Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Danes dopolnil kilometrino do željene vrednosti; 1000km. Bil do izvira Kamniške Bistrice. 45min samo še rabim z MTB za teh 17km, je pa tudi nekaj vzpona :)

Lenovo_A1000_IMG_20201008_175546.jpg

Lenovo_A1000_IMG_20201008_171920.jpg

Lenovo_A1000_IMG_20201008_171849.jpg

Lenovo_A1000_IMG_20201008_171839.jpg

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Našemu 9letniku je 24colski cube postal malenkost majhen, pa samo 2 leti ga je vozil. Precej časa je že navijal za moje 11 let staro 26" kolo (s 26" se danes nihče ne vozi ker je to zastarela dimenzija (Zmaj, če še ne veš)) Kupil sem rabljeno sedežno oporo, da sem jo odžagal, ker original karbonske je škoda žagat. In glej ga mulca, čeprav je M velikost za njega prevelika, je včeraj takoj na prvi turi suvereno odpeljal ves del planinske poti (singlce) na Limbarsko goro ki je vozen, in to navzgor. Navzdol je s fulijem itak šala mala. 

 

Priznam da me je mučila dilema, ali je higijensko dati 9letnemu mulcu v uporabo fulija s top FOX vzmetenjem, ročno brušenim nebarvanim gištelom in komplet XTR grupo. Ampak tržna vrednost zaradi 26 col je nekje tam kot bi bil nov trdak namenjen takim mulcem. Edino če bi počakal desetletje ali več, bi ga lahko dobro prodal kot rariteto. 

 

Seveda sem od malih nog - se pravi še od poganjavčka - otoka učil kako se pada. Ko padeš se je vedno treba vreči pod kolo, ker rane se zacelijo same, bicikel se pa ne popravi sam. 

Popravljeno od Mraušk Mčk
  • Haha 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kratko pedaliral po minus 3 temperaturi in ugotovil, da je maska čez gobc, dejansko KORISTNA zadeva :)

  • Všeč 2
  • Haha 2

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Z M A J napisal:

Na kratko pedaliral po minus 3 temperaturi in ugotovil, da je maska čez gobc, dejansko KORISTNA zadeva :)

Jap... baje, da že prodajajo zimske, podložene maske. Pa smučarske tudi. 

  • Všeč 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Z M A J napisal:

Na kratko pedaliral po minus 3 temperaturi in ugotovil, da je maska čez gobc, dejansko KORISTNA zadeva :)

 

Neodgovoren si ker ne prispevaš k zajezitvi pandemije. Tovariš Twitko je naročil sedenje na kavču. Poizkusi namontirat na bicikel.

  • Všeč 1
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zmaj, jaz rutko čez usta ("buff") uporabljam že par let , ko so temperature pod 8stopinj ali ko je veliko vlage in je super. Tako da zame ni tole z maskami nič novega. :)

 

Sem pa imel danes prav fajn športni dan; zjutraj lep lahen tek po kulisi, ki je vsaj malo dišala po zimi. Potem pa en malo bolj ravninski krog s kolesom in totalno navdušen nad lani kupljeno Castelli jakno in hlačami. Na Soncu je bilo prav prijetno pri 7ih stopinjah, v senci pri manj kot treh stopinjah pa malo manj.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V naših koncih je bilo do 3stopinje, ne vem kje si našel 7. Tako da med vožnjo danes mi je prišla na misel tadebela softshell jakna, jo bo treba zvleči iz omare. 

 

Poleti se je na družinskih kolesarjenjih ničkolikokrat dogajal upor našega devetletnika, da noče na kolo. Nestrinjanje z tovrstnim načinom preživljanja prostega časa je kazal tako, da je z nosom do tal zanalašč pešačil v klance ki jih sicer z levo roko spelje. Sedaj, ko je v uporabo dobil fulija, pa čisto druga slika. Vsak dan bi bil na kolesu, včeraj je speljal zaradi velikih količin listja tehnično zelo zahtevno pot na Murovco.

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Mraušk Mčk napisal:

V naših koncih je bilo do 3stopinje, ne vem kje si našel 7. Tako da med vožnjo danes mi je prišla na misel tadebela softshell jakna, jo bo treba zvleči iz omare. 

 

Poleti se je na družinskih kolesarjenjih ničkolikokrat dogajal upor našega devetletnika, da noče na kolo. Nestrinjanje z tovrstnim načinom preživljanja prostega časa je kazal tako, da je z nosom do tal zanalašč pešačil v klance ki jih sicer z levo roko spelje. Sedaj, ko je v uporabo dobil fulija, pa čisto druga slika. Vsak dan bi bil na kolesu, včeraj je speljal zaradi velikih količin listja tehnično zelo zahtevno pot na Murovco.

 

 

Meni je kazalo 7stopinj na soncu okoli 15h. Pa mi kar prav kaže .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če je bilo včeraj hladno in sem temu primerno odpeljal ravninsko, ni bilo danes nič od napovedane oblačnosti in hladnega vremena. 

 

Zato se je šlo malo po razgibanih kotičkih MOL. Cilj,ki sem si ga postavil, ko so se občinske meje zaprle (in je STKP padla v vodo), je s takimi vožnjami vse bližje. 

 

Happy.

