Skoči na vsebino

Testi ostalih avtomobilov


jures

Priporočeno sporočilo

Potem se pa pelji z elektri?nim avtom v Istambul...Ki?njev...al pa Tallin...in naredi 5000km v sedmih dneh...

 

Nisi razumel kaj sem napisal, beri prosim. Trend v zakonodaji gre pa? v smer tega, da bo? zelo hitro (v roku parih let) pa? moral ali kupiti ?ibkej?i bencinar/dizel za dolge razdalje ali elektri?ni avto za ?portno in hitro vo?njo. Ne vem kako take izjave kot je tvoja ta trend spreminjajo? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam pa ho?em povedat, da en avto ne bo dovolj...

Ce za slu?bo ustreza elektri?ni avto, mora? imet 1000 kubicnega bencinarja, polno obremenjenega za tako pot...kar dvomim, da naredi 5000 km...enako velja za sodobne dizle...

Si upa? z novim avtom it na primer v Bandar Abas? Jaz si s svojo mazdo6, ki ima 310 000km upam...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In koliko je ljudi, ki pogosto potujejo na te destinacije? Sploh pa s takim novim avtom ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No...ni treba tako dale?...saj je lahko ?e bosna problem...

En brezvezni senzor crkne, vr?e v rezervni program...ti pa nekje...

Kako, se pravi da niti z na?imi dizli ne moremo recimo v bosno ali kako? Zaradi okvar, ?e sem prav razumel?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko gre? kamor ho?e?...

Jaz ne...ker nimam novega sodbnega avta...

Mogo?e pretiravam...je pa dejstvo, da se okvara novega avta, ki ni mehanska, te?ko popravi v sloveniji,kaj ?ele na jugu...in balkanu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko gre? kamor ho?e?...

Jaz ne...ker nimam novega sodbnega avta...

Mogo?e pretiravam...je pa dejstvo, da se okvara novega avta, ki ni mehanska, te?ko popravi v sloveniji,kaj ?ele na jugu...in balkanu...

Ampak dejstvo je, da se novi avti manj kvarijo, tako, da je majhna verjetnost, da se ti kaj ve?jega pokvari glih v tujini. Sicer pa obstajajo razne asistence in amzs+, kjer te pri?lepajo domov do 1100 km.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se celo Mazdina asistenca pomaga v takih primerih na balkanu... >> http://www.mazda-si.net/topic/15280-mazdina-asistenca-mes/

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko gre? kamor ho?e?...

Jaz ne...ker nimam novega sodbnega avta...

Mogo?e pretiravam...je pa dejstvo, da se okvara novega avta, ki ni mehanska, te?ko popravi v sloveniji,kaj ?ele na jugu...in balkanu...

Kako se zelo motis glede popravil na balkanu...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In koliko je ljudi, ki pogosto potujejo na te destinacije? Sploh pa s takim novim avtom ;)

 

Vedno manj, ker ti sodobni avtomobili niso ravno za taka potovanja. Dokler se gre po suhi avtocesti, ni te?ava. ?e 10 cm snega zna predstavljat resen problem. Hribi, makadami in ostali ?ari periferije so pa enostavno preve?...

 

 

 

Bo treba kupt kakega jugota zdej, za izlete na balkan, se bo najbolj zihr pelat :) (@Shrek malo za ?alo malo za res)

 

Se mi zdi, da bomo po?asi z odpadov zvlekli vse nazaj, kar smo tja odpeljali...

 

 

 

Ampak dejstvo je, da se novi avti manj kvarijo, tako, da je majhna verjetnost, da se ti kaj ve?jega pokvari glih v tujini. Sicer pa obstajajo razne asistence in amzs+, kjer te pri?lepajo domov do 1100 km.

 

?e samo ena po?ena pnevmatika sredi dneva nekje v Italiji ti lahko hitro spremeni vero v razne asistence in amzs+. Podrobneje ti bo pa Jures razlo?il...

 

 

 

Se celo Mazdina asistenca pomaga v takih primerih na balkanu... >> http://www.mazda-si.net/topic/15280-mazdina-asistenca-mes/

 

Aha, ja, seveda. In nato svizec zavije ?okolado. Vem, kak?na je Mazdina asistenca. Dvakrat sem jo koristil (v desetih letih na dveh Mazdah). Zdaj raje rinem avto ?e je treba do onemoglosti kot da bi jih ?e kdaj klical... 

Bemti?, mi je kar slabo ratalo, ko sem se spet spomnil teh dveh dogodkov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako se zelo motis glede popravil na balkanu...

