Skoči na vsebino

Poraba: bencin vs. dizel


Devi

Priporočeno sporočilo

pred 9 urami je SeekK napisal:

Ko prideš do nule je še za od 50-100km notr, odvisno kaj in kako voziš. To lahko trdim za 3ko, sem dvakrat po sili razmer uporabil...res pa da v tisti coni voziš kot po jajcih. Obakrat je bilo v tujini - enkrat v avstriji, nisem šel na avtocesti zaradi cene, sej imam še 50km, bom ko pridem dol, sem poznal pot. Potem pa vse črpalke zaprte na regionalnih cestah ko sem prišel z avtoceste. Drugič je bilo na Hrvaškem, ko iz Dalmacije še niso bile dograjene bencinske na postajališčih. Označeno s tablami, označeno v navigaciji, črpalke pa v gradnji :) Tukaj je šlo cca 60km čez nulo. To sta bila edina primera ko sem tankal čez 45 litrov notr.

Jah dobro, ali pa če imaš kantico za gorivo in sicer POLNO v prtljažniku. Ne boste verjetli, koliko ljudem sem že pomagal s to mojo praktično pogruntavščino, obenem tudi jaz kadar HAZARDIRAM z rezervno lučko goriva, tudi takrat nisem živčen, ker vem, da če se ustavi, bomo 1, 2, 3 ponovno na poti, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne to delat z dizlom... ni glih priporočljivo. 

 

Sem pa to sprobal na svoji prvi Mazdi 6 skoraj čisto novi stari 14 dni. Je kazal domet 111km (ne ni napaka) in je avto lepo crknil na AC malo pred Razdrtim. Ni lepo takole začeti lastništvo novega avta in se zanašat na BC.

  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Žalosten 2
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Večino cajta itak kilometre nabiram z neuničljivim 1.4 16v Geckotom. :)

 

P.S. Kdor ima jajca, voz Hyundajca, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

Pa ne to delat z dizlom... ni glih priporočljivo. 

 

Sem pa to sprobal na svoji prvi Mazdi 6 skoraj čisto novi stari 14 dni. Je kazal domet 111km (ne ni napaka) in je avto lepo crknil na AC malo pred Razdrtim. Ni lepo takole začeti lastništvo novega avta in se zanašat na BC.

 

Evo, sem iz fore poiskal tole temo iz leta 2004, ko sem opisal ta nerodni dogodek. Mater 18 let je od tega ?zmeden?

 

 

  • Všeč 1
  • Začuden 3

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

 

Evo, sem iz fore poiskal tole temo iz leta 2004, ko sem opisal ta nerodni dogodek. Mater 18 let je od tega ?zmeden?

 

 

Uh, takrat si bil še mlad. 😊

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 10. 2022 ob 16:26 je TiEn napisal:

Sem se začel malo bolj počasi vozit(da ne norim toliko), da prišparam kaj pri mojem dizlu,..poraba padla na 7.3l

 

Mogoče bi bilo dobro, da ga odpelješ na en res dober servis, da ga malo poštelajo... Ker za dizelaša je bolj primerna taka poraba:

 

IMG_20221008_183950180.jpg

 

Pa to ni trenutna poraba, ampak povprečje na 785 km dolgi 'poti'.

 

IMG_20221008_184006823.jpg

 

Kot je razvidno, je motor že 'dobro utečen', enoprostorc pa je star 12 let. Od teh kilometrov je bilo 80 km hitre ceste (110 km/h), 240 km avtoceste (130 km/h, razen nekaj kilometrov pri Ljubljani, kjer je omejitev 80 - en ovinek levo v bližini Dolgega mosta in Šentviški predor), okoli 100 km je bilo cest izven naselja 90 km/h), ostalo pa naselja (bolj malo, ampak nekaj jih je pa bilo, no) in tale naša planota (strmi vzponi in spusti, ovinkaste hribovske ceste,...). Večino kilometrov sem vozil jaz, okoli 70 kilometrov po tej naši planoti pa je naredila žena.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 10. 2022 ob 11:09 je dvorjan napisal:

Nazaj grede sem na 54 km trasi, kjer imam običajno porabo 6,8-7,1l/100 km, ker se nadmorska višina viša, dosegel rekordno nizkih 5,4l/100 km. Pri tem sem pač po AC vozil 100-115 km/h in pri tem na moje začudenje še vedno prehitel deset (!) osebnih avtomobilov.

No, danes sem tole odvozil precej hitreje, ker se je mudilo, po AC v glavnem tempo 150-180 km/h z izjemo nekaj bremzanj in pospeševanj zaradi tistih, ki v avtomobilih ne znajo gledati v ogledala pa kakega egoističnega avtodomarja.

 

Rezultat? 8,5l/100km. Meni se zdi zelo v redu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se skoraj čutim dolžnega Alexu, bivšemu dizel velezagovorniku, poročati o porabi Smrdljivca, s katerim sem danes prevozil 550km, ga parkrat stisnil preko 200kmh, ostalo bolj DeSUS vožnja, poraba 4,4 nafte na 100km. DeSUS tempo; do 120kmh. Vrhniški klanec sem prav po njegovem navodilu (z nasmeškom) pospeševal v 6. prestavi 110, do preko 200. :)

 

P.S. če bo globa za hitrost, bo plačana. :)

  • Všeč 4
  • Haha 2
  • Začuden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

Tko to zgleda, če maš tolk konjev pod havbo kot CX-30 SkyactivX :prstgor:

Ja, ampak sem čedalje bolj zmeden, kaj je boljše; bencin ali dizel. 

