Skoči na vsebino

Ogrevanje & izolacija samostojne hiše


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Samo 15 eu.?e si ?e njihov zavarovanec,na novo pa 30eu.

15? vinjeta + triglav

15? vinjeta + elektrika petrol

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kowkele ?e je prav napisal je to za eno leto....ne vem zakaj potem 24 postavk (2 gospodinjstva?)? ?E je za eno leto potem je normalno - 1400?, na kvadrat popolnoma enako kot jaz, ?e pa je za dve leti pol pa ma en kabel k sosedu speljan :)

tako je za tiste cente se ne da je...ker je vedno vezava tista s katero te drzijo/dobijo

 

Ne to je od 01.2017 do 11.2018. Zneski so mese?ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ha ha, tole je tako kot da bi hotel primerjati stro?ek avtov v 10-h letih a bi upo?teval samo ceno goriva....plin, dizel, elektrika, benz in bi ob tem rekel da je tesla najugodnej?a ker je elektrika najcenej?a.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ha ha, tole je tako kot da bi hotel primerjati stro?ek avtov v 10-h letih a bi upo?teval samo ceno goriva....plin, dizel, elektrika, benz in bi ob tem rekel da je tesla najugodnej?a ker je elektrika najcenej?a.

Razlo?no je napisano, da v primeru energetsko potratne hi?e in ob predpostavki, da ne ?elijo vlagati vanjo, da se potem uporabi najcenej?e mo?no ogrevanje.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razlo?no je napisano, da v primeru energetsko potratne hi?e in ob predpostavki, da ne ?elijo vlagati vanjo, da se potem uporabi najcenej?e mo?no ogrevanje.

Tocno to.....najcenejse metanje denarja cez okno, ampak za to koliko stane kako gorivo ne rabis biti strokovnjak

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mrausk

Kako mas pa odtok kondenza zrihtan da ne zmrzne? To kaplja pocasi in hitro zmrzne, sem dopoldan, ko med tednom termostat ni vkljucen mal prizgal pa je hitro zmrznilo zunaj

Lahko dobis povratni val v bajto....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Ali ima kdo kake izku?nje z elektri?nim talnim ogrevanjem v kopalnici morda? Kak pameten nasvet?

Koliko W na kvadratni meter je za?eljeno? Neizolirana hi?a. Talna povr?ina kopalnice je 1,7 x 3,2m. Predvidevam, da se polaga do tu? kadi, spodaj pa ne, torej potrebujem zgolj 4 kvadrate?

Je to tako preprosto, da kupi? tisto mre?ico z ogrevalnim kablom in termostatom /timerjem, da? po tleh, zve?e? ?trom in potem direktno lepilo za plo??ice, gor plo??ice (primerne za talno ogrevanje) in basta? :jupiii:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mrausk

Kako mas pa odtok kondenza zrihtan da ne zmrzne? To kaplja pocasi in hitro zmrzne, sem dopoldan, ko med tednom termostat ni vkljucen mal prizgal pa je hitro zmrznilo zunaj

Lahko dobis povratni val v bajto....

Malce pozno, vendar iz srca.

 

Odtok kondenza je aktualen poleti in zato ne more zmrznit oz bi lahko zmrznila ?e bi pozimi hi?o s klimami hladil namesto da bi jo ogreval. Sama napeljava kondenza je speljana iz notranje enote in nima prav nobene fizi?ne veze z vodo od defrosta pozimi.  

 

Odtok defrosta ne kaplja po?asi, pa? pa se na hitro u??ije ko gre zunanja enota v odtajevanje. Cevi od zunanjih enot imam speljane bodisi v vertikalo od ?lebov ali pa toliko stran od hi?e da pada voda prosto na travo ob hi?i - itak jo je komaj za deci. Nikoli in nikdar v vseh letih uporabe ni ni?esar zamrznilo, Imajo pa moje micke ?e nekaj, kar ve?ina drugih nima - dodaten grelec na podnu zunanje enote ki se vklopi za nekaj minut samo v ?asu defrosta - s tem je voda kak?no stopinjo toplej?a in la?je odte?e.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja pri meni je in je zmrznil...

 

From russia with love....

Lahko da v Rusiji kjer je bolj mrzlo :lol:

 

Kondenz nastaja na toplotnem izmenjevalcu notranje enote -  rebra izmenjevalca so hladnej?a od zraka v prostoru (hlajenje zraka) zato se na njih iz vlage v prostoru neprestano nabirajo kapljice (kondenz) ki kapljajo v korito notranje enote, od tam pa po cevi bodisi v kanalizacijski odtok objekta, v veliki ve?ini pa kar direkt iz objekta po cevi nekam ven. 

Da ta re? zmrzne mora nekdo sredi najhuj?e zime vklopit hlajenje prostorov, ker pri gretju kondenza enostavno ni in ga ne more bit. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se vklju?im v to debato, tudi jst segrevam zgornjo eta?o cca 80m z klimo Mitshubishi in greje v nulo, za backup imam centralno na kurilno olje, ampak zdaj ?e drugo zimo ni bilo potrebe po kurilnem olju. Poraba elektrike je v bila najve? lani decembra 67? samo za delovanje klime za gretje (imam merilece elektrike za klimo), kar se mi zdi zelo ugodno.

