisces drugo cool znamko in model, ki ti je vsec... Kolikor spremljam, je v igri Kia Proceed... ampak verjetno je na njej spet nekaj takega, kar ti ni cisto vsec... Idealnega avta po zeljah vseh ni in ga ne bo... 

 

Res je, da je nakup avta lahko mucno opravilo... ampak jaz mislim, da je pac trenutno trend tak kot je... in ti drugega ne preostane, kot da naredis nekaj kompromisov in se sprijaznis s tem, kar je na voljo... Pac imas smolo, da ti je vsec nekaj, kar postaja redkost ali ni vec na voljo in da ti ni vsec tisto, kar je na voljo... Ce je Jures nasel zase tisto tapravo, bos pa ti tudi... ;) ... noja.. ali pa tudi ne... ;) ... Avto je pac nujno zlo... in kot kaze prevec emocionalno gledas na vse skupaj... in z glavo tiscih skozi zid ;) ... samo zato, ker je Mazda cool znamka ... ali pa mogoce Kia ni tako mamljiva, da bi se odlocil za menjavo znamke... :) 

 

in prevec si se zapicil v te SUVe in vidis samo to... in ponavljas, da ti niso vsec... Se zdalec pa jaz ne opazam, da bi bili res samo se SUVi v salonih... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? zakaj to ponavljam, ker na ra?un teh *uporabi kletvico po ?elji* SUV-ov smo ga nasrkali ostali, ki bi pa? ?eleli kupiti avto in ne kombija.

 

In ko pridem v salon, ter imam ?e precej sivo brado in lase mi takoj za?nejo ponujat SUV-e (to sem do?ivel tako pri KIA in tudi pri Mazdi). Ja gospod, zakaj pa ne bi vzeli Sportage ali pa, kaj pa mislite o CX-5. Ma fak no a res zgledam debilen, da ?e spra?ujem po Proceedu ali M3, da pa? ne bom kupil SUV-a. Mislim tole vsiljevanje trenda gre res ?ez vsako zdravo mero.

 

To sem sicer ugotovil, da ?al ni ve? tako kot pred 10 leti, ko si res dobil to?no to kar si ?elel - edini kompromis je samo ?e bil kolk ma? denarja v ?epu.

 

Pri Kii imam edini problem, da v bli?njih salonih avta sploh nimajo, kaj ?ele da bi imeli GT izvedbo. Enostavno avta v ?ivo sploh ?e nisem videl, kaj ?ele, da bi notri sedel. Tako, da sploh ne vem kaj naj pri?akujem in kljub temu, da jih delajo na Slova?kem in so jih prodali takoj ko so jih dobili, bodo raj?i naro?ili ?e en kontingent SUV-ov, ker unih 6, ki so jih imeli v salonu je pa? premalo. Vse skupaj je ?isto neresno.

 

 

 

Aja pa ?e to: sem bil tudi ?e na tem , da vseeno ?estico mogo?e vzamen in seveda ?ok. ?estk, ne naro?ajo ve?, vse kar lahko dobi? so samo salonski avti pri posameznih zastopnikih ali pa tisti, ki so jih ?e malo gonili naokoli v testne potrebe. ?estke ne more? dobit, lahko pa seveda kupi? CX-5 v kakr?nikoli barvni kombinaciji in s kakr?nokoli opremo in motorjem - ni da ni, da? veliko denar in dobi?.... kombi :wacko: .

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja... pac poves, da te SUVi ne zanimajo... tako kot v Merkurju, ko ti pri blagajni hocejo uturit neke baterije, pa USB kljucke, pa cistilo za stekla... :D ... Sprijaznit se moras s tem, da so pac trenutno SUVi v trendu... in sam sem tudi vcasih bil mnenja, da so brezvezni... Predvsem pa je krivo to, da se povsod govori o terencih oz. krizancih... S terenci vecina SUVov nima prav nic ... Vecina nima niti stirikolesnega pogona, niti reduktorja ali zapore diferenciala... se manj pa imajo ustrezne gume za terenske podvige... So pac mal bolj dvignjeni karavani, dalec od tega, da bi se v njih peljal kot v kombiju (kar si ti tudi ze parkrat ponovil :D ) ... Jaz sem zelo zadovoljen... prostora ima prakticno toliko kot karavanska sestica, sedi pa se visje... kar meni odgovarja ...  

 

Pa da ne bo izgledalo, da bi te rad preprical, da so SUVi tisto tapravo zate ... Pac ljudje smo si razlicni... in kot kaze trend, nas je veliko takih, ki podobno razmisljamo :) ... 

