Skoči na vsebino

Ogrevanje & izolacija samostojne hiše

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
5 hours ago, Janez007 said:

In glede na povedano bo verjetno sledila še kakšna toplotna izboljšava ovoja stavbe, ko bo potrebna še manjša toplotna moč toplotne črpalke, kot danes.

 

Katero gorivo pa danes uporabljaš za ogrevanje in koliko ga porabiš na kurilno sezono? To je zelo pomemben podatek, ki pove veliko o toplotnih potrebah tvoje stavbe. Pa potem s kakšno najnižjo temperaturo radiatorjev prideš skozi, na primer 55 stopinj?

 

Ne spraševat trgovcev ali monterjev, ampak inženirje, ki se ukvarjajo s tem področjem ukvarjajo profesionalno.

In pol ti stručko zafrkne izračun... takih je veliko, nabolj je za zaupat monterjem in se s tem ukvarjajo 15let plus in točno vedo

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 4 minutami je TiEn napisal:

In pol ti stručko zafrkne izračun... takih je veliko, nabolj je za zaupat monterjem in se s tem ukvarjajo 15let plus in točno vedo

Monterji in prodajalci gledajo z drugega vidika - da čim več zaslužijo in da te po tem ne vidijo več oz. se več s tabo ne ukvarjajo. Ti si pa tisti, ki boš naslednjih 15-20 let plačeval slabo dimenzionirano in nastavljeno napravo. 😁 

Napisano
pred 42 minutami je Janez007 napisal:

Ja se strinjam, zelo pomembno. Za 1 stopinjo višja temperatura ogrevanja prostora pomeni cca. 6% večjo porabo energije. Pri nas temperaturo diktira žena in je nastavljena na min. 22 stopinj v dnevnem prostoru. Večinoma je taka po celi hiši, pod 19 pa praviloma nikjer, tudi ne ponoči, ko je ogrevanje izklopljeno.

 

Lega (osončenost) pomembno vpliva na porabo, vendar ugibam, da se moč kurilne naprave ne dimenzionira na osončenost, ampak glede na klimatsko območje (na osončenost se ne moreš zanašati v najmrzlejših dneh 😁), kjer se hiša nahaja (zimske najnižje temperature se v Kopru razlikujejo od temperatur v Kranjski Gori).

 

Drugače pa izkoristek (COP) TČ ne vpliva na potrebno toplotno moč TČ, ampak na potrebno električno moč TČ. Če hiša rabi za ogrevanje 11 kW, bo TČ s slabim izkoristkom rabila na primer 5 kW električne moči, boljša pa samo 4 kW. Obe pa bosta ven dajali potrebnih 11 kW toplotne moči.

 

Pri teh TČ zrak-voda je problem vlažnih dni, ki smo jim priča v zadnjem mesecu v Ljubljani. Zaradi visoke relativne vlažnosti zelo hitro hladilna rebra zaledenijo in potem jih mora TČ odtajati. Tako se velikokrat zgodi, da TČ dela z izkoristkom manjšim od 1, to pomeni, da bi bilo takrat ceneje vodo greti z navadnim električnim grelcem. 🙃 Druga težava je optimala nastavitev TČ. Malo je takih TČ, ki delujejo optimalno, saj monterji te praviloma ne znajo nastaviti, ker ni enostavno (vpliva vrsta dejavnikov).

👍👌Vse ti potrdim...... 😊

Napisano (urejeno)
44 minutes ago, Janez007 said:

Monterji in prodajalci gledajo z drugega vidika - da čim več zaslužijo in da te po tem ne vidijo več oz. se več s tabo ne ukvarjajo. Ti si pa tisti, ki boš naslednjih 15-20 let plačeval slabo dimenzionirano in nastavljeno napravo. 😁 

Jaz ne bom nič plačeval ker mam odlično naštimano, kake pocarje mate na vašem koncu pa nevem 🤣 čle niti toplotne en znajo nastavit pol lahk kar zaprejo biznis

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

Monterji in prodajalci gledajo z drugega vidika - da čim več zaslužijo in da te po tem ne vidijo več oz. se več s tabo ne ukvarjajo. Ti si pa tisti, ki boš naslednjih 15-20 let plačeval slabo dimenzionirano in nastavljeno napravo. 😁 

Kaj bi ti na mojem mestu izbral glede na podatke, 11tko ali mogoče celo 9tko? Samo to bi še dodal,da imam temp. vode v radiatorjih cc40 stopinj in nadstropno hišo 80+80 kvadratov.🤔

 

Je pa nekako res kar si zapisal,sosedu so zmontirali poleti TČ in ,ko jih je klical pred zimo za nastavitev so mu rekli,da ima navodila in si jo naj nastavi sam.:vskalo: Drugače pa to zaračunajo po ceni kot je servis.....😲 Na koncu mu je vse nastavil znanec,ki ima enako,luda kuča!🙃 On pa teh problemov pred 2leti ni imel pri drugem monterju!😊

Pred eno uro je TiEn napisal:

Jaz ne bom nič plačeval ker mam odlično naštimano, kake pocarje mate na vašem koncu pa nevem 🤣 čle niti toplotne en znajo nastavit pol lahk kar zaprejo biznis

👍

Napisano

Fora je, da sedaj bi usak drugi se bavil z dobavo/montažo toplotnih. Dobiš enga k ma 15-20let izkušenj pa zadovolnje stranke pa je.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

TiEn, problem je, ker ne veš, da je slabo nastavljena.😁 Prej si plačeval po 1500€ za kurilca, sedaj 800€ za elektriko. Super, ker ne veš, da bi ob boljši nastavitvi plačeval še manj, le 700€. 

