Skoči na vsebino

Mazda 6 GJ zatikanje menjalnika


Priporočeno sporočilo

?ivjo,

 

pred kratkim sem postal ponosni lastnik Mazde 6 G145. Avto je super in sem na splo?no zelo zadovoljen z njim, pesti pa ena zadeva, ki je prakti?no prisotna ?e od za?etka.

 

Problem je v menjalniku, ki se zelo zatika in ne omogo?a teko?ega prestavljanja. Te?ava je najbolj izrazita v ni?jih prestavah, nekako od 2-4, 5. in 6. sta ok. Zadnje ?ase se je za?elo dogajati tudi to, da je iz lera pogosto nemogo?e dat v prvo in je obi?ajno treba spustit sklopko.

 

To se dogaja prakti?no od za?etka, ker je bil prej?nji lastnik moj foter in sva to na za?etku pripisovala novemu avtomobilu. Bil sem tudi na servisu (BTC), kjer seveda "mojstri" niso zaznali ni?esar. Na moje negodovanje so zamenjali olje v menjalniku in sedaj se menjalnik se bolj ?udno obna?a. Lahko da je problem v tem, ker se olje ?e ni usedlo, ampak sedaj se dogaja pri 3. da je potrebna sila, da sploh lahko prestavim, ostale so ve?inoma ok.

 

Hvala za kakr?enkoli feedback,

 

abazigal

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri moji je kar se ti?e menjalnika enako, sicer sem se zatikanja o?itno ?e navadil, oz. me ne moti ve? tako, kot na za?etku. Tudi sam sem najprej pomislil na menjavo olja, saj ?e ni bilo menjano, avto bo sicer star 5 let in 20.000 kilometrov. ?udi me, ker so v vseh testih iz leta 2013 oz. 14 omenjali, da je prestavna ro?ica super, lepo teko?a, meni pa se zdi ravno obratno.

 

Ugotovil sem, da ne mara preve? ne?ne roke, tako da prestavljam bolj sportski, pa se manj zatika... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri moji 2009 je isto :( Oz te?ava je pri prestavljanju iz prve v druge prestave (ko npr s stranske ceste nahitro potegnem na glavno). Najprej sem mislil,da sem premalo sklopko stisnu. Ampak sedaj po skoraj treh letih sem se ?e skoraj ?ist navadu tega :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ne poskusite namazati vodila menjalnika pa avtomat (?e ga ima). Tudi pod tisto usnjeno man?eto ro?ko menjalnika je fajn za na?pricat s kak?nim silikonskim sprejem. Jst sm tako re?il pri prej?njem avtu. Nimate za zgubit dosti ?e poskusite vse to namazati. Priporo?am mast v spreju ali pa silikonski sprej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj ne poskusite namazati vodila menjalnika pa avtomat (?e ga ima). Tudi pod tisto usnjeno man?eto ro?ko menjalnika je fajn za na?pricat s kak?nim silikonskim sprejem. Jst sm tako re?il pri prej?njem avtu. Nimate za zgubit dosti ?e poskusite vse to namazati. Priporo?am mast v spreju ali pa silikonski sprej

Kaj pa, ?e bi ?li lepo na uradni servis in udarili po mizi, naj zrihtajo menjalnik kot je treba?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje je nekdo ze sel, vsaj tako sem prebral enkrat na forumu in niso nic zrihtali...kot obicajno.

Pa kako ne? Ne bi vzel avta ven, dokler ne bi menjalnik delal kot v putru. Pa zakaj so servisi? Da menjajo samo olje in teko?ino za stekla?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servis je tm da ti leze v supak k ti prodajo nov avto pa da te potem se nadaljnih 5 let lupi za servis. Nazalost. Uporabnik sylvan je isto kupil novo trojko pa mu je navigacija stekala pa je bil 7x na pooblascencu pa niso nic zrihtal oz. so samo posodobili software a napaka je se vedno ostala. Na koncu so ga odpikal in se je obrnil na mazda zastopnistvo kjer mu tudi odgovorilo pomoje niso. Na koncu je prodal nov avto

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servis je tm da ti leze v supak k ti prodajo nov avto pa da te potem se nadaljnih 5 let lupi za servis. Nazalost. Uporabnik sylvan je isto kupil novo trojko pa mu je navigacija stekala pa je bil 7x na pooblascencu pa niso nic zrihtal oz. so samo posodobili software a napaka je se vedno ostala. Na koncu so ga odpikal in se je obrnil na mazda zastopnistvo kjer mu tudi odgovorilo pomoje niso. Na koncu je prodal nov avto

Pa sej obstajajo razni tr?ni in?pektorji pa recimo pi?e? v revijo VIP. Ko oni prevzamejo primer se vedno re?i v korist kupca. Potem niso razni pacienti, ki se delajo vsemogo?ne ve? tako naduti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest sm rekel, da bom malo vztrajal dokler je avto ?e v garanciji, naj se matrajo vsaj malo. Bolj me ?udi to, da je po menjavi olja problem ?e potenciran. 3. prestava se zdej zatika ko hudi?, prej pa je bila bolj 2. problem.

 

Zgleda bom moral it nazaj te?it, kaj pa lahko naredijo je pa vpra?anje. Sem pa na?el na netu Mazdin TSB, kjer omenjajo prav zatikajo?o 3. prestavo. Zgleda da je znana zadeva, se pa pojavlja bolj ali manj v zvezi s s trojko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej obstajajo razni tr?ni in?pektorji pa recimo pi?e? v revijo VIP. Ko oni prevzamejo primer se vedno re?i v korist kupca. Potem niso razni pacienti, ki se delajo vsemogo?ne ve? tako naduti.

Alex, je res. Pred leti mi niso ?eleli uveljavit garancije na laptopu, obrnil sem se na ZPS in so njihovi pravniki zadevo sporihtali!

Je pa pogoj, da si njihov ?lan. Ampak v primeru menjalnika se spla?a tisto ?lanarino pla?at.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.