Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Alex pa ni samo Mazda na svetu.....daj sprejmi ?e kaj druga ?.zakaj pa Mazda ni za penzioniste??? :lol:  :lol:

Sej sprejmem...?e je avto lep in ?porten.Samo,kaj ko je zelo majhna izbira takih...drugo je vse za penzioniste, ki so, dokazano, trenutno kupci v najve?jem ?tevilu. Od tu tudi toliko suvov in kvazi suvov.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa valjda ne bo vozil hundaya. To so avti za profesorje na faksih... in penzioniste. :)

Ta naslov teme bi lahko spremenili v "i??emo primeren avto za Bossa". Samo res, kaj bi kupil, ?e bi moral izbirati? Se ve-Samo Mazda 6 pride v po?tev. :)

 

Sam res, 6-ka karavan je OK... problem je da je to model, ki je bil predstavljen leta 2012 in ima brado kljub vsem facliftom. A nova 6-ka bo al ne bo, bomo ?e videli sam po moje je to bolj kot ne labodji spev. Da bi pa Mazda kaj spustila ceno glede na to, da je to kar star model - ah ne to pa raje ne in se prodaja s tako cifro kot ob predstavitiv modela. Recimo kupim, pa pride 2020 al pa 2021 nov model in v tistem trenutku sem ob 5 jurjev vrednosti kot bi tlesknil s prsti.

Sam res, to je zdej ?e kar reality show, ko pol foruma kupuje avto za Boss-a :-)

Zelo cenim to - hvala vsem sodelujo?im ?e v naprej. :notworth:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce kupumes avto za naslednjih 10 let je itak vseeno, ali je nov model ali ne... Razlika v ceni, ko bos prodajal je zanemarljiva...Sicer pa... ali kupimes avto, ki je tebi vsec... ali kupujes avto, da ga bos bozal, merkal, pucal... potem pa skoraj novega prodajal? ;)

 

Meni take zadeve ne pomenijo nic... Avto mora biti meni vsec... in ne naslednjemu kupcu ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss ne mara karavanov, ne mara SUVov...ne mara limuzin... ne mara bencinarjev, ne mara belih avtov, ne mara .... ;) ... Pomoje bo se nekaj casa vozil sedanjo sestico ...  :jupiii:

 

Edino kar tukaj 100% dr?i, da ne maram SUV-ov. Limuzine so mi zelo v?e? ampak, pri uporabnosti pa oreng ?epajo (sem imel tri klasi?ne zadke: Peugeot 305, Wartburg sedan in Kia Clarus in vem kako kaka jeba je, ?e ima? kaj ve?jega za prepeljat": Karavni so naslednja izbira, ?eprav za moje potrebe so overkill ampak, ?e ni druge izbire...

 

80%, da bo naslednji bencinar, ker za dizla delam zdaj ob?utno premal kilometrov.

 

Barva je pa pri meni ve? ali manj bolj funkcionalen narave. ?rna in bela se prehitro uma?eta, vse ostalo vmes pa ni panike - ok neke ekstravagantne barve pa? niso glih za mo?a mojih let. Na?eloma pa je lahko tudi bel al pa ?rn, ?e se bo na?la kak?na taka ugodna ponudba.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce kupumes avto za naslednjih 10 let je itak vseeno, ali je nov model ali ne... Razlika v ceni, ko bos prodajal je zanemarljiva...Sicer pa... ali kupimes avto, ki je tebi vsec... ali kupujes avto, da ga bos bozal, merkal, pucal... potem pa skoraj novega prodajal? ;)

 

Meni take zadeve ne pomenijo nic... Avto mora biti meni vsec... in ne naslednjemu kupcu ;)

 

No napram tebi al pa Juresu sem jaz ?isti amater v prodaji malo rabljenih avtov. ?e bo trenutna 6-ka ?ez dva meseca stara 11 let od takrat, ko sem jo kupil novo, potem ve?, da pa? i??em avto, ki mi bo v?e? naslednje tako obdobje. Trenutna moja ?estka je pa? za moj okus ?ista terna in mi je ?e danes super za pogledat in to je tudi en od glavnih vzrokov, da jo kljub visoki kilometrini ?e vedno imam.

 

Zato pa sem v taki dilemi, ker ?e bi prodajal po 3-4 letih bi mi bilo na?eloma vseeno pa tudi, ?e ni vse idealno. Gre pa pa? od hi?e, ko bo bolj?a prilika. Zato bi rad na?el nekaj takega, kjer je mote?ih elementov malo ali skoraj ni? - in ja to je dandanes pa? te?ko najti.

Audi A7, ?e smo ?e off. :)

 

Sploh ni napa?en, samo drag je, audi je in te velikosti avta niti ne rabim. Sem gledal A5 in pri?akoval, da bo malenkost dra?ji od A4 pa me je kar oreng streznilo ob pogledu na cenik. V primerjavi s tem je celo Stinger ugoden.

Sej sprejmem...?e je avto lep in ?porten.Samo,kaj ko je zelo majhna izbira takih...drugo je vse za penzioniste, ki so, dokazano, trenutno kupci v najve?jem ?tevilu. Od tu tudi toliko suvov in kvazi suvov.