 

Se glede tvojega zadnjega odstavka ... Sicer tega nisem vedel, da se sestke ne da vec narociti... Mogoce zato, ker imajo se dovolj zalog... ali pa je popvrasevanje po njih toliko upadlo... Tudi CX-5 ne mores dobiti cisto takoj, razen ce si prilagodljiv in vzames tisto, kar je na zalogi ... pac ce ti ustreza barva, opremljenost,... Glede na to, da je menda prodaja avtomobilov spet rekordna, bi rekel, da ni take krize in da trgovci pac narocajo tisto, kar se kupuje ... proizvajalci pa tudi proizvodnjo tako planirajo, da gredo iz tovarne vozila, ki ne bodo predolgo stala v skladiscih ... :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... ... ... ... ...  Predvsem pa je krivo to, da se povsod govori o terencih oz. krizancih... S terenci vecina SUVov nima prav nic ... Vecina nima niti stirikolesnega pogona, niti reduktorja ali zapore diferenciala... se manj pa imajo ustrezne gume za terenske podvige... ..... ... ... ...

 

 

AMEN!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss ne jamraj in naro?i Kio Stinger.  :lol: Sem prepri?an, da bi se jim v salonu kar zasmejalo. 

 

x2, brez heca. Sem precej prepri?an, da za 35k odpelje? tole: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14331806&display=Kia%20Stinger%202.2%20CRDI%20GT%20Line%20Avt.

 

Sicer ne pi?e koliko kilometrov ima, je pa nekih 20k EUR ugodneje kot priporo?ena MPC, v naslednjih dveh letih bo sicer ?e izgubila 10k EUR, potem pa bo ?la izguba vrednosti malo bolj po?asi proti 0. ?e jo misli? imeti dolgo, je ta kriterij seveda nerelevanten.

 

Mazda 6, ?e manj pa nova 3 nimata za burek proti stingerju, pa ?e pogon ima na pravi strani. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lexusi so sicer zelo zanimivi... le cenovno pomoje niso prevec zanimivi :D

 

Pa imajo tudi SUV-e  :ph34r:  :jezicek:  :harhar:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?aki ?aki, ?estke se ne da naro?lit? Bil pred dvema tedna pr Selmarju u Cel, pa je glih en pred mano naro?al ...

 

Drrga? pa da ne bom off topic, insignio ti je ?e kdo ti??al pod nos? :)

Hja na A-cosmosu so me razsvetlili, da jih ne naro?ajo ve?. Pa? jim nekako moram verjet, ker so vseeno poobla??eni prodajalci, razen ?e grem ?e uvoznika spra?evat. Lahko pa seveda naro?im CX-5. :hudicek:

 

Pri tem, kaj se mi po salonih dogaja, bo na konc tud Insignia opcija. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vizualno je 6 res ostala enaka, tehni?no je pa napredek definitivno ?el naprej. In tako je pri vseh avtih ?e po?aka? dve leti bo spet kaj bolj?ega in novej?ega vgrajeno.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem testiral Insignio lani jeseni, sicer turbo dizla.

 

plusi:

- odli?ni LED-matri?ni ?arometi

- odli?ni AGR sede?i

- Bose ozvo?enje (bolj?e kot v Mazdi)

- kljub velikosti lahkotna vo?nja (kot v Mazdi)

 

minusi:

- poraba goriva

- majhna vzratna ogledala (kljub kameri ?e vedno uporabljam ogledala)

- ?ri?ek pri HUD, avto pa je imel 1.200 kkm

 