Glede kondenza pa pri meni kolikor sem spremljal na klimi, pomrzne  malo na oni cevki ki je napeljana na travo, ko dela defrost je voda tekla normalno in odtalila tudi tisto pomrznjeno svecko ki je bila na cevki. Tak da ni te?av z kakr?nim koli zmrzovanjem klime.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kam? A v vzporedno vesolje kjer veljajo druga?ni fizikalni zakoni?  :P

Klima je po moje za Avsralijo delana 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jure glej, pridem k tebi enkrat poleti ko bo ?e zadost toplo da se na ?aru kaj obrne. Pa eno pivce ali dve spijeva potem greva pa pogledat kje ti zmrzuje. :P

Zmenjeno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali ima kdo kake izku?nje z elektri?nim talnim ogrevanjem v kopalnici morda? Kak pameten nasvet?

Koliko W na kvadratni meter je za?eljeno? Neizolirana hi?a. Talna povr?ina kopalnice je 1,7 x 3,2m. Predvidevam, da se polaga do tu? kadi, spodaj pa ne, torej potrebujem zgolj 4 kvadrate?

Je to tako preprosto, da kupi? tisto mre?ico z ogrevalnim kablom in termostatom /timerjem, da? po tleh, zve?e? ?trom in potem direktno lepilo za plo??ice, gor plo??ice (primerne za talno ogrevanje) in basta? :jupiii:

Ja tako preprosto je to. Koliko m2 ima? prostora toliko mre?e zalepi? na tla gor pa potem plo??ice. Mi imamo doma talno gretje po celi hi?i a mi je ?al da nisem dal v kopalnici ?e dodatno elektrike v tla ker v prehodnem obdobju moram sedaj dogrevati z el. Grelcem v lojtrci.

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo kdo poznal kak?no smotrno re?itev za mojo problematiko;

 

pogosto kurim lito?elezni kamin t.i. Ga?per?ka (itak malo romantike, itd.), no pa mi ogromno toplote "pobegne", kar pomeni, da vemo kako je topel zrak la?ji od mrzlega in be?i navzgor. Tako se mi potem zgodi, da je tik pod stropom bistveno toplejo kot na vi?ini sede?ne garniture, da ne re?em celo tal.

 

Nek mojster mi je predlagal "tropski ventilator", ki prav po?asi me?a zrak tik pod stropom in naj bi bilo z njim precej bolj?e. ?e kak predlog za remix temperature zraka in ?im manj?e izgube oz. ve?jo koristnost tak?nega ogrevanja?  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo kdo poznal kak?no smotrno re?itev za mojo problematiko;

 

pogosto kurim lito?elezni kamin t.i. Ga?per?ka (itak malo romantike, itd.), no pa mi ogromno toplote "pobegne", kar pomeni, da vemo kako je topel zrak la?ji od mrzlega in be?i navzgor. Tako se mi potem zgodi, da je tik pod stropom bistveno toplejo kot na vi?ini sede?ne garniture, da ne re?em celo tal.

 

Nek mojster mi je predlagal "tropski ventilator", ki prav po?asi me?a zrak tik pod stropom in naj bi bilo z njim precej bolj?e. ?e kak predlog za remix temperature zraka in ?im manj?e izgube oz. ve?jo koristnost tak?nega ogrevanja?  :zvizga:

Lahko je tudi kje drugje in kak?en druh ventilator,?im ve?ji in ?im po?asnej?i,da ne piha preve? in da se ne sli?i. Pa vrata zapri,da ti ne pobegne toplota!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo kdo poznal kak?no smotrno re?itev za mojo problematiko;

 

pogosto kurim lito?elezni kamin t.i. Ga?per?ka (itak malo romantike, itd.), no pa mi ogromno toplote "pobegne", kar pomeni, da vemo kako je topel zrak la?ji od mrzlega in be?i navzgor. Tako se mi potem zgodi, da je tik pod stropom bistveno toplejo kot na vi?ini sede?ne garniture, da ne re?em celo tal.

 

Nek mojster mi je predlagal "tropski ventilator", ki prav po?asi me?a zrak tik pod stropom in naj bi bilo z njim precej bolj?e. ?e kak predlog za remix temperature zraka in ?im manj?e izgube oz. ve?jo koristnost tak?nega ogrevanja?  :zvizga:

 

Jaz imam v gara?i na stropu 2 ventilatorja od 140cm vi?ina stropa 3m.Ja se kar pozna temperatura se hitro dvigne.

Pozimi mora vrtet kontra vle?t zrak proti stropu,da ti ne piha v glavo,poleti poriva v dol.?e je strop zelo visok je lahko tudi smer vrtenja proti dol,ker ni ob?utit pihanja zaradi vi?ine.

Eni imajo ?e vgrajeno stikalo za obra?anje smeri,sam sem ga moral dodat.

 

https://www.delmarfans.com/educate/basics/what-is-the-proper-ceiling-fan-direction/

 

https://www.file.si/public/view/full/8007

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.