Sam to je ?al ?ista resnica - generacija, ki ?e nekaj da na avto se pa? stara in zato se premika v segment SUV-ov. Mladim pa avto skoraj ni? ve? ne pomeni, va?no da imajo iPhone za jurja dvesto in da lahko drkajo gor in dol po njemu celi dan. Tako, da teh mladih kupcev je premalo, mlade dru?ine kupujejo ali rabljene karavane ali poceni SUV-e vse ostalo pa je ratala neka siva cona.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest tudi nimam ravno veliko izkusenj pri prodaji... ker menjam priblizno na 5 let... Jures je pa ze skoraj preprodajalec ;)... celo vec avtov naenkrat ;) ...

 

Ravno ce bi menjal na 3 do 4 leta, je pomemno, da kupis nekaj, kar se z lahkoto proda in kar ne izgubi orevec cene... Pri 10 let ali vec starem plehu pa je ta razlika zanemarljiva... Drazji kot je avto ob nakupu, vec izgubis... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Star model in notri mi zgleda ?e zdaj zastarelo in neprivla?no. Nov je pa drag za popizdit pa ?e klasi?na limuzina je.

Jest tudi nimam ravno veliko izkusenj pri prodaji... ker menjam priblizno na 5 let... Jures je pa ze skoraj preprodajalec ;)... celo vec avtov naenkrat ;) ...

 

Ravno ce bi menjal na 3 do 4 leta, je pomemno, da kupis nekaj, kar se z lahkoto proda in kar ne izgubi orevec cene... Pri 10 let ali vec starem plehu pa je ta razlika zanemarljiva... Drazji kot je avto ob nakupu, vec izgubis... ;)

 

 

To je res, tukaj ima KIA res prednost, saj je recimo 5 let stara ?e vedno v garanciji in to je kar dober magnet za kupca. Pa tud, ?e ne proda? takrat je dober ob?utek, da si 7 let kar na varnem glede nekih izrednih popravil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nih?e ti ?e ni ponudil AlfaRomeo GIULIO ali GIULIETTO..... LP

Pustmo Giulietto, ki je joke. Ampak, Giulia je draga saj se hec za?ne ?ele pri 35kEUR v osnovni opremi. Tolk dat za Alfo....hmmm....

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, Boss, naro?i proceeda.

A ima kia sploh kak forum? Tam se verjetno glavne teme, kak klobuk pa?e za kak?en namen. :)

to je vedno tema v podforumu pri debati o SUV-ih in to pri vseh znamkah, ki ponujajo suve. V SUV-ih je recimo edino dovolj prostora nad glavo, da sploh lahko nosi? v avtu klobuk.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BIl danes v avto salonu VW-ja... pol ure sam v salonu, prodajalcev ni bilo nikjer. Tako, da sem se vsedel le v Passata, ki je ?e najbolj?i pribli?ek Arteona. No tega pa? nimajo nikjer tako, da kot ka?e tudi ta odpade iz izbora.

 

Druga?e pa je Passat po sedenju res komforten in dejansko bolj?i kot prej?nja generacija, v katerem sem kar nekaj slu?benih kilometrov naredil. Proti Passatu je Mazda 3 kar malce utesnjena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo si razred avta zame?al,passat-M3?

 

Vem, samo pri Mazdi razen trojke nimam kaj ve? kupiti. ?estka je pa? zastarela saj je ?e kar 7 let na trgu in to je res strogi maksimum za dolo?en model.

 

Aja pazi foro, se pogovarjava s prodajalcem in ga resno vpra?am, zakaj bi recimo kupil CX-30 napram trojki? Sem rekel pustiva obliko - kak?na je res prednost? Pa pravi model ?isto resno, da je to super, ker je avto dvignjen za vo?njo recimo po slab?ih cestah na Kamenjak al pa da grem se ?portat na kak?ne tak?ne slabo dosegljive lokacije.

 

Ok to so ekstremne uporabe, ampak kaj pa ostalih 99% voznikov, ki ni? od tega ne rabi in tak avto ne zavije z asfalta celo svoje ?ivljenje. Zakaj torej SUV, ?e je slab?i v bolj ?portni vo?nji, ?e je dra?ji, ve? potro?i, ve?ji CO2 odtis, in s tem dodatni stro?ki? In na koncu, pa? ugotoviva le to, da je vse le in samo trend, ki nima nobene pametne podlage.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sestka je na trgu ze od 2002 dalje :) ... Zadnji model pa je od lani ... Res pa je, da je GJ ze od 2012 ... Ampak je dobila nekaj "pomladitev" v obliki faceliftov ... Ampak roko na srce... uspelo jim je z obliko in ni potrebe po nekih hudih spremebah, pa je ljudem se vedno vsec ... 

 

Imam obcutek, da bi rad nekaj, kar se ne obstaja :) ... po drugi strani pa se oklepas zgodovine in imas toliko zahtev in zelja, da dvomim, da bos menjal avto v naslednjih letih :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.