Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 5 urami je scania napisal:

Pod garancijo, še. Po garanciji pa bom pod reklamacijo.

 

Torej se lahko pod to reklamacijo smatra tudi, če avto ni bil redno servisiran na pooblaščenem servisu?

 

namreč men je crknlo levo ogledalo že kmal po nakupu avta (kake 2 meseca po tem), sumim pa da so mi šli zobčeniki, ker motorček ogledala vrti v prazno tudi po tem, ko mu pomagam, da pride na pozicijo.

Popravljeno od Deeyan
Napisano
pred 1 minuto je Janez007 napisal:

 

Tukaj bi bilo potrebno upoštevati določbe Obligacijskega zakonika.

slika.thumb.png.97dded56938822730427f1e52684eaea.png

Če ima avto in tudi ogledalo garancijo 5 let, pa motorček ogledala zamenjajo v 4. letu, potem dobi motorček garancijo za nadalnjih 5 let. Bojim se, da Mazda servisi to določilo enostavno ignorirajo. Je kdo že dobil kakšno potrdilo, ko so mu menjali na avtu v garanciji kakšen del? Mislim, da se oni zmažejo tako, da uradno ne priznajo zamenjave, amak zamenjavo deklarirajo kot popravilo.  Pri zamenjavi torej @scania zahtevaj na Mazda servisu dokument, iz katerega bo jasno razvidno, da je šlo za garancijsko menjavo motorčka.  In spravi do naslednje okvare motorčka.

 

PISRS.SI

Obligacijski zakonik (OZ). SOP 2001-01-4287. EVA 1998-2011-0020. EPA 1544

 

 

hmm...  nimam pojma, če je blo tole pr men že kdaj sploh popravljano, avto bo pa marca star 6 let

Napisano

Meni so tudi popravljali kao oba. Ampak, kot so oni meni razlagali, so pri meni le zamenjali pogonske zobnike, ki so original plastični in jih rado  pogloda, z medeninastimi zobniki. Ker pri meni ni bilo nikoli tako, da motorček ne bi delal, ampak se je vedno zaustavilo nekje na pol in se je lepo slišalo, da vrti v prazno. In, če si mu hotel pomagati z roko se je lepo čutilo, da nekaj preskakuje. 

 

 

Napisano
pred 52 minutami je Alex napisal:

Meni so tudi popravljali kao oba. Ampak, kot so oni meni razlagali, so pri meni le zamenjali pogonske zobnike, ki so original plastični in jih rado  pogloda, z medeninastimi zobniki. Ker pri meni ni bilo nikoli tako, da motorček ne bi delal, ampak se je vedno zaustavilo nekje na pol in se je lepo slišalo, da vrti v prazno. In, če si mu hotel pomagati z roko se je lepo čutilo, da nekaj preskakuje. 

 

Tocn tak je pri men

Napisano

Pri meni je isto, ampak na servisu trdijo da menjajo samo motorček. Ko sem se naročil sem tudi povedal da mi gre garancija z naslednjim letom ven in da pričakujem da se bo znana napaka ki še ni rešena s strani mazde popravljala na njihove stroške, rečeno je bilo da bo. Ampak verjamem da nam bo dopiz.... in bomo sami pogruntali rešitev, pred mazdo (žalostno ampak resnično). Glede servisiranja na neuradnem in uveljavljanje garancije je pa ludnica, imam izkušnje s podobno zadevo glede kamionov in dokler nismo zagrozili z prodajo dotične znamke kamionov  se niso ganili.

Napisano

Sem bil nazadnje zraven na servisu in so zamenjali komplet motorček z novimi, ki je identičen kakor je bil prej noter. Mehanik je rekel, da bi ga lahko zamenjal že z zaprtimi očmi, toliko jih menjujejo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Tole je res katastrofa. Meni je bilo rečeno, da je reklamacija na reklamacijio potem 1 leto. Se pravi če ti crkne po letu in pol, je spet dobra volja vodje servisa, da ti spravi nekako skozi.

Napisano

Pol se bom pac potrudil da bo crknilo po 11mesecu. To mazdino šalabajzerstvo od ogledala s svojega žepa nebom plačeval

Napisano

Mislim, da bomo moral kr sami ugotovit, kje je finta in najdit pravi način podmazovanja / zaščite. @SpEkTr si ugotovu pol kje je dejansko mehanska ovira? Spodi kot kažeš z rdečo puščico al kje drugje?

Napisano
pred 19 minutami je 50keda napisal:

Hm, sam pol ja ne rabiš sploh pokrova dol devat? Samo v tisto režo  med statičnim in gibljivim delom ogledala pošpricaš?

Jaz sem tako pošprical. Samo šipco daš v skrajni položaj. 

 

 

Napisano (urejeno)

Ah, nisem dost nazorno napisal, torej: kje se zej šprica:

1. skozi sprednjo stran ogledala mimo šipce v tisto območje označeno z zeleno?

