Skoči na vsebino

Zamenjava končnikov avspuha na Mazdi 6

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Ali je že kdo zamenjal končnika na avspuhu na Skayactiv Mazdi 6? Razmišljam, da bi montiral gor večje. Kolikor sem uspel izmeriti cev je problem, ker se na koncu, kjer je pritrjen krom nastavek,razširi.Kromirani nastavek je  fi 78 mm, če se ne motim. Cev avspuha je fi 50mm.Na koncu se razširi  na večji fi a ne vem točno, kakšen je. Razni univerzalni ne pridejo v poštev, ker cev ni enako široka do konca. 

V mislih imam nekaj takega, kot je na spodnji sliki-odrezati cev in privariti inox nastavek gor. A kje ga nabaviti? 

 

 

 

image.jpeg

Screenshot_20201205_200009_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20201205_200102_com.android.chrome.jpg

 

 

Napisano

Dr. izpuh, ti lahko tukaj pomaga in izpolni tvojo željo

 

 

 

 

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano (urejeno)

Nastavke dobiš vsepovsod po netu, še mimovrste jih ima ali pa pri kakem lokalnem auspuharju. 

Itak so to vsi  univerzalni nastavki za določen fi. 

Jaz sem na 2.gen, one original nastavke ki so privarjeni na lonec odrezal z flexarco in navaril novo daljšo cev in pol nove Akrapo nastavke gor. Simpl ko pasulj😁

 

P. S. :  Dr. Izpuh pa je dobra opcija, Denis vredu zrihta in ti lahko prilagodi izpuh po tvojih željah.

Meni je na Hondi na novo izdelal komplet izpuh od kolektorja nazaj in ga lahko pohvalim, sicer takrat še ni imel delavnice ker je delal pri Tertineku, popoldan pa doma šušmaril, zdaj pa vidim da ima že svojo delavnico. 👍

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano (urejeno)

Jest sem na gen.2 vzel od fox. Sem pa isto stare odzagal stran in nove navaril na lonec. Je bila pa tudi pri meni se mi zdi, da notranja oem cev 5 cm in nato nastavek 8 cm. Jaz sem pa potem dal fi 100 mm.

 

https://www.fox-sportauspuff.de/index.php?cName=endrohre-c-530

 

IMG_20180501_130843.jpg

IMG_20180501_130851.jpg

IMG_20180719_134947.jpg

IMG_20180719_134922.jpg

Popravljeno od Scr3am
Napisano
pred 35 minutami je Scr3am napisal:

Jest sem na gen.2 vzel od fox. Sem pa isto stare odzagal stran in nove navaril na lonec. Je bila pa tudi pri meni se mi zdi, da notranja oem cev 5 cm in nato nastavek 8 cm. Jaz sem pa potem dal fi 100 mm.

 

https://www.fox-sportauspuff.de/index.php?cName=endrohre-c-530

 

IMG_20180501_130843.jpg

IMG_20180501_130851.jpg

IMG_20180719_134947.jpg

IMG_20180719_134922.jpg

Jaz bi tudi dal gor  fi 100 mm.A si odšraufal auspuhe dol ali si varil kar na avtu? 😬🔥

 

 

Napisano (urejeno)

Jest sem peljal prav k slosarju za avte (cugelj iz Bitenj) :). Jih je pa dol snel ja :)

Je pa fox prav firma k dela auspuhe in dobis tudi papirje za homologacijo. Poleg tega so pa itq celi iz poliranega inoxa in ni sans da zarjavijo :). So sicer mal drazji oe konkurence, ampak z razlogom.

 

Popravljeno od Scr3am
Napisano
pred 3 minutami je Scr3am napisal:

Jest sem peljal prav k slosarju za avte (cugelj iz Bitenj) :). Jih je pa dol snel ja :)

Je pa fox prav firma k dela auspuhe in dobis tudi papirje za homologacijo. Poleg tega so pa itq celi iz poliranega inoxa in ni sans da zarjavijo :). So sicer mal drazji oe konkurence, ampak z razlogom.

 

A imajo kaj podobnega, pri fox iz inoxa  kot sem gor prilepil? V bistvu, da gre iz fi 50mm v konus in v končnike 100 mm.?

Za montažo se bom itak zmenil z mojim mehanikom. 

Saj pripravlja tudi avte za dirke... bo ja zvaril dve cevi skupaj.

A ti si naredil homologacijo oziroma jo moraš imeti? 