Bil v Romuniji na mazda servisu...mehanska napaka...disk plo??ica mi je ru?ila...

Za popravilo niso imeli ?asa, bila polna delavnica, moral bi se naro?it...so  mi dali termin ?ez 2 dni...odvozil 3000 km skoraj brez zaviranja...bremze so bile, samo glasne (to so bile ?torije)...pa ro?na je pomagala...

Koliko te?av je z raznimi lu?kami v armaturki pri nas, pa se re?uje tu in tam...

Ja, Labi, so tudi dol specijalisti, sam kako naj jaz do njega pridem?

Alex, stari avti nimajo toliko lu?k v armaturki in ne rezervnega programa...

Za moje pojme avti z euro6 motorjem niso zanesljivi...ne bencinarji, sploh pa ne dieseli...ker so narejeni zato, da se kvarijo...

Sam si novega avta ne morem privo??it...tudi, ?e bi si ga lahko, ni kaj kupit...vem pa za ohoho problemov z euro6 avti...

Pa ne samo tisto...vrzi filter ven, pa gasa...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil v Romuniji na mazda servisu...mehanska napaka...disk plo??ica mi je ru?ila...

Za popravilo niso imeli ?asa, bila polna delavnica, moral bi se naro?it...so mi dali termin ?ez 2 dni...odvozil 3000 km skoraj brez zaviranja...bremze so bile, samo glasne (to so bile ?torije)...pa ro?na je pomagala...

Koliko te?av je z raznimi lu?kami v armaturki pri nas, pa se re?uje tu in tam...

Ja, Labi, so tudi dol specijalisti, sam kako naj jaz do njega pridem?

Alex, stari avti nimajo toliko lu?k v armaturki in ne rezervnega programa...

Za moje pojme avti z euro6 motorjem niso zanesljivi...ne bencinarji, sploh pa ne dieseli...ker so narejeni zato, da se kvarijo...

Sam si novega avta ne morem privo??it...tudi, ?e bi si ga lahko, ni kaj kupit...vem pa za ohoho problemov z euro6 avti...

Pa ne samo tisto...vrzi filter ven, pa gasa...

Kje si pa to prebral da se euro 6 motorji kvarijo? Serviser na mazda servisu mi je glih zadnji? povedal, da skoraj vse dizel nove mazde, ki pridejo z vle?no

slu?bo imajo v rezervoarju benzin, katerega veselo nato?ijo partnerke ali partnerji. In obratno, ko presedlajo iz dizla na mazdine benzinarje in se ?e niso navadli na to...

No, v?asih je bilo z stoenkami in yugoti druga?e.Prave pustolov??ine. Kak?na dalj?a tura z ve? kot 200 kilometri je bil pravi podvig. Spomnim se v 80-ih,ko sva ?la z mojo drago na Sardegnio z 101-ko.

In seveda sva sredi otoka ostala na cesti.V vro?ini... Na sre?o sem bil ?e pravi ekspert za popravila in sem sam ugotovil, da so krivi kabli od sve?k. Na prvem odpadu sem jih vzel od enega fiata 128 jih namontiral in gasa.In tako velikokrat.

Tako, da jaz sem imel z starimi avti velikooooo ve? problemov na cesti kot s temi novimi avti z velikoooo lu?kani v armaturni.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, a ni tako da so cevke za nalivanje goriva razli?no debele za bencince in naftarje (zdaj ne vem katera je debelej?a in ne gre v drugega; verjetno nafta v bencinskega)?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, a ni tako da so cevke za nalivanje goriva razli?no debele za bencince in naftarje (zdaj ne vem katera je debelej?a in ne gre v drugega; verjetno nafta v bencinskega)?

Tako naj bi bil oziroma je vsaj v?asih je bilo; nafte nisi mogel natankati v bencinski avto...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?i, obratno pa gre vedno.

V stare dizle, v stilu Golf2, so menda pozimi celo tankali do 1/3 rezervoarja so lahko dali bencin v dizelsko vozilo, pa ostali 2/3 potem nafte. Da je dr?alo ve?ji minus. :lol:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V stare dizle, v stilu Golf2, so menda pozimi celo tankali do 1/3 rezervoarja so lahko dali bencin v dizelsko vozilo, pa ostali 2/3 potem nafte. Da je dr?alo ve?ji minus. :lol:

 

Ne samo "menda" ampak dejansko res so.

 

Najve? 10%, ne 1/3.

 

Tega niso po?eli samo v starih dizlih, ampak to po?nemo tudi z novimi dizli. Ampak samo, ko se napovedo temperature pod -10?C, druga?e ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.