 

Predlagam, da Alex poda svojo sodbo TER jo ustrezno argumentirano podkrepi in obrazloži. :)

  • Haha 1
  • Zmeden 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Z M A J napisal:

Ja, ampak sem čedalje bolj zmeden, kaj je boljše; bencin ali dizel. 

 

Predlagam, da Alex poda svojo sodbo TER jo ustrezno argumentirano podkrepi in obrazloži. :)

Sem že napisal, da sta meni obe variante, tako dizel kot benzinarka top. 

Se je pa v cx30 benzinarki vseeno bolj zabavno voziti. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje; bencinc če je dovolj zmogljiv in ima dovolj volje do vrtenja ter da ti potrošnja goriva ni najpomembnejša zadeva pri vozilu, je NAJBOLJŠA izbira, zdaj za koga je to Lamborghini, za drugega kaj šibkejšega, ampak ko se z nafto rahlo poliješ ob tankanju, takrat vem kateri mi je ljubši, ker bencin mi diši za popizdit, bi se ga lahko zadel z njim, hehe.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Damn, kam gre ta svet... a ti se rahlo polivaš z nafto ko tankaš? 😝 No ja, ne bom sodil, eni si zvijejo zelenca, drugi se pa z nafto polivajo al pa bencinske hlape inhalirajo. Vsi različni vsi enakopravni bi rekel Miha Kordiš. 😉

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Z M A J napisal:

Moje mnenje; bencinc če je dovolj zmogljiv in ima dovolj volje do vrtenja ter da ti potrošnja goriva ni najpomembnejša zadeva pri vozilu, je NAJBOLJŠA izbira, zdaj za koga je to Lamborghini, za drugega kaj šibkejšega, ampak ko se z nafto rahlo poliješ ob tankanju, takrat vem kateri mi je ljubši, ker bencin mi diši za popizdit, bi se ga lahko zadel z njim, hehe.

 

 

Tudi ZMAJ bi lepše bruhal ogenj na bencin......:bravo:

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej, @Z M A J, dal si mi genialno idejo! Zdaj se bom vsakoč, ko bom tankal, malo pokapljal z nafto. Da se vidi, kdo ima denar za gorivo, ki je 0,27€ po litro dražji od bencina.

 

Konec koncev, včasih so se kmetje vozili v "večnamenskih vozilih" in si že na daleč ločil, kdo je kmet in kdo meščan z limuzino. Zdaj si največji frajer, če imaš kvaziterenca, kmetje se pa z limuzinam vozijo...

Včasih so po nafti smrdeli šoferji, bageristi in črpalkarji. Če povzamem po prejšnji vrstici, zna biti, da bom tavečji frajer, če se bo okoli mene širil vonj po nafti. Saj veš: tisti, ki ima denar za nafto, še več, ki kar razsipava. Ne z denarjem (to je prepoceni), razsipava z nafto...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Slivka napisal:

Ej, @Z M A J, dal si mi genialno idejo! Zdaj se bom vsakoč, ko bom tankal, malo pokapljal z nafto. Da se vidi, kdo ima denar za gorivo, ki je 0,27€ po litro dražji od bencina.

 

Konec koncev, včasih so se kmetje vozili v "večnamenskih vozilih" in si že na daleč ločil, kdo je kmet in kdo meščan z limuzino. Zdaj si največji frajer, če imaš kvaziterenca, kmetje se pa z limuzinam vozijo...

Včasih so po nafti smrdeli šoferji, bageristi in črpalkarji. Če povzamem po prejšnji vrstici, zna biti, da bom tavečji frajer, če se bo okoli mene širil vonj po nafti. Saj veš: tisti, ki ima denar za nafto, še več, ki kar razsipava. Ne z denarjem (to je prepoceni), razsipava z nafto...

Selivka, ravno danes sem vohal ta smrad in sicer v službe nem Jumperju, se je mudilo, hitro tankat in dalje pi gasu.

 

Rezervoar se odklepa s ključem in par kapljic tega smradu kapne na ključ, kasneje primem za ključ, da zaženem motor. Uf smrdi k swina!!! :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 17. 10. 2022 ob 22:21 je Z M A J napisal:

Selivka, ravno danes sem vohal ta smrad in sicer v službe nem Jumperju, se je mudilo, hitro tankat in dalje pi gasu.

 

Rezervoar se odklepa s ključem in par kapljic tega smradu kapne na ključ, kasneje primem za ključ, da zaženem motor. Uf smrdi k swina!!! :(

 

haha... napisal je Selivka. ROFL 🤣

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem prevzel za vikend test cx5 g194 awd takumi. Povprečna poraba od tankanja 6,9 (250km) poraba zadnji trip 6,5 (Slovenska Bistrica - Murska Sobota - Slovenska Bistrica). Nisem preveč za suv ampak ta cx5 je prvi suv pri katerem sem res res res uzival v vožnji. Koliko bi le bila poraba brez awd.

20221021_203532.jpg

  • Všeč 6
  • Začuden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.