Skoči na vsebino

Poraba: bencin vs. dizel


Devi

Priporočeno sporočilo

Mazda 6 G165 MT, 3 odrasli + poln prtljažnik, Ivančna Gorica - Metlika - Split, povprečje 7,0 l/100 km, po avtocesti nekje 125-135 km/h (občasno tudi 160). Zadnjih 10.000 km povprečje 6,6 l/100 km.

 

image.png

 

image.png

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Mazda 6 G165 MT, 3 odrasli + poln prtljažnik, Ivančna Gorica - Metlika - Split, povprečje 7,0 l/100 km, po avtocesti nekje 125-135 km/h (občasno tudi 160). Zadnih 10.000 km povprečje 6,6 l/100 km.

 

image.png

 

image.png

 

 

Šparovček


A si klimo kej prižgal :zvizga:
 

Šalo na stran - res imaš nežno nogo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, te moj 1.4 16v Getz opere in pazi NI naftar, temveč 97 konjska poskočna benz žverca. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Z M A J napisal:

Slivka, te moj 1.4 16v Getz opere in pazi NI naftar, temveč 97 konjska poskočna benz žverca. :)

 

To verjamem. Ampak dvomim, da si imel v Getzu sedem potnikov. Dobro, en potnik je bil star komaj dve leti ampak, glej, zasedel je svoj sedež, torej je bil potnik... In slučajno vem, da tudi Nissan Micra (pa ne najnovejša, ampak "že temeljito preizkušena" porabi manj, mogoče celo manj od Getza. Pa je ravno tako bencinar.

 

Čeprav, kolikor spremljam, Getz ima sedem sedežev: pet jih je tovarniško noter zmontirano, dva sta pa kolesarska...

 

 

 

@dvorjan, jaz uporabljam kar list papirja, A4 format, s črtami. In če pogledam zadnjih nekaj listov, kolikor jih imam spravljenih, je v obdobju okoli 200.000 km povprečna poraba nekaj kapljic manj kot 6,2 litra. Smo pa v tem obdobju kar nekaj 1000 km vsako leto vlekli tudi počitniško prikolico. Koliko je bila takrat poraba, o tem raje ne bi, se pa pozna na skupni, povprečni porabi, zato je tako visoka. In povprečno porabo dviga tudi dejstvo, da smo s hribov doma...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Hehe, ja, zdaj bo v tej temi cel kup poletnih/dopustniških dosežkov.

 

A pa kdo meri porabo čez daljše časovno obdobje, uporabljate poraba.com, Spritmonitor in podobne portale/storitve?

20kkm prevoženih, od tega 70% AC nad 150kmh, 25% relacija, 5% mestna vožnja, G192 6ka točno 9.0 :D 

(po računalniku, trip sem resiteral ob rednem servisu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Hehe, ja, zdaj bo v tej temi cel kup poletnih/dopustniških dosežkov.

 

A pa kdo meri porabo čez daljše časovno obdobje, uporabljate poraba.com, Spritmonitor in podobne portale/storitve?

 

Jaz vpisujem na poraba.com.

2008 Mazda 6 2.0 mzr-cd povprečje na 57.000km = 6,32L

Za primerjavo  prejšnji 2008 Accord 2.2 ictdi povprečje na 64.000km = 6,08L

Pri obeh so bile vožnje več ali manj enake 4-5 oseb Avtocesta MS-MB in občasno morje.

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Aless napisal:

 

 

Za primerjavo  prejšnji 2008 Accord 2.2 ictdi povprečje na 64.000km = 6,08L

Pri obeh so bile vožnje več ali manj enake 4-5 oseb Avtocesta MS-MB in občasno morje.

 

Tudi jaz sem imel z Accordom dizel 2007 letnik v celem času lastništva (par let) skoraj do centilitra enako porabo! 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Da ne bo preveč krega tole objavljam zgolj zato, da se vidi ob idealnih pogojih kaj se da naredit s porabo in predvsem koliko vpliva hitrost nanjo.

