Skoči na vsebino

Ogrevanje & izolacija samostojne hiše


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Sem pogledal, Januar 155, februar 170 ojrov ?troma za ogrevanje bajte in za sanitarno in vklju?no za vse pritikline od kuhanja, pralni stroj, pomivalni stroj zamrzovalna skrinja, 2 hladilnika... Pretekla zima ni bila preve? mrzla. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam od 50 do 70 ojrov mese?no elektrike pa povpre?no letno 900 ojrov kurilca...

 

Je pa bolj mala bajta...

 

I??em pa ideje s kom ogrevati dislocirano gara?o ki je v planu spomladi?

 

Nekaj kar prepre?uje zmrzal in pa nekaj da hitro ogreje ko kaj dela?...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

I??em pa ideje s kom ogrevati dislocirano gara?o ki je v planu spomladi?

 

Tazadnji, ki je to "bukvalno shvatio" je ?del v zaporu in tudi tam svoj konec naredil. La?je ti bomo pomagali, ?e bo namesto "s kom" napisano "s ?im".

 

Boss the grammar nazi

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam od 50 do 70 ojrov mese?no elektrike pa povpre?no letno 900 ojrov kurilca...

 

Je pa bolj mala bajta...

 

I??em pa ideje s kom ogrevati dislocirano gara?o ki je v planu spomladi?

 

Nekaj kar prepre?uje zmrzal in pa nekaj da hitro ogreje ko kaj dela?...

Potem sva na enakem skoraj razen da mas manjso kvadraturo.

 

Za garazo pa keramicni el grelnik ima termostat, zakuri takoj pa tudi funkcijo proti zmrzovanju

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam v neizolirani hi?i dve nadstropji, elektrike pla?ujem cca 50-60? mese?no, vodo in ogrevanje mam pa na kurilca in to me pride letno 2000-2500?.

Vem, da je elektrika cenej?a od kurilca, ampak v neizolirani hi?i bi verjetno moral met precej po?astno T?, da bi to vredu funkcioniral, ne?

Te?ko pa predvidevam, kolk bi potem pla?al letno elektrike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam v neizolirani hi?i dve nadstropji, elektrike pla?ujem cca 50-60? mese?no, vodo in ogrevanje mam pa na kurilca in to me pride letno 2000-2500?.

Vem, da je elektrika cenej?a od kurilca, ampak v neizolirani hi?i bi verjetno moral met precej po?astno T?, da bi to vredu funkcioniral, ne?

Te?ko pa predvidevam, kolk bi potem pla?al letno elektrike.

V vsakem primeru ima? izgubo, vendar bi vseeno imel manj?o (ne izgubo ampak porabo) s T? ker se krmili vremensko vod 35-45C, medtem ko na olje ali plin ?ge vedno tja na 70C ne glede na zunanjo v kurilni sezoni. Pa mamo dizel vs plin vs elektrika temo  :rolleyes:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V vsakem primeru ima? izgubo, vendar bi vseeno imel manj?o (ne izgubo ampak porabo) s T? ker se krmili vremensko vod 35-45C, medtem ko na olje ali plin ?ge vedno tja na 70C ne glede na zunanjo v kurilni sezoni. Pa mamo dizel vs plin vs elektrika temo  :rolleyes:

Mi imamo sedaj prvo polo?nico za plin (za mesec in pol )158? neizoliranih 150 kvadratov. Drugo leto pa izolacija, ?al notranja. ?e ja kak majstr, ki se na to spozna naj se javi:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 vodo in ogrevanje mam pa na kurilca in to me pride letno 2000-2500?.

 

Vsaj vodo bi lahko na elektriko grel - nima nobene veze z neizolirano fasado. 

 

Pred vsaj 15 ali ve? leti ga (skoraj) ni bilo na vasi, ki nebi kuril kurilca, tudi kmetje z lastnimi gmajnami. Da so pozimi greli sanitarno vodo s kurilcem je bilo ok ker je bila pe? ?e itak vro?a. Poleti pa so za toplo vodo zve?er najprej ogreli vso maso takrat nenamenskih pe?i, da se je potem za?ela greti voda v bojlerju. Ko sem jim povedal, da tudi gorilec za kurilno olje plus kak?na pumpa poukuri do 500W el. mo?i, ki bi jo bilo smotrneje porabit direktno na elektri?nem bojlerju, so me samo nejeverno gledali.

