Skoči na vsebino

Problemi s stranskimi ogledali


Priporočeno sporočilo

Glede na to, da je 2017, bi skoraj mogla biti se v garanciji... To uredijo na pooblascenem servisu... Ce redno servisiras na pooblascenem, znajo kaksno zadevo uredit tudi, ko je ze izven garancije... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, če boš to lahko kar tako popravil. Del, ki zapira ogledalo je en cel motorni sklopek v enem kosu in enem ohišju. Tole sm najdu na youtube - sicer ni za tvoj letnik, je za letnik 2014, ampak velik drgač tud ne more bit

https://www.youtube.com/watch?v=T1v_HaVUtuE

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so na servisu zamenjali zobnik  na obeh ogledalih z boljšimi after market. 

Znan problem, ne komplicirajo. Je pa razstavljanje ogledala baje zelo zahtevno. Meni so na desnem počili šipo ogledala, tako, da so na koncu zamenjali kar celo ogledalo komplet. Je pa baje samo šipca ogledala(original ogrevana) zelooo draga. Tako, da jaz ti ne priporočam diy variante. 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je zimurg napisal:

pelji na pooblaščeni servis. menjajo v garanciji. znana napaka. motorčke zalije voda in začnejo štekat. menjajo z novimi baje vodonepropustnimi motorčki.

Je to tudi pri trojkah,da vem kaj me čaka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
  • 8 mesecev kasneje...

Evo, po zadnjem pranju avta se je zadeva z levim ogledalom ponovila. Čeprav je bil motorček zamenjan v garanciji. Ni se odpiralo do konca. Našel sem tole in glej ga zlomka, res pomaga. Če bo komu pomagalo. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Evo, po zadnjem pranju avta se je zadeva z levim ogledalom ponovila. Čeprav je bil motorček zamenjan v garanciji. Ni se odpiralo do konca. Našel sem tole in glej ga zlomka, res pomaga. Če bo komu pomagalo. 

 

@Alex to pomaga samo na rdečih....😂😂😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

WD-40 pa res ni za podmazovanje... to je samo kratkotrajna zasilna rešitev.

S čim se pa podmazuje škripajoče pante na vratih? 😋

Wd tudi "odganja" vlago  stran. Verjemi, mi ga porabimo za delo neverjetne količine. Res pa je, da ni za razno razne elektronike (stike). 

Silikonski spraj pa pride v poštev na raznih vodilih(recimo rolete na oknih) kjer pride do trenja in ga silikonski spraj odpravi. 

Vsaka stvar je za svoj namen. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Alex napisal:

S čim se pa podmazuje škripajoče pante na vratih? 😋

Wd tudi "odganja" vlago  stran. Verjemi, mi ga porabimo za delo neverjetne količine. Res pa je, da ni za razno razne elektronike (stike). 

Silikonski spraj pa pride v poštev na raznih vodilih(recimo rolete na oknih) kjer pride do trenja in ga silikonski spraj odpravi. 

Vsaka stvar je za svoj namen. 😊

In kaj podmazujemo pri ogledalu? Kovinske ali plastične dele?

WD-40 ni dober, kjer imamo opravka s prahom (npr. cestnim, makadamskim). Zato se ga izogibajo za mazanje verig na kolesih.

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Janez007 napisal:

In kaj podmazujemo pri ogledalu? Kovinske ali plastične dele?

WD-40 ni dober, kjer imamo opravka s prahom (npr. cestnim, makadamskim). Zato se ga izogibajo za mazanje verig na kolesih.

Prah gre v samo ogledalo zelo zelo težko, ker moraš obrniti šipco skrajno v levo, da lahko sploh prideš s palčko od WD - ja blizu. Ko ga normalno nastaviš, se zapre. Problem pri teh ogledih je ta, da ko recimo pereš avto z močnim curkom (kercher) gre nekaj vode noter. Pa ni problem v elektroniki ali samem motorčku, da ne bi deloval.Problem je ta, da je motorček zelo švoh in ima noter vgrajeno sklopkico, da ne pregori v takšnem primeru, ko se kaj zatika. In z WD 40 samo poskrbimo, da izgine eventuelna vlaga in da je vse skupaj bolj tekoče. Podmazano.

Ko pošpricaš v ta mehanizem (ležaj) gre vsakokrat lepše in hitreje. 

Celo tako hitro se odpre in zloži, da sem moral storiti enako tudi na desnem ogledu, da je sedaj enako na obeh. Prej se je vsakokrat slišal motorček pri odpiranju in zapiranju sedaj pa skoraj nič več. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo v info, WD40 je preagrsuven za plastične in gumijaste dele in jih sčasoma razžira. 

Zato če so kaki plastični zobniki ali vodila v ogledalu priporočam raje kak silikonski sprej. 😉

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Aless napisal:

Samo v info, WD40 je preagrsuven za plastične in gumijaste dele in jih sčasoma razžira. 

Zato če so kaki plastični zobniki ali vodila v ogledalu priporočam raje kak silikonski sprej. 😉

Kolikor je meni znano plastike (abs) WD 40 ne razžira. 

Plastiki škodi nitro in aceton Alkohol pa ne. Nekateri celo manjše rajsice na karoseriji z WD - jem odstranijo. 

Sicer je pa razloženo tukaj:

 

WD-40 Multi-Use Product can be used on just about everything. It is safe to use on metal, rubber, wood and plastic. It can also be applied to painted metal surfaces without harming the paint.

  • Všeč 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje izkušnje so pokazale drugače, gumijaste dele wd40 napihne, plastika pa ko več ni wdja gor je taka kot da bi jo na fino speskal ali pobrusil. 

Z silikonskimi spreji je bilo vedno vse ok z gumami in z plastiko.

Zato jaz wd uporabljam samo za odvijanje rjavih delov, zadnje cajte itak več nimamo wd40 ampak od Fuchs-a Rostloser spray, ki je odličen za rjo. 

Pač moje priporočilo, kaj bo pa kdo šprical po svojem avtu pa je na njem. 

P. S. : to da pa nekateri špricajo wd40 na praske je pa samo kamuflaža, dejansko se praske ne odstranijo ampak se samo manj vidijo ker se maščoba nabere v praskah. Enak efekt lahko dosežeš z biločem kar je mastno, magari z oljčni oljem😉

To so bolj fore za dilere za prodajo avta. 🙄

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Kaj sm se jst hvalu, da nej dela kak dolgo misli tole odpiranje/zapiranje. No po še ne celih dveh letih, je levi že začel protestirat, malo ja pa malo ne :D

Še počakam kašn mesec, potem pa na garancijo ni druge :P

Torej neke trajnostne rešitve tle še nismo našli ne, ali pač?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.