 

Enakomerna vožnja 50-60km/h od tankanja. Brez ustavljanj, semaforjev, klancev in po 8,3 kilometra kaže povprečje 2,6l/100km

 

image.png

Kasneje še nekaj odsekov regionalke z omejitvijo 90km/h in nekaj vožnje tudi v mestu, kjer sem pazil na to, da sem lepo lovil semaforje. Sreča je bilo prometa skoraj nič. Slikano doma po 34 prevoženih km, ko sem parkiral - 3,8l/100km

 

image.png

Moram rečt, da tole je skoraj tolk dobr kot Alexov X-motor 🤣

 

V glavnem, če bi večino vozil regionalke in nič AC-jev ter mest si upam trdit, da sem na povprečju pod 5 litrov/100km.

 

 

 

 

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Boss napisal:

Da ne bo preveč krega tole objavljam zgolj zato, da se vidi ob idealnih pogojih kaj se da naredit s porabo in predvsem koliko vpliva hitrost nanjo.

 

Enakomerna vožnja 50-60km/h od tankanja. Brez ustavljanj, semaforjev, klancev in po 8,3 kilometra kaže povprečje 2,6l/100km

 

image.png

Kasneje še nekaj odsekov regionalke z omejitvijo 90km/h in nekaj vožnje tudi v mestu, kjer sem pazil na to, da sem lepo lovil semaforje. Sreča je bilo prometa skoraj nič. Slikano doma po 34 prevoženih km, ko sem parkiral - 3,8l/100km

 

image.png

Moram rečt, da tole je skoraj tolk dobr kot Alexov X-motor 🤣

 

V glavnem, če bi večino vozil regionalke in nič AC-jev ter mest si upam trdit, da sem na povprečju pod 5 litrov/100km.

in če ne bi dodajale porabe regeneracije :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 59 minutami je Boss napisal:

Da ne bo preveč krega tole objavljam zgolj zato, da se vidi ob idealnih pogojih kaj se da naredit s porabo in predvsem koliko vpliva hitrost nanjo.

 

Enakomerna vožnja 50-60km/h od tankanja. Brez ustavljanj, semaforjev, klancev in po 8,3 kilometra kaže povprečje 2,6l/100km

 

image.png

Kasneje še nekaj odsekov regionalke z omejitvijo 90km/h in nekaj vožnje tudi v mestu, kjer sem pazil na to, da sem lepo lovil semaforje. Sreča je bilo prometa skoraj nič. Slikano doma po 34 prevoženih km, ko sem parkiral - 3,8l/100km

 

image.png

Moram rečt, da tole je skoraj tolk dobr kot Alexov X-motor 🤣

 

V glavnem, če bi večino vozil regionalke in nič AC-jev ter mest si upam trdit, da sem na povprečju pod 5 litrov/100km.

 

 

 

 

 

 

Verjamem, da bi se približal x motorju. 

Namreč, pri taki vožnji, kot si jo imel ti, x motor večino časa ne porabi nič. 

Bi pa bilo končna poraba definitivno pod 5 l/100...prej bližje 4.

Namreč taki pogoji so idealni za x motor. Ne pašejo pa mu klanci, kjer poraba hitro naraste. Se pa to veliko bolj kompenzira po klancih navzdol. 

Veliko bolj, kot pri dizlu. 

Sem imel podobno izkušnjo z dizelco pred nekaj dnevi. Od Kopra do pod Belvederja (cca 9 km), strogo po omejitvah, ravna cesta in je bila poraba do tja, pred klancem proti Strunjanu, 3,5l/100. Tako, da ja. Res se da vozit z obema avto a res šparovno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Alex napisal:

Verjamem, da bi se približal x motorju. 

Namreč, pri taki vožnji, kot si jo imel ti, x motor večino časa ne porabi nič. 

Bi pa bilo končna poraba definitivno pod 5 l/100...prej bližje 4.

Namreč taki pogoji so idealni za x motor. Ne pašejo pa mu klanci, kjer poraba hitro naraste. Se pa to veliko bolj kompenzira po klancih navzdol. 

Veliko bolj, kot pri dizlu. 

Sem imel podobno izkušnjo z dizelco pred nekaj dnevi. Od Kopra do pod Belvederja (cca 9 km), strogo po omejitvah, ravna cesta in je bila poraba do tja, pred klancem proti Strunjanu, 3,5l/100. Tako, da ja. Res se da vozit z obema avto a res šparovno.

@Alex, (že) spremljaš regeneracije pri novem x motorju? 😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.