 

Verjemi Juresu da bi bil ra?un z T? zagotovo bistveno ni?ji kot s kurilcem. 

 

Jaz imam ogrevanje s klimami in se po moji oceni grejem ceneje kot bi se s T?, obenem pa imam gretje na kurilno olje ?e vedno v pripravljenosti, samo gumb stisnem. Ni bilo potrebno ?e nekaj ?asa.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klime so seveda dobra alternativa. Se posebej za manjse prostore, pri vecjih pa rabijo malo vec da 'distribuirajo' toploto po vsem prostoru, pa vsa vrata morajo biti odprta po sobah :)

 

Za stanovanje - 2 klimi pa el bojler. To ke to.

Na morju dve leti v najemu 2,5 sobnega stanovanja sem imel 3 elektricne konvektorje pa klimo. Ponoci jo ravno ni fajn lavfat, so konvektorji neslisni :)

?zmeden?

 

Ti pla?uje? elektriko okoli 200 ? na mesec?

 

In potem se jaz prito?ujem, ko Elektro Primorska po?lje polo?nico za 50? na mesec...

Aja pa se to, vzel si zimski mesec...povprecno je 150 na mesec komplet vse, in v desetih letih niti 1? Stroska z samo pecjo, dimnikarji....(razen mi?je ?kode na kablih).

 

Ker pa sem odvisen od elektrike, kot vsak, sem ze omenil da mam na podstrehi zibrota na petrolej za vsak slucaj.

Pri nas pralni in pomivalni stroj lavfata vsak dan, luci so LeD, indukcijska se nima casa ohladit...

 

Resno mislim da nima prav nobenega smisla dajati se kake celice al whatever za bajne desettisoce evre ker je elektrika (zaenkrat) enostavno poceni. Ko bo pa treba kriti investicijo v el vozila bo pa najeb

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni ?ist tako da je le za manj?e prostore. Grejem 115m2 po eta?i s po dvema klimama po eta?i. V spalnico lahko zve?er zapre? vrata, pa bo zjutraj ?e vedno ?ez 20?C not. Edino dodatno el gretje je v kopalnici je potrebno za zve?er za tu?iranje. Kot sem ?e omenil stvar je v razporeditvi prostorov, ni vsaka bajta optimalna za to. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tazadnji, ki je to "bukvalno shvatio" je ?del v zaporu in tudi tam svoj konec naredil. La?je ti bomo pomagali, ?e bo namesto "s kom" napisano "s ?im".

 

Boss the grammar nazi

Ge san s Prekmurja. T? malo na?i gu?ijmo, pa vas fse razmimo. Zato san ziher ka me je tisti ?teri lejko kaj povej na to temo tudi razmo...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas pralni in pomivalni stroj lavfata vsak dan, luci so LeD, indukcijska se nima casa ohladit...

 

Resno mislim da nima prav nobenega smisla dajati se kake celice al whatever za bajne desettisoce evre ker je elektrika (zaenkrat) enostavno poceni. Ko bo pa treba kriti investicijo v el vozila bo pa najeb

 

Ja, pri nas in na?ih petih otrocih pa pralni in pomivalni stroj po?ivata... :zvizga:

Pa v pe?ici so tudi ?e ledene sve?e... :P 

 

Lu?i so pri nas sicer "var?ne", vendar jih po?asi menjamo za LED. Kar se pa celic in kolektorjev ti?e, pa res ni smiselna investicija razen v resni?no redkih primerih (res odli?na lega, ?e pravilno postavljena streha, tudi ostali pogoji ustrezni,...). Mi smo pomislili na son?ne celice. Vse se je iz?lo dokler nismo pri?li do financ. ?e bi imel gotovino, bi ?lo. Ker pa sem potreboval kredit, bi pa banka pobrala ve?, kot bi bilo prihranka...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e moja poraba elektrike december 2017 -november 2018(komplet gospodinjstvo):

monta?na hi?a Jelovica (nova),150m2, pritli?je+mansarda, vse povsod talno ogrevanje, prezra?evanje z rekuperacijo. Toplotna Daikin 8kW zrak/voda. Pozimi termostat nastavljen na 23 stopinj, sobe 19-19.5.