2. direktno na pregib med gibljivim in statičnim delom ogledala označeno z rdečo? če tle, to se dela iz kateregakoli položaja ne?

image.thumb.png.a655af0af2ab12578d44a9b690fd07df.png

Popravljeno od 50keda
Napisano (urejeno)

Pa to šprica vse povprek po celi notranjosti .... malo še v avto nazaj šprica :D

 

Sem še enkrat pogledal un cel replacement video in po mojem je problem tale zeleni PREGIB:

image.png.bf4bfeaf738a598911aa058dc03b386a.png

 

Legenda:

- STATIČNO -> del ki je prišraufan na stojalo ogledala
- PREMIKAJOČE -> del ki je na ohišje ogledala in ta del se potem cel zasuče z ogledalom vred
- PREGIB -> to je pa vrjetno naš problematični del, kamor se nanese vsa možna nesnaga

 

Naslednjič ko grem menjat, moram zahtevat, da mi star mehanizem vrnejo in ga doma raznest in preučit.

Popravljeno od 50keda
Napisano
pred 4 minutami je 50keda napisal:

Pa to šprica vse povprek po celi notranjosti .... malo še v avto nazaj šprica :D

 

Sem še enkrat pogledal un cel replacement video in po mojem je problem tale zeleni PREGIB:

image.png.bf4bfeaf738a598911aa058dc03b386a.png

 

Legenda:

- STATIČNO -> del ki je prišraufan na stojalo ogledala
- PREMIKAJOČE -> del ki je na ohišje ogledala in ta del se potem cel zasuče z ogledalom vred
- PREGIB -> to je pa vrjetno naš problematični del, kamor se nanese vsa možna nesnaga

 

Naslednjič ko grem menjat, moram zahtevat, da mi star mehanizem vrnejo in ga doma raznest in preučit.

Tu notri je verjetno res ta problem. Tu notri bi morali biti kakšni tefloni ali pa keramika da bi se bolj gladko vrtelo-prepogibalo! Je pa tudi nek problem z zobniki baje? Naj bi bili plastični in jih potem menjajo z alu ali nekaj takega.....🤔 

Res bi bilo dobro,da bi dobil ogledalo tam in,da preštudiramo kaj in kako to rešit....👍 in to čimprej,ker dnevi moji Mazdi tečejo in se neosmiljeno prebližuje tem petim letom.....😬🙃😂

 

Napisano
pred 11 minutami je 50keda napisal:

Pa to šprica vse povprek po celi notranjosti .... malo še v avto nazaj šprica :D

 

Sem še enkrat pogledal un cel replacement video in po mojem je problem tale zeleni PREGIB:

image.png.bf4bfeaf738a598911aa058dc03b386a.png

 

Legenda:

- STATIČNO -> del ki je prišraufan na stojalo ogledala
- PREMIKAJOČE -> del ki je na ohišje ogledala in ta del se potem cel zasuče z ogledalom vred
- PREGIB -> to je pa vrjetno naš problematični del, kamor se nanese vsa možna nesnaga

 

Naslednjič ko grem menjat, moram zahtevat, da mi star mehanizem vrnejo in ga doma raznest in preučit.

Dobra ideja. 👍 Pa da vidimo, kje tiči problem. Po moje je tudi problem v tem gibljivem delu, kjer se "vozi" plastika po plastiki brez bilo kakega vgrajenega ležaja. In, ko pošpricamo to, se za nekaj časa sprosti, dokler ne pride zopet voda in ostala umazanija noter. 

 

 

Napisano

Hmh, ok razumem da proizvajalci šparajo z materiali in na ta račun je ponavadi kvaliteta nekoliko slabša, ampak ta problem z ogledali na 3.gen M6 se pa vleče že od vsega začetka tega modela. 

Ponavadi se začetni problemi novega modela uredijo v roku 3let, z novejšimi izboljšanimi deli. Pri M6 3.gen pa zgleda ni tako🙄

Ne razumem Mazde kot proizvajalca, kako jim ni v interesu rešit te težave. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 19 urami je Alex napisal:

Evo, mislim, da je bil ta video že priliman. 😊

https://youtu.be/bT_EdbUetDE

 

Ja nč, bomo našprical pa je :D

 

Ampak ne razumem kako lahko potem tukaj notri pride voda iz zgornje strani, torej če spereš z wd potem vse dela?

Napisano
pred 44 minutami je Aless napisal:

Hmh, ok razumem da proizvajalci šparajo z materiali in na ta račun je ponavadi kvaliteta nekoliko slabša, ampak ta problem z ogledali na 3.gen M6 se pa vleče že od vsega začetka tega modela. 

Ponavadi se začetni problemi novega modela uredijo v roku 3let, z novejšimi izboljšanimi deli. Pri M6 3.gen pa zgleda ni tako🙄

Ne razumem Mazde kot proizvajalca, kako jim ni v interesu rešit te težave. 

 

Ja res je, pa še na 2ko in 3ko se je ta težava naselila.....?zmeden? 😐

Napisano
pred 2 urama je Bini napisal:

Ja res je, pa še na 2ko in 3ko se je ta težava naselila.....?zmeden? 😐

Na CX-3 2016 letnik so bili tudi menjani, tako da je to vsepovsod.

Napisano

Ja, povsod ja. Ko sem dal dol pokrov in potem šprical ter premikal ogledalo se je prav slišalo, da je vmes kot ena mivka, ko nekaj hrešči ob premikanju. Glede na to kako švoh je očitno ta motorček, oz nastavljena zapora premikanja na preveč občutljivo, potem dela kot pač dela.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.