IMG_20201123_124904.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
pred 5 urami je Nejc1986 napisal:

Zmaj,kak napreduje tvoje lovljenje letošnjega cilja na kolesu? :)

Veš da lovljenje že dolgo ni aktualno, ker sem že v oktobru presegel ne preveč ambiciozni cilj, potem kasneje 1x v novembru se pa KVALITETNO prehladil in ugotovil, da naj zadeva kar rahlo počiva. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Z M A J napisal:

Veš da lovljenje že dolgo ni aktualno, ker sem že v oktobru presegel ne preveč ambiciozni cilj, potem kasneje 1x v novembru se pa KVALITETNO prehladil in ugotovil, da naj zadeva kar rahlo počiva. :)

Jp, ko telo reče,da rabi počitek je treba počivati. Jaz ponavadi počivam novembra, letos pa zaradi korona razmer decembra. Ampak vseeno lovim (oktobra zastavljen) cilj :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Midva z našim mulcem pa kar kolesariva, ga moram izkoristit sedaj, ko ga drži navdušenje. 

Decembra je v gmajni eno samo sr.. , dreka in luž kolikor hočeš. Ker je pri teh temperaturah pomembno da noge ostanejo suhe, sem obe kolesi opremil z maksimalno možnim številom blatnikov. Pravoverni MTBjaši bi se ob pogledu na kolesi zgražali, predvsem tisti, ki v tem letnem času počivajo na kavčih.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Mraušk Mčk napisal:

Midva z našim mulcem pa kar kolesariva, ga moram izkoristit sedaj, ko ga drži navdušenje. 

Decembra je v gmajni eno samo sr.. , dreka in luž kolikor hočeš. Ker je pri teh temperaturah pomembno da noge ostanejo suhe, sem obe kolesi opremil z maksimalno možnim številom blatnikov. Pravoverni MTBjaši bi se ob pogledu na kolesi zgražali, predvsem tisti, ki v tem letnem času počivajo na kavčih.

Za tale zadnji stavek pa dobiš velik lajk od mene :) jaz jih imam na mtb nonstop, sem jih pa dal že tudi na specialko , ko smo se zmenili,da gremo na turo tik po dežju. 

 

Nekako ne vidim razloga,zakaj bi moral biti usran bolj kot bi lahko bil in zakaj bi mi morala voda špricati direkt v usta.

 

Ponavadi se zgražajo ravno tisti, ki gredo na bajk samo v Ultra lepem vremenu, ko so planeti poravnani  in ki ob prvih kapljah dežja začnejo vedriti v prvi gostilni in kličejo mamico ali punco. Ali fanta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,saj počitek ne pomeni,da se ne gre na kolo. Se pa gre manjkrat in na nižji intenzivnosti.

 

In včasih pride dan,ko še posebej paše,ceprav sem se vozil po klancih, kjer poznam dobesedno vsako luknjo na asfaltu.

 

Preko Panc do Grosupljega, Škofljica, Orle, Rudnik in za uživanje ob sončnem zahodu še na Golovec.

 

Kufe na Orlah je itak pasal, še bolj pa toplota v zimskih spd čevljih. 

 

 

IMG_20201216_140556.jpg

IMG-be5c0b78c4ff50255ada48d28b87ad56-V.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Današnje kolesarjenje bi ne bilo nič posebnega - najljubša bližjnica skozi gmajno na Zgornjo Javorščico, 2 uri kolesarjenja med vsemi videokonferencami ki jih ima  naš 9 letni mulc vsak dan. Po blatu kjer navzgor občasno malo zakoplje zadnje kolo, navzdol pa gre včasih malo bočno.  

Posebno meni ljubo kolesarjenje je bilo zato, ker se nama je prvič v tej "zimi" pridružila naša 7letna smrklja.  

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo... Za mano še ena sezona... Ko sem lani tak čas dobil STKP knjižico je bilo jasno,da bom letos vozil bolj lokalno... Večji del leta potem niti ni bilo kaj dosti izbire.

 

Spoznal skrite kotičke Slovenije, spoznal ogromno zanimivih ljudi , odpeljal dobrodelno 350km diagonalo , osvojil vse skrajne točke Grossglockner strasse v 1susu, izlet preko Zoncolana ("kolesarski pekel" se mu ne reče zaman), na Plockenpass in Nassfeld... Pa Vršič ... Mangart... Krvavec... Večina stkp poti... Planina pod montažem....

 

Ubistvu.... Ponosen nase,da se nisem pustil kaj dosti motiti, hkrati pa sem upošteval navodila in priporočila NIJZ in predvsem da me ni zajela splošno prisotna melanholija...

 

Še dobro,da mi tisina in prazne ceste ne vzbujajo negativnih občutkov (čeprav vem,da je to globalno eno veliko sranje in sočustvujem z vsemi,ki jih je epidemija prizadela-no... Saj bomo vsi po malem plačevali to ceno) in še dobro, da delam v fohu,kjer dela ne zmanjka. In hvala mojemu zdravju,da mi služi (trkam po lesu).

 

Na koncu se je števec ustavil pri dobrih 12500km (200.000.+ visincev), dobrih 230km teka in 25h trenazerja. 

 

Skratka; srečno vsem.

 

Fotka je pa iz kraja Tualis... Severno od kraja Ovaro, kjer je izhodišče za Zoncolan  in tudi za Monte crostis... 

Zakaj ta fotka? Ker mi je še zmeraj top filing se raztrgati na osamljenih , strmih , ozkih cestah in potem se vsesti... Meditirati in piti kavo ... 

IMG_20200909_154230.jpg

  • Všeč 6
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.