 

Hiša je vsaka drugačna, tako po obliki, legi, izolaciji, načinu prezračevanja, uporabi (eni se tuširajo zvečer, drugi zjutraj), izbrani tarifi elektrike ...vse to pa je potrebno upoštevati za optimalno nastavitev TČ. Večina pa se s temi finesami niti ne ukvarja.

 

Bini, za oceno vstavi podatke v spodnjo aplikacijo. Sam bi rekel, da prej 9 kW, kot 11.

 

CC.GORENJE.COM

Kakovostni in tehnološko ter oblikovno dovršeni izdelki iz programov bela tehnika, mali gospodinjski aparati, ogrevalna tehnika, kuhinje in...

 

Sem izračunal in po obeh variantah mi je prišlo 9kw😊 Sedaj pa sledi še debata,katera je naboljša za dobro ceno....🤔

Hvala za aplikacijo in zanimivo razpravo o TČ....😃

Napisano (urejeno)
2 hours ago, Janez007 said:

TiEn, problem je, ker ne veš, da je slabo nastavljena.😁 Prej si plačeval po 1500€ za kurilca, sedaj 800€ za elektriko. Super, ker ne veš, da bi ob boljši nastavitvi plačeval še manj, le 700€. 

 

Hiša je vsaka drugačna, tako po obliki, legi, izolaciji, načinu prezračevanja, uporabi (eni se tuširajo zvečer, drugi zjutraj), izbrani tarifi elektrike ...vse to pa je potrebno upoštevati za optimalno nastavitev TČ. Večina pa se s temi finesami niti ne ukvarja.

 

Bini, za oceno vstavi podatke v spodnjo aplikacijo. Sam bi rekel, da prej 9 kW, kot 11.

 

CC.GORENJE.COM

Kakovostni in tehnološko ter oblikovno dovršeni izdelki iz programov bela tehnika, mali gospodinjski aparati, ogrevalna tehnika, kuhinje in...

 

Pa kaj bluziš :D jst mam zelo dobro nastavljeno,.. a ti si pa kar ekspert toplotne ratal(pa po možnosti se niti ne baviš s tem),.. haha svašta 🤣🤣

 

ps: drgač dam precej majn kot 700 letno ;)

Popravljeno od TiEn

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Glede na to kdo mi je montiru lahko potrdim da vem da jo imam ;) tolko o tem

 

Mal si pobrskaj nazaj temo kako je ne pisal kako je inžiner fajn zračunal izračun za toplotno, zdaj pa stranki ne sfolga gretje. Ni pametno samo inžinerje poslušat. treba mnenje iz obeh taborov.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 30 minutami je TiEn napisal:

Pa kaj bluziš :D jst mam zelo dobro nastavljeno,.. a ti si pa kar ekspert toplotne ratal(pa po možnosti se niti ne baviš s tem),.. haha svašta 🤣🤣

 

ps: drgač dam precej majn kot 700 letno ;)

In povej še katero TČ imaš pa koliko ogrevaš,da imaš tako fino porabo...🤔

Napisano
pred 5 minutami je Janez007 napisal:

Bini, saj lahko tudi ti prideš pod 700€. Znižaš temperaturo za 10 stopinj in se tuširaš z mrzlo vodo.😁

Jaz računam,da bom glede na info.pri sosedih in znancih porabil nekje 60% cene od K.Olja.

Samo čakam,da mi kaj odpove in potem na juriš na TČ,ki bo sigurno zrak-voda,9 ali11kw in nekaj kvalitetnega,da imam mir vsaj kakih 15 let....:prstgor:

  • 2 meseca kasneje...
Napisano (urejeno)

Zdravo, bom kar to temo izkoristil za vprasanje. Mogoce kdo ve postopek odklopa bloka z daljinskega ogrevanja? Torej v bloku z 23 stanovalci razmisljamo o odklopu z daljinskega ogrevanja in preklop na toplotno crpalko. Dobrodosli z idejami, mnenji, predlogi, izkusnjami....

Popravljeno od scania
Napisano

Zadeva ni tako enostavna, da bi se dalo na kratko napisat na forumu. Čeprav zadeva fizično sploh ni problematična. V podpostaji se odklopi cevi daljinskega ogrevanja in priklopi toplotno črpalko. Se je pa potrebno prej pozanimati, če lahko priklopite tak električni porabnik. Pa kup birokracije je treba spravit skozi, pa... ... ... Pa pozna ura je in jutri moram zgodaj vstati.

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 7 urami je scania napisal:

Saj birokracija mene najbol skrbi. 😕

 

Upravičeno. Bom preiskal imenik, mislim, da imam tvojo številko, pa te pokličem.

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

@scania Kakor pravi NeVlado to mora upravnik vedeti, je pa verjetno odvisno kdo upravlja daljinsko ogrevanje in koliko močno vpliva na občino. Ker ponavadi oni nimajo interesa, da bi vi šli na cenejše ogrevanje in oni ostali brez strank. Daljinsko pač splača, če imajo dovolj odjemalcev. Je bilo pa potrebno pri večjih objektih ko smo dajali večje oljne peči Viessman noter potrebno tudi imeti kurjača, pa,...

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.