 

 

Napisano

Za nastavke ne rabiš homologacije, vsaj tako so mi razložili na tehničnem tu k delajo tud homologacije drgač.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano (urejeno)

Imas gor na spletni strani razdelilec za razlicne fije. Recimo en konec 50mm drugi pa recimo 80. Kar se tice homologacije jo kao praviloma potrebujes, ker gre za predelavo. Jest osebno nimam homologirano (imam papirje) in mi je ravno zaradi tega policaj tezil, ko me je ustavil. Sem nakoncu nekak zmutil, da so mi kao na tehnicnem rekl, da kao nerabim homologirati, ker je kao samo "nastavek" in je auspuh oem. Ob priliki bom homologiral, ker se ne mislim zajebavati zaradi telih 30e. Ce tko realno gledas se smatra, kot predelava glede na to, da sem oem auspuh odzagal stran in gor nasvasal drugega. Ni samo nastavek, kateri se natakne :D. Je pa res, da nisem se preverjal na tehnicnem, kako je s honologacijo...oni me pa tudi se nikoli niso vprasali ali imam homologirano :)

Popravljeno od Scr3am
Napisano

Ja to maš prav da gre dejansko za predelavo ker ni original. Po drugi strani bi pa moral pol homologirat tudi vse ostale neoriginalne dele, zavorne ploščice, diski, auspuh. 

Zato sem spraševal pri nas ko delajo homologacije, in so mi razložili da se to ne smatra kot predelava ker je izpušni lonec original, nastavek pa ali je zavarjen ali prišraufan je vseeno. 

No spraševal sem tudi za luknjane zavorne diske če jih moram homologirat (imajo ABE papirje) in je pravtako odgovor bi ne ker ustrezajo originalnemu nadomestnemu delu. Za čeljusti sem pa bil raje tiho, so itak original Mazda😁😎

 

@Scr3ammogoče si preveč nabijal obrate  pa je policaj mislil da imaš Remusa🤪

  • Všeč 2
  • Haha 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

No sej pravim nisem preverjal mi je pa v dveh letih samo enkrat tezil policaj oz. policistka :). Je vprasala, ce je izpuh original. Bi mogi rect, da je da je to mpska :P

Napisano

Evo, končniki so danes  naročeni, carbon look, fi 100 mm. 🤗 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano (urejeno)
Napisano
pred 7 minutami je Deeyan napisal:

 

ne odpre 🙁

Meni ja. 🤔

 

 

Napisano
pred 14 minutami je Bini napisal:

Meni odpira vse,so pa dobri rori ni kaj rečt!:bravo:

Se ti da pogledat,če je kaj podobnega za mojo 3ko limuzino?:whatever:

Mislim, da, so enaki tudi za tvojo. Izmeri fi zunanjega rora (naj bi bil 77 mm). Če imaš tak fi so pravi. 

 

 

  • 2 meseca kasneje...
Napisano

Ja... končno, pred kakim tednom, po enih skoraj treh mesecih. 😬Sem mislil, da bom moral plačati carino, pa je šlo mimo. 😎

Velikost je v nulo, lepo gredo na obstoječe nastavke cevi. Za to varianto sem se pa odločil, ker se mi ni dalo rezati in variti. Ko bom lahko poslikam. 

 

 

Napisano
6 minutes ago, Alex said:

Ja... končno, pred kakim tednom, po enih skoraj treh mesecih. 😬Sem mislil, da bom moral plačati carino, pa je šlo mimo. 😎

Velikost je v nulo, lepo gredo na obstoječe nastavke cevi. Za to varianto sem se pa odločil, ker se mi ni dalo rezati in variti. Ko bom lahko poslikam. 

Le daj, da vidim če se jih splača naročiti😁 najbolj me zanima, če se vidi original cev v notranjosti nastavka.

Napisano

Tudi mene zanima, kako to zgleda. Čeprav na sivo barvo..no ja kaj pa vem. Bi mogu videt , a kaj optično poveča ror?

Napisano (urejeno)

Oz pogledaš pod reviews k folk slika..vidim da pride bolj ven ror potem? 🙂 nice

 

Pa tenis žogica na kljuki hahahaha

2021-02-13 17_51_19-1pc SUMSOO genuin for Mazda CX 5 cx 4 cx 3 Mazda Axela Mazda ATENZA exhaust pipe.png

Popravljeno od SpEkTr
Napisano
pred 2 minutama je SpEkTr napisal:

Oz pogledaš pod reviews k folk slika..vidim da pride bolj ven ror potem? 🙂 nice

 

Pa tenis žogica na kljuki hahahaha

2021-02-13 17_51_19-1pc SUMSOO genuin for Mazda CX 5 cx 4 cx 3 Mazda Axela Mazda ATENZA exhaust pipe.png

V bistvu, kot sem sam videl na hitro, lahko sam določiš, koliko bodo nastavki gledali ven, ker so kar dolgi. Tudi sam sistem pritrditve je zelo kvaliteten.

Zdraven so mi v paketu priložili še kvalitetno krpo za brisanje avta. Na otip izgledajo kot da so res iz karbonskih vlaken pa tudi inox izgleda res kvaliteten. Tudi teža je prava, niso kar neki tanki poceni nastavki. 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.