Toliko na hitro, overall ni slab avto. Nisem se odlo?il, ker avta po mojih ?eljah niso imeli na zalogi, po naro?ilu pa niso bili radodarni s popusti. Testnega avta pa sploh ni problem za dobiti, Avtotehna mi ga je dala popoldne, naslednji dan zjutraj pa sem ga vrnil.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar mi ni jasno na oplu ?e kr, je zakaj vraga majo tiste palce za zaklepanje vrat ?e kr vidne, to smo mel v?asih, ko smo ro?no odpiral pa zapiral ... ne pa v dobi, ko klju? ne dela, itq ne pride? v avto ve? ...
Pa tile njihovi volani so mi take igra?ke :D Tale v insignii mi zgleda ?ist enak kot v astri, ki sem jo vozu pred kratkim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, tvoj nakup novega avta me spominja na nekoga, ki gre kupit nove fine ?evlje. Rad bi pravo italijansko usnje, ro?no narejene, svetlo rjave z temnej?o konico, spodaj tudi usnje + guma. Budget 200?.Pa hodi po trgovinah z ?evlji."Ne,gospod,te?ko boste dobili letos tak model. Letos so v modi plavi, bolj visoki, da lahko hodite tudi po lu?ah.Pa va?im letom so bolj primerni". Ni?, gre v drugo trgovino. "Ja, nekaj podobnega imamo. Koliko imate pa ?tevilko noge?... nekam velika se mi zdi?" 46."Ah,ni? ne bo. Tako velike ?tevilke ni sploh v sloveniji".Ok,gre v drugo trgovino."Kako, pravo usnje ste rekli?, tega pa pri nas ni" . V tretji trgovini:" Imamo nekaj podobnega a samo v ?rni barvi brez gume na podplatu". Ja ni?, ostane mu samo ?e deichmann in ciciban...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa pizda no, a je moj dnar al ni? A si res ne morem izbrati tistega, kar mi je v?e?. Pa to ni 10 EUR vredna zadeva, ampak kar konkreten stro?ek in da bi moral ?e tukaj skloniti glavico izbo?iti hrbet, da te la?je pojebejo - ja ne pa? ne bom. Pa ?e na konc ne kupim ni?.

 

Mislim, a ?e kupuje? poslovne ?evlje pa ti prodajalec re?e, ja letos so pa moderne gumjaste ?lape s tremi belimi ?rtami bi ti ?el in jih kupil, al bi mu jebal mater? Sej sem ti hotel primerjavo s kitaro narest pa raje ne bom :jezicek: :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst pa razumem Bossa. Tudi jaz sem na1x z povsem ?love?kimi pri?akovanji glede avtomobila postal netipi?en kupec.

 

Moja pri?akovanja so recimo Max 14-16 jurjev, preprost, znamka me nobena ne moti (ok,do Opla nimam nekega stra?nega zaupanja, ampak bi se sprijaznil), bencinar,razne turbine in dpfji me odbijajo, velik prtlja?nik ob ne prevelikih zunanjih merah, simpel avto...

 

Potem se pa zatakne; 5let nazaj bi izbiral med cliotom grandtour, merivo, roomsterjem, Fabio combi, c3picasso, morda alteo, berlingo/kangoo/partner.

 

Zdaj... Fabia odpade (tsi motor), naslednik roomsterja je SUV, Citroen odpade (sami suvi), Opel mokka je predraga in premalo, razni crosslandi so ogabni in mali, berlingo se je podra?il, kangoo je zastarela igrackasta ?katla (ampak ok, bi bil ok)...

 

Ko omenim komu , da se rad aktivno ukvarjam s ?portom , mi ponujajo 4x4 ali pa razne 2008ke in capturje... Fak off.. 4x4 ne rabim , 2cm visjega podvozja pa tudi ne , sploh ker to s sabo prinese drazje gume, visjo porabo in meni grd videz...

 

Sx4 s cross mi je malo predrag, vitara je spet suv...

 

Na koncu, pa se smejte... Bi vzel dacio za 10jurjev, karavana. Ostanek denarja pa zapravil za stvari ki mi ve? pomenijo v zivljnju.

 

Ali pa c-elyseja... ?e bi se sprijaznil z4imi vrati... Recimo.

 

Ampak ; vsaki? ko vidim nesreco, si re?em : dacia ali c-elysee No Go...

 

In potem me pre?ine; avto zame... Fiat tipo karavan... Ampak... Gre po?asi iz prodaje...

 

Ostane pa avto,ki bi mi tudi ustrezal (500L),ampak to je tako ogabno....

 

Torej Ja... Avti so zgolj ?e preve?krat modni dodatek in statusni simbol...

 

Mi smo pa Razvajeni zaradi prevelike izbire...

 

Nauk: pridna xsara...ti samo delaj pridno ?e naprej...

Pa pizda no, a je moj dnar al ni? A si res ne morem izbrati tistega, kar mi je v?e?. Pa to ni 10 EUR vredna zadeva, ampak kar konkreten stro?ek in da bi moral ?e tukaj skloniti glavico izbo?iti hrbet, da te la?je pojebejo - ja ne pa? ne bom. Pa ?e na konc ne kupim ni?.

 

Mislim, a ?e kupuje? poslovne ?evlje pa ti prodajalec re?e, ja letos so pa moderne gumjaste ?lape s tremi belimi ?rtami bi ti ?el in jih kupil, al bi mu jebal mater? Sej sem ti hotel primerjavo s kitaro narest pa raje ne bom :jezicek: :jezicek:

To?no to... Neumni potro?niki diktirajo ponudbo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.