 

Lokacija Ba?ka grapa...

 

Januar 2017 je bil res mrzel, takrat je bila tudi poraba najvi?ja(96,26?)

 

So pa res vsi aparati novi/var?ni, led razsvetljava...

 

Najbolj?e je pa to, da ni treba za ni? skrbeti. Hi?a in voda sta vedno topli... :D

Prej-stara hi?a smo vedno kurili na drva (podiranje, vleka, cepljenje, ?aganje...), tako da jih prav ni? ne pogre?am... :D

 

 

 

post-927-0-80638300-1545312309_thumb.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa od ponudnikov elektri?ne energije; Petrol, Geni ali nekaj tretjega? Kaj priporo?ate? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri ponudnikih za elektriko jaz dosti ne kompliciram. Kdor je v danem trenutku najcenej?i, s tistim sklenem pogodbo o dobavi. Ko pote?e obdobje, za katero mi je ponudnik zagotavljal nespremenjeno ceno, pa ponovno pre?ekiram cene pri vseh. 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kowkele ?e je prav napisal je to za eno leto....ne vem zakaj potem 24 postavk (2 gospodinjstva?)? ?E je za eno leto potem je normalno - 1400?, na kvadrat popolnoma enako kot jaz, ?e pa je za dve leti pol pa ma en kabel k sosedu speljan :)


Pri ponudnikih za elektriko jaz dosti ne kompliciram. Kdor je v danem trenutku najcenej?i, s tistim sklenem pogodbo o dobavi. Ko pote?e obdobje, za katero mi je ponudnik zagotavljal nespremenjeno ceno, pa ponovno pre?ekiram cene pri vseh. 

tako je za tiste cente se ne da je...ker je vedno vezava tista s katero te drzijo/dobijo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e na temo izolacije. Moja star?a imata olje v monta?ni marlesovi bajti (salonitne plo??e) iz leta 80, lesena dvokrilna okna....itd takrat standard pa ugodno s Kardeljevim kreditom.

 

Olja je ?lo ve? kot 2000L letno pa ogrevata samo klju?ne prostore. Jeba te bajte je tudi da je dvoprekatna, sredina hi?e o celi vi?ini so samo ?tenge...

no lani pa sta investirala v okna dnevne in kuhinje, ki sta povezana. LEtos je ?lo samo 900L olja, ker kuhinja sama segreva dnevno (toplota se zadr?i) in s tem tudi ne vklaplja termostata tako pogosto. 6 oken pa taka razlika. ?e pomisli? ?e da je streha stara, fasada original, verjetno ne ve? kot 5cm.........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kowkele ?e je prav napisal je to za eno leto....ne vem zakaj potem 24 postavk (2 gospodinjstva?)? ?E je za eno leto potem je normalno - 1400?, na kvadrat popolnoma enako kot jaz, ?e pa je za dve leti pol pa ma en kabel k sosedu speljan :)

 

tako je za tiste cente se ne da je...ker je vedno vezava tista s katero te drzijo/dobijo

Jaz doslej nisem ?e sklenil pogodbe, da bi se zavezal. Ponudnik le jam?i svojo ceno npr. 12 mesecev. Enkrat letno si pa vzamem nekaj uric ?asa in pri vseh ponudnikih preverim cene in z najugodnej?im se dogovorim. Ima pa kar nekaj ponudnikov ugodnej?e cene za imetnike toplotnih ?rpalk.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem vesel da lahko vsaj enkrat v ?ivljenju vnov?im katerekoli pike za karkoli....Petrol - in ravno v?eraj 3000 pik (ja sem skoz na cesti...) dal za dodatnih 20% popusta na elektriki za 5 mesecev.

 

Vsaj nekaj, enkrat. 


s tem bo ?trom 0,05?/0,025?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odli?na cena, je pa res, da si Petrolu dal kar precej zaslu?iti pri gorivu.

suma sumarum gre vse njim ampak kot sem rekel, vsaj enkrat da lahko nekaj uporabim...:)

no pa ?e 30? dobi? ob nakupu vinjete, zavarovanje triglav.

 

?e oni vsega ne bi imeli vra?unano nekako bi umrli :) ampak fajn se ti zdi. S tem se tudi vra?a? nazaj k njim. volk pa koza pa to.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.