Skoči na vsebino

Zamenjava končnikov avspuha na Mazdi 6

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Ne mislim glede varnosti in da bi se bal da bi mi kej prevec denarja vzeli. Drgac je pa itq z novim letom prisla nova odredba in sicer je potrebno potrditi  nakup (sms s kodo) preden se prenesejo sredstva (velja za nepreverjene strani). V mislih sem imel to da imas pri paypalu 180 dni kritja in lahko v 180 dneh od prejetja paketa odpres dispute, ce je kaj narobe z izdelkom (paypal te krije). Poleg tega ima paypal se free returning shipping do 30 €. Kar pomeni, ce moras kaksen izdelek vrniti ti paypal placa max 30e. To v postev pride pri drazjih izdelkih kjer ti prodajlec nebo kar tako vrnil denarja, ce je z izdelkom kaj narobe, ampak ga moras poslati nazaj.

Popravljeno od Scr3am
Napisano

Sicer najraje narocam iz Amazona ali eBaya... sem in tja pa kaksno traparijo narocim tudi iz Kitajske... Ampak v zadnjem letu imam to smolo, da kar nekaj zadev nikoli ni prislo... ali pa je trajalo nenormalno dolgo... Ce ze dobis tracking, je itak brezveze... ker je ponavadi zabelezeno samo ko se odposlje... potem pa dostikrat nic vec... Nazadnje prodajalec niti ni hotel vrniti denarja... oz samo del (manj kot pol)... ker kao nisem doplacal zavarovanja proti izgubi posiljke... Na sreco je bilo to preko Gearbest, ki ima moznost placila,preko Paypala... Sem pisal Paypalu in naslednji dan sem ze dobil vrnjeno polno kupnino...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
2 hours ago, Jest said:

Meni pa,izgledajo fajn... To menda pase tudi na CX-5... edino Aliexpress me od ija, ker so tako nezanesljivi glede casov posiljanja... pa se dostikrat se zgodi, da kaj soloh ne pride... 

 

Js sm iz jooma dobil v enem tednu, je pa res, da je blo odposlano iz Nemcije

Napisano

Alex, kdaj boš pa dal pobarvat spodnji črn del zadnjega odbijača - zgleda kot SUV. Pol bodo končniki še 100x lepše izpadli.

34910_1.png

Napisano

A to pride montirano cez tale nastavek?

 

image.png.4651eb35a28896623b7cea282d74b827.png

 

image.png.8e0f0bc393944ba40eaba6eeb97d52b0.png

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
11 hours ago, Boss said:

Alex, kdaj boš pa dal pobarvat spodnji črn del zadnjega odbijača - zgleda kot SUV. Pol bodo končniki še 100x lepše izpadli.

 

js mam pa eno boljšo rešitev kar se tega tiče, mogoče bom že danes realiziru

Napisano

Ne zgleda slabo, ampak maene moti da se preveč vidi Oem nastavek. 🤔

 

Jaz mam na moji M6 podobne 92mm carbon akrapovic nastavke, sem pa Oem nastavke dol porezal in na cev prišraufal te nove nastavke. 

 

IMG_20210215_090329.jpg

IMG_20210215_090318.jpg

IMG_20210215_090217.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 18 minutami je Aless napisal:

Ne zgleda slabo, ampak maene moti da se preveč vidi Oem nastavek. 🤔

 

Jaz mam na moji M6 podobne 92mm carbon akrapovic nastavke, sem pa Oem nastavke dol porezal in na cev prišraufal te nove nastavke. 

 

IMG_20210215_090329.jpg

IMG_20210215_090318.jpg

IMG_20210215_090217.jpg

Lepo izpade.

V bistvu te moje  lahko pobarvaš v črno oem nastavke (crom rob) in potem se jih najbrž ne bo več tako videlo. Ko bom barval zavorne čeljusti sedaj spomladi, bom verjetno to naredil. 

 

 

Napisano

Meni od Alessa precej lepše izpadejo kr niso tolk "chunky" (karbon del)

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
dne 15. 2. 2021 ob 16:12 je Aless napisal:

Jaz mam na moji M6 podobne 92mm carbon akrapovic nastavke, sem pa Oem nastavke dol porezal in na cev prišraufal te nove nastavke. 

 

 

 

Excately my point. To je tko kokr k se pripeljes za eno mecko in ima tiste wnb hude auspuhe k pa malo bolj pogledas pa vidis, da je notri klasicna cev 50mm...

 

 

Tudi ce pobarvas se bo se vedno opazil notranji oem rob. Bo pa seveda boljse.

 

maxresdefault.jpg

Popravljeno od Scr3am
Napisano (urejeno)
pred 8 urami je Scr3am napisal:

Excately my point. To je tko kokr k se pripeljes za eno mecko in ima tiste wnb hude auspuhe k pa malo bolj pogledas pa vidis, da je notri klasicna cev 50mm...

 

 

Tudi ce pobarvas se bo se vedno opazil notranji oem rob. Bo pa seveda boljse.

