Skoči na vsebino

i-Stop (Start - Stop), onemogočiti za vedno


mazda_gg

Priporočeno sporočilo

  • Jest je spremenil naslov v Start - Stop, onemogočiti za vedno
  • 3 tedne kasneje...

Drugi relej spojen na isti mikrokontroler ću spojiti na tipkalo za preklapanje retrovizora ako sa daljincem idem zaključati centralnu bravu.

Bez da nadograđujem napajanje motorića, to će funkcionirati samo onih oko 30 sekundi nakon gašenja motora dok su motorići pod naponom.

 

Na taj način elektronika auta ne može "znati" da je još nekaj spojeno na auto.

 

Najveći "problem" je mikrokontroleru dovest 5V, ali za to postoje moduli koji 12-24 V pretvaraju u 5V.

Ili ga mogu spojiti na USB utičnicu.

 

Mikro kontroler i 2 releja su ispod 30 Eura.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

d1.jpg

 

Malo sam razočaran kaj niko ne pita o kakovim mikrokontrolerima ja pričam.

Ima web interface i lako ga je programirati. Prihvača sve moguče senzore.

 

2.jpg

 

 

Imao sam jedan potrgani daljinski upravljač od garažnih vrata. Spojio sam mikrokontroler na tipkalo, programirao da relej drži pola sekunde i sada mogu s telefonom preko interneta otvarati i zatvarati garažna vrata. Vrlo slično bi se u mazdi isključio START/STOP, ali automatski bez moje intervencije i bez potrebe za internetom. A i vanjski retrovizori. Switch bi bio trigger za relay.

 

tasmota.jpg

 

 

 

Ako netko želi više nučiti, guglajte Tasmota.

 

Tasmota is custom firmware that is available for ESP8266 based devices allowing for web, timer, OTA firmware updates and sensor support. Tasmota allows for ESP8266 based devices to be controlled via HTTP, MQTT and KNX allowing for integration into just about any home automation ecosystem available.

Popravljeno od mazda_gg
Nadopuna
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...
Nebum moral niš kemijat, već ima na tržištu
 

I-stop Cancel for Mazda CX-5 2012-2020 Car Auto Stop Start Engine System Off Device Control Intelligent Sensor Plug Accessories

     
I-stop-Cancel-for-Mazda-Atenza-Mazda6-2002-2020-Car-Auto-Stop-Start-Engine-System-Off.jpg_Q90.jpg
Kje pa imaš link,? Jaz bi želel še za auto hold

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ima i za mazdu 6.  vidi godinu 2002 na dalje, nepismeni su

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v i-Stop (Start - Stop), onemogočiti za vedno

Sinoci sem slucajno naletel na enostaven trik, kako izklopiti i-Stop oz. kako prepreciti, da se motor ne ugasne, ko ustavis ... Nekatere vem, da to zelo moti :) ...

 

Trik je v tem, da se onesposobi stikalo, ki zazna, da je pokrov motorja zaprt ... Mend ne vpliva na nic drugega... ni nobene opozorilne lucke, alarm tudi deluje, centralno zaklepanje tudi... In menda se i-Stop ne aktivira, ce je porkov motorja odprt ... 

 

Mene osebno delovanje i-Stop ne moti... mogoce pa komu pride prav ... 

 

 

 

  • Všeč 2
  • Hvala 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo. A mene to ne moti in imam vedno prižgano. Res pa je, da v Kp in na splošno na obali ni skoraj nobenega semaforja tako, da je zelo malo ustavljanja za več časa. Na kratko pa me ne moti. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem za hec in iz radovednosti pogledal ta rele pod haubo za i- stop in je malo drugačen in drugje kot na 6ki. Ne bom nič počel s tem relejem,ker bi moral razdreti masko in še par stvari okoli pa še moti me ne preveč.:prstgor:

IMG_20210310_150905~4.jpg

IMG_20210310_151045~2.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Bini napisal:

Sem za hec in iz radovednosti pogledal ta rele pod haubo za i- stop in je malo drugačen in drugje kot na 6ki. Ne bom nič počel s tem relejem,ker bi moral razdreti masko in še par stvari okoli pa še moti me ne preveč.:prstgor:

IMG_20210310_150905~4.jpg

IMG_20210310_151045~2.jpg

Na levi strani ga imaš tam kot je kabl. Na narobni strani gledaš. Jaz sem glih danes na moji 6ki nardil in je top.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bini, čist napačno gledaš - na drugi strani un črn kabel je do tega stikala. To je čist trotel stikalo ON/OFF, sploh ni rele. Mogoče bi bilo zanimivo pogledat kam gre pa stikalo spravit v kabino in lahko imaš tam izbiro ali hočeš meti skos na OFF in ga mogoče priklopit, kadar dejansko ima smisel.

  • Všeč 1
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

Bini, čist napačno gledaš - na drugi strani un črn kabel je do tega stikala. To je čist trotel stikalo ON/OFF, sploh ni rele. Mogoče bi bilo zanimivo pogledat kam gre pa stikalo spravit v kabino in lahko imaš tam izbiro ali hočeš meti skos na OFF in ga mogoče priklopit, kadar dejansko ima smisel.

Bom pogledal jutri tudi sam, kako se da to najbolj elegantno rešit. Vsekakor bo boljše, če se  ne bo ustavljal motor. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A potem dejansko zadevo lahko trajno izklopiš s stikalom on/off, pod pokrovom motorja?

Kako pa to vpliva na štarter? Zmer sm si predstavlju, da verjetno štarter bistveno prej gre u maloro zarad tega?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Konstantno ugašanje in prižiganje motorja ziher ni OK za starter, sploh je pa brezveze pri kratkih ustavljanjih za nekaj sekund. Recimo, da več da boš čakal vsaj pol minute ali več pa mogoče ima nek smisel. Drugač pa lahko vsak vpraša svojega mehanika, kaj si misli o tem. Če ga dobro poznaš ti bo ziher odsvetoval uporabo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

Konstantno ugašanje in prižiganje motorja ziher ni OK za starter, sploh je pa brezveze pri kratkih ustavljanjih za nekaj sekund. Recimo, da več da boš čakal vsaj pol minute ali več pa mogoče ima nek smisel. Drugač pa lahko vsak vpraša svojega mehanika, kaj si misli o tem. Če ga dobro poznaš ti bo ziher odsvetoval uporabo.

Dobro ni za nič. To je samo še ena bedarija iz vrst ekologov.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je scania napisal:

Ko odstraniš zraven start stopa ne dela tudi alarm.

Saj ni bojazni, da kdo mazdo ukrade. Bolj se krade dekovce pa renolde. 

  • Všeč 2
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.