 

maxresdefault.jpg

V bistvu imamo vsi gor fake avspuhe. Do končnika pride fi 52 mm, kolikor je debela cev od naših mazd. In zadaj dajamo gor nastavke z  fi 100 odprtine. 

A ni to fake? 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano

Za mene ni to fake, ampak tisto na VW in MB pa še kje na kakem avtu, ki ima samo rozete, izpušno cev pa ta nekje u pm. ?zmeden?

Napisano
pred 11 minutami je Bini napisal:

Za mene ni to fake, ampak tisto na VW in MB pa še kje na kakem avtu, ki ima samo rozete, izpušno cev pa ta nekje u pm. ?zmeden?

Tisti je "extra fake". 😋

 

 

Napisano

Sem pred parimi dnevi (v ponedeljek) narocil potem tele iz aliexpress-a ...  Bomo videli... upam, da se ne nacakam prevec ... Zaenkrat slabo kaze, ker pise, da bodo sel poslani v roku 12 dni ... To je stvar, ki me najbolj moti, ker prodajajo stvari, ki jih kot kaze sploh nimajo na zalogi... Sem navajen recimo preko Amazona, da gre roba ponavadi se isti dan po narocilu ze naprej ... in dostikrat se zgodi, da je dostavljeno v roku dneva ali dveh :D ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
Pred eno uro je Jest napisal:

Sem pred parimi dnevi (v ponedeljek) narocil potem tele iz aliexpress-a ...  Bomo videli... upam, da se ne nacakam prevec ... Zaenkrat slabo kaze, ker pise, da bodo sel poslani v roku 12 dni ... To je stvar, ki me najbolj moti, ker prodajajo stvari, ki jih kot kaze sploh nimajo na zalogi... Sem navajen recimo preko Amazona, da gre roba ponavadi se isti dan po narocilu ze naprej ... in dostikrat se zgodi, da je dostavljeno v roku dneva ali dveh :D ... 

 

 

Mogoče jih dobiš prej, če jih pošljejo kje iz Evrope. Kot sem napisal, je bil na mojem paketu žig Nizozemske gor. 

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Mogoče jih dobiš prej, če jih pošljejo kje iz Evrope. Kot sem napisal, je bil na mojem paketu žig Nizozemske gor. 

 

 

To je samo pomoje preko Nizozemske prislo in je bil tam carinjeno ob vstopu v EU ... Kolikor sem razbral iz tvojih odgovorov, si vseeno cakal skoraj tri mesece :D  ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Glede čakanja iz Alija pa ja, se kar načakaš z pošiljko. 

Ponavadi minimalno 1 mesec, zdaj v času korone pa lahko traja kake 3 mesce, za nekatere moje pakete pa so obtičali 3mesce v Bejingu, sem dobil refund. 

Zdaj na zadnje k sem nek android box naročal sem gledal da je na zalogi v EU, in je prišlo v 5dneh iz Poljske (7day delivery) .

Pri teh izdelkih ki so v EU ponavadi piše zraven ali pa piše spodaj 7day Delivery, plus tega ni carine če je dražji izdelek.

Za dražje izdelke se pa itak ne splača iz kitajske naročit ker te naši olupijo z carino in davkom. 🤮

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 17 minutami je Jest napisal:

 

 

To je samo pomoje preko Nizozemske prislo in je bil tam carinjeno ob vstopu v EU ... Kolikor sem razbral iz tvojih odgovorov, si vseeno cakal skoraj tri mesece :D  ...

Ja, res je. Sem pa enkrat prej naročil dremel brusilnik iz aliexpressa in je bil pri meni v sedmih dneh. So ga pa dejansko posli iz Češke, kjer imajo tudi skladišča. Edino poštnina je nekaj višja. 

 

 

Napisano
pred 23 minutami je Husky1290 napisal:

Bi bili 114mm rori preglomazni? 😄

Mislim, da bi šlo tudi to a bi izgledalo res mogoče malo too much. Bi imel takoj kake bmw je na riti, ki bi mislili, da imaš V8 motor. Fi 100 je kar v redu. 😉

 

 

Napisano

114mm bi mogoče bilo res pretirano, jaz več kot 100 nebi dajal.

Je pa stvar okusa enim so tudi Oem slamice vredu😁

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Začuden 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Ej, mi mamo vsaj rore oziroma rorčke zadi, razni VW-ji, Audiji, Mečke pa samo fake poklopce.

  • Všeč 1
  • Začuden 1

34910_1.png

Napisano
pred 6 minutami je Boss napisal:

Ej, mi mamo vsaj rore oziroma rorčke zadi, razni VW-ji, Audiji, Mečke pa samo fake poklopce.

Mi imamo "normalne" svspuhe gor. In to kar dva. 😁

Vsi novejši avti skoraj vseh znamk imajo pa zadaj neke 

ozke, dolge odprtine. Ponavadi obrobljene z kromom. 😬

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.